Atraktivní Liberty Wallace je manželkou a současně obchodním partnerem bohatého zbrojního magnáta Victora Wallaceho. Jednoho dne se její cesta na pravidelnou schůzku s milencem, hercem Russellem, změní v drama, když jí cestu zkříží tajemný střelec. Muž, který si říká Joe, přepadl v šatně divadla Russella, chystajícího se na představení, spoutal ho a umístil do šatny časovanou bombu, která je sice nastavena na devadesát minut, současně však reaguje na prudké pohyby a zvuky, které ji přivedou k explozi okamžitě. Potom zavolal na mobilní telefon Liberty, řekl jí, co udělal a přikázal jí, aby se přímo na náměstí v blízkosti divadla připoutala želízky k pojízdnému stánku s hot dogy. Potom jí prozradí, že ve stánku je umístěna další bomba, která exploduje, pokud zavěsí, nebo se jí vybije baterie. A navíc ji má na mušce speciální odstřelovačské pušky, jednoho z úspěšných výrobků zbrojařské společnosti, kterou Liberty zdědila po svém otci. Zpočátku nemá Joe žádné požadavky, ale nakonec vyjde najevo, že jeho malá dcera byla ve škole zastřelena spolužačkou s pistolí, kterou vyrobila její továrna. Netají se tím, že Liberty zabije, dává jí však na vybranou. Může zemřít jako hrdina, pokud přizná špinavé obchody své společnosti a politické čachry stojící v jejich pozadí. A protože je Joe bývalý agent CIA, je jisté že zneškodnit ho nebude snadné. (oficiální text distributora)

SeBig

Tak akční to úplně nebylo..spíš vůbec. A na thriller mi přišlo, že se tam toho moc nedělo. Akorát se tu jenom žvatlá. ()

LaciLC

Výrazne slabšie ako vynikajúca Telefónna búdka, no nepopieram, že sa mi film páčil, aj keď druhýkrát som sa už dosť nudil. Sniper je trochu netradičný film, má mnoho napínavých pasáží, no okrem toho už nemá čo ponúknuť. Herci ma v tomto filme obzvlášť nezaujali a aj celkový dojem z tohto filmu bol len priemerný. ()

korbitch22

skvěle vymyšlený příběh,o spravedlnosti a odplatě zdrceného otce,leč režisérsky brutálně nezvládnutelný a vyloženě kanadskými neherci zabitý do hrozného průměru....ŠKODA! ()

eraserhead666

Mám ten film hodně rád, i když vlastně není nic extra. Viděl jsem ho poprvé před patnácti lety a zůstal mi v hlavě dodnes. Hlavně díky mile vážnému Snipesovi a skvělé Fiorentino, která se dokázala výborně rozehrát na pouhých dvou metrech čtverečních. ()

Richie666 odpad!

Tak tohle je fakt neskutečná blbost. Film nemá atmosféru, postrádá jakoukoli schopnost vtáhnout diváka do děje, dva a čtvrt herce co v tom hraje stojí taky za prd, hudbu jsem asi neslyšel nebo co a tím, že na konci vyjde najevo, že to Wesley dělá opravdu jenom kvůli tomu, co celou dobu tvrdí, tím film dojme snad jenom Američany... Apropo ono se mi to celý jeví jako taková klasická americká propaganda ve stylu "Kup si krochnu, aby ses pak mohl podívat na Snipera a vědět, že bys ji mít radši neměl, ale přesto si ji nechal." Trapas, možná si to odpad nezaslouží, ale mě to tak štvalo, že ho prostě musím udělit. ()

5150 odpad!

Tento film mě vysloveně nebavilo sledovat. Scénáristka a režisérka Kari Skogland natočila thriller-drama s nějakým poselstvím, ale ve výsledku je to hodně nudná podívaná se spoustou keců o ničem, která se tváří tak zatraceně vážně. Weslyho Snipese uvěznila mezi čtyři stěny, čímž značně ochromila jeho herecký projev a Linda Fiorentino na takovouto roli prostě nemá. Bohužel na tomhe nenajdu byť jedinou věc, která by se dala ocenit. Zkrátka ztráta času. ()

Tommassi3

"Řekněte mi, co chcete !!" - "Vaši duši !!" - "Dobře !! Řekněte si cenu !!" - "Vážně si myslíte, že bych takhle riskoval pro peníze ??" ()

Terva

Liberty Wallace (Linda Fiorentino), úspěšná spolumajitelka společnosti na výrobu zbraní, zvedla cestou do kanceláře svůj mobilní telefon a jeden jediný hovor změnil její život v peklo. SPOILER - CHYBA VE FILMU - Když W.Snipes zastřelí Billa (reportéra), policie celou oblast vyklidí. Ale v dalších záběrech je vidět, jak okolo Liberty procházejí lidé. KONEC SPOILERU. Výstřel první za **** zásahy. ()

svik

Hodnotím 4 ....S filmem Telefoní budka se to nedá absolutně srovnávat tam byl skvělý scénář......a právě scénář chyběl tomuto pahýlu. příběh by se dalo více rozvést a celkem to byla nuda, svlékne se tam žensaká a rejža si myslí že se posere divák nebo co. A taky ještě ty tvrdý narážky mezi hl. hrdiny také nestály za dic. Celkový pohled ..Ztracený čas.... ()

Turiec

Zaujímavý nápad, ktorý nepostráda napätie. Oproti Telefónnej búdke však dej pôsobí menej dôveryhodne, až pozliepaný nasilu. A vôbec mi pripadá uletené bojovať proti zbraniam ostreľovaním námestia. Nepomáha ani to, že ostreľovač každého koho zabil (vraj) poznal a určite to bol zlý človek. No neviem... ()

mysiak

Celkom sľubne zo začiatku, ale potom sklz do obyčajnosti, priemeru a predvídatelnosti deja...aj keď je tu cool Wesley, Linda Florentino je veľmi zle obsadenou herečkou pre tento film... ()

Jillen

Není to zase tak moc špatné. Mě se to celkem i líbilo, ale celkový dojem snižuje fakt, že se nejedná o něco naplňujícího...nemá to nic moc scénář, ale jinak slušný drama .). Dávám 55% ()

Vojcl

Wesleye mám rád, ale tenhle snímek se krajně nepovedl..Má to sice zajímavý námět, ale tvůrci to prostě nezvládli..Nedotažený scénář, nevýrazní herci a nic proč by jste si to měli pouštět znovu!! Obávám se, že Sniper nemá ani na to, aby mohl být označen jako akční béčko.. ()

Martin741

Reziser Kari Skogland sa teda velmi nepredviedol. Ak chce uspiet, treba ovela viac nez drsnaka /Snipes/ a dej, ktory sa odohrava na jednom mieste. 52 % ()

Elyssea

Telefoní budka bez budky, skvělého Farrella, dobré režie a jiného, než tradičně citového důvodu k nemastné neslané pomstě. ()

Phos4rus

Neni "becko", ale v kategorii "normalnich" filmu se neprosadi. Jinak je zde dost dobra(!) kamera a hudba. Lindu Fiorentinu muzu a diky ni taky ty 2 hvezdy. ()