Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

O fousek horší než jednička, naprosto odlišné pojetí, snad bych řekla že film sklouzl skoro do jiného žánru, ale funguje.(10.11.2003)

Ukázkové pokračování, které si jde sympaticky vlastní cestou ve stylu 'méně Gigera, více vetřelců', aniž by se to záporně projevilo v celkovém dojmu. Jedině mi vadil opět malinko stupidní konec, ale to je detail.(21.8.2006)

Tam kde Ridley Scott triumfoval plíživou atmosférou, tam Cameron sází na hutnou akci na zdánlivě opuštěné základně. Tam kde nám Ridley vetřelcovu podobu ukazoval co nejméně, razíc tak známou pravdu o tom, že neviděné zlo je nejpůsobivější, tak tam Cameron nasazuje celé šiky vetřelců degradovaných do role hmizoidního cannon fodderu. Tam kde si Scott vystačil s pár herci v takřka komorním snímku, tam nasazuje Cameron rozmáchlou výpravu. Nedá se říct, který z nich je lepší. Oba jsou zcela rozdílné a přitom dokonalé, byť každý v tom svém žánru. Ovšem nebudu nijak zastírat, že přeci jen o něco raději mám díl s jednotným číslem v názvu.(10.2.2007)

Společně s T2 v mém žebříčku nejlepší Cameron!(22.7.2002)

Rozpočet $18,5miliónaTržby USA $85,160,248Tržby Celosvetovo $183,316,455║ __Dokonalé Majstrovské Dielo!!! __ /100%/(kino verzia)__ __/videl v kine režisérsku verziu: 120%/(režisérska verzia- 6.10.2015 som mal možnosť vidieť rozšírenú verziu filmu v kine a stálo to za to, neskutočný zážitok, moje sny sa raz za čas plnia))(18.5.2005)