Fanucci

70% Slušně zahrané (Brodym, nikoliv afekovanou anorektičkou Knightley), zajímavě natočené flashbackové scénky...ale nějak mne to nechytlo. Přitom filmy spojené s cestováním v čase mám fakt rád (např. 12 opic, Návrat do budoucnosti, Osudový dotek). ()

Eldrick

12 OPIC * OSUDOVÝ DOTEK / ufňukanej Adrien Brody + správně vyschízlej Daniel Craig = hrozně rozporuplná záležitost. ()

Fíla

Svým způsobem zvláštní film. Ta hláška s časem na konci je dobrá. Adrien Brody také. Slabá místa se dají vychytat pouze v rychle rozjetém ději, jinak celkem bez větších chyb. 7,5/10 ()

Nuala

Adrien Brody... snad v každém filmu dokáže postavě vtisknout nebývalé charisma... Stejně je tomu v Kazajce. Drsný příběh o člověku, který se dostane do psychiatrické léčebny a v důsledku drastické léčby se spustí něco nepochopitelného... Krom Brodyho, který je vlastně hlavním pilířem celého filmu, zaujmou ještě natradiční obrazy, docela slušná hudba a překvapivě slušně hrající Keira Knightley. Všimla jsem si, že Kazajka je docela často srovnávána s Mechanikem, čemuž se nebráním, ovšem Mechanik u mě pořád stojí o stupínek výše. ()

Morloth

Tohle je dilema, film měl určitě atmosféru. Ale na druhou stranu zase měl pro mě logické trhliny a dosti věcí mi v něm nesedělo. Takže jak? Adrien Body, toho mám rád od Pianisty, Keira Knightley, je krásná, Kris Kristofferson mi učaroval v Bladeovi a pak hrál v jedno uchylnym dětskym filmu, který se mi taky líbil... Takže? Ale jo, za 4 ()

Hennes

Mé oblíbené téma cestování časem. Zpočátku mě film moc nezaujal, ale postupem času mě čím dál více "táhnul" do děje. Od chvilky zavření Brodyho do uzavřeného boxu ( ti co trpí klaustrofobií tady museli hodně trpět s hlavním hrdinou ) se film slušně rozjel. Schopnost cestovat časem do minulosti ( zjištění, kdo je vrah v případě za který byl odsouzen ) i cestovat časem do budoucnosti ( pohled o 15 let dopředu ) se stalo pro Jacka ( Adrien Brody ) zdrojem nepříjemných informací, ale i příjemných chvilek po boku Jackie ( Keira Knightley ). Schopnost cestovat časem nepomohla Jackovi zachránit vlastní život, ale pomohla alespoň k záchraně života Jane ( matka Jackie ) a tím k lepšímu životnímu osudu samotné Jackie.. ()

SallyZen

Aneb "Osudový dotek" jinak. Kutchera vyměnili za Brodyho, hodili do kazajky a přidali sexy Keiru. Nemám si z tohohle na co stěžovat. Adrienovo charisma a Keirina přitažlivost dělá z tohohle snímku bravůrní podívanou. Cestování v čase je mou oblíbenou ústřední pointou filmu. Tady byla dokonce i skvěle zasazena do děje a efektně zdatně zpracována. Akorát ten konec mohl trochu více gradovat a určitě to chtělo nějaký to překvápko. "Butterfly effect" určitě lepší, ale Kazajka mu celkem dobře konkuruje. 80% ()

Martin741

Ked uz tematika time travel, tak jednoznacne beriem Navrat do Budoucnosti alebo 12 opic. Tuto avantgardnu filmarsku pracu povazujem len za ako -tak znesitelny priemer. 70 % ()

Marqta

Zajímavý námět, skvělá kamera a hudba. Pan Brody a slečna Knightley- oba perfektní. A konec, který prostě stojí za to vidět. Co by chtělo lehce vychytat je podle mě scénář který je lehce chaotický a s drobnými zádrhely pokud se nad tím člověk logicky zamyslí...ale možná je kravina se nad tím vzhledem k žánru zamýšlet (že?). Nicméně poselství je jasné- to co uděláte dnes bude mít dopad na to co uděláte zítra, nebo na to kde budete za 10 let. Slabší čtyři hvězdičky. ----"The real events that have happened to me have been fucked up, not my mind!"---- ()

Havaj8

Další z tipů, co jsem dostal. Vlastně jsem si ani nečetl obsah a dal si to zvostra, A jsem mile překvapen, protože jsem nečekal nic takhle cestovatelskýho. Čekal jsem, jak si bude postupně vzpomínat, co se stalo, ale na to se vůbec nehrálo, to šlo maximálně do pozadí. Tenhle scénář měl i hlavu, a co víc, dokonce i patu. Opravdu všechno zapadne, jak má. Možná mě malinko donutila přemejšlet ta věta na konci: KOLIK MÁME ČASU? Z dvacítky Keiry Knightley jsem byl nadšenej a po dlouhý době mi bylo líto, že to skončilo, tak brzo. Přál bych si vidět ještě o půl hodiny víc. ()

honajz2

I když to celé začalo poněkud zmateně, nakonec se mi to líbilo. Postupně do toho nastoupila atmosféra, napětí, dokonce jsem se ani nenudil, ačkoli jsou tam nelogičnosti (fakt nevěřím tomu, že když "blázen" přijde k sestřičce na oddělení a řekne jí, že musí někomu osobně předat dopis, protože večer umře, pochybuju, že by to nějaká udělala), i tak se mi to nakonec celé líbilo. Je ale pravda, že mi celkem trvalo, než jsem se do toho dostal. Ale dobrý film to je. 4* ()

dezorz

Moderna thrillerova po vizualnej stranke artsy popova verzia Londonovoho Tulaka po Hviedzach. Pomaly rozbeh vizualom a napadmi podobny aktualnemu korejskemu filmovemu videniu (to je paradox, kam sa to US filmy az dostali, ze sa dobre napady su tak malo caste, ze nukaju taketo porovnanie:) zaujimave jadro a utlmujuci zaver. ()

shyster

Film, ve kterém Brody podává nadprůměrný výkon. Film, jehož děj do značné míry kopíruje 12 opic či Butterfly efect. Film, který se line tak pomalu, že vás pomalu uspí. Si nezaslouží víc jak 3*. ()

Rocky88

Zprvu se zdá, že Svěrací kazajka bude výjimečným filmem, možná i s filozofickým podtextem, jenže opak je bohužel pravdou. Po hodině a půl cestování najednou přijde konec, který vlastně koncem ani není. To, co Maybury budoval celou dobu, přijde vniveč. Člověk by čekal nějakou pointu, vysvětlení, kritiku, nápad, ale to nepřijde a film to sráží na kolena a dělá jej zbytečným. . . Pěkná ústřední melodie. ()

cariada

Tohle mě dostalo ,ano je pravda jak jsem viděl začátek a válka v Íráku 1991 ,tak mě to dost vyděsilo ( filmy z téhle války nemám rád ) naštěstí to byl jen úvod do děje a s válkou to už pak nemělo nic společného. Hlavní hrdina Jack ,který po úrazu ve válce trpí částečnou ztrátou paměti a ocitne se u vraždy policisty ,na kterou si ale nepamatuje a tak je poslán na psychárnu k léčení . Kde ho ve svěrací kazajce a pod léky zavírají do chladícího boxu na mrtvoly ,kde se mu vybavují vvzpomínky na minulost ,ale zároveň se dostává do budoucnosti a zjištije ,že za pár dní zemře.Ze začátku jste v příběhu poněkud ztracený,ale postupně to dává smysl a pokouší se změnit budoucnost ,což se nakonec podaří. Zachová to ve vás docela hluboký dojem u mě je to tak na 85% ,ale přesto to hodnotím plným počtem ,opravdu mě to zaujalo. ()

MrPierc

Všechny filmy, kde se řeší cestování v prostoru a času jsou moje ! Hrdina se nedopatřením dostane do psych. léčebny, kde na něj nečeká růžově vypolstrovaná cela s růžovým toaletním papírem, ale rovnou svěrací kazajka v šupleti pro mtvoly. Zmateně působivé a dokonalé. ()

O´Neill

Existují dva různé typy filmů. Ty, u kterých je happyend na obtíž, a naopak un-happy end je přínosem. Pak je zde druhý typ, který je přesně obrácený, tedy happyend je vítán, a un-happyend je na obtíž. Tenhle film spolu s Frekvencí budiž důkazem, že druhý typ skutečně existuje. Začátek je zde pomalejší, a většina lidí vč. mě to bere jako psycho. Postupem času se vám ale film začíná líbit víc a víc, a zjišťujete skvělost tohoto snímku. Film graduje, a konec je skutečně perfektní. Hlavní aktéři zde předvádějí opravdu špičkový výkon, a skvělá hudba dopomáha k super atmosféře. Povedlo se to. How much time do we have? ()

Streeper

Hodně zajímají film, čekala jsem silné psychologické drama, mysteriózní nádech tam rozhodně je a líbí se mi ta hlavní myšlenka filmu - budoucnost a zabrána vlastní smrti, ale stejně tomu filmu chybělo něco, co by tomu přidalo na životě, což je škoda, protože jinak by to byl skvělý film. ()