venca163

Keira jako alkoholička je dost tvrdá! Děj je sice krapet překombinovanej, ale tady to stojí spíš na tý atmošce a dobrejch hercích (krom zmiňovaný Keiry určitě stojí za zmínku i James Bond). Je to takovej Přelet zkombinovanej s 12 opicema. A Donniem. A věčným svitem... (75%) ()

Smileface

Velmi chytrý, emotivní tak trochu love story o tom, že lidský život může mít význam i když víme že brzo skončí. Film opouští klasická hollywoodská klišé a připadá mi víc evropsky než americky, což je jen dobře. Výborné výkony Adriena Brodyho a Krise Kristoffersona. ()

sedm.1

Velmi dobrý film.Dal bych klidně i za 5*.Ale nemohu,neboť chtě,nechtě,musím srovnávat.A to s Osudovým dotekem.A zde Svěrací kazajka prohrává.Jsou to podobné si filmy,ikdyž každej úplně jiný,ale vystavěné na podobném principu.Osudový dotek mi však přišel propracovanější.Nicméně tím nechci snižovat kvality tohoto filmu,který každému 100% doporučuji.Herci to zvládli na výbornou(všiml jsem si budoucího Bonda a D.Craig se vyznamenal na výbornou!!!),napětí si drží film celý,hudba naprosto dokonalá,závěr mě mooooc potěšil(opravdu jsem si s Adrianem Brodym oddechl :)),a prostě jsem ten příběh s ním prožil.Možná mohly tvůrci víc přitlačit častěji na temnější "pilu",neboť se mi to zdálo chvilkami kolísavé.Jednou to bylo opravdu temné,za okamžik až moc odlehčené.Souvislosti sem tam nesedí,ale zde se to zdá naprosto v pohodě kousnout.Já DOPORUČUJI!!!.....a víte co?Já za těch 5* dám :)! ()

Heraldika

Brody vynikající, ale jinak se mi film nelíbil. Působil nesourodým dojmem, spousta věcí nedomyšleně a tudíž nevěrohodně. ()

ethos

Celkom dobry pribeh, ale proste ma to nejak neoslovilo. Ta pointa s cestovanim do buducnosti mala dost dier a ziadalo by sa aby bola trosku viac premyslene, ale nebudeme sem tahat fyziku. Takze konecny vysledok je ze to bolo dobre ale len trosku. ()

lulka5

Sledovala jsem tenhle film a napadaly mě stovky komentářů. Ale teď nejsem schopna říct naprosto nic. Asi jen, že už dlouho jsem film nprožívala tolik, jako právě tenhle. ()

herr_carter

Nemůžu říct, že jsem z tohoto filmu dvakrát moudrej, ale účel světí prostředky, takže vlastně dobrý (výborná a inteligentní věta). Myšlenka filmu (vize budoucího života) je skvělá a jedná se vlastně o takový butterfly effect naopak a i když jsem tam pár logických děr a nesouvislých chvil pozřel, film mě bavil až do konce............moje hodnocení = 8 z 10. ()

BluT

Takovýdle filmy mám fakt rád. V něčem mi to připomnělo i Butterfly Effect (Osudový dotek), ne TAK dokonalý, ale stále moc pěknej film, přičemž oba hlavní herci (Brody a Knightley) hrajou naprosto ohromujícím způsobem. ()

Kratas558

Příběh je to rozhodně zajímavý, provedení a střih taky a vlastně bych neměla ani co dodávat, až na to, že... ten chlap... je prostě DOBREJ! ()

korndaddy

Zajímavý, zamotaný. A když je něco zamotaný, lidé to moc nechápou. Já to lehce nechápal. A když něco nechápu, chci si to pustit znova. Tady ale nechci. Tak je něco špatně. Radši dám tři puntíky a budu dělat, že se včerejší večer nestal. ()

Benedygtus

Dechberouci, hruzostrasne, horke, ale dobre. Mozna tak trochu jako cokolada, coz je skoro oxymoron, kdyz vidite obnazene telo "Jacka Starkse", ktere je vychrtle a zubozene. ()

klukluka

Tomuhle filmu bych tak rád dal 5 pecek...tak moc rád..., ale i do těch 4 se musím trochu nutit. Tuláka po hvězdách Jacka Londona jsem jako kluk miloval, a vlastně mi přijde zvláštní, že s tím jeho geniálním námětem filmaři pracují tak sporadicky... (Mám přitom matný dojem, že Londonův hrdina se vracel výhradně do minulosti, díky zasutým vzpomínkám na své předchozí životy.) Do toho mám běžnou slabost pro Keiru Knightley, Adrien Brody je pro mě, co se týče kvality filmu, de facto sázkou na jistotu, do toho další oblíbenec Daniel Craig, ta podmanivá hudba, atd.atd. a stejně to nenaplnilo má očekávání... Nejsem ale stavu přijít na to, čím to mohlo být... Z části snad i proto, že mi k sobě ti dva neseděli, že od Keiry odváděla moji pozornost doktorka, protože jsem měl pocit, že se mezi ní a Brodym něco odehraje, snad že jsem nechápal, čím si měl Brody (Jack) "zasloužit" hned ten první překvapivý trip, že jsem nebyl ochoten přistoupit na to, že by se měl v budoucnosti zhmotňovat a vést tam málem plnohodnotný paralelní život..? Fakt mě to moc mrzí, tenhle film bych chtěl rozhodně vidět ještě jednou v jiné verzi. (Bláznivá idea, já vím). ()

Theraphosa

Adrien Brody se v tomto snímku představil jako "pan" herec a Kris Kristofferson všemu dodal takovou správnou atmosféru.Keira Knightley mě příliž neoslovila a auž sem u ní viděl mnohem lepší herecké výkony.Děj tohoto snímečku mi ze začátku přišel jako jeden z těch,které jsou plné různých mouder a útočí na naše citové stránky.Z 50% sem se v tom nemýlil,ale to,co se dělo na filmovém plátně,mě začalo velice zajímat.Prokousání se k závěru bylo celkem povedené,ale ten závěr je přece otevřenej a nic nám nevysvětlil,chtěl jsem vědět víc.Proto 3*. ()

panWolf

Mám dost rád sci-fi filmy a těch ,které se zabývají cestováním v čase a následně změnou budoucnosti moc není. Řekl bych ,že tento rozhodně patří k těm vydařenějším. Pravda, chvíli ze začátku jsem se v tom trošku plácal,ale po asi tak půlhodinovém trápení mi začalo svítat.Film měl velmi slušnou atmosféru a je jenom škoda ,že po další půlhodině už mi pomalu začínalo být jasné, jak to asi skončí. Můžu říct ,že jsem se strefil docela přesně.Přesto mě to neurazilo a mylím že 4 hvězdy si film zaslouží ()

1860

opravdu skličující film, stejně jako svěrací kazajka.. film mě vtáhnul do děje, ale pořád tomu něco chybí, možná ten X faktor, nebo jak se to dneska menuje.. ()

wosho

Začátek diváka nabudí a konec lehce naštve. Není to až taková prohra, jak jiné ambiciozní filmy, ale člověka to zamrzí. První polovina je přímo skvěla, scénář si pomalu pohrává s tématem cestování časem a režisér zase s atmosférou. Navíc film má dobře zvolené herce-Keira Knightley poprvé doopravdy hraje, či Daniel Craig jasně potvrzuje, že je hereckým chameleonem.A o Adrienovi Brodym a jeho talentu ani psát nic oslavnému snad ani nemusím.Bohužel od druhé poloviny filmu se v ději objevují logické a lékařské nesmysly (hlavně to jak se vyléčí Babak) a u postav skřípe psychologie postav (třeba to co se točí okolo psích známek, či závěrečného dopisu). Celkově je Svěrací kazajka solidním filmem, na který se dá dobře dívat, ale pokud se nad ním někdo lehce zamyslí, tak všechny jeho kvalitní složky zaniknou nad jeho nedokonalostí. ()

Mazlik4

[Komentář může obsahovat SPOILER] Další snímek jehož prostřednictvím se ocitnete mezi cvoky v blázinci! A to v dost bizarním, kde zlý doktor nechává neposlušné pacienty cestovat časem, jim to ale pramálo vadí, jelikož na svých cestách mohou páchat dobré skutky. ()