Mírouš

Válečník z Perského zálivu,který se po své "první smrti" vrací domů,se připlete do cesty jednomu troubovi s bouchačkou. Naneštěstí se z něj stává nedobrovolný pacient v cvokhauzu a pokusný králík. Mučedník,který cestuje do budoucnosti,aby změnil osud jedné dívky,pomohl vyléčit nemocné dítě,a pak s klidným svědomím odejít podruhé...Film se mi moc zamlouval,zvláštní obdiv zaslouží D.Craig za perfektní ztvárnění blázna.Jo a jednu věc jsem tak trochu nepochopil,ale mám dobrýho kamaráda Rosťu,a ten mi to jistě osvětlí,proč to tak bylo :-))) ()

chim.chim

První "šuplíková terapie" byla naprosto ultimátním zážitkem psychického teroru i pro mě jako pro diváka. Nic příjemného. Nicméně další vývoj příběhu mě úplně fascinoval, nejdřív je to trochu jako Přelet nad kukaččím hnízdem, ale pak si Jack začne zahrávat s časovými kličkami a co je podstatné, neztrácí se v nich, jako to hrdinové mnohých filmů na podobné téma rádi dělávájí. Jack tomu naopak přijde na kloub a podaří se mu přežít svou vlastní smrt. ()

Say

[+]: Originální zpracování střihu i vizuálu. [+]: Herecký výkon Adriena Brodyho. Malá Laura Marano má taktéž našlápnuto, milé překvapení. [:]: Prostředím a kostýmy trochu připomíná Eternal Sunshine of the Spotless Mind, námětem Twelve Monkeys. [:]: Rychlý střih a prolínání mluveného slova (zejména ze začátku) nutí diváka soustředit se. Pro lepší pochopení raději zhlédnout 2x. [:]: Keira Knightley mi překážela asi v 80% jejích záběrů, tzn. polepšila si. Zkusila konečně trochu obtížnější roli. [♫]: *** ()

LBsmoke

naprosto lehké příjemné odpočinutí.. písnička v titulcích to jen dokresluje.. adrien brody pohledem diváka úplně pohltí a těma jeho očima vás úplně chytne za rameno..(fajnově vybrali malou kieru) ........třebaže jak butterfly effect jenže jednoduchostí chytré a upřímné.. ()

mosnak

Zajímavý počit,bohužel to je tak všechno co k tomu říct. Ale jelikož mě to zaujalo natolik,že jsem na to vydržel koukat do 2hodin ráno,musím uznat,že lepší průměr to je! 60% :-) ()

Martin_W

Ikdyž námět povedený, tak provedení se zdá takové nemastné, neslané. Hlavně jsem Adrienovi Brodymu ten jeho výkon nějak nemohl uvěřit, zato Keira Knightley se předvedla ve velkém. Jednohubka, kterou podruhé už vidět nemusím. 58% ()

Milky.

Krásná a civilní prsa Knightley, svěže obyčejný Brody a zajímavý a dobře zvládnutý scénář. Aspoň podle mě. Zezačátku ve filmu působil chaos protože jsem to pouštěl bez čtení obsahu a nevěděl jsem o co přesně jde. Po chvíli se to ale vyjasní a čeká vás jeden z příjemných malých filmů, které sice za chvíli zapomenete, ale něco ve vás přece jenom nechají. Jinak bylo zajímavé vidět Craiga v takhle trochu nezvyklé vedlejší roli. Na 5* to nemá, ale přece jen pro mě nadprůměr. ()

Terezinka198

"Bylo mi poprvé 27 let, když jsem poprvé umřel." Do dokonalosti tomu možná něco chybí, možná, že jsem byla pořádně zmatená tím neustálým přecházením z reality do minulosti a do budoucnosti, ale i tak to byl neskutečný zážitek. Adrien Brody opět nezklamal. (SPOILER) Jeho "počátek smrti" – upadnutí na ledu – mě napadl, když se blížil konec. (KONEC SPOILERU) I tak to byl překrásný zážitek. Mám prapodivnou chuť si nasadit kazajku a stejně jako Darrel Standing (z knihy Tulák po hvězdách) nebo Jack Stars ocitnout se v jiné realitě, v "jiném" životě, v jiném časoprostoru. Takže ano – jsem ujetá na svěrací kazajky, je to potvrzené! K tomuto filmu se ještě mnohokrát ráda vrátím. ()

Emo-haunter

Inu, a už jsme zase u toho, kdy hodnotit na škále odpad - 5 hvězdiček je doopravdy těžké. Tento snímek si za mě nezaslouží čtyři hvězdičky, avšak ani tři, doopravdy bych filmu udělil do 75% a to hned z několika důvodů. Hlavní je vyzdvihnout roli Keiry Knightley, za mě jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem u ní kdy viděl! Brodyho jsem také rád viděl, poprvé jsem měl možnost spatřit ho v Detachmentu. Craiga jsem zde upřímně ani nepoznal, Kristofferson zahrál také pěkně, ale v podstatě jsem ani za film nezjistil jeho účel. Jenže film má zásadní nelogičnosti, které se zde pojí právě s problematickým paradoxem času. Právě doktor, který dělá na Starsovi pokusy, se chová zcela nelogicky. Nevíme pořádně ani jeho záměr pokusů spočívající v svázání do kazajky a umístění do chladného boxu. Jediné, co se dovíme, je, že mu chce pomoci, a to i přes to, že on sám má nějaké psychické problémy, tím ale tato záhada končí. Taky lze těžko vyvodit to, proč Stars několikrát zemřel, byl zabit doopravdy v Perském zálivu? Nebo ho zastřelil jezdec auta? A jak zhodnotit ten konec ve stylu happy endu? Myslím, že film měl spíše skončit otevřeněji nebo s několika alternativnímu konci, jako například v Osudovém doteku. Spoustu nevysvětlitelných věcí zde je, stejně tak jako spousta nevyužitých motivů - hodně souhlasím s komentářem Mattyho. Stejně tak i chování některých protagonistů nedává mnoho smyslu, například doktorky, která místo pokusu zachránit Starkovi život volí radši cestu jeho přání, dobře, avšak zachoval by se tak člověk doopravdy logicky? Film má rozhodně velký potenciál, kterého naplno nevyužil, a i když je zde patrná inspirace jinými filmy podobného ražení, základ si zachovává originální, jen škoda, že konec vyšumí tak nějak do prázdna. I tak jsem ale bohužel zůstal celkem ledově chladný, byť některá provázanost s Kierou byla pěkně udělaná. 73%. ()

Illy

Povedený snímek o cestování časem. A hlavně Brody! jako Pianista byl výborný a tady své kvality jen potvrzuje. Rozhodně nadprůměrný film ke kterému se rád vrátím. ()

no2

5/10 - Téma cestování prostorem a časem pomocí svěrací kazajky, se kterým poprvé (a bravurně) přišel Jack London ve svém slavném románu Tulák po hvězdách (Stopami minulých životů), slibovalo daleko více. Možná kdyby tvůrci raději zfilmovali tuto literární předlohu, film by mohl mít sice přes dvě hodiny, ale rozhodně by to mohlo být mnohem zajímavější. Takhle vše skončilo na půli cesty... Film má standardně ponurou atmosféru (chvílemi jsem nemohl nevzpomenout na Jakubův žebřík), ale děj mi přišel místy nelogický a chaotický. Potěšili mě zejména vynikající Kris Kristofferson a Daniel Craig ve vedlejších rolích - na tom prostůrku, který měli k dispozici, toho předvedli poměrně dost. Pokud mám srovnávat, tak Butterfly Effect mě oslovil daleko více... ()

Oxymoron

Svěrací kazajka je podivuhodný mix thrilleru, sci-fi a romantiky, až člověku nejde do hlavy, jak to může držet všechno pohromadě. A ono to nějakým způsobem opravdu pohromadě drží a funguje. Jo, pár chybek by se tu našlo (třeba přechod z první, té temnější, půlky filmu do druhé, té zaláskované, je trochu zlomený přes koleno), ale chybky jsou přece v každém filmu, no ne? A hlavně jsou dokonale přebity excelentním Adrienem Brodym, který jen když leží zavřený v boxu a křičí, že nemůže dýchat, začnete se dusit s ním. ()

bidja

Zatím jsem se v tom nezorientoval, byl jsem moc unavený a tak jsem usnul. Snad po druhé, jinak velmi zajímavé téma pro čerstvý mozek. ()

JanPancir

Ok, takže na začátek. Kdybych mohl cestovat časem za krásně neurotickou Keira Knightley, která si pořád do pusy strkající své černě nalakované nehty, která žije tak, úplně sama a její pohled a smích je opravdu odzbrojující. Tak bych v tom boxu se svěrací kazajkou a pod vlivem drog ležel neustále a velmi rád! Dělal bych všechno proto, abych se tam dostal znova a znova, abych se stal nejmíň oblíbeným schovancem pana doktora. Prostě by se ten box stal mim domovem :-)) Film je postaven na perfekt námětu. Adrien Brody opět prokázal, že opravdu umí. Těším se na jeho další herecké výkony. Snímku bych vytknul jen jedinou věc a to je jakýsi podivný zmatený rozjezd do celého příběhu. Jinak jsem při jeho sledování seděl ani nedutal. Dík za typ Verásku :-) ()

hellequine

Tento počin mne opravdu nadchl. Děj, který by se mohl zdát nepřehledný a nesmyslný, je podán s tak brilantní jistotou a prostotou, že nezbývá než zůstat sedět s pootevřenými ústy. Navíc v tomhle filmu hraje můj oblíbenes Adrien Brody. Takže pro mě to znamená jediné. Hluboce se klaním a hlasitě tleskám. ()