V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

pepo

ohromné sklamanie.ja zbožňujem takéto filmy ale tento mi nejako nesadol.až na hudbu a kameru katastrofa ()

Xmilden

Jelikož mám moc rád filmy o horolezcích, tak samozřejmě i tento akční klenot z prostředí výpravy na nejnebezpečnější horu světa mě nemohl minout. Vertica Limit si své fanoušky určitě časem ještě najde, je to sice pro Martina Campbella trošku ústup z vydobytých pozic, ale žádný průser se nekoná. Umím si představit že při uvedení do kin byl film vnímán s mnohem většími rozpaky. Přece jen některé nelogičnosti prostě nejdou zakrýt. Naši horolezci zdolávají výškové metry jakoby se nechumelilo, prakticky udělali z výšlapu na K2 pouťák na který si stačí vzít hlavně dostatek vody. Takže k hodnocení filmu, akce slušná, sněhu dost, boj o přežití a Scott Glenn. 55% ()

Phobia

Tak tenhle scénář má díry velikosti Macochy, k tomu nepříliš sympatické hlavní hrdiny... Jako akčně-dobrodružná podívaná to ujde, jen v tom nehledejte realitu. Když film o horolezcích, raději se podívejte na střízlivěji natočenou "K2", "Vertical limit" lze doporučit snad jedině teenagerům. ()

sepp

"Bezduchá a hloupá akční podívaná, která je tak leda výsměchem všem těm, kteří se z pouti za překonáním sebe sama nevrátili." Tak jako, Mount Everest připomínal něco mezi dálnicí a cirkusem již v r. 2000, kdy tahle vážně tvářící se skoro-komedie vyšla, což je zde docela dobře zachyceno. A pár zajímavých momentů z toho pak dělá slušnou oddechovou podívanou. Učebnicové 3*. ()

kinej

Hm, do lezení trochu dělám. Tenhle film je absolutní hovadina. Už začátek je špatný, ale to, co se děje potom, musí každého lezce urazit. Takovej Messner, když šel na K2, tak ve výšce dejme tomu od 6000 m, se při výstupu opíral o cepín a každých 25 kroků si dával pauzy. Bušilo mu srdce, a v plicích, pocit jako by se měli roztrhnout. A tady Chris O´Donnell běhá a skáče přes propasti. He he. Myslím, že jsem tam dokonce zahlédl, že si tam někdo zapáli cígo. Nevím jak by se mu v té výšce kouřilo. Scéna s výstupem z vrtulníku je ubohá, ale je čajíček oproti tomu, kdy se pomalu trhá ledový převis. Kus ledu praskne, nakloní se a nespadne, pomalu se posouvá... to je dokonalé popření vlastností ledu. Nevím kdo tenhle "film" spáchal, ale o lezení měl zřejmě jen velmi mlhavé představy. Fuj tajxl. ()

Hrabka

Tento film mám celkem rád. Úvodní scéna je hodně dobrá a zbytek filmu nadprůměrně zajímavý. Napětí někdy na té nejvyšší úrovni. Značný počet supr vychytaných horských scén. 75% ()

cheyene

Viděl jsem snad 2x v životě a napoprvé na mě ve své době Vertical Limit zapůsobil, neboť fungoval ve všech ohledech, které by měl dobrodružný thriller mít. Podruhé to již nemělo takové kouzlo, avšak stále se jednalo o zdařilou podívanou. Prostředí hor a tím pádem extrémních podmínek mám obecně ve filmech rád a tudíž mohu s klidným srdcem dát 4*, byť potřetí bych si již tento počin nepustil. ()

Fiftis

Výborný dobrodružný film. Nenašiel sem okrem nitroglycerínu vo filme nič čo by sa vymykalo zdravému rozumu. Naopak si myslím, že výborné sú tu stvárnené obzvlášť charaktery rôznych ľudí a pud sebazáchovy. Chceš žiť tak zabi. Lenže tu to neplatí. Chceš žiť tak vydrž čo najdlhšie a nepodliehaj panike a navyše si kryte chrbát, pretože ten kto chce prežiť s tebou ťa pokojne zabije. Trocha psychológie, veľa dobrodružstva a odvahy a jedna obrovská zrada s velikánskou chuťou na pomstu. A čo ešte? Koniec. Pre niekoho spravodlivý pre niekoho šialený ale pre mňa skôr očakávaný. Herecké výkony sú veľmi dobré, ja si dovolím vyzdvihnúť hlavne Robin Tunney a Billa Paxtona. ()

Shakers

Celkom fajn obsadene ľadové záchranárske šplhanie na vrchol, ale žiaľ ja som tu ten vrchol akosi necítil. Síce ma to bavilo, ale aj plagát je viac adrenalínovejší ako Vertical Limit. Úvod a záver je jasne predvídateľný a jediný, kto celému filmu dával grády bol Scott Glenn a James Newton Howard. 65% - 3* ()

Jacinda

jeden z těch filmů, kde kvůli jednomu životu zemře dalších deset, nebo minimálně utrpí aspon strašlivá zranění na těle i na duši ()

forsberg

Komentář mého kamaráda horolezce: " Kdyby už se ti ty ko..te povedlo rozběhnout se v tom sněhu a skočit s těma cepínama takovou dálku, urvalo by ti to ruce debile". Krystalická blbost. Nebyl to asi záměr tvůrců, ale bavila jsem se náramně. ()

Indiana

Stejně jako v případě Twistera je to docela zklamání, neboť i když efekty jsou slušné a herci taky, celkově o ničem. ()

S.Quentin QUALE

Kvalitativní srovnání například s Cliffhangerem se nabízí a kdekdo by na mě mohl házet vyčítavé pohledy, proč jsem jej hodnotil za plnej a tohle za směšnou dvojku. Vysvětlení je jednoduché. Cliffhanger je čistokrevný akční thriller s vydíráním, vypočítavostí a pistolkama hned od začátku. Vertical Limit se bohužel tváří jako kovaný horolezecký survival, bohužel postupem času ztrácí veškerou věrohodnost, a to se daném žánru neodpouští. Kdo dokáže Vertical Limit pobrat jako akční film (čti krávovinu), good for him, na mě tak nepůsobí a tím u mě padá do podprůměru. Ale uznávám, že pár scén je výborných. 49% ()

Allien.9

Po druhém zhlédnutí zvedám na ****. Akční scény jsou vyložená chuťovka, sněhové bouře, drtivé laviny a všudypřítomný křik dodávají filmu tu správnou, mrazivou atmosféru. Dokonce ani začátek odehrávající se na amerických skálách nepůsobí vůbec špatně. Jednoznačně nadupaná paráda!:-) Ale pokud nemáte rádi klišé, tak si to raději ani nepouštějte.XD ()

kingik

Mohl to být akční nářez, ale omezilo se to jen na dvě výborné akční scény. Jedna je hned na začátku a druhá někde uprostřed filmu. Zbytek je dost podivný a nelogický. Některé scény jakoby na sebe ani nenavazovaly a o nějakém napětí nebo dynamice si může režisér Campbell nechat zdát. Film dost zprasil. Obsadit Chrise O´Donnella nebyl rovněž dobrý tah. Do role se nehodil. Pochvalu zaslouží kamera, která vykouzlila několik dobrých záběrů, výše zmíněné dvě akční scény a snesitelný hudební doprovod. Jenže nemíním chválit technickou stránku filmu. Scénář byl hrozný a režie to nijak nevytáhla nahoru. 40% ()

Omnibus

I když jsem toho v životě zas tak moc nevylezl (a to jen v Dolomitech a Alpách) a dnes už jsem na laně jen občas, jen při ledovcových tůrách, abych nezahučel do trhliny, tak mi takovéhle nebetyčné krávoviny, s rádoby horolezeckým námětem, dost vadí. Všechny ty, kdo mi zaprasili záběry nádherných hor slabomyslným dějem a hroznými klišé vyhrabanými z hollywoodských skladů někde v údolích, bych nechal za trest kloktat ten jejich nitroglycerin... Orálně i rektálně! Film by se možná dal přežít třeba v japonštině, aby mě nerušily aspoň ty „dialogy“, ale stejně by navíc musela být vyzmizíkovaná i většina herců ve většině scén... ()

Šakal

(Vertical) nad limit aneb jak necharismatický Ch.O´Donnell předvedl nejdelší skok (s cepínem) v dějinách (pro nepovolený vítr však budete hledat zápis ve svět. tabulkách marně) a M. Cambell si došel resp. dosprintoval pro nálepku nejfantasmagoričtější (horo)lezecký snímek. Budˇ jsou všichni horolezci naprostí chcípáčci s nulovou fyzičkou popř. trestuhodně podceňují aklimatizaci :-) nebo zdejší (anti)herecká partička má (nad)životní formu. Neuvěřitelné, k jakým výkonům se dotyční v těch více než osmitisících metrech vybičovali. Jeden by čekal „chroptící zombie“ a ono to spíše vypadá na atletický trénink olympijského běžeckého pardon pyrotechnického týmu pod názvem „sereme na kyslík, běžíme nalehko“ resp. „rychle- hlučně-dementně“. Traduje se, že Emil Zátopek byl zastáncem tvrdých tréninkových metod, které následně přinášely ovoce. Ve srovnání s touto družinou však vychází jako línej fracek, co musel nutně těžit pouze ze svého talentu. Jako (nechtěná) parodie však (téměř) bez výhrad a jak už tady někdo (Lima) trefně poznamenal, jako „(anti)instruktážní“ video sloužící horolezcům v Base campech před útokem na vrchol k potřebnému odreagování a ukrácení volné chvíle, naprosto ideální záležitost. Já si to nakonec i užil, ikdyž poněkud jinak, než jsem čekal. Oprava, přesně tak, jak jsem čekal! :-) ()

Anderton

Na tomto filme je najzaujímavejšie prostredie, v ktorom sa odohráva a pomerne hviezdne obsadenie. To znamená, že nie je zaujímavý ani scenárom, ani dialógmi. Je úplne jedno, či by sa jednalo o dokument, kde by vystupovali tieto stars, alebo reklamný prospekt cestovnej kancelárie, ktorý by uvádzal Bill Paxton. Výsledok by bol rovnaký. Bolo by mi ľúto mu dávať podpriemerné hodnotenie, keďže ma pohľad na krásne zasnežené hory dokáže poriadne rozpáliť. Otázne je, či má na tom nejakú zásluhu aj inokedy spoľahlivý Martin Campbell. ()