Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Druhý díl považuji za vrchol celé série, zatímco Alien Ridleyho Scotta byl hororovějšího ražení a Aliens v tomto ohledu na svého předchůdce trochu ztrácí, zde však Cameron přitvrdil v jiných oblastech. Přesto zde stále divák cítí jistou dávku empatie - především s malou holčičkou. Je to jeden z mála filmů, který dle mého názoru překonal svého předchůdce, to však závisí jen na osobních preferencích jedince. První hodina "pouze" navozuje strašidelnou atmosféru zpustošené základny, pak ale nastane zlom a na diváka útočí smršť akce spolu s výtečným technickým zpracováním (Stan Winston). James Horner svým hudebním doprovodem nezklamal a jen podtrhuje temnou atmosféru vizuální stránky filmu. Jako dítě jsem byl při sledování filmu pěkně vystrašený a respekt z hrůzostrašné atmosféry přetrvává dodnes. Na závěr se sluší říct, že v tomto filmu nebylo zraněno žádné zvířátko, zato mariňáci dostali pěkně na prdel. (10/10)(29.12.2003)

Scénář: James Cameron .. Král série Aliens.(2.3.2004)

Spolu s Titanikem můj nejoblíbenější Cameron. Je fascinující sledovat, jak dokáže brilantně udržovat rovnováhu mezi bombastičností akce a přesvědčivou psychologií jednotlivých (opravdu zajímavých) postav. Vetřelce miluju už zhruba od dvanácti let a nahodlám na tom ani dál nic měnit. Director´s cut je opravdu lepší. P.S. Blu-ray vydání představuje film konečně i ve vynikající obrazové kvalitě.(6.11.2010)

Oscar 2 : Vizuální efekty, Střih zvukových efektů + 5 nominací: Herečka HR - Sigourney Weaver, Výprava, Střih, Hudba, Zvuk(20.2.2004)

Klasika .. která nedělá ostudu prvnímu dílu, krása!(29.5.2008)