(Z)denny

Nevím proč, ale celou dobu mě ta ústřední myšlenka připomínala Tuláka po hvězdách od Jacka Londona. Vím, že obě témata jsou jiná, ale přesto.. Jinak dost dobrej snímek.. ()

Kratoc

Člověk si řekne, že o cestování časem už bylo vytvořeno tolik filmů, že všechny možné způsoby byly už natočeny. Ovšem Svěrací kazajka k tomu přistupuje jinak a kombinuje depresivní prostředí psychiatrické léčebny (Přelet nad kukaččím hnízdem?) s netradičně pojatou detektivní zápletkou vyšetřování vlastní smrti. Jenže, funguje to? Ano! A tmelícím materiálem tohoto příběhu je jednoznačně Adrien Brody, který do celého příběhu zapadne nejen herecky, ale i svým fyzickým zjevem se na podobnou roli hodí více než dobře. Jsem rád, že originalita filmařů stále žije a nerecyklují se nápady neustále dokola a k ohranému námětu se dá přistoupit i netradičně a výsledkem je kvalitní dílo, které se může směle zařadit např. k (sice divácky vděčnějším, ale z hlediska kvality o nic lepším) 12 Opicím. ()

sedlo03

Výborně zpracovanej film o muži, který se dostane za vraždu do psychiatrické léčebny, protože si nic nepamatuje, ale je si naprosto jistý, že je nevinný. Dr. Becker na něm zkouší expemeriántální léčbu a zavírá ho do boxu, které mají navodit dojem dělohy. Jediný dopad tohoto pokusu však je, že Jack je schopen v tomto stavu cestovat časem. Dostane se do roku 2007, kde zjistí, že již dávno zemřel, tedy přesně řečeno, že za pár dní zemře... ()

Pitrsss

Určitě doporučuju přečíst si Mattyho komentář. Taky se zkusím vyjádřit, ale spíš až po druhé projekci. ()

Tunri

Další film, o kterém nevím, co si myslet. Pocit ve mně zanechal dobrý, ale podle mě tu byla snaha o mega psychologické dílo a spíš to bylo takové... jak to říct. Dovedu si představit lepší zpracování, přijde mi to takové jednoduché a emoce zanechá až konec. Pod mottem filmu jsem si asi představovala víc, nějaké propracované drama. Zase bych dala tři a půl, čtyři dávám lepším dílům, tři horším. Takže čtyři, pro SLABŠÍ povahy je to vyhovující. ()

JM87

Jen škoda toho metrosexualního pianisty. Jinak fakt fajn film... do půlky přemýšlíte o co jde a pak si užíváte jednoduché, ale učinné romance a pomalýho rozuzlení :) ()

Martyr

Úplný priemer. Dej sa snaží byť zaujimavý ale jediné čo ma ako tak zaujalo bol moment keď ho viazali do kazajky (čo by som nechcel zažiť). Druhý zaujimavý moment bola Keira Knightley ()

DiegoC.

Veľmi zaujímavý príbeh, aj keď trochu pripomína Butterfly Effect. Začiatok filmu bol chaotický, slabo spracovaný. Síce by bol film asi o polhodinu dlhší, keby úvod trochu rozvinuli, ale pôsobilo by to lepšie. Pretože neskôr sa to zlepší a drží diváka pri obrazovke. Herecké výkony boli na niektorých miestach úbohé (navyše to ešte zhoršoval český dabing - určite si to pozrite s originálnou zvukovou stopou). Spracovanie veľmi hollywoodske - kamera, dialógy,... Strih pôsobí na miestach príliš gýčovo a agresívne, tiež mi nesadli časté veľké detaily. Na druhú stranu, je to príjemná zmena oproti ostatnej hollywoodskej tvorbe a odporúčam. Vo mne vyvolal film na konci prijemný pocit (hoci neviem, či to nebolo vďaka krásnej Keiry Knightly... :-) ()

Lúca

Zajímavý a poutavý příběh o možnosti cestování v čase a prostoru. Další z úžasných rolí Adriena Brodyho, který svým výkonem zastírá nevýraznou Knightley. Nedá se říct nic jiného než - ten kluk má prostě talent. ()

Mat21

Když Jacka Starkse plnícího vojenskou misi v perském zálivu trefí kulka do hlavy, mohl to být jeho konec, ale naopak tím začíná jeho podivuhodný příběh. Jako vojenský invalida trpící výpadky své paměti se navrací do rodné Ameriky, aby zde jednoho mrazivého dne pomohl v pustině opravit auto neznámé ženě Jean a její dceři Jackie a následně o několik kilometrů dále mu zastavil řidič. Bohužel, ukázal se být občanem prchajícím před zákonem a při běžné policejní kontrole zastřelí policistu, Jacka nechává napospas svému osudu v bezvědomí a s pistolí opodál. Jackovi vymizela událost z paměti a jako nepříčetný je sice prohlášen za nevinného, končí však v ústavu pro chorobomyslné zločince. Zde se dostává do péče pověstného doktora Beckera, na pacientech zkoušícího svoji novou metodu nápravy zločinců: pod sedativy a ve svěrací kazajce zavírá Jacka na dlouhé hodiny do mrazícího boxu pro zesnulé, aby tak otevřel bránu jeho podvědomí. Jack však nalézá ve svěrací kazajce bránu do své budoucnosti, v roce 2007 opět potkává Jackie, aby mu pomohla pochopit svoji minulost a změnit svoji budoucnost. ● Přijde mi, že snaha novodobých filmů o originální cestování v čase již dostává bizardních a málo pochopitelných podob. Z propadliště film vyzdvihuje snad jen hvězdné herecké obsazení v podání Keiry Knightley a Adriena Brodyho. Taktéž závěr se pro mě stal nejenom nevstřebatelný, ale únik před svou smrtí cestou do budoucnosti naprosto nelogický. ║14.6.2009║ ()

Saur.us

Moc pěkné sci-fi s výborným Brodym a překvapivě i s výbornou Keirou Knightley. Na cestování v čase nemusí být jen létající auto. ()

edie sedgwic

Bolo to cele take trochu zmatene, ale jednoznacne dobre natocene za ucasti fenomenalneho (a nehorazne sexy) Adriena Brodyho, Keiry Knightley (o ktorej hereckych kvalitach nie som uplne presvedcena) a Daniela Craiga (ktory hral naozaj o zivot a opat raz ma presvedcil, ze ma na viac ako na ulizaneho Bonda s naspulenymi perami). ()

Rochester

Možná se tvůrci nechali inspirovat Tulákem po hvězdách Jacka Londona, ale rozhodně udělali dobře. Herecké obsazení je víc než lákavé a Daniel Craig zase překvapil....!!! ()

Platom

Film dle motivů knihy Jacka Londona - Tulák po hvězdách, který také vypraví o určitém toulání, avšak pouze v čase budoucím, na které se vydává hlavní hrdina Jack Star pod vlivem léků, spoután svěrací kazajkou a uzavřen do boxu v márnici. The Jacket není složitou podívanou, ale funguje výborně. Atmosféra - jak hudba, tak vybrané lokace, dodávají snímku temný nádech a zaručí, že děj diváka vtáhne a donutí jej, vcítit se do dvou hlavních postav a jejich příběhu. ()

Dement

Velice vydařený film. Adrien Brody, jako veterán z války v Perském zálivu, neprávem obviněný z vraždy policisty se ocitne v blázinci, kde jsou na něm zkoušeny metody vymívání mozku zakázané v 70. letech při kterých prožívá výlety do své vlastní budoucnosti. Film připomíná mix mezi Butterfly Effect a snímkem 12 opic. Za dobrou atmosféru a hudbu, chytrý scénář a hodně slušné herecké výkony mu dávám 4 hvězdičky.. ()

Va55ago

Ač sem chvílema fakt netušil o čem ten film vlastně má být a chtěl jsem ho vypnout, nakonec sem vydržel a stálo to za to. ()

gusman

Jacket rulezz. Spojení Přeletu nad kukaččím hnízdem s Osudovám dotekem je naprosto dokonalé. Filmů s tímto tématem snad nebude nikdy dost. Možná film nemá takové tempo jako jeho kolegové (Donnie Darko, 12 opic, Osudový dotek, Věčný svit neposkrvněné mysli, Frekvence ) avšak herecké výkony řadí film mezi naprostou špičku. Ochotně odpouštím i chyby proti časové přímce, dají se svést na paradoxx a na to, že teorie chaosu je ještě zcela v počátcích... ()