poster

Vetřelec: Vzkříšení

 • USA

  Alien: Resurrection

 • Slovensko

  Votrelec: Vzkriesenie

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1997, 109 min (SE: 116 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ****

  Na způsob jakým dokázali Ridley Scott a James Cameron rozehrát jedinečnou emoci s mistrovskou formou paradoxně právě jednoduchosti, ale zároveň v dokonalosti filmu, kdy otevřeli prostor sci-fi k tomu, že prožitek z něj nestárne ani o vteřinu ani po desítkách let - hrůza a panika jaké jsou zachyceny v čiré a virtuózní podobě: tu J-Pierre Jeunet nedokázal udržet geniálnost tak vysoko. Ale dokázal se velmi přiblížit. Má výborné nápady a skvělou režii. I když je divák "rozmazlen" s prostředí jedinečné podívané s prvních dvou dílů, RESURRECTION ho bude velmi bavit !(30.6.2012)

 • Melies
  ***

  5 / 10 Pomerne okatá snaha za každú snahu nájsť spojivo medzi tretím a štvrtým dielom nebolo to, čo ma naštvalo najviac - na môj vkus tam votrelcov ukazovali až príliš často, čo trochu podkopalo atmosféru (tie scény pod vodou fakt príliš nemusím), no čo je horšie, postavy sa mi zdali až príliš 'placaté' - nie síce tak, ako v Aliens vs. Predator, no na druhej strane k prepracovanosti mariňákov z dvojky majú ešte ďaleko. A bolo by to možno aj za dve *, nebyť zvlášť nechutného konca, ktorý sa mi, čuduj sa svete, z celého filmu páčil najviac - bolo to také nechutné, až to bolo krásne. A toho mutanta mi bolo normálne ľúto...(19.11.2005)

 • Marigold
  **

  Tak tohle už je plivnutí mimo terč. Necítím tu charakteristickou atmosféru, k Ripleyové nemám nejmenší sympatie a akční scény mi připadají exhibicionistické. Pokud¨s propojit první dva díly série v jeden celek a všechno doplnit o nadhled se opravdu silně nepovedl.(27.1.2004)

 • Hakha
  ***

  Pro mě nejhorší díl ságy Vetřelců. Když jsem byl mladší, tak jsem tenhle díl dokázal více ocenit, jelikož jsem miloval jen filmy s akcí, ale čím jsem starší, tím si uvědomuji jiné kvality filmů a právě ty kvality z předchozích dílů chybí a to je atmosféra, napínavost a místy jsou Vetřelci až moc počítačový, zatímco jednička byl atmosférický horor, dvojka akční honička a trojka psychothriller s důrazem na postavy, tak čtverka je takový moderní neslaný-nemastný klon dvojky z dost neoriginálním námětem a průběhem... s klidným svědomým dávám 3 hvězdičky...(9.8.2006)

 • movie
  ****

  Tohle je spíš akční sci-fi než pokračování vetřelce, ale musím říct, že ta scéna, kdy díra v okně vysaje toho vetřelce mě málem dojala!(7.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace