V oblasti severního Texasu před 35 000 lety v hluboké jeskyni pod sněhem stihla dva muže podivná smrt… V současné době se na místě dávného sněhu a ledu rozkládá vyprahlá krajina. Malý Steve spadne při hře s kamarády do hluboké jámy, kde se brzy stane obětí podivné hmoty, která mu vstoupí do těla. Chlapci se rozprchnou, ale přesto přivolají hasiče. Dva z nich se spustí do jámy a zmizí. V té chvíli přijíždějí muži v bílých kombinézách a z jámy vynášejí oběti. Nikdo neví, kdo muži jsou a co se vlastně stalo… Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová už před nějakým časem uzavřeli Akta X. Stále však spolu pracují, přestože se zdá, že by je jejich nadřízení nejraději viděli rozdělené. Právě se účastní hledání bomby, která měla být uložena ve federální budově FBI. Nic se však nenajde. Mulder a Scullyová přejdou do vedlejší budovy a Mulder jde k automatu pro něco k pití. A právě tam objeví amatérsky vyrobenou bombu. Budova je vyklizena a bombu přichází zneškodnit agent Darius Michaud. Jak se ale brzy ukáže, ani se o to nepokusí. Ve stanovený čas bomba vybuchne a pohřbí nejen Michauda, ale i dva hasiče a neznámého chlapce… Tajemný výbuch nedá agentům spát. Muldera v baru brzy vyhledá jistý lékař, gynekolog Erwin Kurzweil, který mu vypráví podivnou věc. Těla hasičů a chlapce, nalezená na místě výbuchu, byla již mrtvá. Kdosi se jich potřeboval zbavit a celý výbuch byl jen zosnován. Disciplinovaný agent Michaud obětoval život… Mulder a Scullyová začínají pátrat. Když ve státě Maryland tajně prohlédnou mrtvolu jednoho z hasičů, zjistí Scullyová, že tělo má podivnou konzistenci, tkáň byla napadena pravděpodobně neznámým virem. I v úlomcích kostí z místa neštěstí v Dallasu najde Scullyová stopy po stejném viru. Dalším pátráním, s nasazením života a vlastního zdraví, zjistí agenti, že jako nosič viru byl používán geneticky upravený pyl, který roznášely včely… (TV Prima)

Teabag

Kdysi jsem sledoval seriál a moc se mi líbil. Vždy na hraně mezi uvěřitelným a nadpřirozeným. Film mě nijak nenadchnul, ale špatný taky nebyl. Jak už tady zaznělo, bylo to prostě jen víc dílů spojených dohromady. Film nepřinesl nic nad rámec klasických X-Files. ()

lukasd

Ten film je sice dobrej, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že je to jen další epizoda seriálu prodloužená na dvě hodiny. ()

simply

Bohužel jsem neviděla seriál, abych mohla porovnat. Atmosféra výborně napjatá, akorat bych ubrala pár scén. ()

Movie Gourmet

Pro mě, jako velkého fanouška Akt X a jejich mytologie zvláště byl tento celovečerní film něco jako svatý grál. Velmi mě potěšil a výborně jsem si na něm pochutnal. Verdikt: 4-5* a 85-90 %. ()

Spacecore

Akta X film je super. Devadesátkový mysteriózní sci-fi thriller se vším všudy. Funguje jako dárek fanouškům, zároveň jako ukázka širšímu publiku, o čem Akta X jsou. Přiměřeně akce, dostatek konspirace i ufonů. Dříve jsem film tolik nedocenil, ale po letech to pálím za plný počet. ()

Simgal

Tento film se mi velice líbil. Vždy jsem ho považoval za důstojný konec této nesmrtelné dvojice (Mulder a Scullyová). O to víc mě překvapovaly některé názory, že se jedná o velice podprůměrný kousek. Pro mě to byly ty pravé Akta X. ()

Blue.Shark

Parádní film, který ve mě od začátku do konce jaksi prapodivně vzbuzoval pocit, že vím něco, co bych neměl :) Takhle si představuji vyprávění o pořádném spiknutí hlavounů, kteří mají jakýsi vyšší cíl...a ten není pro lidstvo zrovna přínosný. Nemám, co bych v rámci možností filmu vytknul :) ()

RomeroIsGod

Sci-fi pecka s neskutečnou atmosférou. Na seriálu jsem vyrost (takže možná nejsem objektivní) a tohle se směle vyrovná prvním dvoum řadám a "Neotevřeným faktům". Vláda, Mulder, federální agenti, Scullyová, včely, UFO, všechno! 90% ()

Hepy13

Seriál jsem bedlivě sledoval ačkoliv mi v té době bylo asi 8 let :D A tak film jsem s velkou chutí taky přijal. Atmosféra je pořád mysteriózní, škoda jen že děj trochu pokulhává. Film je hodně kvalitní, není sice tak dobrý jako ty nejlepší seriálové díly, ale zase je o dost lepší než ty špatné. Jedna z nejslavnějších seriálových dvojic Mulder-Scullyová jsou už dnes seriálovými legendami, zná je téměř každý. Pro tuhle dvojici a jejich mimozemšťany jsem měl vždycky slabost. ()

Santino7

Seriál som síce svojho času s obľubou sledoval, avšak vyslovene za akéhosi nadšenca by som sám seba označiť netrúfol, ani zďaleka nie. O pravidelnom sledovaní v mojom prípade nemôže a ani nikdy nemohla byť reč, vždy som sa k tomu dostal čisto náhodou pri prepínaní televíznych staníc. Čiže asi toľko ku kauze "ja a Akty X". Čo sa týka sprievodných filmov, pred týmto som videl iba jeden, a to konkrétne ten dosiaľ najnovší (I Want to Believe). Ten však svojho času očakávania príliš nenaplnil, a tak som bol zvedavý, či sa to tentokrát podarí, nakoľko ide o snímku čias, kedy bol seriál ešte stále aktuálny (hoci už v tom čase jeho kvalita pomaličky ale isto upadala). No a po tomto zdĺhavom - a pre väčšinu asi aj zbytočnom (ospravedlňujem sa, no nemôžem si pomôcť:) - úvode prejdem k jadru veci, a teda k názoru na danú snímku. Musím povedať, že spočiatku som mal celkom problém sa do toho dostať, prišlo mi to také nijaké, akoby to začalo až moc pozvoľna - nedostala ma ani v komentároch toľko omieľaná úvodná scéna z doby ľadovej, ktorú tu niektorí priam ospevujú. Akonáhle sa to však trošku "rozbehlo" (do úvodzoviek som to dal, pretože ono to v skutočnosti až taký rozbeh ani nebol, skôr sa len Mulder so Scullyovou konečne dostali k vyšetrovaniu a teda to konečne začínalo mať z môjho pohľadu tie správne grády), opäť mi trklo, prečo som si seriálovú podobu tých x rokov dozadu natoľko obľúbil. Všadeprítomná neistota, konšpirácie, tajomná mysteriózna atmosféra - presne to sú tie faktory, ktoré našťastie do veľkej miery fungovali i tentokrát. Ba čo viac, oproti seriálu tomu jednoznačne prospel i zreteľne vyšší rozpočet, s ktorým v tomto prípade tvorcovia mohli pracovať, a tým pádom mohli aj ukázať o niečo viac (čo sa asi najviac prejavilo v závere). A hoci ma to nedostalo až tak, aby som tomu mohol udeliť plný počet, tak či tak to bohate stačilo k tomu, aby som sa o celý ten X Files kult začal zaujímať opäť o čosi viac. Rozhodne mám do budúcna v pláne dobehnúť i ostatné zameškané filmové prevedenia, taktiež by som sa rád pustil aj do časovo relatívne nenáročného spin-off seriálu The Lone Gunmen, no a možno časom, ak budú vhodné podmienky, chuť a najmä dostatok času, tak snáď aj pekne poporiadku do "jadra veci", a teda seriálu samotného (ktorého zvučku priam zbožňujem:)). 4/5 ()

M1k9

To nejlepší z X-Files natěsňáno do jednoho filmu. Zhlédnuto 3x a pokaždé jsem o trochu víc nadšený. Nemůžu si pomoct, ale některé pasáže bych lépe nevymyslel. Film mi utkvěl v paměti mnoho let, včetně dech beroucí atmosféry. Úžasné je, že film uzavře téměř všechny hlavní nedořešené záležitosti a na konci zodpoví všechny těkavé otázky. Herecké obsazení je zatraceně dobré. Postavy mají mezi sebou zajímavé propojení a vzniká mezi nimi nespecifikovatelné napětí. Obzvláště Dana a Fox předvádějí nekonečný taneček. Do záměrně komplikovaného světa X-Files to zapadá. Všemi deseti doporučuji! 10/10 ()

kaze

Kto nemá rád X-files, tak je to pre neho blbosť.A ešte keď neveríte na mimozemšťanov, tak sa ani neoplatí na ten film pozerať. Pre mňa to je len film plných rôznych chaotických scén.. ()

KayTee

Srdeční záležitost. Tohle se prostě povedlo...krásný doplněk k seriálu a rozhodně povedenější než film č. 2. ()

PanTumnus

druhý nejlepší sci-fi horor světové kinematografie (po vetřelci samozřejmě :) a skvělá pocta a úchvatný nový impulz pro nejlepší hororový seriál televizní historie. bez debat. ()

molcan2

Či už ste fanúšikom alebo nie, Akty X - Film je dobrý spôsob, ako stráviť pár hodín v príjemnom klimatizovanom prostredí. Aj ke´d príbeh mohol byť trochu viacej polopatisticky. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi