Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Naprosto špičková adrenalinová jízda. Nejlepší akční film všech dob. Když jsem to ve dvanácti poprvé uviděl, celou noc jsem nemohl usnout a celý následující rok jsem se radši nedíval na žádné horory. Panikařící dříve tak drsní mariňáci, stísněné chodby, beznaděj a hlavně ti samotní alieni - to jsou zvířátka k zulíbání:-)(23.5.2002)

Klasika .. která nedělá ostudu prvnímu dílu, krása!(29.5.2008)

Jak krásně zahřeje u srdce, když se udělá pokračování nějakého legendárního filmu přitom se nic neposere. S čistým svědomím mohu za sebe říct, že Alien 2 je pro mě nejen důstojným pokračováním své předlohy, ale dokonce ji i o malinký kousíček převyšuje. Skvělé akční scény, napínavá atmosféra (hlavně v závěru), drsná Ripleyová, sympatický android a hlavně extrémně nesympatičtí vetřelci. 9/10(21.1.2008)

Soundtrack James Horner: 1. Main Title [5:10] 2. Going After Newt [3:08] 3. Sub-Level [6:11] 4. Ripley's Rescue [3:13] 5. Atmosphere Station [3:05] 6. Futile Escape [8:13] 7. Dark Discovery [2:00] 8. Bishop's Countdown [2:47] 9. Resolution And Hyperspace [6:10](10.5.2011)

James "The Big" Cameron zamořil LV-426 smečkou hybridních zabijáků a poslal na ni barvité a zábavné komando vojáků. Drsná shybařka Vasquezová, ukecaný Hudson, zkušený velitel Hicks či úlisný Burke jsou charaktery, které si musí pamatovat každý. Velkolepé akční dobrodružství nenabídne tak stísněnou a tíživou atmosféru jako o sedm let starší brácha, ale stejně funguje dokonale. Spousta efektů, výbuchu, technických parád (rychlé ostří alá Bishop, hvězdný koráb, helijety, obrněná pojízdná multistanice, nakladače). Skvělí herci, parádní hudba. A jeden z nejlepších závěrečných soubojů vůbec - žlutý mechanický nakladač s hydraulickým stiskem proti Winstonovu gigamazlíčkovi s hodně nízkým pH oběhové tekutiny. Co dodat?? Snad, že film si dám znovu kdykoliv, kdekoliv. 18,5 miliónů dolarů(rozpočet)/131 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/47 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(15.4.2006)