Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Spolu s Titanikem můj nejoblíbenější Cameron. Je fascinující sledovat, jak dokáže brilantně udržovat rovnováhu mezi bombastičností akce a přesvědčivou psychologií jednotlivých (opravdu zajímavých) postav. Vetřelce miluju už zhruba od dvanácti let a nahodlám na tom ani dál nic měnit. Director´s cut je opravdu lepší. P.S. Blu-ray vydání představuje film konečně i ve vynikající obrazové kvalitě.(6.11.2010)

A máme tu nejlepší díl z vetřelcovské série - chvalitebná jednička, výborná dvojka.(16.11.2007)

Je po všem! Je to v hajzlu! Co teď kurva budeme dělat? Co budeme dělat?..... Cameron vedel čo bude robiť. Pridal na výprave, pridal (podstatne) na akcii, pridal na počte Votrelcov, na dynamike, pridal viac členov posádky a pridal im zbrane aby tie mimozemské svine mali ako ničiť. Stratilo to niečo na celkovej atmosfére? Vôbec. Pravdaže už to možno celé nie je tak desivé a prekvapivé ako jednotka, ale nápadov a hororových momentov to má stále dosť. Vždy ma to veľmi bavilo a ten záverečný súboj je nezabudnuteľný. Možno najlepší filmový súboj aký som kedy videl (videl som ho asi 50-krát). Párádna akcia, atmosféra a BOMBASTICKÉ finále. Spolu s jednotkou jeden z mojich najoblubenejšich filmov vôbec.(21.8.2011)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $131,060,248(18.12.2006)

Scénář: James Cameron .. Král série Aliens.(2.3.2004)