Nettrass

Nejspíš můj příští služební oděv. Film byl inspirován knihou Jacka Londona ,,Tulák po hvězdách,, , která zase popisovala skutečný příběh jednoho trestance. Dvě podobné techniky se používaly i ve středověkém čarodějnictví, k putování do minulých životů, nebo vyputování z těla. Ono dopředu, jak je to ukázáno v tomhle filmu, to bohužel nejde. ()

sharky

75% První film, do kterého se imho Keira Knightley na svou roli opravdu hodí a dokonce mám i pocit, že se snaží hrát a že jí to jde docela dobře. Jinak zajímavý námět. Pěkné vizuální zpracování. Solidní Brody. Celkem vzato slušná zábava na sobotní večer, ale asi to není film, který bych si pustil znovu, když už znám konec. Do geniality přece jen trocha schází. ()

anais

Ze začátku trochu nuda. I když, informacemi nadupaná nuda. Adrian Brody je ve válce, někdo ho střelí. Najednou leží v nemocnici a v dalším střihu jde po nějaké zasněžené cestě a pomůže malé holčičce a její opilé mámě spravit auto. Další střih – Adrian Brody je v nějakém ústavu, všichni ho mají za vraha. Stává se obětí nějakého šíleného doktora, který mu na noc nasazuje jakousi svěrací kazajku a zavírá ho do takového toho boxu pro mrtvoly, jak jsou na patologii. A to je skutečně jen začátek! Dál už si radši nic nečtěte, jelikož čím méně toho člověk o The Jacket ví, tím víc si tento film užije. Příběh se zpočátku skládá ze zdánlivě nesouvisejících obrazů, které (jak jinak) postupně začínají dávat smysl. Cestování v čase v prostředí psychiatrické léčebny mi připomnělo (mnohem lepších) 12 opic. Na rozdíl od Gilliamova filmu ale The Jacket nenabízí žádná alternativní vysvětlení (co když to bylo jinak). Na konci nám sice pár otazníků zůstane, ale nic, co by stálo za přemýšlení. Možná to tak nevyznělo, ale není to špatný film. Spíš než nějaký milník nebo film, na který budete dlouho vzpomínat, se však jedná o solidně odvedené řemeslo. ()

GigaPudding

No teda hodně mě dostalo, jak je obsah tohoto filmu spoilerovací, protože film velmi zručným způsobem maskuje, že se jedná o nějaké časocestování, takže kdyby to v obsahu nebylo napsáno, tak by to po té půlhodině bylo pro diváka stejně překvapivé jako pro hlavního hrdinu, který je tu velmi sympaticky zahraný Adrienem Brodym. Celá atmosféra první "normální" půlhodiny je hodně taková zoufalá a bezvýchodně šílená mezi stěnami blázince, což se nakonec teda očekávaně změní v příběh o pohledech do budoucnosti. Není to pětkový film, je to prostě jen sympatický a příjemně zpracovaný fantastický příběh, ale pětku to dostane z následujících důvodů :). Zaprvé Adrien Brody tu zahrál skvěle a je to sympaťák, za druhé Keira Knightley zpočátku vypadala hrozně protivně, ale pak ukázala že umí zahrát :). Vůbec celé obsazení filmu bylo super a pěkně to zapadalo do příběhu, který se může nakonec zdát maličko nelogický, když by se v tom člověk rýpal co nejhnidopišštěji :) ale to vůbec nevadí, protože celkové vyznění příběhu je velmi působivé a mě osobně se líbilo moc, protože svým úderným způsobem dokázal film představit jasnou myšlenku, kterou si člověk uvědomí o to víc v reflexi k celému předcházejícímu ději. Prostě bylo to moc příjemné, lehce dojemné, napínavé a nakonec i chytře působivé svým závěrečným vyzněním, takže i když to by to normálně asi nebyla pětka ale maximálně čtyřka, tak pětku dáme stejně, protože stejně jako třeba u Proroctví (žádná spojitost mezi žánry a příběhem, ale mám namysli působivost myšlenky filmu) mi přišlo poselství tohoto snímku velmi sympatické a blízké, takže tak :). ()

Janek

Ho ho ho - to bylo slaboučké. Hodnocení zvedám jen díky skvělému Brodymu, který za pomoci Stanislavského metody buduje svou postavu opravdu od morku kostí, jeho výkon je nadprůměrný (i když místa možná trošku hysterický), skvělý byl i Daniel Craig, nynější Bond. Keira Knightley pro mě bohužel není herečka, je mi nesympatická a nemám jí rád (chudák, kdyby to tak slyšela :)) Ale abych nebyl až tak tvrdý, je to hezky natočené, docela dobře se na to dívá a je to příjemný nedělní film - ale nic víc. ()

SOLOM.

Film Svěrací kazajka přestože patří do kategorie psychologických thrillerů stejně jako Butterfly Effect se ukázal ve velmi dobrém světle a přestože zde hororových momentů uvidíme velmi poskrovnu určitě se dá zařadit i do tohoto žánru . Má slušný děj, kvalitní herecké výkony, mysteriózní atmosféru a solidní efekty. Je to přesně ten druh filmu, který neomrzí, protože jeho náplní je pokus změnit koloběh událostí a tím i svůj osud, nebo svých blízkých a to si přece tajně přeje každý z nás. ()

Mgb21

Originální námět. Když se k tomu přidají skvělí herci v čele s vynikajícím Adrienem Brodym, tak film stojí za to zhlédnout. První polovina má dobrý spád a vtáhne vás do příběhu. Druhá část je o poznání pomalejší a taky z mého pohledu slabší. Trochu mě mrzel nedostatek prostoru pro Daniela Craiga. Škoda. Keira nám ukázala, že taky umí zahrát a že nestaví své herectví jen na hezké tvářičce. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! (tak trochu) ---- Občas ma pozitívny záver filmu nenaštve, ani štipku nerozčaruje, naopak, urobí mi nádherne dobre. Toto je presne ten prípad, ideálny film na večer pre dvoch (ja som ho ale videl sám - nie som teda ovplyvnený "krásou chvíle"). A neviem čo tu podaktorí píšu o neprehľadnosti, normálne sa to dá celé odsledovať a netreba sa ani veľmi sústrediť aby človek nestratil niť. Ako som už spomenul - ideálne do dvojky a vaša partnerka nemusí byť zrovna filmovým maniakom (stačí ak chce byť s vami :-). ()

JASON_X

Když někdo drze vykrade Londonova Tuláka po hvězdách, byla by slušnost to aspoň zmínit třeba na plakátu nebo v titulcích... co, páni scénáristi? Když někdo navíc tuhle látku zprasí tím, že z ní vyrobí hollywoodsky stupidní prvoplánový doják a pseudoromanťák, celý zasviněný uslintaným melodramatickým pathosem, zasloužil by svěrací kazajku a zavřít do boxu. Věčně uslzený Brody a blbě čumící Knightley mi nehezky podráždili nervovou soustavu, zase jeden večer v hajzlu, do řiti... ()

oLí

7.5/10 Tady hlavně všichni herci výborně zahráli. Brody táhne a Keira mi poprvé v životě ve svý roli fakt dobře sedla, hezky se na ní dívalo. Nad špinavou depkoidní formou Svěrací kazajky vítězí romantika a samotný konec. Takle to můžu. Spíše ke čtyřem než třem. ()

Morholt

Velmi originální pohled na cestování v čase s vynikajícím Adrienem Brodym. Přiznám se, že jsem měl trošku obavy, protože distributorův text sliboval obrovský slepenec všeho možného, ale nakonec jsem byl velice příjemně překvapen. Silné čtyři hvězdičky. ()

Handle

Ve svém žánru rozhodně nadprůměrný snímek, který mě zaujal už námětem. Filmařské kvality má (slušný vizuál, výborná režie a skvělý herecký výkon A. Brodyho a vlastně i K. Knightley) a děj je taky zajímavý - takže tohle cestování v čase mě fakt bavilo, ač mohl potenciálu využít ještě více a své chyby má... I tak to vidím na 4*. ()

Genero

Na film jsem slyšel pět ódy, ale jednoznačně mě zklamal. Připomíná mě samotného, když sedím v hospodě po desátém pivu a snažím se nasadit inteligentní a oduševnělý výraz, abych zakryl, že jsem úplně ožralej a chce se mi blejt. Po shlédnutí tohoto kusu musím konstatovat, že nejlepším příběhem o cestování v čase stále zůstává Výlet pana Broučka, tentokráte do XIV. století. ()

rawen

Jak už tady více lidí podotklo - jde o příjemný odlehčený mix Butterfly Effectu a románu Jacka Londona Tulák po hvězdách, za výkon A.Brodyho Svěrací kazajce odpustím její přílišnou jednoduchost (až naivní) a hodnotím sedmi bobky... 7/10 ()

Avalon820

The Jacket je další z mnoha názorných ukázek, kdy byl nesmírně velký potenciál zcela zazděn nepřiměřenou snahou vypadat na první pohled co nejvíce hlubokomyslně a mít s tím ideálně co nejméně práce. Je to film v zásadě velmi triviální, pro široké publikum, tak proč se tvářit jako honorace? Samotné téma cestování časem takovýto přístup jen stěží podporuje. Ve filmech tohoto druhu (vzhledem ke konkurenci typu Butterfly Effect) je více než kdy dřív zapotřebí nápaditosti. Schopnost dotáhnout příběh do nějakého nepředvídatelného konce však zůstala někde na půli cesty zřejmě díky stoickému přístupu ke scénaři, jež byl zpracováván s vědomím, že půjde o hit tak jako tak. Jako celek jde tedy o přeceněný nadprůměr u kterého leckdo díky kulhavé dynamice třeba i usne. Já ne, já u filmů neusínám, ale u jiných se tomu nedivím. ()