Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

O fousek horší než jednička, naprosto odlišné pojetí, snad bych řekla že film sklouzl skoro do jiného žánru, ale funguje.(10.11.2003)

po návratu na Zemi se Ripley setkává s kocourem Jonesem a dozvídá se, že by měla s jednotkou námořní pěchoty, podniknout další misi za ,,starým přítelem". HODNĚ VETŘELCŮ, HODNĚ ZÁBAVY! zejména pátrání na planetě vás musí vtáhnout do děje. a vůbec, celej tenhle film je proklatě dobrej. funguje zde naprosto všechno! zvuk? paráda! hlavně ty přesuny vetřelců! a S.Weawer? slušný výkon na člověka!(20.4.2006)

:::::::::::::::::::::: Popluji proti proudu. Technicky skvěle zvládnutý sci-fi film. Ale jinak nevím, poměrně jsem se nudil .... :-( Pro mne Cameronův nejhorší film a nejhorší vetřelec ! Cameron tady zklamal :-( ::::::::::::::::::::::(1.8.2008)

To jste věděli, jak je ve filmu ten vtip o ilegálním vetřelci (anglicky je to vlastně ilegální přistěhovalec), tak to je podle pravdy? Představitelka Vasquezové totiž přišla na konkurz na podpatcích, s dlouhým hárem a v červených sexy šatech, protože si myslela, že je to něco o ilegálních přistěhovalcích z Mexika. A i přesto tu roli dostala. Vetřelci jsou výtečnou melanží SF, napětí a akce, to všechno podpořeno sympatickými herci a dobrými výkony. Nejvíc mě asi dostalo, že tvůrci měli celkem šest vetřelčích převleků, i když to díky střihu vypadá, jako by jich byly stovky. Film je to výtečnej, miloval jsem ho jako dítě a miluju ho i teď.(11.12.2005)

Bohuzial, temnejsia a komornejsia jednotka mi sadla ovela viac, tu som sa skoro uzufala nudou. Absolutne prepalena stopaz a posledna pol hodina to totalne zabili.(29.9.2009)

• - Vetřelčí sekret na některých záběrech, kde by jeho výroba byla příliš drahá a pracná, byl vytvořen jako miniatura a šikovně zakomponován do záběru. V jednom takovém, kterým celá jednotka prochází a Hicks (Michael Biehn) si prohlíží baterkou strop, byl jeho pohyb i kužel světla a jeho odraz na sekretu naemulován jedním z hlavních trikařů. (kriplozoik)

• - Model Sulaca, použitý v záběru, kdy se loď blíží LV-426, byl vyhotovený jen z poloviny – odvrácená strana nebyla dodělána, protože z daného úhlu stejně nebyla vidět. (kriplozoik)

• - James Horner, autor hudby k filmu, původně žádal pro zkomponování a nasazení hudby do sestříhaného filmu cca měsíční časovou rezervu. Režisér Cameron ale finální střih dlouho měnil, přičemž datum premiéry se blížilo. Horner nakonec hudbu složil během pouhých čtyř dnů. (kriplozoik)