poster

Vetřelci

 • USA

  Aliens

 • Československo

  Votrelci

 • Slovensko

  Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  O fousek horší než jednička, naprosto odlišné pojetí, snad bych řekla že film sklouzl skoro do jiného žánru, ale funguje.(10.11.2003)

 • Fr
  *****

  po návratu na Zemi se Ripley setkává s kocourem Jonesem a dozvídá se, že by měla s jednotkou námořní pěchoty, podniknout další misi za ,,starým přítelem". HODNĚ VETŘELCŮ, HODNĚ ZÁBAVY! zejména pátrání na planetě vás musí vtáhnout do děje. a vůbec, celej tenhle film je proklatě dobrej. funguje zde naprosto všechno! zvuk? paráda! hlavně ty přesuny vetřelců! a S.Weawer? slušný výkon na člověka!(20.4.2006)

 • TheMaker
  ***

  :::::::::::::::::::::: Popluji proti proudu. Technicky skvěle zvládnutý sci-fi film. Ale jinak nevím, poměrně jsem se nudil .... :-( Pro mne Cameronův nejhorší film a nejhorší vetřelec ! Cameron tady zklamal :-( ::::::::::::::::::::::(1.8.2008)

 • monolog
  *****

  To jste věděli, jak je ve filmu ten vtip o ilegálním vetřelci (anglicky je to vlastně ilegální přistěhovalec), tak to je podle pravdy? Představitelka Vasquezové totiž přišla na konkurz na podpatcích, s dlouhým hárem a v červených sexy šatech, protože si myslela, že je to něco o ilegálních přistěhovalcích z Mexika. A i přesto tu roli dostala. Vetřelci jsou výtečnou melanží SF, napětí a akce, to všechno podpořeno sympatickými herci a dobrými výkony. Nejvíc mě asi dostalo, že tvůrci měli celkem šest vetřelčích převleků, i když to díky střihu vypadá, jako by jich byly stovky. Film je to výtečnej, miloval jsem ho jako dítě a miluju ho i teď.(11.12.2005)

 • larelay
  ***

  Bohuzial, temnejsia a komornejsia jednotka mi sadla ovela viac, tu som sa skoro uzufala nudou. Absolutne prepalena stopaz a posledna pol hodina to totalne zabili.(29.9.2009)

 • - Vetřelčí sekret na některých záběrech, kde by jeho výroba byla příliš drahá a pracná, byl vytvořen jako miniatura a šikovně zakomponován do záběru. V jednom takovém, kterým celá jednotka prochází a Hicks (Michael Biehn) si prohlíží baterkou strop, byl jeho pohyb i kužel světla a jeho odraz na sekretu naemulován jedním z hlavních trikařů. (kriplozoik)

 • - Model Sulaca, použitý v záběru, kdy se loď blíží LV-426, byl vyhotovený jen z poloviny – odvrácená strana nebyla dodělána, protože z daného úhlu stejně nebyla vidět. (kriplozoik)

 • - James Horner, autor hudby k filmu, původně žádal pro zkomponování a nasazení hudby do sestříhaného filmu cca měsíční časovou rezervu. Režisér Cameron ale finální střih dlouho měnil, přičemž datum premiéry se blížilo. Horner nakonec hudbu složil během pouhých čtyř dnů. (kriplozoik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace