lesumir

Začátek nabízí divákovi spoustu odkazů, symbolů a nápadů, ale všechny stečou do jednoho proudu. Proudu průměrnosti. Herecky zvládnuté, ale na takový Osudový dotek to nemá ani zdaleka. ()

Hrabka

Celkem slušně natočený originální snímek s moji oblíbenou herečkou. Chvílemi možná trochu roztržité, ale jinak dostatečně zajímavé. 60% ()

cheyene

Adrien Brody hraje dokonale svoji postavu. Patří k těm hercům, kteří se nedají zaškatulkovat, protože každou roli jim věříte a baštíte se vším všudy. Keira Knightley je tu krásná (jako ve většině filmů) a zpestřuje obraz i děj :) Celkově má The Jacket zajímavý námět, který je dobře zpracovaný a rozhodně stojí za doporučení k pozornosti diváků. ()

Jamal

Vynikající Adrien Brody a nejkrásnější Keira + výbornej scénář, z kterého vám bude běhat mráz po zádech, jeden z nej filmů roku 2005, fakt příjemné překvapení (( :: ()

Fiftis

Deje sa tu toho veľa, keď sa však sústredíte, nič vám neunikne. Slabinu vidím skôr v nedotiahnutí niektorých zápletiek a tí z vás, ktorý si radi kladú otázky budú mať definitívne ,čo robiť po skončení filmu. ()

lamps

Moje pocity jsou opravdu hodně rozporuplné. Ten film má skvělý námět, poměrně depresivní atmosféru, fenomenálního Brodyho a půvabnou Knightley. Ale pořád se mi zdálo, že tady se prostě dalo z toho všeho vytřískat ještě mnohem více, že scénář mohl být chvílemi trochu odvážnější a že všechno to tajemno působilo v symbióze s vyloženě slabým rozuzlením příběhu jako šíp vystřelený do prázdna. Byl jsem hodně zvědavý, ale Svěrací kazajka je jen další z mnoha filmů o cestování časem, který se významně liší jen tím, že se chytře schovává za vábivou masku psychiatrické léčebny. Srovnávání s 12 opicemi nepřipadá v úvahu... 65% ()

Jhershaw

Možná spíše efektní než efektivní, narozdíl o zmiňovaného Butterfly Effect stylověji natočené a lépe zahrané (Adrien Brody), ale nedostalo mě to tolik, možná proto, že jsem měl pocit "již dříve viděného". 70 % ()

JohnnyD

Veľmi zaujímavý a napínavý film zráža na kolená neskutočne a neospravedlniteľné množstvo prehreškov proti logike. Herci podávajú skvelé výkony, hlavne Adrien Brody a pekelný Kris Kristofferson. Rovnako námet filmu je fascinujúci a s ich teóriou cestovania v čase som vôbec problém nemal (dokonca sa mi to veľmi páčilo). Problém bol v jej aplikácii do deja, kde sa tvorcovia dopustili strašných logických chýb, ktoré vrcholia v predvídanom, ale paradoxne nelogickom finále. Ako napísala Rogue: "Kdyby byl použit jakýkoliv z alternativních konců, byl by tento film téměř bezchybný." Niet čo dodať. ()

petaspur

Film je rozdělen na dvě poměrně odlišné části (nechci do mrazáku - chci do mrazáku). V první části po seznámení se základní dějovou linií zjišťujeme, jak příběh funguje. Naštěstí nám režisér dává dostatek času, abychom jeho finty vzali za své. A když už tedy společně s hrdinou víme, co se děje, tak se pokusme aspoň ždibíček světa změnit k lepšímu. Bylo to příjemné pokoukání okořeněné schizofrenickým Bondem. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +děj, obsazení, pointy -ke konci slabší atmosféra, čekal bych lepší triky, občas bylo složitější se orientovat/// Tenhle film jsem chtěl dlouho vidět kvůli příběhu. No nakonec to není taková bomba jak jsem čekal. Problém je asi v tom, že jsem se na film díval po kouscích a tak mi možná unikla atmosféra i souvislosti v ději. Na pochopení se mi to zdá složitější, člověk u toho musí přemýšlet. Pointy ovšem byly bezvadné a celé to bylo z toho soudku, jaký mám rád. Jen bych chtěl nějak víc./// Celkem 69%/// ()

misterz

Cestovanie v čase. Milujem to :) Čudujem sa ale pomerne nízkemu hodnoteniu. Podľa mňa ide o filmový počin, ktorý sa vyrovná Osudovému dotyku a v niečom ho aj prekonáva. Áno, film má svoje chybičky a niečo nebolo vysvetlené úplne resp. vynechané, ale hlavná myšlienka filmu týmto neutrpela. Filmárska práca bola tiež perfektná, z hercov samozrejme exceloval Adrien Brody, ale ani Keira Knightley nebola zlá. Dokonca si myslím, že tu podala svoj zatiaľ najlepší výkon. Filmu sa určite nedá uprieť veľká dávka originality a brilantný spôsob vystihnutia hlavnej myšlienky a jej podanie divákovi. A v neposlednom rade vyzdvihujem zaujímavý námet a scenár. Jasný plný počet hviezd. ()

k212

Ono je to zvláštní, ale mě film v prvních pár minutách okamžitě asocioval na Londonova Tuláka po hvězdách, a v podstatě z něj musí vycházet, neboť právě ona kazajka a cestování časem v mysli jsou tím hlavním atributem, který tato časově velmi vzdálená díla pevně svazuje. (Jen mě zcela zaráží, že ještě nikdo na tuto osudovou podobnost nenarazil ... že by neznalost klasického románu od jednoho mistra???) Ovšem ve Svěrací kazajce se hrdina dokáže i v budoucnosti zhmotnit sám do sebe, ač zemře, ač zemřel, nebo třeba ovlivní přítomnost z budoucnosti a přesto nedojde k časovému zacyklení (doktorka by bez Jacka nevěděla, jak vyléčit chlapce, trochu (sub)nelogické, že???) Tak trochu moc časových paradoxů a posunů v jenom dílku. Ale o to nejde, každý si může najít své vysvětlení, a pravda ta je pořád někde uprostřed. Film neschazuje ani fakt, že otevřeně vyloží karty už v první třetině, bez jakéhokoli vysvětlování na konci. Pro mě osobně, je to milé překvapení, které zvýšilo mé hodnocení, a jistě Adrien Brody je také tím důvodem, protože jeho herectví je prostě něco extra. Bylo by ovšem nefér zviditelňovat pouze jeho, neboť obsazení dalších rolí je velmi barvité a nadstandardní - Daniel Craig coby třicetinásobný vrah své manželky :-) a mentor kazajky, Kris Kristofferson jako neortodoxní doktůrek, J.J.Leigh jako kolegyně z oboru ... Vše umocňuje velmi neotřelá a specifická režie Johna Mayburyho, minimalistická hudba od Briana Ena a výtečná zimomřivá výprava. Svěrací kazajka je prostě jiný snad až nehollywoodský film, ač na téma, které se neobjevuje poprvé (opravdu v tom cítím onu sofistikovanější Kanadsko-Britskou produkci). PS: to moore - omluva, zcela nezávisle jsem zmínila Tuláka po hvězdách, ale ty jsi byl přeci jen rychlejší ()

kingik

Mohl to být vynikající film, ale je to jen dobrý film. Herci bez rozdílu odvedli maximum, režisér John Maybury představil režijní styl, který sice je místy vyzrálý, ale mnohovrstevný scénář byl přece jen natolik komplikovaný, že si s režií tak úplně nepotykal. Zvláště intenzivně je to znát v druhé polovině, kdy se sevřenost blázince a svěrací kazajka stanou ohranými, a do příběhu tak trošku necitlivě zasáhne žena z budoucnosti s tváří Keiry Knightley. Zde Maybury selhal a evidentně v těchto fázích byl film nad jeho síly, pak už tam jen naházel vše, co se namanulo, aniž by udržel zajímavé pojetí, které drama má v první polovině. Tam, kde má příběh gradovat, se jen příběhová linie protne s osudy hlavních protagonistů, a hotovo. Přesto je ve svém vytříbeném obrazovém stylu film velmi silný, záda mu spolehlivě kryl uhrančivý Adrien Brody a ve vedlejší roli si zajímavého blázna vyzkoušel Daniel Craig. S lepším režisérem by zřejmě vzniklo výjimečné dílo. ()

Snorlax

Na téma cestování časem už toho bylo natočeno tolik, že je složité přijít s něčím novým, ale podařilo se. Bohužel samotné zpracování křečovitě zdůrazňující přechody pomocí ostrého světla zajímavý námět utopilo. Filmu příliš nepomáhá ani značně jetý Kristofferson, který nikdy nemohl lákat na herecké kvality, ale pouze na zajímavý vzhled. Kdeže loňské sněhy jsou! Chápu, že Američané si musí alespoň ve filmu kompenzovat pocit viny z toho, kolik je mezi nimi magorů, kteří bez přemýšlení popadnou zbraň a jen tak pro zábavu odstřelí několik náhodných kolemjdoucích. Jen nechápu, proč to neustále musí být pohádkou o altruistovi, který se klidně smíří s vlastní smrtí a málem se rozpustí blahem, neboť pomohl neznámé dívce k spokojenému dětství. ()

Aknah

Hrozný bylo,jak na mě z toho padala a sršila deprese a zoufalství, protože bylo dovedeno k dokonalosti to prostředí blázince a zároveň psychika hlavního hrdiny, která na mě doléhala a působila. Adrien Brody mě znovu utvrdil v tom, že umí skvěle podat svůj výkon, jako nikdo jiný. Daniel Craig mě překvapil, protože pro mě je jako James Bond, takovej, že působí furt stejně a zkoprněle, ale tady ukázal, že i umí docela hrát... Keira je vlastně dokonalá, takže se ani nedivim, že i tuhle vážnou roli zahrála s přehledem. I přes to cestování časem, bylo všechno propletené a tak jasné, že sem byla ráda, že jsem se v tom neztratila... Dlouho sem nezažila takový chvění v břiše, při těch scénách více emočně založených :) Všechno do sebe zapadalo, neuvěřitelně a přirozeně zahrané, hlavně zásluhou Brodyho... Nemám slov - výborné a strhující drama ! ()

Legas

Díky traileru jsem si myslel, že je to thriller. Díky některým spoilerovačům jsem zjistil, že je to sci-fi. A když už jsem to konečně viděl, celkem mě překvapilo, že Svěrací kazajka je spíš drama, které oba dva výše zmíněné žánry JEN občas využívá. Škoda jen, že film není tak vizuálně působivý a nemá takový nádech něčeho kultovnějšího, jako třeba Dvanáct opic. ()

Sobis87

Ať si pan scénárista ten svůj příběh o cestování časem zamotává až někam do aleluja, se mnou to prostě emocionálně téměř vůbec nehne, jestliže postavy postrádají jakýkoliv náboj, jsou nezajímavé a – a vlastně i zcela postradatelné. Jakkoliv se Brody s Knightley herecky snažili, byly mi osudy jejich postav zcela ukradené. Proto na mě nepůsobilo osobní drama. Proto mě zcela nestrhly napínavější momenty. A proto v mém případě celý závěr jaksi vyšuměl do ztracena. Bohužel. Námět přitom není vůbec špatný, jedná se o poměrně svěží přístup ke starému dobrému konceptu nekontinuálního vyprávění o cestování v čase, dlážděného překvapivými paradoxy. Natočené to také je poměrně dobře. Škoda výsledné realizace (myslím tím především přepracování námětu do scénáře). ()

Jordan

A. Brody (podobnosť so spevákom zo skupiny Vetroplach) je fakt veľký sympaťák a pôsobí tak nejako dobre a upokojujúco na človeka. Kiera je supersexy kočka a film? film je vizuálne celkom pekná variácia na trochu sci fi, trochu mysteriózny a trochu duchársky romantický príbeh o tom, že osud sa dá zmeniť, ale iba keď je človek naozaj dobrý. ()