wellbloud

-1 za konec linie Sáry. Pomalý náběh této linie (zhoršení stavu), zbytečně protáhlí střed a jakoby na poslední chvíli příliš zrychleně vyhrocené kvůli nedostatku času. Neříkám že zašli v tomto daleko, jen rovnoměrněji rozdělit. ()

BillieJoe

Tak strašný, jak jen život může být, spíš...jak si ho vy pořádně znepříjemnit. Záleží jenom na vás, jestli tomu prášku ten váš život dovolíte ovládat. Odstrašující (nebo snad lákavý?!) případ pro ty, kteří by chtěli zkusit na chvíli utéct od reality a osobních problémů, ale tohle vážně není nejlepší volba. Nevím, jestli chci tenhle film vidět znova. Ano, je skutečně výborný, brilantně zahraný, promakaný do posledního puntíku, ale drogy nesnáším, proto to už znova vidět nechci. A je to snad jediný film, kde Jared Leto není zabit.I tak za mě 5*. ()

pitrson

Naprosto unikátní snímek o tom, co s člověkem a jeho životem dokáže udělat droga a závislost..Šokující děj, zachycující postupný propad čtyř hlavních postav do bezvýchodné propasti, kdy již není cesty zpět. Život začíná mít jiný rozměr a oni, plní beznaděje a zoufalství, tvrdě a naplno platí krutou daň. Tohle by měli rodiče pouštět svým dětem za včasu, aby viděly temnou a zničující stránku nejen drogové závislosti, ale závislosti jako takové. Pobobně bych doporučoval film "Basketbalový deník" se skvělým Di Capriem. A ještě bych rád zvlášť vyzdvihnul herecký výkon skvělé Ellen Burstyn. ()

Mishush

Tento film mě nijak neuchvátil, sama tápu, jak mohl dosáhnout tak vysokého hodnocení. Tématika drog tu již byla, a v daleko lepším a/či hodnověrnějším provedení. S názory, které mě varovaly před depresivní atmosférou tohoto snímku, se také příliš neshoduji. Depresivní na jednu stranu jistě je, otázkou je zde ale pro koho? Nejde o srdceryvný snímek, kde by se divák sžil s postavami. Zde si za to "oběti" mohly defakto samy, tak proč se za ně cítit depresivně. Realita je hold už taková, to není žádné tajemství. Jediná linie s matkou, kterou provází trochu jiný druh závislosti, by se dala označit za zajímavou, či dokonce povedenou, čemuž dopomohl i výkon Ellen Burstyn. Přesto bych tomuto dílku nedávala rozhodně více jak 60% ... ()

HennessyVSOP

Velmi depresivní, velmi kvalitní snímek. Především nezapomenutelný pro práci s obrazem - zrychlení záběru, vypouklé sklo, rozpůlení obrazovky, střih... Rozhodně doporučuji každému shlédnout, i když se jedná o poměrně náročný film. 100% ()

rey17

Film, který odbourá snad každého, nikdy jsem neviděl nic podobného, je to psycho jak prase. Myslím, že si budu muset lupnout něco na uklidnění... Dělám si legraci, ale přesto to byla síla. Skvělá nekonformní režie. 4,5 *. ()

Pixie

Děj začíná v beznaději a končí v beznaději mnohem větší. Requiem za sen jsem viděla už před dobou a ještě jsem nenašla odvahu se na něj podívat podruhé. Rozhodně jeden z nejsilnějších filmů, které jsem kdy viděla. A svůj díl na tom určitě nese i velmi vydařená hudba. ()

Hawaitypek

Pre mňa najlepší film s drogovou tématikou čo som kedy videl. Tri možné konečné scenáre dobrovoľne či nedobrovoľne drogovo závislých; odporúčal by som to pozrieť všetkým začínajúcim "smažkám" aby videli že to ich frajerstvo sa môže a vo väčšine prípadov aj skončí takýmto spôsobom. Lepší soundtrack hádam ani byť nemohol......5* ešte teraz ma z toho mrazí. Nepoznám nikoho, komu som tento film odporučil, že by ho nechal chladným. ()

RomanT

Pro mě osobně obsahově nezajímavé (vychovávat ani šokovat v tomto v tomto směru nepotřebuji, dobrá je ale paralela se závislostí matky), po filmařské stránce určitě výjimečné, ale jen do jisté míry. Např. bleskové prostřihy jsou na začátku zajímavé, v polovině nudí a ke konci už otravné. Kdyby měl film poloviční délku, dal bych o hvězdičku více. ()

Georgeton

Dávam tomuto filmu 2* + 1* za pieseň. Vôbec ale vôbec ma to nenadchlo, neviem čo je na tej réžií také veľkolepé ale mňa to ustavične provokovalo aby som tento film hneď vypol. Tento film má vychovávať, ale pre mňa to uberá človeku na sile. ()

dzejnyka

Som ohľaduplný človek (a navyše dosť hluchý), tak si hudobnú produkciu a filmy púšťam na sluchátkach, aby sa vďaka papierovým panelákovým stenám nestali z detí mojich susedov ortodoxní metalisti a neurotici odmala. Tak som si v jeden krásny piatkový večer chcela príjemne oddýchnuť pri Requieme za sen. (Svatá prostoto...). Šialený obraz a ešte nenormálnejší zvuk (umocnený spomínanými sluchátkami) ma zmasakrovali tak, že som sa skoro zbierala z podlahy. V nedeľu sa mi prestala točiť hlava, v pondelok ma konečne opustila depka a v utorok som sa už dokázala normálne pozrieť na exteriér vlastnej chladničky. Saru úprimne ľutujem dodnes – asi ako jedinú z kvarteta, ktoré celé dopadlo viac než zle. ()

dusa77

Feťácký kult a zároveň jeden z nejlepších snímků všech dob .Darren Aronofsky se do filmového světa pustil nezapomenutelně ! ()

blekekeke

Silný emotivní zážitek s jehlou v paži. Takhle nějak si představuji prevenci proti špatným drogám. A stejně mne nejvíc dostal konec, kdy se hlavní protagonisté schoulili do mateřské polohy plodu ... síla. ()

Zapinka

Já osobně Jareda moc nemusím, ale tady byl výborný. Tento film mě chytil už od začátku, zpracování bylo naprosto brilantní! Nálada filmu k této tématice drog naprosto sedí! Co dodat? Prostě skvělý film! ()

StrixCZ

Těžko říct, co mě přimělo dát si tuhle koncentrovanou depresi podruhé... A to jsem si chtěl původně připomenout jen začátek - jenže tento snímek vás prostě vtáhne, ať chcete nebo nechcete - brilantní práce s kamerou, střihem a příležitostné dělení obrazu na více částí dávají tomuto filmu nezaměnitelný rukopis a společně se silným hudebním podkresem, neotřelými efekty a přesvědčivými výkony hlavních představitelů vytvářejí atmosféru, která je tak dusivě podmanivá, že vám prostě nedovolí odtrhnout pozornost až do závěrečných titulků... Tento snímek je syrovou, leč o to silnější a naléhavější připomínkou a výpovědí o zhoubnosti jakýchkoli posedlostí/závislostí. Jen pokud znáte někoho, kdo se někdy vážně zabýval myšlenkami na sebevraždu, tento film mu raději nepouštějte - tedy nechcete-li ho mít na svědomí... 90% ()

Vanish

Důkaz že Marlon Wayans není herec na baterky, který se nezmůže na víc než-li na parodie. Requiem za sen je film o drogách, černém trhu, ale také o lidské psychice. Ukazuje nám jak daleko jsme schopni zajít. Je zde dokonale (i když děsivě) ukázán život se závislostmi, někdy v nádherných a jindy v příšerných stavech halucinací. Dal bych tomuto filmu šestou hvězdičku navíc za vyobrazení osudu všech závislých - vězení, nemocnice, psychiatrie, prostituce - za morální poučení které to všem divákům dalo. ()

Hans07

Průřez do světa smažáků s drsnou atmosférou a skvělou průvodní písní. Skvělý film, který mi ovšem na 100% úplně nesednul. Třeba v přístí/ch projekci/ích tomu bude jinak, prozatím krásných 85%. ()

jakosan

Pocitově nejrealističtější film o závislostech, jaký jsem kdy viděl. Navíc brilantně zpracovaný po všech stránkách. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen