Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

rukay

Šmarja z těch komentářů co tady čtu je mi zase na zvracení. Hemží se to tu literárními odborníky na Dumasovu tvorbu i historickými znalci období Ludvíka XIV. Že si už ten Dumas vymyslel do svých knížek kdejakou krávovinu co se mu hodila do krámu, to zástupy zdejších erudovaných kritiků přecházejí taktním mlčením. Pro mne osobně je tohle to nejlepší filmové zpracování Tří mušketýrů které kdy spatřilo světlo světa a to hlavně zásluhou hodně silného obsazení. Jasně že tu ten který oblíbený herec nemá dost prostoru, když se jich na plátně objevuje hned pětice, z nichž každý má určitě co nabídnout! A i když scénář někde trochu drhne, nahoru to zvedá skvělá hudba, kamera i kostýmy. Z mna lepší 4****. ()

Solly odpad!

Přes slibné herecké obsazení je to naprostý brak. A rádoby překvapivá pointa kdo je otcem "královských" dvojčat ... FUJ! ()

Aldamir

Ooops, tak to byl zas jednou průšvih... Potěší tak maximálně trojka Irons, Malkovich, Depardieu a soundtrack, jinak děs běs, i když od DiCapria se v tomhle období ani moc čekat nedalo... A za závěrečnou scénu, ve který stojí celý ansámbl v přísně katolické Francii u protestantského hrobu kapitána královské gardy, by scénárista zasloužil pohřbít zaživa... ()

sefino

Nejhorší zpracování této látky. Film by nebyl tak špatný a to do té pasáže, kdy klasický román končí. Ale protahování, kdy se stihne Ludvík dvacekrát vyměnit s Filipem je nejen nudné, ale působí jakoby mělo ukázat, že ti Američani jsou zase o něco lepší než Francouzi a tudíž si musí vymyslet sami konec. A také to, že otcem Ludvíka XIV. je D´Artagnan...to ve mně při jeho smrti nevyvolává lítost, ale spíše záchvaty smíchu. ()

HonzaMag

Hvězdné herecké obsazení (Byrne, Depardieu, Malkovich, Irons) zachraňovalo místy velmi úsměvný, chatrný a zmatečný scénář. Výsledkem je průměrný historický snímek "made in USA" ... ()

RajAthen

To se nám ten přivandrovalý Gaskoněc tady vybarvil, jen co je pravda. Film od tvůrců, kteří asi předlohu ani neviděli z vlaku, i když samozřejmě umělecká licence je nekonečná. Ostatně s Mušketýry si tak nějak každý nakládá po svém a klasické adaptace jsou snad méně četné než ty "s licencí". Tento pokus má na své straně realtivně dobré herce a jakkoli celý nápad je "podivuhodný", tak nějak zvráceně se mi film líbil a přiznám se, že nevím proč. Na tři hvězdy dosáhne, ale neberte mě zde toliko vážně. ()

zberatel

Leo po titanicu bol v kurze, tak preco ho neobsadit hned do dvojulohy aby si fanynky prisli na svoje, no nie ? Ale inak Irons je super. ()

Withree

Klasický americký remake tradiční evropské kultury, v tomto případě románu Tři mušketýři okořeněné příběhem královských dvojčat, z nichž jedno nosilo celý život železnou masku. Jak všichni víme, spousty kvalitních herců ještě dobrý film nedělá. ()

josieaddms

Všichni Zaprděnci z CSFD samozřejmě musí dát nízké hodnocení, jelikož to není žádný pořádný intelektuální zážitek, jaký například prožívali při Černé Labuti, nebo u slátaniny Drive. Klidně dám tři. Pro mě je to nadprůměrný film, plný zábavy a ironie. Nijak Dumase nemusím, takže tu nebudu -tak jako ostatní- psát věty typu "chudák Dumas by se při shlédnutí propadl", nebo že se "otáčí v hrobě" a podobně. Vím že to asi moc jeho knihám neodpovídá, ale jelikož jsem je nečetla, a nijak po tom netoužím, vidím to prostě jako mírnou parodii, a hlavně prostě jen obyčejnou komedii z prostředí historického, a čerpajícího z oné ságy. Klidně bych dala hodnocení i vyšší, jenže mi není sympatické jak fantastická čtyřka mušketýrů zabíjí jak na běžícím pásu. Navíc ksichtík DiCapria nemusím. Snažil se, ale působilo to nechtěně směšně. Což byla trochu škoda, protože ostatní dělali záměrně trochu parodie sami na sebe. Ovšem nějaké ty trapné pasáže tam byli, i takové ty věty co oplývají trapností a jsou klasikou pro kostýmové filmy. Stejně jako klišé středověkého lidu, partu špinavých, otrhaných ubožáků co hrabou bahno máme považovat za lid Francie. To tak. Jako mladší už jsem to párkrát viděla a dost jsem se pobavila. Některé hlášky docela stojí za to. Taky nesouhlasím s tím že to mělo slabý scénář, byl adekvátní, zábavný, a celkem neukecaný. Takže milý Zaprděnci z CSFD: Jeden za všechny, a všichni za jednoho! ()

Brinkley

Těšila jsem se na mnohem větší trapas. Jako se Dumas příliš nebabral s historií, tak si Wallace zase s nadsázkou (doufejme) utahuje z předlohy slovutného romanopisce. Aspoň takhle jsem to brala, nečekaje nic duchaplného ani intelektuálně náročného. ()

Sign

Přesně jak napsal Marigold, mne se líbí se na to dívat, skvělý herci, krásná hudba, mne film potěšil :-) ()

haWranka

Na nedělní odpoledne jako oddychovka při trávení oběda... Proč ne? Když jsem tenhle film viděla poprvé, vlastně mě to i bavilo (přece jen tam hrají Jeremy Irons a John Malkovich a na ty se dá koukat vždycky:). Teď je z toho právě taková ta stálice nováckých odpolední, kam skutečně patří. ()

rejsek9

Ačkoli se film ostatním uživatelům zjevně nelíbil, pro mě je to nejoblíbenější verze mušketýrů. I Ten DiCaprio, kterého moc nemusím, mě zaujal. Na oddechnutí jako lehčí příběh s výborným obsazením a výpravou je to dobrý. ()

ZnalecH

Film splnil všechna má očekávání a proto hodnotím pozitivně. Užil jsem si tuto dobrodružnou komedii dosyta. ()

danny_21

No jo, ne vždy znamená jmény skvělá squadra drtivý útok na branku. Z historického pohledu vymazlený lidumil Ludva 14 je další perlou spojených amerických koumesů, na druhou stranu bohatá výprava a povedená sedící hudba jedinými devízami, jinak to vypadá, že si to všichni střihli jen, aby zaplatili nájmy a platy posluhovačů svých velkosídel - 35 % ()

rublik05

Už jako malý jsem tento film měl hrozně rád, jak pro jeho skvělou atmosféru a výborné herce, tak i pro celkový příběh krále Ludvíka XIV. Perfektně natočené, hercům jejich role skvěle sedly. Vždy se rád v televizi znovu podívám na kvalitní historický film na motivy pana Dumase. 8/10. ()

Nix

Takový dojemný historický film. Leo tu baví, ale chtělo by to více prohloubit a možná i zkrátit na délce, občas je to fakt utahaný a zbytečně. Ale jako na průměr se na to dá v klidu dívat. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)