tygr!

To bylo tak blbý, až to bylo hezký. Snad to byla ta naivní vážnost, se kterou byla podaná tahle stokrát provařená historka o putování časem, ale tenhle bizarní mix Přeletu přes kukaččí hnízdo, Jákobova žebříku a Dvanácti opic mne nakonec utáhl na nudli prvoplánového sentimentu a proti mé vůli mne dojal. Odcházel jsem z kina s přiblble slastným úsměvem na tváři, což se mi ale koneckonců stává dost často. ()

moore

Tenhle film je pro mě problém. Normálně by to byla lehce nadprůměrná záležitost, která má ale do zde často zmiňovaného The Butterfly Effect hodně daleko. Stačí si ale přečíst Tuláka Po Hvězdách od Jacka Londona a totální vykrádačka je na světě. Sice v moderním pojetí a prostředí a s cestováním opačného směru, ale jinak je to do očí bijící. Takže jako moderní převedení knihy by to byl průměr, jenže když odečteme hlavní (výbornou) myšlenku, moc toho nezbyde a ani Adrien Brody to nezachrání. Nehledě na dost velký počet klišovitých scén a nelogičností. Ale ne, zase tak špatný to není, ale očekávání bylo mnohem větší, takže slabší 3* ()

pOne

Laciná "vojenská" scéna z Iráku není zrovna ideálním startem do jinak celkem povedeného filmu. Především ze začátku dost drhne hudba. Ne, že by byla špatná, ale k některým scénám vyloženě nepasuje. Jsou však naopak i dobré scény po této stránce. Konec filmu je nepovedený. Trochu bych z "happy-endovosti" slevil, být režisérem. Moje hodnocení: 70 % ale na 4* to není, takže dávám 3*. ()

Prubner

Pokud jsou hrdinovy cesty časem jen jeho představami, v pořádku. Pokud jsou ale skutečné, pak je tam hafo nelogičností a nedomyšleností. Pokud cestuje časem pouze jeho mysl, jak to, že se v budoucnosti zhmotňuje i jeho tělo ? Navíc: existují jen dvě možnosti, jak pojmout cestování časem: možnost zvaná "uzavřený okruh" a možnost "dvě verze dějin", tedy tzv. "rozvětvení." Autor ale míchá obě možnosti dohromady, což je nepřípustné. Např. uzdravení toho chlapce pomocí elektrošoků je možnost první, změna osudu Keiry je možnost druhá. A tak bych mohl pokračovat. Na to, že je děj poměrně jednoduchý, je hodně nedomyšlený. Zachraňují to jen herci: A.Brody a K.Knightley, na tu je vždycky pěkný pohled. ()

Bilky

Na pomedzi 3/4 sam neviem definovat co presne v tomto filme napriek skvelemu a neosobnemu BRODYmu nefungovalo. Nic nove pod slnkom a divak caka na koniec len ci to bude fpoho alebo film odrovna. ()

CrazmydRed

Celý film stál na výborných výkonoch Adriena a Keiry, ktorú mám z filmu na film stále radšej a radšej. Ale pri pomyslení, že by dostal hlavné úlohy niekto iný by sa mi pravdepodobne The Jacket až tak nepáčilo. Dej je síce zaujímavý, ale ani zďaleka nie taký napínavý, ako som očakávala. Tematika cestovania v čase ma najskôr zarazila, ale človek sa do toho postupne dostane. Milým prekvapením bola pre mňa prítomnosť Daniela Craiga (skutočne príjemý pohľad) ;) ()

Achab

Alan Brody dotahuje Stanislavského metodu k dokonalosti, je naprosto přesvědčivý a všichni ostatní jsou pouhými nahrávači k dalšímu sledu odpalů, což není nic špatného pokud hrají vedlejší role. Připomnělo mi to místami Gilliamův film 12opic, tady obdobou B.Pitta byl Daniel Craig. ()

Weirdman

Mám pomerne dosť silnú dilemu medzi 3* a 4*... Veľké plus pre Jacket je fakt, že ma úplne strhol a aj keď som si film pustil o pol jednej v noci na spánok som ani nepomyslel :)) Taktiež sa vo filme veľmi pekne vyhrali s timetravellingom... Ale na druhú stranu; Jacket je veľmi doslovný a v konečnom dôsledku jednoduchý film. Neponúka ani jedinú naozaj zapamätateľnú scénu. A tá lacná, amatérsky vyzerajúca kamera hlavne zo začiatku je na facku... (●) ()

samuelsson

Čo sa s nami stane po smrti? Budeme žiť ďalší život. Jacket je zaujímavý film, ktorý rozpráva o mužovi a jeho „životoch“, resp. vidinách. Po tom, čo ho obvinia z vraždy, dostane sa do blázinca, kde sa dejú neskutočné veci: ľudí zviažu do kazajky a zatvoria do mraziaceho boxu. Ale aj to, čo vyzerá takto hrozne, sa nakoniec obráti na dobré (teda lovestory s Keirou Knightley). Kamera občas prekvapí detailnými zábermi na oči a film je doprevádzaný rôznymi hlasnými škrípavými zvukmi. Celkovo nadpriemerný film, ale ja som sa s ním nijako nedokázal stotožniť. ()

sirrgulo

Velice depresivní film se skvělými hereckými výkony. Můžu doporučit každému, kdo je zvědav na trpícího Brodyho ve cvokárně. ()

gotham

Podle mého je to film, který vůbec nevyužil svůj potenciál. Je to škoda, protože to mohl být jeden z nejlepších filmů roku 2005, o tom jsem přesvědčen. Na druhou stranu je mi jasné, že kvalitně zpracovat takto těžké téma je velmi náročné. Snímku nelze upřít originalita, a je pravda, že když jsem kazajku viděl podruhé, už se mi líbila více, Takže ještě párkrát, a bude to pecka :-) 60% ()

chrustie

Velmi příjemný film, který ubíhá plynule a bez větších zakolísání, díky čemuž si divák ani neuvědomí chyby v časové smyčce. Ani nevím, proč se mi u tohohle filmu vybavuje 50 x a stále poprvé :-).. Brody velký sympaťák a Keira roztomilá kočanda. Perfektní film na pohodový večer. ()

Via

Asi budu potřebovat se na to kouknout ještě jednou... Každopádně film, který mě oslovil, hodně... jednak námětem (cestování časem pomocí mysli mám opravdu hodně ráda...), herci, ztvárněním (ať bylo jakkoliv kruté)... Keď se vám líbil Butterfly Effect, tak ačkoliv nerada srovnávám, myslím, že se vám bude líbit i tento snímek ;) ()