V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

klerik

Och, bože môj! 3* hlavne pre skvelú hudbu. Herci takmer všetci hrozní, žiaden náznak reality - hl. hrdina láme rekordy a pritom niekoľko rokov fotil tigre, kráska so zlomeným prstom si tiež nevšíma v akej je nadmorskej výške.... Hlúpe. Film sa snaží rozobrať aj hlbšie otázky, ale stroskotáva na svojej komerčnosti. Zábavka (režisér Zlatého oka :)), ktorú nemôžte brať vážne... Ak chcete poctivejší zážitok, radšej odporúčam K2, alebo PÁD DO TICHA... ()

Chrustyn

Filmů z prostředí hor moc není a kvalitních už vůbec ne. Tím pádem má jakýkoliv film s touto tématikou šanci uspět. Jen to chce dobrého režiséra. Martin Campbell určitě dobrý režisér je ale tentokrát bohužel celkem pohořel. Záčatek je perfektní poté se ve filmu nic neděje a divák musí čekat, kdy už to konečně přijde. Nakonec něco přijde ale určitě toho mohlo být více. Ať už akce nebo napětí. Kdyby bylo více kvalitních filmů z prostředí hor tento by dostal tak 2* ale jelikož jich je jako šafránu rozhodl jsem se pro 3*. ()

classic

Mne sa Vertical Limit páčil oveľa viac, ako minuloročný Everest, pri ktorom som skoro zaspal, ak keď je najvyšší, tento je o viac, ako 200 metrov - nižší, presnejšie - 8 611 m nad morom ( K 2 : Čhogori ), čo mi neprekážalo, lebo som pociťoval tak extrémny adrenalín v krvi, pri niektorých geniálnych dynamických scénach, že som normálne nechápal. Vôbec, samotný úvod z amerického Utahu, s trojdielnou rodinou, otec, brat a sestra, predznamenáva, v akom duchu sa bude niesť zbytok filmu, ktorý sa na začiatku skončí tragicky, lebo sa stane nepríjemná nehoda, keď horolezci nad nimi, spadnú omylom na nich, strhnú ich, a všetci sa rútia smerom dolu, tí nešťastníci, ktorí to spôsobili, sa rozpleštia o zem, rodina ostáva visieť na lane, pričom karabina sa pomaličky a systematicky uvoľňuje zo skaly, a tak duchaprítomný otec zvreskne na syna, aby prerezal lano, tým pádom sa súrodenci zachránili. Strih, o pár rokov neskôr sa presúvam do Pakistanu, kde sa čoskoro súrodenci stretnú za rozdielnych okolností, keď Ona - Annie, bude sprevádzať výstredného miliardára Vaughna, pri výstupe na K 2 spolu s niekoľkými ďalšími profesionálnymi horolezcami. On - Peter, s nimi nepôjde, lebo zažíva, akúsi traumu. Pri výstupe sa stane nehoda, keď nepriazeň počasia im skomplikuje extrémne situáciu tak, že ich zasype smrtonosná - nebezpečná lavína, uviaznu pod ňou, ale ešte oveľa hlbšie, prepadnú sa pod snehovou roklinou, kde majú, o čosi viac, ako 24 hodín na záchranu. Nič zvláštne na tom nebude, keď poviem, že jej brat, Peter, bude naliehať, aby sa uskutočnila záchranná akcia. Uskutoční sa, budú vybrané TRI týmy po dvoch ľudí s tým, že ešte pôjde neskôr s nimi jeden horolezec, menom Wick, ktorý má s miliardárom nevyriadené účty. To mi prišlo úplne normálne. Najväčšie PSYCHO leží v tom, že musia so sebou niesť, okrem svojho ťažkého nákladu, ešte J-E-D-E-N, ktorý sa volá = Nitroglycerín, aby sa k uväzneným dostali, že odpália epicentrum výskytu. Toto je film s trošku zabudnutými hercami a režisérom, či s tupým a jednoduchým scenárom, ale čo mu nemožno uprieť, je to, ako bravúrne nakladá s atmosférou, adrenalínovými scénami, ktoré mi niekoľko - krát spoľahlivo vyrazili dych, kamerou skúseného Tattersalla, taktiež i s ZVUKOM. Je to film, ktorý podľa mňa nemá konkurenciu, čo sa týka tohto žánru. Je mi sympatickejší, ako spomínaný Everest !!! ()

Marze

Ze základního tábora se pod vedením Petera Garretta rychle vydává šestičlenná záchranná mise, hnaná navíc vidinou půl milionové odměny pro každého. Nejvíc naspěch má ale Peter, protože v ledu nad výškovou hranicí přežití je společně s miliardářem uvězněna i jeho sestra Annie. Za prázdninových veder, kdy se nedá dýchat ani večer v letním kině, by došel ocenění alespoň chladivý účinek amerického filmu Vertikální limit. Sotvakdo se však nadchne teď v zimě pro mrazem ojíněné hrdiny, kteří zhruba první hodinu lezou do kopce nahoru a druhou hodinu z kopce dolů - vlastně jen ti z nich, kdo přežijí. Jedinou obrazovou záchranou snímku je skutečnost, že "kopec" tu znamená vražedný štít K 2, druhou nejvyšší horu světa. Kdopak by rozeznal, že namísto himálajských osmitisícovek tu jsou občas vidět novozélandské třítisícovky, pokud se spojí obratná kamera s umem trikařů. No a když se malebnost srázů i děsivost lavin vyčerpají, ještě pořád se může zřítit vrtulník, nemluvě o explozích, které slibují zásoby výbušného nitroglycerinu na zádech záchranářů. Ovšem naprosto mechanická hra na lidskou vybíjenou, kterou si od sebe navzájem půjčují filmy akční, katastrofické a dobrodružné, má v případě snímku Vertical Limit jen velmi omezené možnosti. ()

heyda

Absolutní špička filmových Himálají. Dělám si srandu, ale pokud milujete úžasné záběry na velehory, pokud milujete výborné efekty, nekončící napětí a pokud vám nevadí několik klišé, přehnaných scén a průměrní herci, tak tohle je film pro vás! Tenhle film je tak extrémně podhodnocený, že je pro mě prostě povinností 5 hvězdiček. Můj velmi oblíbený film! ()

Ivoshek

Viděl jsem to spis náhodou. Pribehove je to trochu jednoduché, ale vlastně me to celkem bavilo, každou chvilku někdo padá nebo visí za cepin nad propasti, furt se něco děje. Jako akční film z hor to je docela dobrý. ()

MM11

Útok na citové pasti diváků aneb naši hrdinové se při výstupu v problémech snad ani vyznat nemohou. Samozřejmě si k výzstupu přizval Vertical Limit kameramana par excellence, ale to je asi tak všechno. Propracovanější charaktery postav byste ani pod lupou určenou hodinářům nenašli a jediné, co funguje bez zadrhnutí jsou klasické Hollywoodské neduhy, kterými je snímek prošpikován do nejmenšího detailu. Závěr je nejen jasný, nicméně i nevzrušivý a pokud divákům nezáleží na postavách, tak je něco špatně už od základů. ()

JASON_X

Pokud se rozhodnete nebrat tenhle film příliš vážně a pojmout ho jen jako odlehčenou, adrenalinovou a především vizuálně strhující podívanou, neměli byste být zklamaní. Aspoň já tedy tuhle roztomilou koninu děsně žeru, prostě nenáročná oddechovka jedoucí ve svižném tempu, nabušená horolezeckou akcí, nádhernými exteriéry, působivými triky a okořeněná velkou porcí nadsázky i humoru. Výrazně vyniká třeba v porovnání s jiným "kádvojkovým" filmem K2 z roku 1991. Několik dobrých hlášek ("Je čas probudit Indy!"), skvělá je postava buddhistického horolezeckého askety, zavilce a pomstychtivce Scotta Glenna (na buddhistu byl ale dost podivně fixovanej hledáním pomíjivýho těla svojí ženy), nezapomenutelné je i "zjevení se" jeho mrtvé ženy a jahůdkou na dortu je krvavá sněžná bóje. Nemám co vytknout, to znamená - bez nějakého falešného pseudointelektuálního upejpání - minimálně 90%! ()

ProjectAlice

Príbeh sa mi veľmi páčil, navyše v nádhernom prostredí. Obsadenie tiež slušné. Tento film si rád pozerám znovu a znovu. Niektoré scény sú výborné ako napríklad pád lavíny a nieje nič napínavejšie ako chodiť na slnku s nitroglycerínom. Úvodná scéna je veľmi dôveryhodná a aj keď nemám strach z výšok, tak sa mi pri jednom momente zatočila hlava. Prvá polovica sa mi páčila o trochu menej. 90% ()

Tommassi3

"Sto tisíc spermií a ty žes byl nejrychlejší ??" ;) Nechutně nadhodnocený kousek hraničící s žánrovou parodií, který mi velmi silně asocioval Wynorskiho Smrtelnou lavinu s více než třikrát nižším hodnocením a desetkrát nižším rozpočtem, od níž se liší pouze jednoznačně vyšším rozpočtem a kvalitnějším hereckým obsazením, byť i v tomto směru by se daly vést sáhodlouhé diskuze, už totiž jen jméno panáka bez kouska charismatu a hereckého umu, Chrisse O´Donnella, napoví dost, vyznívá jako urážka všech horolezců, tím spíš těch méně šťastných, kteří se již ze svého dobrodružství nevrátili.. Do nebe volající scéna s mrtvou manželkou Montgomeryho Wicka, jehož si střihnul Scott Glenn, praktický jediný, kdo si zde zaslouží svůj honorář, svědčí o frontální lobotomii scénáristy Roberta Kinga, který svým veledílem téhle ukrutné snůšce zhovadilostí a klišé symbolicky nasadil korunu, protože pokud nejste přístupni myšlence ustoupit od žánrového zařazení thriller a pouze se bez přemýšlení občas bavit pár povedenými hláškami a odpudivě přepálenou svižnou akcí, nefunguje zde až na již tradičně nadmíru povedený soundtrack Jamese Newtona Howarda opravdu zhola nic, a tak Vertical Limit platí za jednoznačně nejhorší film jinak velmi schopného režiséra Martina Campbella.. ()

argenson

"Usměj se krásko, to je druhá nejhezčí věc, kterou můžeš svými ústy udělat." Tahle hláška mě pobavila, což je na akční film trochu málo, že? ()

MoiJe

Jedno klise na druhom, nepravdepodobne prezivanie a tiez to vystihol jeden z tej verbovanej tlupy, ked sa pytal, ci vazne chcu kvoli neistym trom vyslat na smrt dalsich (tusim) 6... A ani vizualne, ani pribehovo, ani herecky si dla mna viac nez tu 1-1,5 * nezasluzi. ()

JohnCZ

Když už nic, čekal jsem adrenalinovou zábavu, ale on je to i poměrně zdlouhavý, nezáživný a nedobře natočený film. Kulisy a CGI jsou strašně umělé, herci dost přehrávají a mnohé scény působí spíš komicky než napínavě. Koho by proboha napadlo nést na vrchol hory mizerně těsnící nádoby s nitroglycerinem? ()