Guzo

Po velmi nepříjemném začátku, kdy mi připadalo, jako by řežisér nevěděl, jak natočit pár zmatených záběrů, aby navnadil diváky a ne je odradil, se pomalu dostane na hlavní část dějové linie. Ta příjemně ubíhá a člověk za chvíli pochopí, o co v celém filmu vlastně běží a kam asi tak bude spět.. To ovšem neznamená, že by byl film nezáživný s pouhým čekáním na konec, jak to tedy holt dopadne, jestli zvítězí ta lepší verze závěru nebo nějaká horší. Ne, na to, jak to dopadne opravdu čekáte, ale s tím, že se těšíte, říkáte si v duchu "tohle jsi mohl udělat jinak", "kdybys jí radši řekl tohle!" a podobně, což rozhodně není na škodu a přiková vás to k obrazovce až do toho vytouženého konce.. Adrien Brody mně osobně nesedí jako hlavní hrdina, ale zde hraje toho skorošílence naprosto s přehledem a vy mu prostě věříte. Keira tu také neni k zahození (to rozhodně není ;-), takže obsazení na výbornou. Až na ten zmíněný začátek a občasné scény takříkajíc o ničem, je The Jacket opravdu povedený snímek, který doporučuju na všech frontách. ()

homerr

70% Podobný film jako třeba Osudový dotek, či Přelet nad kukaččím hnízdem, také podobný filmu Věčný svit neposkvrněné mysli. Zde byl pomaleji plynoucí děj, ale zase parádní herecké výkony, mě spíš než hlavní hrdinové zaujal Daniel Craig, kterého jsem skoro nepoznal... ()

toyrider

No, pěkný film. Celou dobu v depresi z prostředí léčebny a pak ten šťastný konec, který jsem tady zrovna nečekal, ale potěšil mě. Už si zase musím rýpnout do časových omylů, které jsem objevil, ale nebudu kritizovat, když nikdo vlastně neví, jak to s tím časem je. ()

mcleod

Rádoby intelektuální brak, využívající všech předpokládatelných i nepředstavitelných klišé, natočen ve velmi módním stylu a se stejně módním, avšak značně kýčovitým scénářem. Film je plný nedotažených dialogů a neoriginálně řešených "slepých uliček" scénáře. Obraz blázince jako z One Flew Over the Cockoo's Nest je značně neoriginální a co hůř, velmi nepravděpodobný. Jak se dozvídáme ze samotného filmu, metody zobrazené ve filmu byly zakázány v 70. letech, brutální doktor si však ve filmu dál vesele praktikuje tento styl "léčby", aniž by vzbudil jen náznak podezření, o brutálním personálu ani nemluvě. Dokonce i rozkrývání záhadné smrti bylo značně nezáživné a nedotažené. Vše samozřejmě jako vždy dovršuje uboze hrající Keira Knightley. Jediné, co mohu hodnotit kladně byl herecký výkon Daniela Craiga a částečně také jeden jediný okamžik filmu, kdy postava Adriena Brodyho konfrontuje doktora v budoucnosti se svým názorem na jeho lékařské metody. Ale ani to ve mě nezanechalo nesmazatelný otisk. ()

Myrreczech

Občas až ubíjející popíráním logiky. Ale proč by ne. Ať si to každý přebere jak chce. Tak to mám rád, když si můžu něco domyslet. Brody mi nikdy nepřišel (až na Pianistu) jako nějaký velký herec, ale role mu padla dokonale a z jinak lehčího nadprůměru udělal výborný film. ()

Kosmik 1

Já ty cestovačky časem prostě miluju.....podle toho i vypadají výsledky mých hodnocení. Ale proč neohodnotit kladně něco co mám rád, že jo. Svěrací kazajka mi připomněla film Zakletý v čase, trochu možná i Butterfly effect a Stroj času, s tím rozdílem, že oproti Osudovému doteku a Stroji času se tady Jacku Starsovi podařilo změnit osud a zůstat se svou láskou. Hodně příjemný film. A do žánrů by se dalo připsat klidně ještě "romantický". 90% ()

Puyi

No v průběhu filmu jsem si říkal, co asi tak k tomuto filmu napíšu a jak ho vůbec ohodnotím, takže - dávám 4hvězdy, ikdyž je to mážná i málo, děj byl super - hned mě vtáhl a celou dobu jsem ho hltal. Ale co bylo hlavní byl fantastický výkon Adriena Brodyho! Keira byla už jen něco navíc, hlavní byl tentokrát Brody. :) ()

TheRoller

"When you're dead, the one thing you want is to come back." Je zaujímavé sa pozerať na film, akým je Zvieracia kazajka deň po tom, ako som videl Čistú dušu. Keď človek raz vidí (aj keď nie práve realisticky), čo dokáže schizofrénia alebo iná psychická choroba, ťažko sa pozerá na film typu Zvieracia kazajka jednofarebne. (1.)) Normálne by som to zhltol v zmysle, že Jack Starks (Adrien Brody) naozaj "cestoval" do budúcnosti a skutočne v nej robil to, čo robil. Teraz sa však otvára nie jedna, ale hneď 2 ďalšie možnosti: 2.) Jack potom, ako to v Perzskom zálive schytal naozaj prežil a skutočne stretol Jackie (Keira) a jej mamu. Potom ho zavreli na psychiatrii a všetko ostatné bola halucinácia spôsobená humanizáciou miestneho prostredia. 3.) Jack v Iraqu predsa len zomrel a nadchádzajúcich cca 95 minút filmu je halucinácia, chemická reakcia na odchádzajúci mozog (to by vysvetlovalo, že chlapec, ktorý naňho vystretlil a chlapec, ktorý je liečený elektrošokmi je tá istá osoba). Z racionálneho hľadiska mi príde najpravdepodobnejšia možnosť č. 2.), ale ako divák sa prikláňam k 1.). Spracovaniu filmu nie je veľmi čo vytknúť - časti Preletu nad Formanovým hniezdom boli citeľné, ale na príjemnej úrovni, ktorá neprekročila kopírovanie. Zásluhy v tejto časti patria najmä úžasnému Craigovi, ktorý (po Mníchove ) dokazuje, že skutočne je herec, len nie je (a nikdy nebude) Bond. Requiem For a Dream style a jednotlivé prechody (zväčša cez oko) do jednotlivých časových liniek sú tiež fajn, presne trafené na prijateľnú hranu. Trochu mi vadí pomerne málo času stráveného v budúcnosti (slovo budúcnosť by malo byť v úvodzovkách), pretože úmerne s týmito scénami sa spája účasť pokladu z Londýna, Keiry Knightley - a jej by som vo filme zniesol rozhodne viac. Aj keď s blbým americkým prízvukom, fuck, je to Keira! Jej výkon štandardne skvelý (aj keď ostrý kritik by mohol povedať, že na Štedrý večer trochu prehráva), ona je štandardne krásna (aj keď strata domovského prízvuku mierne uberá na celkovom prejave). TOP (t.j. hot as fuck) boli scény, kde fajčila (cigarety). Až by som si, ako príležitostný (ne)fajčiar, zažal spolu s ňou. Samotný riadok, alebo aj dva, si zaslúži niekdajší Pianista, po ktorom som si myslel, že Brody je len akousi "one-movie-sensation" a už o ňom veľa počuť nebudem. Hrubá to chyba, pretože tu bol vážne brilantný. Film sa reálne, podľa vyššie popísanej možnosti č. 2.) pohybuje niekde okolo 70 - 80%, ale vzhľadom na divácky atraktívnejšiu možnosť č. 1.) (a vôbec fakt, že divák, aj keď o tom pravdepodobne nevie, má na výber, ako film pochopiť) a vynikajúcemu obsadeniu je to niekde na 80 až 90%. Už teraz viem, že film si pozriem znovu, a momentálne kvôli obsadeniu Brody & Keira (Craig?) dávam "max. možných" 90%. ()

Nepi

Celkem slušný thriller s mojí oblíbenou a krásnou Keirou Knightley a Adrienem Brodym...Mojí první hodnocení bylo 3,5*,ale následný sled událostí a šťastný závěr změnil mé hodnocení na ****...Minulost,přítomnost a budoucnost...To poslední by zajímalo každýho.... ()

Almásy

velmi slaba vykradacka davida cronenberga a 12 opic. rezijne aj herecky celkom zvladnuta no scenaristicky strasne dorypana podivana ()

Philoun1

Nejdřív sem si říkal, že dám 4* ale pak sem si uvědomil, že vlastně nemám co vytknout. Logických děr sem si nevšiml a je to jen dobře. Takže když se ohlédnu zpět a zvážím výkony herců a skvělou zápletku (přesně takové mám rád) tak je to jasných 5*. ()

jatamansi

Adrien Brody, herec s krásnýma velkýma očima, jedněma z nejsmutnějších, co znám. Zde raněný veterán z Iráku s amnézií. Který se ze sobě nepochopitelných příčin dostane do psychiatrické léčebny pro zločince. Do poněkud drastické léčebny. Střihová sekvence jeho představ, vzpomínek, drobných útržků, je zneklidňující a místy až nesnesitelná. Tmavovlasý Craig skoro k nepoznání, užvaněný a vychloubačný. Léčba v boxech v márnici je spíš k zešílení než uzdravení. „Jen věci co se mi staly jsou pomatené, ne moje hlava.“ Příběh je něco mezi vyhoďme ho z kola ven a ještě víc Tulákem po hvězdách. (Obojí doporučuji přečíst, Kesey a London.) „Mým jediným zájmem bylo vám pomoct.“ „A tím se to omlouvá?“ cestování v čase má vždycky svá úskalí. „Někdy přežijeme, abychom přemohli nepřízeň osudu.“ „Viděl jsem život po své smrti.“ Svěrací kazajku nestačí vidět jednou, alespoň mně. A dopis Jean by měl člověk nejen slyšet, měl by ten papír mít před sebou a pomalu, pomaloučku si jej číst. Mimochodem, byť byl závěr mírně sentimentální, tak jej brutálně narušily necitlivé titulky s blikavým pozadím. ()

rubik1

Opäť jeden z dokonalých "mindfuck" filmov a lá Donnie Darko, Osudový Dotyk alebo 12 opíc. Na konci filmu sa mi zdalo že som všetko pochopil správne a že to také ťažké ani pochopiť nebolo, ale keď som si film pozrel druhýkrát, ostal som v nemom úžase. A čím viac som nad tým zase začal premýšľať, tým viac sa mi zdalo že sa v tom zase strácam. A presne takéto filmy milujem!!! A to som ešte nespomenul vynikajúce herecké výkony skvelého Adriena Brodyho a krásnej Keiry Knightley... ()

Fony

Jsem spokojený. Od filmu jsem dostal to, co jsem čekal a k tomu ještě kousek navíc. Adrien Brody je ve své roli chovance ústavu, který trpí částečnou ztrátou paměti a výlety do budoucnosti, výborný. Ve stavu nejhorších muk paradoxně zažívá chvíle štěstí. Keira Knightley má u mě malé plus, protože zde Adrienovi trochu překvapivě zdatně sekunduje. Neměl bych zapomenout ani na působivou roličku pomatence Daniela Craiga (nemohl jsem si nevzpomenout na Brada Pitta z 12 Opic, nelze jednoznačně říct, jestli je tahle podobnost ku prospěchu věci či nikoliv). Kostra scénáře je docela jednoduchá, ale méně je někdy více. Film nemoralizuje, nekáže, nenese žádné boží poselství, ale přesto. Kolik máme času? Co byste dělali, kdybyste věděli, že do pár dnů zemřete?... ()

manonfire

Další z filmů s cestováním v čase, který jen trochu naznačil z neskutečných možností takového tématu. Všechny ty scény z ústavní péče, o "černých hodinkách" jen pro sebe, nemocném chlapci, osudovém zpříznění s krásnou Keirou....nějak to bylo celé mnohem míň dojemné, než chtělo. K těmto 99minutám se při cestování svým volným časem na 99% nevrátím. 40% ()

standsiller

V skutku nápadité prevedenie námetu. Je síce vidieť prebrané režijné vplyvy ktoré sa bez pochýb podpísali na tomto filme a sú tak čitateľné a známe, že ich snáď ani netreba menovať. Mám rád filmy, pri ktorých sa realite odrežú šnúrky a postavy si môžu zalietať medzi dimenziami a divák premýšľať. Viac verzií a možností života v jednom príbehu s tendenciou riešiť nadchádzajúce problémy v "inej skutočnosti" znie rovnako ako aj vyzerá a v konečnom dôsledku v divákovi zostane zvláštny pocit spokojnosti, pretože tento film akosi všetky negatívne pocity dokázal oklamať. Vytkol by som viac vecí režijne, ale tie nejdem rozvádzať, pretože by som vyspojleroval dej. Azda môžem povedať, že mi vadil príliš vysoký podiel hudby ktorý dotváral atmosféru. Osobne mám radšej, keď hudba atmosféru podkresľuje a nie dotvára. Herecky nemám čo vytknúť. Kombinácia tohto dua mi bola prekvapením, ale určite nie sklamaním. Naopak. ()