Frank Leone si odpykává svůj trest ve vězení za ublížení na zdraví a za dobré chování je pouštěn i na vycházky. Jednou v noci je ale Frank převezen do věznice Getaway, kde je správcem Warden Drumgoole. Ten má s Frankem nevyřízené účty, a tak tam Frank zažívá týrání od správce i od dozorců. Ti se snaží Franka psychickým i fyzickým trýzněním vyprovokovat, ale Frank se statečně drží a týrání snáší... Drumgoole je sadista a Frank kdysi utekl z vězení, kde byl tehdy Drumgoole správcem. Frank na Drumgooleův sadismus upozornil a byl poté umístěn do mírnějšího vězení. Zato Drumgoole byl potrestán převelením do věznice Getaway, která je jednou z nejhorších. Frankovi ale hrozí nebezpečí i od spoluvězňů Webera a jeho lidí, kteří jdou správci na ruku a jakmile mají příležitost, snaží se Franka také vyprovokovat... Franka si všimne vězeň Eclipse, který vede dílnu, kde se opravují auta, a Frank získává další spřízněnou duši. Začne pracovat v dílně společně s Eclipsem, Erniem a Dallasem. Drumgoole nařídí Weberovi, aby přitvrdil. Drsný Weber se svými lidmi, kteří s ničím nedělají okolky, Ernieho zabije. To už je na Franka moc – a pustí se s Weberem do rvačky, ale nezabije ho. Jiný spoluvězeň nakonec Franka bodne do zad nožem... Frankovi zbývají do propuštění tři týdny, zotavuje se ve vězeňské ošetřovně. Když se vrátí do cely, je mu sděleno, že jeho přítelkyně Melissa má být znásilněna. Frank požádá Dallase o pomoc s útěkem, ale ten ho zavede do nastražené pasti... (TV Prima)

KubaST

Filmy z vězeňského prostředí nijak moc nemusím, ale tenhle má výjimku. Z mého pohledu tomu pomáhá dobrý scénář a přesvědčivý Donald Sutherland v roli ředitele věznice, šel z něj vskutku respekt. ()

metalmaus odpad!

Neuvěřitelná slátanina, která by se možná mohla líbit snad jen při promítání ve společenské místnosti tomu, komu nepřišla návštěva a nedostal ani žádný dopis. Na scénáři pracovali 3 lidi a je to furt málo. Herecké výkony pitoreskně křečovité a děj prostinký. ()

len.tilka

"MĚ NEZLOMÍŠ.." Pro ty, co milují thrillery z vězeňského prostředí okořeněné případně ještě pokusy či přímo zdárnými útěky na svobodu je tohle další vzácný kousek do sbírky. Úžasný emoce, napětí a drásot. Jen nechápu tu věčnou debilitu tohodle tématu zobrazovat vždycky alespoň kapku vězňů jako jakési hrdiny, aby u diváka vlastně projevili lítost nebo i soucit. Lidi, jsou to zločinci zavřený z nějakýho důvodu, i když je to jen ve filmu. ()

machopoltar

ja neviem, ale celkovo mi stallone pripadal v tomto filme ze to normalne vyporne zahral a podal,,,uplne som mu to uveril,,,,neak som sa v poslednom case dostal k jeho tvorbe a vobec nelutujem,,,,,,,,vo svojej dobe boli jeho diela tercom kritiky, ale s odstupom casu v porovnani co sa dnes toci povazujem jeho tvorbu za standartnu klasiku,,,,,,a film kriminal za tu lepsiu, riadne ma chytala nostalgia,,,,dobre sylvester snaha sa cení,,,,,, ()

Salsecnew

Opravdu dramatický, drsný a dojmy zanechající snímek!!!!! Ředitel věznice je charismatický záporák, v mém oblíbeném dabingu jej dabuje Jan Pohan, tento dabing na internetu hledejte. Dabin Vladimíra Brabce a spol je pozdější, a tudíž méně přesvědčivý.... Soporučuji, abyste shlédli též Poslední pevnost a Vykoupení z věznice Shawshank. ()

SNCIS

"Je mi jedno, kolik za tebe dostanu Drumgoole, protože ty nepřestaneš, dokud tu nebudu na doživotí..." - 80%. ()

andy60

Filmy z vězeňského prostředí můžu a tenhle mě překvapil víc než příjemně. Veškeré ingredience (drsná brutalita, přátelství, touha po svobodě, láska, zrada, šikana...), jsou namíchané v optimálním poměru, který z celku tvoří velmi chutný pokrm. ()

hdraf

80% - skvělé drama šikanujícího Stalloneho. Člověk by věřil, že tam ani jiní herci nejsou, ale jen vězni a dozorci. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore