juta

Ztratilo se kouzlo, které měl první Vetřelec a částečně i druhý. Vetřelci jsou tu trochu chytřejší, ale tady ani moc vidět nebyli. Ripleyové jsem tady už moc nefandil, když byla to co byla a mutantík na závěr byl na jednu stranu zajimavý, ale na druhou stranu nebyl nic moc. Některé scény byly bohužel pitomé až trapné. Líbila se mě scéna s vodou. Jsou tu věci, které tenhle film vyzdvihují a další co ho zase schazují. ()

ajuska

Tohle už byla celkem nuda. Klonování a mutantní vetřelec na mě nezapůsosobili, nemluvě o dost blbém konci. ()

Shakers

Najslabší diel s celej serie! Napriek tomu stále dobrá zábava. Ta hororová atmosféra sa síce takmer úplne vytratila (A práve atmosféra je základ Alien ságy.), no Vzkriesenie má niekoľko dobrých prvkov, ktoré ma bavili. V prvom rade je to príbeh. Tvorcovia štvrtého pokračovanie šikovné zasadili príbeh o 200 rokov dopredu a nabalili naň klonovanú Ripley, ktorá sa tak mohla vrátiť späť (znova s tvarou Weaver). Nová spoločnosť tak dosiahla to, čo sa predošlej Weyland-Yutani nepodarilo a ma votrelcov ako domáce zvieratka. Herci sú tiež celkom v pohode, hlavne Ron Perlman alias Johner. Taktiež niektoré klasické Alienské elementy, ktoré k ságe patria sú zvládnuté fajn. Predovšetkým nekonečné chodby vesmírnej armádnej lodi Auriga. Výtvarníci odviedli skvelú prácu, dokázali vytvoriť neokukané dlhé koridory, pridali naviac ešte niekoľko ďalších zaujímavých lokácií. Masky, kostýmy, výprava, kamera, hudba a s časti aj efekty sa celkom podarili, takže vizuálne to nevyzerá úplne zle a s časti je aj dobre, že to vyzerá odlišne, keďže príbeh je zasadený oveľa ďalej ako predošlé pokračovania. Štvorka sa snažila asi ísť v duchu dvojky, ale nejako sa jej to nepodarilo. Akčná je, ale zároveň sa skoro úplne vytratila ta hororová atmosféra, ktorá bola v každej časti. Votrelci sú niekedy dosť divný, obzvlášť ak sú CGI. A s kráľovnej tiež vôbec nejde už ten strach ako v druhom diely. Napriek tomu mám tento diel rád. Je to celkom krátke (najkratší diel zo série), takže to celkom dobre plynie, dobre vyzerá, ma to fajn postavy, solídnu akciu ako celok je to taký lepši sci-fi film s votrelcami. Keby som nebol fanúšikom tejto vesmírnej uslintanej ságy, tak by to išlo s hodnotením asi dolu. SE verzia tiež veľa neponúka. Najviac ma zaujala posledná scéna na zemi. Pridané scény v SE .Obľúbený soundtrack: Ripley's Theme, Finale, Alien March. Theatrical Cut 80% / Special Edition 80,5% - 4* ()

lamps

Velmi důstojné završení slavné hororové série. Od natočení prvního dílu uplynulo již téměř dvacet let a ve výsledku je to poměrně znát. Jean Pierre Jenuet se rozhodl obdařit fanoušky Vetřelce přívalem moderní hororové akce, krve a hláškujícími hlavními hrdiny, z nichž hlavně Sigourney Weaver je v tomto filmu hodně drsná a definitivně zapadá do mé kolonky akčních hrdinů. Bohužel složitější příběh s sebou přináší i množství nelogičností a děr ve scénáři. Ty se ale docela dobře zalepí několika nesmírně povedenými scénami, ze kterých bych vyzdvihl kromě souboje pod vodou také závěrečné zmasakrování vetřelce, při němž ucítíte kromě odporu i trochu dojetí. ()

Jacinda

Do ted si z tohohle filmu pamatuju 2 strašlivé scény. První je plavčo s vetřelci za zadkem (chvilku mi trvalo, než jsem vlezla do bazénu) a druhý je grilování klonů. Vetřelci pro mě nejsou, ale i přesto dokážu ocenit dobrou sérii. Takže dvě hvězdičky za každé z traumat a jedna navíc za Sigourney ()

Jhershaw

Z "Vetřelčí" série jsem čtyřku viděl jako první, a proto se mi docela líbila (nemohl jsem porovnávat s díly 1 a 2). Nadprůměrný sci-fi horor, jak má být. A ten mutantní vetřelec na konci mi k pláči nepřišel, ale pořád má nejlepšího "finálního" vetřelce dvojka, královna je královna.. ()

JohnnyD

Ono vlastne ide o varenie z vody - a o to išlo v každom pokračovaní Votrelca. Je to tá istá špinavá atmosféra, tie isté charaktery, ten istý dej ... stále dookola. Od Jossa Whedona som čakal trochu viac, neodvážil sa bohužiaľ narušiť ten základný koncept, kde leží koreň problému. Tá mierna inovácia príbehu je inak zaujímavá - nápad so zvotrelčením Ripleyovej a zľudštením votrelca je super, tak ako záverečná pol hodinka s ľudským votrelcom s ľudskejšími očami ako majú ľudia (predpokladám, že to bol Jeunetov ďalší vtip). Sigourney Weaver bola skvelá a Winona Ryder rozkošná, ale záverečný happy end mi dosť nesedel. ()

Boogeyman

Není to žádný propadák, ale rozhodně nejslabší část série. V prvních dvou třetinách to pěkně šlape a mnoho scén je opravdu skvělých. Jak má celá série problém s důstojným koncem každého dílu, tady došlo toto prokletí vrcholu, protože mutantík je skutečně hodně trapnej! ()

Indiana

Oproti trojce krok dopředu, ale přesto už se to nemůže rovnat prvním dvěma dílům. Všichni herci kromě S. Weaver jsou nevýrazní, akce je sice hustá, ale nenahání mi husí kůži tak jako ve dvojce a tak nějak už to není tak hustý. Ale zábava furt ano, i když na to už nemám zapotřebí koukat tak jako na mega hardcore dvojku. ()

sheen

Po posledním shlédnutí musím přehodnotit své hodnocení:) Poslední z vetřelčí ságy se mě líbíl, film má náboj, má spád, atmosféru a vcelku zajímavě vyřešený příběh. ()

Disk

DOPORUČENA SPECIALNÍ VERZE. Joss Whedon a Jean-Pierre Jeunet provedli nejrazantnější žánrový veletoč, se kterým se spousta fanoušků dodnes nedokázala smířit. Vetřelec: Vzkříšení není nic menšího než parodie na předchozí vážně míněné příspěvky. Tato žánrová změna může být pro někoho příliš radikální, nicméně sérii prospěla. Prý Vetřelec je temná záležitost a humor (jakkoliv úchylný) se tam nehodí. Nesouhlasím. Spousta slavných a kultovních filmů či sérií má stovky parodických videí a výstupů. Nevím, proč by tomu u vetřelčí série být nemohlo. Celé se to vůbec nebere vážně a pokud se naladíte na Whedonovu a Jeunetovu notu, tak se budete královsky bavit. Nesmím zapomenout na výbornou podvodní scénu (na Blu-rayi obzvlášť vynikne) a závěrečný záběr na futuristickou Paříž, jenž lze považovat za Jeunetův roztomilý vtípek. ()

salahadin

Zatímco u trojky, byť ji nemám rád, se dalo o něčem psát, u čtyřky vůbec nevím, co napsat, což je jeden z nejhorších efektů filmu na diváka - jen jim prošumí a nezanechá dojem. Divák pak bez zájmu sepíše něco v tomto duchu na ČSFD a film pak zákonitě padá do hlubokých vod zapomnění. ()

Cappuccino

Hororová atmosféra prvých dvoch Votrelcov nenávratne zmizla (ale to už pri tretej časti). Akcia však bola svižná a náhradníčka Ripleyovej Winona Ryder je sympoška. Resurrection síce v mnohých ohľadoch (napríklad v závere) kopíruje pôvodných Votrelcov, ale je to skvelá zábava, ktorá sa vôbec neberie vážne. ()

Chlupis

Ani náhodou nejhorší díl série, jen konečně ne úplně vážný příspěvek do ní, který svou parádní francouzskou poetikou a krutou ironií v závěru dává naopak vzniknout když už ne nejvíce zajímavé, tak alespoň nejodvážnější části tetralogie. Což je způsobeno také tím, že je to vůbec první díl Vetřelce, který existuje s vědomím, že je částí celku, nikoliv samostatným počinem. ()

S.Quentin QUALE

Řekl bych, že tohle je nejakčnější díl, což napočtvrté nevidím jako překážku. Dost lituju, že Sigourney není už v nejlepší formě, jako byla s vyholenou lebkou ve slabší trojce. Potěší hned několik známých tváří, nepotěší degen nakonec, i když jen kvůli němu hodnocení snižovat nebudu. Popravdě....tento díl jsem viděl nejvíckrát, takže i to o watcher friendly efektu něco vypovídá. O plné nepochybuju. ()

vteco

Vzkříšení vetřelce, jakožto filmové ságy se víceméně povedlo. Jako nezávislá sci-fi řežba je to velice dobré, akčních scén je opravdu požehnaně a některé záběry či scény jsou natočeny s velkou mírou originality a nápaditosti. Své si odehrála také opět skvělá Sigourney Weaver či nováček v podobě Winony Ryder. Kde to ovšem skřípe je samotný příběh, absence momentu překvapení a srovnání s předešlými díly, které jsou o několik úrovní lepší. /65%/ ()

Sysel_CZ odpad!

Ze tří na nula. Kdysi jsem to viděl, a jako neposkvrněný divák jsem to měl trochu rád, ale dnes... jsem nevěděl, jestli dřív zívat, koukat jinam nebo... já vlastně nevím, o co se autor snažil. S původním Vetřelcem to nemá společného nic. S Vetřelci taky ne. Možná se snažil začít vlastní ságu... ale u mě narazil s tím, že se nedá dokoukat první díl. To je nehorázná hnojárna... ()

HAL

Dokonalé sci-fi béčko pozvedávající pojem "brak" na úplně nový level zábavnosti... a přitom stále i svébytný a fungující příspěvek do Vetřelčí ságy. Psychoteror a depresivní nihilismus třetího dílu tu pod tlakem přechází v explozi uvolněné dekadence a nadhledu, a také to nejkrásnější a nejodvážnější z Gigerových vizí... a já si nedokáži představit co jiného by v návaznosti na Finchera vůbec mohlo v sérii fungovat. 9/10 ()