poster

Vetřelci

 • Velká Británie

  Aliens

 • USA

  Aliens

 • Československo

  Votrelci

 • Slovensko

  Votrelec 2

Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1986, 137 min (SE: 154 min)

 • Dudek
  ****

  James Cameron se rozhodl vydat se jinou cestou než jeho předchůdce Ridley Scott. Hororovou atmosféru nechal zaniknout pod návalem akce, kdy se na jednotku speciálně vyscvičených vojáků valí hordy Vetřelců ze všech stran. Mnohem více místa také dostal humor, reprezentovaný především hláškami z úst vojína Vasquezové ("Vasquezová, spletli si tě s chlapem?" - "Ne, a tebe?"), která se později ukáže jako nejstatečnější mariňák z celého komanda vyslaného na LV-426. Přesto jsou však Vetřelci skvělým pokračováním, které se od prvního dílu liší jak atmosférou tak i dějem (základní dějová linka však zůstává neporušena).(26.11.2005)

 • Shit
  *****

  Ve dvojce je všeho víc než v jedničce, víc vetřelců víc akce, víc triků, prostě všeho mnohem víc a je to ku prospěch věci. Ve dvojce stejně jako v jedničce je skvělá Sigourney Weaver, bez ní by to sand ani nebylo ono. Malá vada na kráse je protahování konce filmu, ale jelikož ta protáhnutá část je taky skvělá, tak to snad ani nevadí. James cameron prostě umí(7.3.2005)

 • Gemini
  *****

  Musím začít jedním slovem - MARIŇÁCI !!!!!!!! S těmi totiž tahle řežba stojí a padá. Cameron se chopil díla s takovou vervou, až kyselina stříká proudem...z čehož je jasné, že jednoho jediného, v temnotách skrytého děsivého útočníka vystřídá tisícihlavé stádo agresivních monster, kterému tentokrát nebudou čelit takřka neozbrojení vesmírní špeditéři, ale špičkově trénovaná jednotka (taktéž vesmírných) Mariňáků, slint slint.... extáze....seržant Michael Biehn, OTZ Vasquezová, android Bishop, partička k nezaplacení. A jejich hlášky jsou nezapomenutelné. Smícháme to se skvělými efekty, prací se světlem, nádhernými zbraněmi a to vše štědře zalijeme krví a slizem, a zůstane nám božská adrenalinová podívaná. A poslyšená, protože i hudba je skvělá. A zvuk motion scanu vám snad ani nemusím připomínat.... Není to umění, ale i tak je to klasika;) 90%(23.3.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Oblaka nad kolabujícím atmosférickým výměníkem kolonie, od které se Bishop (Lance Henriksen) s přeživšími vzdaluje, byla vytvořena z vaty. Jas následné exploze obstarala obyčejná žárovka. (kriplozoik)

 • - Ve scéně, kdy se mariňáci stahují zpátky do obrněného vozidla, v jehož kabině vypukne menší požár, se Jenette Goldstein (Velskquézová) a Bill Paxton (Hudson) přiotrávili kouřem. Filmaři museli natáčení přerušit a dotočit ho s odmontovanou střechou, aby umožnili odvod kouře z kabiny. (kriplozoik)

 • - Pistole, kterou používají koloniální mariňáci, je Heckler a Koch VP70. (Don_Salieri)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace