V oblasti severního Texasu před 35 000 lety v hluboké jeskyni pod sněhem stihla dva muže podivná smrt… V současné době se na místě dávného sněhu a ledu rozkládá vyprahlá krajina. Malý Steve spadne při hře s kamarády do hluboké jámy, kde se brzy stane obětí podivné hmoty, která mu vstoupí do těla. Chlapci se rozprchnou, ale přesto přivolají hasiče. Dva z nich se spustí do jámy a zmizí. V té chvíli přijíždějí muži v bílých kombinézách a z jámy vynášejí oběti. Nikdo neví, kdo muži jsou a co se vlastně stalo… Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová už před nějakým časem uzavřeli Akta X. Stále však spolu pracují, přestože se zdá, že by je jejich nadřízení nejraději viděli rozdělené. Právě se účastní hledání bomby, která měla být uložena ve federální budově FBI. Nic se však nenajde. Mulder a Scullyová přejdou do vedlejší budovy a Mulder jde k automatu pro něco k pití. A právě tam objeví amatérsky vyrobenou bombu. Budova je vyklizena a bombu přichází zneškodnit agent Darius Michaud. Jak se ale brzy ukáže, ani se o to nepokusí. Ve stanovený čas bomba vybuchne a pohřbí nejen Michauda, ale i dva hasiče a neznámého chlapce… Tajemný výbuch nedá agentům spát. Muldera v baru brzy vyhledá jistý lékař, gynekolog Erwin Kurzweil, který mu vypráví podivnou věc. Těla hasičů a chlapce, nalezená na místě výbuchu, byla již mrtvá. Kdosi se jich potřeboval zbavit a celý výbuch byl jen zosnován. Disciplinovaný agent Michaud obětoval život… Mulder a Scullyová začínají pátrat. Když ve státě Maryland tajně prohlédnou mrtvolu jednoho z hasičů, zjistí Scullyová, že tělo má podivnou konzistenci, tkáň byla napadena pravděpodobně neznámým virem. I v úlomcích kostí z místa neštěstí v Dallasu najde Scullyová stopy po stejném viru. Dalším pátráním, s nasazením života a vlastního zdraví, zjistí agenti, že jako nosič viru byl používán geneticky upravený pyl, který roznášely včely… (TV Prima)

6thSun

Všechny závdavky, který dával seriál, došly v tomto filmu naplnění. Což je hrozně příjmená (protože velmi neobvyklá) skutečnost. ()

Mononoke.

Seriál Akta X jsem nikdy nesledovala. V době, kdy ho začali vysílat v televizi, ho dávali moc pozdě na to, aby mi rodiče dovolili na něj koukat. Jednou jsem jeden díl viděla (myslím že na švp:) a vzpomínám si, že jsem se dost bála, takže tím to pro mě skončilo. Vrátila jsem se k němu o pár let později. Jelikož je můj přítel velký fanda, usoudil, že spolu musíme nějaké díly skouknout. Viděli jsme asi prvních pět dílů první série a tím to pro mě zase skončilo (doteď mám zbytek série nedokoukaný na disku). Po nějaké době, opět, můj přítel rozhodl, že musím vidět jejich první celovečerák. Tolik tedy k historii a mému vztahu k tomuto seriálu. Každopádně, film byl pro mě stělesněním nudy a 120 minut se pěkně vyvářel ve vlastní šťávě plné splácanin. Svižnější tempo seriálových dílů dodává příběhům tajemnou atmosféru a díly pak vypadaj, že maj i nějakou myšlenku :) ()

Terva

Ten začátek, 35 000l. př. n. l. je úžasný. Ukazuje to jaký jsme břídilové se svým průměrným věkem 75 - ti let. Tato planeta potřebuje kolektivní stálé myšlení, abychom se vyvarovali opakujících se chyb. Černá hmota z Akt X je použita i v jiných příbězích, třeba Spiderman nebo v jednom nezfilmovaném Lobovi. Jedno moudro Muldera: Když nebudeme čekat neočekávané v nepřeberné záplavě možností, budeme na milost všemu, co se nedá zařadit do škatulky. Kdo je vlastně Mulder? Klíčová postava vládního spiknutí na popředí mimozemské civilizace. Tohle není kolonizace, ale spontánní repopulace!!! Včely a kukuřice nespadají pod hrozbu mezinárodního terorismu!! A ještě jedno moudro: Jeden člověk se nemůže sám postavit budoucnosti, že Scullyová? ()

brutale

Film ktorý pre mňa vznikol úplne zbytočne... X files mám do seba vryté, vďaka atmosfére seriálu (prvých sérií), nevyspatého ksichtu Muldera, ktorý nám mlčky dával najavo, že za všetkým je "mimozemská konšpirácia"... V snímke sa dočám akurát scény, SPOILER kde Mulder chlastá v bare tak, že ani pohárik neudrží, ale do hodiny je triezvy, pričom už pol hodinu cestuje so svojou kolegyňou za novými dôkazmi, čo my skôr pripomína štýl agenta 007 KONIEC SPOILERU. Nemastné neslané s absenciou takmer všetkého, čo som na spicoch X žral. Film mi prišiel ako časť novej série len s umelo natiahnutou stopážou. ()

adamo_znk

Filmová verze tohohle kultovního seriálu funguje perfektně i samostatně jako inteligentní sci-fi / konspirační kriminálka. Ve spojení se seriálovým kontextem by to bylo snad i na pět hvězd. Nemám, co bych vytkl - vládní konspirace, ufouni, tajná vláda, výborná hudba a epické finále jak hrom. Hehe, a koukám, že režisér Rob Bowman po tomhle filmu natočil už jenom dva další - Království ohně a Elektru ..... FAIL ! ()

JohnCZ

Film, na rozdíl od seriálu, jsem viděl v dětství mnohokrát a strašně jsem ho zbožňoval. Ale až dnes, po těch letech jsem ho konečně zhlédl v rámci velkého seriálového maratonu a teprve až teď ho dokážu plně docenit. Fight the Future je totiž tím nejlepším, co se v rámci X-Files natočilo. Příběh lehce navazuje na předchozí dění, rovněž ale funguje jako samostatný film. Scénář je promyšlenější, celkově na mě film působil kompaktněji a sympatičtěji než celý seriál. Ať perfektními hereckými výkony Duchovnyho a Andersonové, ale rovněž díky trochu jinému přístupu k vyprávění příběhu. ()

corpsy

Oproti seriálu uberám jednu hviezdičku. Prečo? AKTOM X ako keby prechodom na veľké plátno to ich kúzlo niekam odbehlo. Je to epickejšie a akčnejšie, ale o to predsa v seriáli nešlo. Išlo o privodenie nádhernej zimomriavkovej atmosféry, ktorá vo filme akosi absentuje. ()

mis-ko

Seriál som pozerával v čase jeho rozmachu a najväčšej slávy. S pribúdajúcimi dielmi však kvalita klesala, vysielací čas sa presúval z večera do hlbokej noci a ja som sa presúval od TV do postele. Celovečený film ma zastihol v dobrej nálade a s nostalgickým povzdychom dávam 3 1/2*. ()

Z0oMb3E

Hodnotenie filmu je rovné hodnoteniu seriálu. Film sa absolútne v ničom nelíši od seriálovej predlohy. Možno tak v stopáži, rozpočte, váprave a tržbách. Tržby sú asi jediný dôvod prečo film vznikol. Čo sa tíka filmu, sú to vlastne 2-3 podobné epizódy spojené do kopy. O kultovosti pre istú skupinu sa nemá význam baviť, no mňa myšlienka obišla. D. Duchovny je pre mňa herec bez štipky talentu, čo dokazuje v seriály a aj v tomto filme. Hovorte si čo chcete pre mňa je kolonizácia, spolupráca s mimozemšťanmi, tajné spiknutie atď. len sci-fi blud. Nech Vás sprevádza sila :o) ()

mysiak

Pravda je niekde vonku...niečo pravdy na tom je asi... Remeselne dobre natočený film pre fanúšikov ale aj pre nezainteresovaných, ktorý nevideli seriál. Zápletka je do poslednej chvíle zaujímavý a film má brutálny koniec. Je to škoda, že dvojka nebude na jednotku nadväzovať, zaujímalo by ma ako to všetko dopadlo... ()

katasta

Je mi líto, ale já to vůbec nepochopila :-D Nevím, jestli je to tím, že jsem neviděla seriál, nebo tím, že jsem pomalejší v chápání, ale mě ten děj prostě přišel úplně mimo... Na konci jsem netušila, o co komu šlo, co tam dělal ten létající talíř, ani kam jako letěl... Podle mě to nemělo hlavu ani patu a sympatický David Duchovny to tentokrát nezachránil... ()

Džejkop

Fox Mulder a Dana Scullyová pátrají jako za starých dobrých času. Návrat k té stylové tajmené atmosféře, která je pro Akta X tak typická. Mimozemská civilizace o sobě opět dává vědět, jížní pól zažije menší zemětřesení. Stejně jako Mulder veřím, že ve vesmíru nejsme sami. ()

Riddick77

Dobrý příběh a povedené finále. Pro fanoušky seriálu povinnost, pro ostatní poměrně dobrá krimi/sci-fi zábava na sobotní večer. ()

Laxik

Netknut seriálem, pouze před pár měsíci líznut druhým filmem, jsem se podíval na tenhle film. A celou dobu jsem nevěděl, jestli dát tři nebo čtyři. Ale k vyššímu ohodnocení pomáhala snad jen chemie mezi Mulderem a Scullyovou a docela dobrý scénář. Jenže jsem se pěkně často koukal na hodiny, nechával jsem se rozptýlit kdečím a konec. Ten mi dal jakožto laikovi prdlajs a vypadal dost kostrbatě, takže nemůžu hodnotit lépe. ()

numi

Poprvé jsem slyšel Muldera i Scullyovou v originále a musím říct, že mě oba mile překvapili. Navíc oba dva působili sebevědomě i na velkém plátně a vyšší rozpočet dal také větší možnosti fantazii scénaristů. Celkově hodně povedený snímek, kterému mohu vytknout jen to, že já na Aktech X měl nejraději ty díly, které nebyly o mimozemšťanech. [květen 2005] ()

buldock

Mulder , Scully , obrovská vládní konspirace , pěkně drsní , slizcí a smrtelně nebezpeční mimozemšťani , velmi dobrý příběh , prostě a jednoduše něco pro fanoušky Akt X , kteří mají možnost znovu vidět , tentokrát ve dvouhodinové sci-fi podívané svoje oblíbené hrdiny , kterak bojují o svůj holý život a je to podívaná nad míru skvělá! Film: 87% ()

zipper111

Na seriál se nekoukám, čímž pádem nejspíš dokonale nepochopím některé narážky a dialogy, ale to by se nemělo stát. Dějově mě to přijde hrozně utahané, místy zmatené. Možná změním názor, jestli se kouknu na seriál, takhle max. 3*. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi