Vetřelec: Vzkříšení

Alien: Resurrection

Votrelec: Vzkriesenie

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 1997, 109 min (SE: 116 min)

lékařské výzkumné plavidlo auriga, armáda spojených systémů. 42 vojáků, 7 badatelů. právě dosáhli svého a z ripleyové ,,vyndali" JEHO. a zatím co ona je považována za ,,vedlejší masný produkt", blíží se náklad, který má pomoci udržet na světě tento jedinečný druh. jak získali ripleyovou? proč žije dál? jak se na ni geneticky podepsal ,,on"? dá se ochočit? ona má jasno. ,,všichni zemřete!" spousta vtipných ,,černých" dialogů, o které se stará S.Weawer, jenž (konečně) může zůstat nad věcí. dále se mi moc líbil R.Perlman. také vetřelec může ukázat víc ze své inteligence. skvělá vodní scéna, dobrá hudba, hodně prostoru pro W.Ryder. myslím, že tento film je nejvíc sci-fi z celé série. a jen tak mimochodem, jak by jste se zachovali vy ke svému dítěti?(6.5.2006)

Podobně jako u trojky trochu lacinný příběh ala když už nám Fincher nechal Ripleyovou zemřít, tak ji aspoň naklonujem. Naštěstí se mi proměna v jejím chování docela líbila ("So, who do I have to fuck to get off this boat?"), takže jsem to v pohodě překousl. Akce je přiměřeně, atmosféra dá se říct, že dobrá, jenže stejně jako závěrečný alienomutantík lehce komická, což dojem z celé série trošku kazí. Celkově to ale není úplné zklamání, film splňuje svůj účel, pobavit diváka, relativně obstojně. 7/10(21.1.2008)

• Enšpígl

Tady z tohoto konce jsme potřeboval vzkřisit já, bože tak trapné vždyť ja se ke konci smál a u VETŘELCE !!Proč tedy dvě hvězdičky? Předně za skvěle zvládnuté scény vetřelce pod vodou .Ale prosím další díl radši ne, nebo už mě nevzkřísí!!(16.7.2006)

Tohle je spíš akční sci-fi než pokračování vetřelce, ale musím říct, že ta scéna, kdy díra v okně vysaje toho vetřelce mě málem dojala!(7.7.2002)

5 / 10 Pomerne okatá snaha za každú snahu nájsť spojivo medzi tretím a štvrtým dielom nebolo to, čo ma naštvalo najviac - na môj vkus tam votrelcov ukazovali až príliš často, čo trochu podkopalo atmosféru (tie scény pod vodou fakt príliš nemusím), no čo je horšie, postavy sa mi zdali až príliš 'placaté' - nie síce tak, ako v Aliens vs. Predator, no na druhej strane k prepracovanosti mariňákov z dvojky majú ešte ďaleko. A bolo by to možno aj za dve *, nebyť zvlášť nechutného konca, ktorý sa mi, čuduj sa svete, z celého filmu páčil najviac - bolo to také nechutné, až to bolo krásne. A toho mutanta mi bolo normálne ľúto...(19.11.2005)