Kriminál

• slovenský

Kriminál

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 115 min

Jedna ze Slyových lepších věcí. Vězeňských filmů s podobnou tématikou je sice kopa, ale tenhle má vážně něco do sebe. Shodou okolností v roce 1989 z basy utíkal dvakrát (jednou tady a podruhé s Kurtem Russellem a oba kousky se vážně povedly. Donald Sutherland je tady zase jednou za parádního hajzla. Přes všechno to svinstvo je to ale vcelku optimistická záležitost. Film s velkým srdcem.(10.8.2011)

Film, kterej se ze začátku docela táhne, ale potom nasadí fakt pořádný tempo. Drsný prostředí věznice se vším všudy, intriky dozorců i vedení, bitky a vraždy mezi muklama, atmosféra, že by z toho dostal depku i divák a výborný herecký obsazení. Snímek, jehož scény vám zůstanou zaryty hluboko v paměti. Nemá cenu zmiňovat občasná klišé, protože vám to film hezky vynahradí. A konec je fakt pěknej. "Víte, po čem se mi bude nejvíc stejskat? .. Po vašem úsměvu."(30.3.2012)

Obstojná akčná, väzenská dráma, ktorú si rád občas pripomeniem. Nie je to žiadne veľdielo ako povedzme "Vykúpenie z väznice Shawshank" a nikdy sa to nestane ani takou legendou akou je napríklad "Motýlek" z roku 1973, ale pozerať sa na to dá. "Kriminál" poteší najmä fanúšikov hollywoodskeho svalovca Sylvestra Stalloneho. Práve on stvárnil hlavnú úlohu v tomto filme. ***(5.5.2011)

Dost dojemný,tvrdý film. Nápad je sice ohraný,ale záleží jak se zpracuje,vězencký dozorce si oblíbý vězně se,kterým si ještě nestačil vyřídit účty. Stallon hraje jako vždyck dobře,film nese vynikající atmosféru. Kriminál patří k,těm asi nejlepším filmů zpracovaných z vězenckého prostředí.(9.5.2006)

Stallone ve své ranější tvorbě představuje spíše ustrašeného Mickey Mause, než obrněný transportér na pochodu severním Vietnamem nebo Afghánistánem. Zkrátka hodný, i když vzpurný, chlapík v nejlepších letech, který křesťansky nastavuje druhou tvář a chce sekat latinu, aby si spravedlivě odkroutil, co má. Jenže, život je pes, a tak i jeho Frank Leone, dostane řádně přes prdel. Ve své době lepší akční film s přidanou hodnotou lehkého moralizovaní a vězeňského drama. Vlastně, co si víc přát? Dnes už takový film málokdo ocení, či dovede sledovat se stejným zanícením, jako tehdy my, když jsme byli kluky.(21.1.2015)