poster

Vetřelci

 • USA

  Aliens

 • Velká Británie

  Aliens

 • Československo

  Votrelci

 • Slovensko

  Votrelec 2

Akční / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1986, 137 min (SE: 154 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  *****

  James "The Big" Cameron zamořil LV-426 smečkou hybridních zabijáků a poslal na ni barvité a zábavné komando vojáků. Drsná shybařka Vasquezová, ukecaný Hudson, zkušený velitel Hicks či úlisný Burke jsou charaktery, které si musí pamatovat každý. Velkolepé akční dobrodružství nenabídne tak stísněnou a tíživou atmosféru jako o sedm let starší brácha, ale stejně funguje dokonale. Spousta efektů, výbuchu, technických parád (rychlé ostří alá Bishop, hvězdný koráb, helijety, obrněná pojízdná multistanice, nakladače). Skvělí herci, parádní hudba. A jeden z nejlepších závěrečných soubojů vůbec - žlutý mechanický nakladač s hydraulickým stiskem proti Winstonovu gigamazlíčkovi s hodně nízkým pH oběhové tekutiny. Co dodat?? Snad, že film si dám znovu kdykoliv, kdekoliv. 18,5 miliónů dolarů(rozpočet)/131 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/47 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(15.4.2006)

 • Bloody13
  *****

  Dvojka snad nemůže být odlišnější od jedničky a přesto mají oba filmy společného víc, než se na první pohled zdá - i když v menších obměnách. Partička kolem Ripleyové se znovu mění v hrstku ustrašených zoufalců, samotná Ripleyová v závěru zachraňuje malou Newt, která zdařile nahradila kocoura. Nechybí ani android (za "zlého" Ashe jen nastoupil hodný Bishop), závěrečné odpočítávání do blížící se destrukce, poslední vetřelec (tentokrát královna), jenž je znovu vypuštěn do kosmického prostoru a sladký happyend opět končí hibernačním spánkem. Jen těch vetřelců je tentokrát mnohem víc. Jak je vidět, Cameronova schopnost obměňovat Scottovo základní schéma i jeho jednotlivé motivy se vyplatila do puntíku.(18.9.2016)

 • Dadel
  *****

  Naprosto špičková adrenalinová jízda. Nejlepší akční film všech dob. Když jsem to ve dvanácti poprvé uviděl, celou noc jsem nemohl usnout a celý následující rok jsem se radši nedíval na žádné horory. Panikařící dříve tak drsní mariňáci, stísněné chodby, beznaděj a hlavně ti samotní alieni - to jsou zvířátka k zulíbání:-)(23.5.2002)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Nejlepší z rodu Vetřelců. Dokonale natočená úžasná sci-fi akce, gradující finálním soubojem Ripleyové manipulující s Vetřelcem na palubě kosmické lodi. Natočeno už roku 1986 s dokonalými trikovými efekty! Trailer: http://www.csfd.cz/film/1245-vetrelci-aliens/videa/(20.9.2009)

 • Galadriel
  ****

  O fousek horší než jednička, naprosto odlišné pojetí, snad bych řekla že film sklouzl skoro do jiného žánru, ale funguje.(10.11.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace