Vetřelci

• Československo

Votrelci

Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Bohuzial, temnejsia a komornejsia jednotka mi sadla ovela viac, tu som sa skoro uzufala nudou. Absolutne prepalena stopaz a posledna pol hodina to totalne zabili.(29.9.2009)

Jedna z nejlepších II. v historii filmu. Mnoho pokračování má problém navázat na úspěšnou jedničku, Vetřelci Jamese Camerona to ale dokázali a ještě k tomu jedničku překonali. Tento díl má neuvěřitelnou zásobu sympatických herců a rolí, kterou se nebojí mrhat a vraždit jí. Speciální jednotka mariňáků - na této bandě idiotů stojí celý film a to je naprosto skvělé. Perfektní postavy Hudsona, Vasquezové nebo Hickse si neuvěřitelně oblíbíte a hlášky, které vypouští z huby jistě také: "jestli jste nečetli poslední zprávy, tak jsme dostali na prdel", těmto hlodům pomáhá i ne moc dokonalý CZ dabing, který kvalitou odpovídá době, kdy se dělal. Kultovní scény, které děsily obecenstvo svojí originalitou (nepřehledná situace, kterou jsme sledovali díky kamerám vojáků), nebo děsivé vylíhnutí malého vetřelce z hrudníku osadníka (zde už to nevypadá jako kus modelíny na špagátku). Celkový pocit je strašně kladný a tento film si ponechal své kouzlo do teď, jasná kultovní záležitost. 90% můj TOP 10(10.12.2007)

Ukázkové pokračování, které si jde sympaticky vlastní cestou ve stylu 'méně Gigera, více vetřelců', aniž by se to záporně projevilo v celkovém dojmu. Jedině mi vadil opět malinko stupidní konec, ale to je detail.(21.8.2006)

Přeskočit téměř nedosažitelně vysoko posazenou laťku byl nemožý úkol, ale James Cameron udělal co mohl. Ripley pořád funguje a i Newt, Hicks nebo Bishop mi přirostli k srdci velmi rychle. Přesto jsem Aliens začal mít rád až po rozšířené verzi, která teprve dává psychologickému podkladu první poloviny ten správný náboj. Svůj podíl na dodatečném diváckém úspěchu má pak i nestárnoucí akce a dechberoucí momenty plné elegantně smrtících záporáků.(21.4.2005)

8 / 10 Zatiaľ čo jednotka sa riadila heslom 'menej je niekedy viac', Votrelci sa naopak riadia heslom 'aj viac je niekedy ešte stále malo' a dávajú svojím slovám zadosť - emzák strieda emzáka, kyselina sa zmiešavá s červeným mokom a do toho všetkého hrá duo samopal - plameňomet. To by možno stačilo na 'normálny' sci-fi film, ale od kultovej série takéhoto formátu čakám predsa len niečo viac - chvíľu som sa dokonca pohrával s kacírskou myšlienkou, že tomu celému dám nemilosrdné tri *, ale to by som sa potom bál vyjsť na ulicu... Jediné, čo ma skutočne dostalo bol samotný super-akčný koniec, s ktorým sa Cameron očividne dosť pohral, ale inak...(18.11.2005)

• - Planetoid LV-426, na kterém se děj odehrává, je též zvaný jako "Acheron". Toto slovo má hned několik významů. Jeden z nich v latině vyjadřuje pojem pro vstup do pekla. (Panfilmex)

• - James Cameron si na jednu stranu vážil pečlivosti pomocných profesí z Pinewood Studios, ale moc se mu nelíbilo jejich nasazení a "pouze standardní" přístup k práci. Například nenáviděl, když musel přerušit natáčení kvůli přestávce na čaj, kterou nařizují britské odbory filmových zaměstnanců. (kriplozoik)

• - Režisér James Cameron, Bill Paxton (Hudson) a Michael Biehn (Hicks) spolupracovali již na filmu Terminátor (1984). (Lorge)