Terva

Díky tak zvané "časové smyčce" která tomuto filmu figuruje, jsem si ho pořídil. Herecké obsazení mně moc nelákalo (až na Keiru Knightley ), ale nakonec jsem spokojen a Svěrací kazajka se stala jedním z těch filmů, který si rád pouštím každý rok. ()

Johny_fork

Logika sice ustupuje před působivostí, ale ta za to opravdu stojí, Adrien Brody předvádí geniální herecký výkon. Film, který se vám pozvolně a nenápadně dostane pod kůži, nebo alespoň u mě tomu tak bylo, intenzita se stále stupňuje a závěrečné "KOLIK MÁME ČASU?" nepůsobí ani trošku lacině. ()

jahol

Velice dobře natočené scifi o cestování v čase okořeněné perfektními hereckými výkony, kde mi k maximálnímu hodnocení schází pouze vynalézavější scénář. ()

Crazer

Jeden z mála filmů, který mě velice překvapil. Ze začátku jsem ani nedoufal, že tenhle film mě zaujme, ale na konci jsem byl velice spokojen. Ale moc by se mi nelíbilo cestovat časem z márnice ... ()

Torision

Herecky ani řemeslně tomu není co vytýkat. Nicméně to nemá tempo a je to strašlivě nepřehledný. Navíc se tu mísí hrozně moc žánrů a dějovejch rovin, ale ani jedna z nich nedostane pořádnej prostor. ()

corpsy

Alternatívne cestovanie v čase, iné ako to, ktoré poznáme napríklad z legendárneho Wellsovho Stroja Času, je vo sci-fi žánri zastúpené viackrát ( napr. Mathesonov Bid Time Return, vo filmovej verzii vznikol pod názvom SOMEWHERE IN TIME z roku 1980 ). Živočíšnejší prístup k námetu, si žiada aj trošku nezmyselný a chaotický scenár, ale o to tu presne ide. Nič pre púhych komerčných konzumentov. ()

PauloZ

Dávám 4 za velice napínavou atmosféru a za to, že mě film jako celek dost bavil. Bohužel co se scénáře týče, tak to mohlo být krapet propracovanější, aby to divák lépe pobral. Bylo to až moc zamotané, bez dostatečného vyjasnění. Úplně se zapomnělo na to, že někoho zabil. Alespoň se to mohlo nějak dořešit. ()

Kryton

Hodně těžce stravitelný thriller, který se dá srovnávat s filmy jako Osudový dotek. Hodně doporučuji filmu dát velký prostor. Adrien Brody se mi líbil a velmi civilní Kera Knightley se mě líbila také. Pěkně vygraduovaný konec stojí za to! ()

Zayl

Svěrací kazajka nabízí trochu netradiční pohled na cestování v čase a přidává k tomu hezkou vizuální stránku. Škoda jen několika děr v samotném cestování a příliš “americkém“ finále. Jinak zajímavý námět podtrhnutý výbornými hereckými výkony. ()

Květula

Tak mám dojem, že jsem zase jednou viděla jiný film, než všichni ostatní. Příběh, ve kterém je všechno snadné jako lusknutí prstů, všechno hned napoprvé funguje, všichni všemu věří, i když se všichni snaží dost nepřesvědčivě tvářit, že nevěří, protože ON je přece totální blázen, že jo. Cestování časem má pár pořádných trhlin, ale dobrá, tak tedy nebudeme přemýšlet a budeme se jenom dívat, jak ten blázen mění osudy lidí kolem sebe, aniž by to mělo nějaké následky v budoucnosti či minulosti nebo kde se to zrovna nacházíme. O závěru, který už snad ani nemohl být sladší a roztomilejší, se radši ani zmiňovat nebudu. Jediný, kdo mě bavil, byl Daniel Craig v roli blázna. ()

Defaultovna

Adrien Brody je PÁN ! Vynikajúce, 9/10. EDIT: po druhom zhliadnutí strhávam hviezdičku za niektoré nedomyslené skutočnosti - SPOILER!!! Nemala by dr. Lorensson v roku 2007 vedieť, že v roku 1992 jej Jack hovoril o tom, že ju príde navštíviť v roku 2007 ? A druhou vadou je Keira Knightly a jej večne rozďavený pysk. Ospravedlňujem sa za expresivitu, ale ono keď vás na to niekto upozorní hneď na začiatku filmu (v mojom prípade kamarátka), už sa pri jej postave až do konca filmu nedokážete sústrediť na čokoľvek iné. Jej výkon je mdlý, patetický a preafektovaný. Zachraňuje to výborný Daniel Craig AKA Rudy Mackenzie a podmanivá hudba. Výsledné hodnotenie: 80%. ()

Krissty

Ačkoliv jsem se ze začátku lehce ztrácela a nechápala jsem, proč ta malá holčička je najednou velká a on vypadá pořád stejně (možná částečně i proto, že si tento film nedokázal udržet moji pozornost natolik, jak by bylo potřeba), postupně jsem se do toho ponořila a hltala Adrienův výkon plnými doušky.. To bylo taky to hlavní, kvůli čemu jsem se uchýlila k tak "vysokému" hodnocení.. Musím i říct, že nápad to byl velmi dobrý a i zpracování bylo super.. Keira Knightley jako vždy krásná, hudba velmi dobrá.. Ale já nevím, prostě mi tam něco chybělo.. Necítila jsem žádné napětí a nebýt skvělého konce, více než 3* bych rozhodně nedala.. Ale dávám tedy slabší 4* ;) ()

agentmiky

Dost netradiční snímek, který se mi po zhlédnutí zaryje asi na dost dlouho do mozku. Ze začátku jsem si říkal, že to bude asi veliká nesmyslnost (Ono nedělat ukvapené závěry po vyřčení věty: "Bylo mi 27, když jsem poprvé zemřel. " není opravdu nic neobvyklého). U filmu jsem vytrval a teď jsem na své rozhodnutí setrvat právem pyšný. Adrien Brody si film ukradl pro sebe, jeho výkony jsou skvělé a věrohodné. Ono celkově herecké obsazení filmu uděluje nějaké ty plusové body navíc. Podobné téma možné změny naší budoucnosti nebo budoucnosti lidí kolem nás se řeší i v Osudovém doteku, ale zde mi nápad přišel daleko lepší. Nevím, koho to s tou svěrací kazajkou napadlo, ale byl to opravdu originální nápad se vším všudy. Ke konci film malinko ubral na výkonu, přišlo mi, jako by mu trochu docházel dech. Ale samotný závěr filmu byl vymyšlen a zakončen na úrovni. V dnešní době ubývá kvalitních mysteriózních filmu, a tak jsem rád za každý napínavý a dost dobrý film v tomto žánru. Jacket si ode mě odnáší 80 % ()

mustafa

Z počátku filmu se toho děje strašně moc, po deseti minutách jsem měl pocit, že informace, které nám byly naservírovány by vystačily na celou hodinu. Opravdu to působí, jako by tvůrci byly pod vlivem omamných látek. Postupem času jsem začal očekávat nějaký dějový zvrat. Ten se nedostavil, to mě opravdu mile překvapilo. Tento film je ojedinělý a dalo by se říci, že porušuje všechna nepsaná pravidla filmové stránky. Nejzvláštnějším se stal beze sporu konec. V kině se mi zdálo, že zazdil celý film. Po deseti minutách jsem si to rozmyslel a žasl. Ačkoliv je stupidní, tak je ale podle mě velmi optimisticky laděný a nakonec mě potěšil. Jeho kouzlo spočívá v neobvyklosti a zřejmě i v tom, že nedává logický smysl. Adrien Brody se definitivně stal mým oblíbeným hercem, role šílence se zmocnil úchvatně. Svěrací kazajka mi dost připomínala mnou nesmírně oblíbený Butterfly effect. Kromě tohoto špičkového filmu by se ale určitě daly najít i jiné vlivy. Tento snímek nebude velebit každý, ale určitě ho bude každý rozebírat a přemýšlet o něm. ()

Asgy

Adrian Brody nezklamal, a jelikož jsem o tomhle filmu nic moc dopředu nečetl, tak mě překvapilo další herecké obsazení. Keira Knihtley i Daniel Craig příjemně překvapili. Děj patří ke složitějším, ale na konci jsem měl jasno. Není to sice dokonalý, ale podle mě určitě alespoň nadprůměrný snímek. ()

Džejkop

U svěrací kazajky jsem prožil mnoho podivných i zmatených pocitů, ale čert to vem, je to pořádně napínavé. I když si nedokážu vysvětlit jak je něco takového možné. Tohle je počin, který člověku zamotá hlavu. (Ad 1) I když váš mozek pracuje na plné obrátky, stejně některé věci nepobíráte. (Ad 2) Jen koukáte s očima do kořán. (Ad 3) A nakonec přemýšlíte, co se teda vlastně stalo. Ad 1: Když Jack umřel poprvé (ano čtete dobře), střela do hlavy, tělo na pitevním stole...všechno odpovídá realitě, ale najednou pif...Jack je zpět, zamrká očima a oživne. Následné falešné obvinění a traumatizující psychiatrické metody v jedné léčebně jsou dost otřesné. Ad 2: Ony stavy jenž, pacient zažívá, ve stísněném prostoru. jsou realitou, halucinacemi, fikcí?..Nevím, ačkoliv lidská mysl je jedinečná. Proč by člověk v tak extrémně stísněném prostoru nemohl nahlédnou někam jinam, do budoucnosti...těžko uvěřitelné, ale jak to mohu soudit, když jsem to sám nezkusil. Ad 3: Jde spíš o to, jestli ta budoucnost byla opravdová nebo jen výplodem fantazie. Jestli Jack nakonec odešel do jiné doby, jiného prostoru nebo jen zemřel a jeho duše odešla do nebe. Tak tuhle otázku už mi asi nikdo nezodpoví....ale jak jsem jednou řekl, čert to vem, napětí tomu neschází a to je hlavní. ()