Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Scénář: James Cameron .. Král série Aliens.(2.3.2004)

po návratu na Zemi se Ripley setkává s kocourem Jonesem a dozvídá se, že by měla s jednotkou námořní pěchoty, podniknout další misi za ,,starým přítelem". HODNĚ VETŘELCŮ, HODNĚ ZÁBAVY! zejména pátrání na planetě vás musí vtáhnout do děje. a vůbec, celej tenhle film je proklatě dobrej. funguje zde naprosto všechno! zvuk? paráda! hlavně ty přesuny vetřelců! a S.Weawer? slušný výkon na člověka!(20.4.2006)

:::::::::::::::::::::: Popluji proti proudu. Technicky skvěle zvládnutý sci-fi film. Ale jinak nevím, poměrně jsem se nudil .... :-( Pro mne Cameronův nejhorší film a nejhorší vetřelec ! Cameron tady zklamal :-( ::::::::::::::::::::::(1.8.2008)

8 / 10 Zatiaľ čo jednotka sa riadila heslom 'menej je niekedy viac', Votrelci sa naopak riadia heslom 'aj viac je niekedy ešte stále malo' a dávajú svojím slovám zadosť - emzák strieda emzáka, kyselina sa zmiešavá s červeným mokom a do toho všetkého hrá duo samopal - plameňomet. To by možno stačilo na 'normálny' sci-fi film, ale od kultovej série takéhoto formátu čakám predsa len niečo viac - chvíľu som sa dokonca pohrával s kacírskou myšlienkou, že tomu celému dám nemilosrdné tri *, ale to by som sa potom bál vyjsť na ulicu... Jediné, čo ma skutočne dostalo bol samotný super-akčný koniec, s ktorým sa Cameron očividne dosť pohral, ale inak...(18.11.2005)

Dokonalá xenomorf sága, která je nejdůmyslnější, nejdynamičtější a nejpropracovanější ze všech. James Cameron se nesoustředil pouze na atmosféru jako Ridley Scott (i když se k ní nepřiblížil), ale dokonale Aliena posunul do dalších sfér a žádný základní prvek Seance Fiction mu neproklouzl mezi prsty. ALIENS jsou dokonalé ve všech stránkách filmu - geniální vzhled Alienů v celé své kráse (H. R. Giger má nesmírnou představivost), vesmírných lodí, akčních scénách s mariňáky, důmyslné atmosféře, intenzivní práce se stíny a světlem v temných chodbách, skvělé kamery, humorem posádky a napětí v naprosté extázi. Film, který v srdci nikdy nezemře, a ve své podobě nebude překonán. Director's cut je nezapomenutelná must see záležitost.(7.9.2011)

• - Původním kameramanem byl Dick Bush. James Cameron ho ale přibližně po měsíci natáčení vyhodil kvůli tomu, že si chtěl nasvěcovat scény svým vlastním způsobem, který se režisérovi nelíbil. Cameron měl pro scény s vetřelci představu svícení z velké části v šerosvitu, který by nechával více představ na fantazii diváka a odhaloval by mnohem méně. To Dick nebyl ochoten přijmout, a tak musel z natáčení pryč. Cameron chtěl následně jako kameramana přijmout Dereka Vanlinta, který ale neměl zájem a doporučil Adriana Biddlea, který nakonec film dotočil. (kriplozoik)

• - Hudson (Bill Paxton) řekl slovo "chlape" celkem 35krát. (Don_Salieri)

• - Při scéně, kdy transportér vjíždí do výrobníku atmosféry, kde jej kamera snímá shora, se nejedná o miniaturní modely, nýbrž o obrázek namalovaný dekoratérem. Transportér je do obrázku naanimován. Taktéž některé záběry na výrobník atmosféry jsou namalované obrázky/kulisy a nejedná se o model. (SsgtJira)