poster

Kriminál

 • USA

  Lock Up

 • slovenský

  Kriminál

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ***

  Někde tady si Donald Sutherland nacvičil "prezidentský výraz" sadistické svině, který se mu tak hodil v Hunger Games jedna až dvacetčtyři. Sylvester Stallone si tady zase střihl roli, ve které se nehláškovalo a nestřílelo, ale "šlo o cosi vážnějšího" - ale ne zas o tolik;) Není to takový výstřel do tmy jako byla pohádka o hledání vztahu se synem za zvuků páky Over The Top, ale jde v zásadě o vězeňské béčko s nějakým tím klišé a očekávatelným koncem. Faktem je, že výkony Johna Amose a Toma Sizemorea akcie Kriminálu zvedají, ale pořád mě to nedokáže přesvědčit, že bych si z něj měl něco pamatovat. 60%(14.6.2016)

 • mzss1
  ****

  Dokonalý film, který dobře funguje i jako drama. Přesně se člověk doví jak to chodí v ostrých kriminálech. Stallone zde hraje velmi dobře, příběh je zajímavý, film někdy drsný. Něco mi ve filmu chybělo, mohla být tak o 15 minut kratší stopáž a víc akčních scén, ale nevadí, přesto hodnotím slušných 80% = ****(12.10.2012)

 • D.Moore
  *****

  Hergothiml to byl nářez. Během závěrečných pětadvaceti minut jsem několikrát málem dostal infarkt a vůbec se nedivím lidem, kteří Kriminál řadí k nejlepším Stalloneho věcem. V tom filmu je všechno - včetně naprosto primitivního příběhu, což ale vůbec není na škodu. Kriminál je i tak (nebo právě proto) dost, dost napínavá věc s hrajícím Slyem, dusnou atmosférou, která si například v samotkové scéně nezadá s tím nejlepším (tedy s Motýlkem), excelentním Donaldem Sutherlandem, několika dobrými vtipy pro odlehčení a s přesně padnoucí Contiho hudbou. Jak už jsem řekl - finální rvačka na mě zapůsobila tak, že jsem samým fanděním málem roztrhl křeslo. A to se mi dlouho nestalo. Proto jsem filmu rád odpustil všechno, co bych mu jindy vytýkal. Že nemá logiku, například.__P.S. Výborný dabing Rímský - Brabec.(30.9.2011)

 • Kaka
  ***

  Nostalgická vzpomínka staré školy v čele s jedním z největších akčních hrdinů stříbrného plátna. Stallone je pro tuto roli jako stvořený a překvapivě se mu dá přičíst na konto i solidní herecký výkon - nejen zapadající vizáž a fyzická síla. Scénář je prostinký, nicméně tento deficit se ztratí v drsném vězení plném zkorumpovaných bachařů, špinavých cel, drsných vrahů a jednoho démonického ředitele, kterého suverénně zahrál Donald Sutherland. Nádherná je hudba Billa Contiho, který precizně vystihuje "teplo záběru" a geniálně hudba nejen komponuje, ale i inscenuje (viz Rocky). Už úvodní záběr na studené město za doprovodu jemného klavíru příjemně pohladí na duši a dává vzpomenout na genialitu let osmdesátých. Škoda přílišné přímočarosti děje a několika slabších momentů. Jinak ale solidní přírůstek.(10.3.2007)

 • SeBig
  ****

  Stallone nikdy nezklame. Tentokrát zavřenej za katrem za doost přísných podmínek, akce sice skoro žádná, ale děj, dialogy a příběh je prostě super.(13.12.2016)

 • - Vo filme pridelili Frankovi (Sylvester Stallone) väzenské číslo 5-1-0. Vždy keď sa ho naň spýtajú, hlási sa ako väzeň Five-Ten, čiže 5-10. Výška herca je 5 stôp a 10 palcov, v skratke po anglicky five-ten. (martincba)

 • - Automobil, který Frank (Sylvester Stallone) ve filmu řídí, je Pontiac GTO. (rainman93)

 • - Vo filme si zahrali i skutoční väzni zo štátnej väznice Rahway, v priestoroch ktorej sa v priebehu októbra až decembra 1988 nakrúcalo. Podľa Sylvestra Stalloneho (Frank Leone) si ju vybrali kvôli tomu, že sa radí k najtvrdším v USA. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace