nithiel

Tříminutové výborné scény střídané 30 minutami pekelné nudy. Poslední půlhodinka s kurzem je přesně tak démonická, jak se dalo očekávat, ale to na tříhodinový film prostě není dost ()

C0r0ner

K Apokalypse jsem byl dost skeptický, protože jinak je pro mě Coppola velkým zklamáním. Ne, že by to mělo nějaké strhující tempo, ale ta plíživá brutální atmosféra z člověka po celou dobu tajně saje energii, až si po skončení uvědomí, že je úplně vyčerpaný z koukání na film. Citace v Tropické bouři a Fur TV k nezaplacení. 80% ()

Azrael515

Apokalypsa na cvicisti, apokalypsa na bojisti. Nejlepsi pripadova studie produkcnich podminek a jejich vliv na vysledni film. Ono vam ten cely narativ docvakne az po oboznameni se s veskeryma eskapadama, ktere byl drahy Francis nucen prekonavat. Francisovo MO pro film: Kdyz te potka krize, vytez z ni maximum a proste to zakomponuj do filmu.. <3 ()

zette

Vizualne dobre odvedena prace. Dejove ale slatanina jako prase, ostuda mezi valecnymi filmy, Coppola o Vietnamu nevedel zrejme nic. ()

Wormboy

Vojnove sialenstvo dotiahnute do absolutnej krajnosti.Cesta za Kurtzom je cestou do tych najtajomnejsich zahybovdo vlastnej duse. Plne odporucam redux verziu,ktora ma 194 minut. ()

iommi

Šialenstvo vojny vylíčené ad absurdum - zobrazené v postavách démonického plk. Kurtza (The horror... the horror...) a psychopatického pplk. Kilgora (I love the smell of napalm in the morning). Spolu s Čatou a Lovcom jeleňov pomyselný vrchol v zobrazení tzv. "vietnamského syndrómu". ()

danecek24

37. Zlatý Glóbus za rok 1979 - cena (3) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Robert Duvall, *Nejlepší režie - Francis Ford Coppola, *Nejlepší hudba - Carmine Coppola, Francis Ford Coppola + nominace (1) - Nejlepší film (drama) ()

Pajky3

Bohužel mě to neoslovilo, začátek se mi líbil, ale potom cestování po řece už nebylo ono. Navíc mi to přislo hodně zdlouhavé. Opravdu nejlepší mi přišla první hodinka, ta se mi vážně líbila. Film určitě nese poselství, o tom jak je válka špatná, ale pokud chci kouknout na vynikající film z Vietnamu, tak dám přednost Četě. Ono se to sice nedá úplně porovnat. Třeba to ocením, až se na to někdy podívám znovu, ale mam ten pocit, že to možná už nikdy neudělám. Rozhodně to není špatný, ale je to dost náročný. Jedno je ale jistý, hudba a písně které jsou obsaženy jsou perfektní. To se mi líbilo ()

Andre3000

Taky nemusíte tří hodinové vleklé filmy? Já taky ne a proto sem si apokalypsu vychutnal. Ta je totiž opravdu zvláštní směsicí a podivuhodném hávu, často mi připadající jak alegorické dílo. Ano, válka z jiného pohledu o trochu jiných věcech, ale stále o tom hlavním...o smyslu války a o jejích dopadech na všechny kolem. Celý film provází skvělá atmosféra a rouška tajemna a jinakosti. Martin Sheen ve své životní roli. Jen mě mrzí, že ta celá plejáda herců co zde hrála, se mi nepodařila zaregistrovat. Dnes už se takové filmy nedělají...asi už se neumí prostě. ()

pakobylka

Vyvrcholení válečného šílenství s vůní napalmu - kdo k němu jednou přičichne, už se ho nikdy nezbaví. Plukovník Kurtz neztratil rozum o nic víc než jiní. Američtí kovbojové ... všichni do jednoho se dobrovolně i nedobrovolně ocitli v pekle, které sami pomohli rozpoutat - v zemi, ve které neměli co pohledávat ... a bez možnosti vykoupení. Jenomže projevy JEHO šílenství byly poněkud výstřední a neodpovídaly profilu správného amerického vojáka - to byl patrně jediný důvod, proč byl odsouzen ... bez soudu a bez obhájce. P.S.: Prozatím viděna verze v délce 153 minut. ()

campix

Opravdový skvost a legenda filmového průmyslu. Strašlivě jedinečný snímek, ze kterého čiší magická atmosféra. Celou dobu trvání máte prostě pocit, že se před vámi děje něco jedinečného a ono to taky opravdu jedinečné je, stačí si přečíst zdejší zajímavosti a hned si uvědomíte co všechno se během natáčení dělo. Nějak nevím jak dál Apokalypsu hodnotit, přes všechny superlativy, které mě napadají si nedokáži představit, že bych se na snímek podíval znovu. Prostě jsem ohromen, ale plné hodnocení dát nemohu. ()

Martrix

Je jen málo filmů, které člověk automaticky ohodnotí 100%, aniž by vlastně věděl proč. Filmy, u kterých nemá potřebu srovnávat je s předchozí tvorbou režiséra, nebo podobnými snímky stejného žánru. U Apokalypsy by to ani nešlo, protože byl jedním z prvních, který ukázal válku pohledem mužů, kteří si ještě neuvědomovali, že jsou šílení. Je mi úplně jedno, že mrtvoly ve filmu byly skutečné a je mi úplně jedno, že Brando byl tlustý a samotné natáčení bylo peklo. Pro film není kontext tak důležitý, jako třeba v malířství. Pro film je určující především výsledek. Ne použité triky, ne hvězdné obsazení. Jde o vyváženost a sílu sdělení. A v tomto je Apokalypsa unikátní. Při sledování toho hnusu, dekadence, deprese a šílenství, se v člověku něco pohne. Mě osobně vytanul pocit lítosti. Nad tím, jak dokážeme být špatní a nad tím, jak bolestně se s tím vyrovnáváme. Toto není film pro každého, ale když vidím ta vysoká hodnocení, nejspíš většina z nás chápe, že jde o něco výjímečného a důležitého. Záměrně se vyhýbám vidět Apokalypsu znova, ale kdo ji neviděl, vidět by ji měl. Škoda že je skryta za nálepkou akční, válečný. Spousta pacifistů tak příjde o film, který by je v jejich přesvědčení utvrdil.. ()

Juto

Coppola so svojím bravúrnym štýlom réžie vytvoril film s intenzitou a ohromujúcou silou. Spomeňte si na zvláštnu scénu helikoptér dvíhajúcich sa nad stromami v dlhom zábere a na šialenú silu Wagnerovej hudby, ktorá sa počas útoku nahlas hrala, a cítite, o čo Coppolovi išlo: O tie bežné chvíle v živote, ako je umenie, keď zdá sa, že celé obrovské veľké tajomstvo sveta, také hrozné, také krásne, visí na vlásku. 10/10 ()

O´Hara

Úplně šílený film...Je to hrozná směs psycha, střílečky a dramatu. Udělalo to na mě celkem dojem, hudba, zpracování i všechno ostatní, bylo to prostě ,,unikátní´´. Jen mi trochu dělala starosti délka filmu. Sledování mi zabralo přes 3 hodiny... ()

mortak

Neustále za něco valčíme a zastíráme to láskou k vlasti a k hodnotám. Ale jaký je ve skutečnosti rozdíl mezi válkou pro něco, která vyvraždí půlku světa, a válkou pro válku samou? Willard ve své cestě do nejzazších hlubin své duše, až ke konci řeky, kde je schovaný plukovník Kurtz - nejtemnější místo duše bojovníka, musí překonat několik check pointů. Od války jako klukovské zábavy (kavalérie), přes sexuální spojení Playmates a zbraní, až po drogovou anarchii (most). Cesta od civilizovaného nánosu až k zvířecí podstatě člověka (býk). Brando oprašuje sen o morálním tyranovi (Platónovy Zákony), aby zákonitě došel k poznání, že na světě není tak silný člověk, který by byl schopen unést tuto výzvu. ()

messiah

Uf, ani nevím jak začít...a vlastně ani jak pokračovat. Asi formalitama - viděl jsem pouze prodlouženou verzi. A neprodlouženou ani nějak vidět netoužím. Nic bych neškrtal, všechno tam je důležité. Dále - čekal jsem válečný film, prostě něco na co se popisek Akční/Drama/Válečný hodí, ale ačkoli se od Coppoly nic tuctového čekat nedá, vyrazil mi dech. Nejde o válečný film, jde o film o válce s filosofickou pitvou samotné podstaty války. Film je od první minuty hutným soustečkem, ale od začátku do konce stále zdrsňuje, nicméně pozor! Nezdrsňuje lacinými brutálními nebo nedejbože nechutnými záběry, ale atmosférou, která se dá nazvat jak brutální, tak psychedelická, ale třeba i deprimující. Ani jedno z těhle slov však jedinečnou atmosféru tohoto zcela jedinečného uměleckého díla nevystihuje zcela přesně, ač se všechny dohromady blíží pravdě. Nebudu popisovat všechny pocity které to ve mě vyvolalo, bylo by to na dlouho...mrazení, pochopení, zhnusení, smutek, soucit...to je jen chabá ukázka emoční síly jakou ten film disponuje. Hloubka těhle pocitů, hloubka filmu, zastiňuje i bravurní...co bravurní...přímo mistrovské technické aspekty filmu od kamery, přes hudbu, režii, výpravu k dalším článkům robustního řetězu (eh, tím chci říct že to prostě technicky nemá slabé místo takže kdybych chtěl jmenovat co je technicky zcela dobře, vyjmenuju tu asi vše co film tvoří). Film je zvláštní, zcela vyjímečný, jedinečný hluboký zážitek. Mě vzal hned od prvních vteřin, přesněji od prvních tónů skladby The End, kteroužto jsem si právě zamiloval, protože mi navěky bude znít v souznění s Apocalypse Now. Už teď tuším že pro dokonalý zážitek a dokonalé pochopení to bude chtít více shlédnutí - a to je vlastně další obrovské plus. Však si zapřemýšlejte kolik filmů na jedno použití naše spotřební civilizace stvořila. A kolik filmů je skutečně takových, že se má cenu k nim vracet. Takové filmy já nazývám uměleckým dílem a Apocalypse Now umělecké dílo je! Snad tenhle komentář není jeden velký zmatek, psal jsem jak mi myšlenky kolovaly hlavou bezprostředně po shlédnutí, tak snad moc neskáču .o) A závěrem...v komentářích u mnoha mých oblíbených filmů používám slovíčko "geniální" a v tomto případě ani jednou. To proto že pro popis kvality tohohle dílka je to příliš slabý výraz. ()

Riley

Vím, budu asi ukamenována...to co tím autor chtěl říct, bylo sice strašlivě zajímavé, ale ... já málem taky zešílela - nudou. Kdyby ten film měl tak o 100 minut míň, možná! No co, některým režisérům, prostě na chuť asi nikdy nepřijdu a Coppola zkazil už Kmotra a to měl přitom jako předlohu jednu z nejlepších knih ever. A nezavrhujte mě prosím. :)) Já vím, že se mnou 99% naprosto nesouhlasí. :) ()

Doldus

Neuvěřitelná pouť člověka cestujícího napříč všemi hrůzami války. Je válka zbytečná? Je šílená? Jsou činy v ní ospravedlnitelné? Vedle hlubokých myšlenek, které film vzbouzí, je tu nádherný audiovizuál, velmi dobré herecké výkony a podmanivá výprava. Někdy ovšem ani nebylo potřeba slov, obraz řekl vše. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu