Kriminál

• slovenský

Kriminál

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 115 min

Starý dobrý Sylvester Stallone v realisticky laděném kusu coby trestanec, díky kterému to po celou stopáž příjemně ubíhá, aby pak na závěrečných patnáct minut scénáristé ubrali plyn a solidně načrtnuté drama tak trochu zašlapali do bláta dvora getawayské věznice. Sly (je to sakra jeho film) chvíli vzpurný, jindy nezlomný, aby si odkroutil jen to, co má, a mohl se vrátit ke své milé. Drsný život za mřížemi je cítit, předvídatelnost a přímočarost děje lehce vadí. I tak nostalgická vzpomínka poctivé staré školy. Vzácný úsměv Johna Amose potěší, démonický výraz Donalda Sutherlanda také. Palec nahoru i za skladatele Billa Contiho.(9.12.2015)

Povedený snímek z vězeňského prostředí. Celkem ohraný příběh, kdy si velitel věznice (Donald Sutherland) "oblíbí" vězně (Sylvester Stallone), se kterým má nevyřízené účty z minulosti. Sylvester Stallone a Donald Sutherland působí ve svých rolích vynikajícím dojmem (hlavně Sly mě mile překvapil).(8.11.2007)

• Madison

Film, ktorý v mnohom pripomína ďalšie natočené väzenské filmy, no ani zďaleka sa im nevyrovná. Režisér sa nás snaží zoznámiť s hlavnými postavami, no ja som sa tak zúfalo nudila, že kým nenaskočila druhá polovica filmu, rozhrýzla som si všetky nechty. Sutherland je perfektným stelesnením zápornej postavy a ako jediný si udržiaval moju pozornosť. Inak slabučké. 50%(27.7.2009)

Takový Rocky Balboa co sešel ze scestí a zapletl se do velkých problémů. Milý, naivní film co neurazí.(19.5.2007)

Jedna ze Slyových lepších věcí. Vězeňských filmů s podobnou tématikou je sice kopa, ale tenhle má vážně něco do sebe. Shodou okolností v roce 1989 z basy utíkal dvakrát (jednou tady a podruhé s Kurtem Russellem a oba kousky se vážně povedly. Donald Sutherland je tady zase jednou za parádního hajzla. Přes všechno to svinstvo je to ale vcelku optimistická záležitost. Film s velkým srdcem.(10.8.2011)

• - Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

• - Vo filme pridelili Frankovi (Sylvester Stallone) väzenské číslo 5-1-0. Vždy keď sa ho naň spýtajú, hlási sa ako väzeň Five-Ten, čiže 5-10. Výška herca je 5 stôp a 10 palcov, v skratke po anglicky five-ten. (martincba)