Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Série(8) / Epizody(48)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

sydney

K tomuhle seriálu jsem se dostala až po jeho skončení, ale stojí to za to. Neskutečně pohodová chytrá partička sympaťáků, žádné násilí, krvavé bitky, sprosťárny.Tady hraje prim důvtip. Pro mne balzám na duši a ráda si času od času nějaký ten díl pustím znovu. Mimochodem oceňuji i to, že má každý svoje samostatné rozuzlení. ()

-=MAX=-

No řeknu vám je to dost dobře propracovaný. Celou dobu sice víte co chystají za loupež ale až na konec se to všechno rozlouskne a zjistíte že to měly fakt pořádně promyšlený. Doufám že se bude natáčet někdy pokračování. ()

Rafa

Pri tomto seriáli rozhodne vyzdvihujem premyslené a originálne postavy, ktoré je jednoduché si obľúbiť. Každá z nich je jedinečná a zaujímavá. Sú určitou zmesou elegancie, štýlovosti a príťažlivosti, až by si človek prial, aby si ho vytipovali za ´heila´. Zaujímavý je hlavne koniec, kde sa jednotlivé súčasti podvodu spájajú, odhaľujú genialitu celkového plánu. Neraz mi pri tomto vyvrcholení behá mráz po chrbte. K plusom by som zarátal taktiež neodolateľnosť Jaime Murray, vnáša do seriálu šmrnc a iskru. Ale pravdaže, nemôžem vynechať ani drobné nedostatky, ktoré sa z času na čas vyskytnú v každom diele. Schéma podvodov sa hlavne v neskorších epizódach stáva mierne predvídateľnou. Skúsený divák si občas domyslí koniec, a tak preňho daná epizóda nie je to pravé ´orechové´. No i napriek tomu hodnotím tento seriál na jednoznačných päť hviezdičiek. Elegantnosť sa zo seriálov vytráca a preto sa musí patrične oceniť. ()

Flabadob

Jo, to jsi pomatuju. Díval jsem se na to (kdysi) a teď to táta zase přitáhl. Fakt perfektní líbí se mi nápaditost podfuků od kasín až po obchodní makléře. :-) ()

milford

Británie, podvody vyšperkované do posledního detailu a poslední vteřiny, kdy divák netuší, jak to celé skončí, to celé v režii vypečené partičky, kde každá postava je originál a i samotná by zvládla uhrát nejeden celý díl. Stačí shlédnout jeden díl a je v tom člověk až po uši. Hm, jak tak o tom píší, dlouho jsem už neviděl nějakej pořádnej podfuk, asi se na ně podívám znovu :o) ()

ProchY01

Hodnocení po prvních třech sériích (tedy původní partička). I když kvalita několika epizod je trochu slabší, ve výsledku jde o velmi dobrý seriál s atraktivní (pro mě) tématikou. Parťákům to ladí, na Jaime se hezky dívá a k vytknutí mám snad jen jedinou věc - trochu mi tu nesedí ty občasné proslovy k divákovi a škleby do kamery - sice originální, nicméně by to šlo i bez toho a možná lépe. ()

durdos

Tak uz je koniec... Velké finále... 7 statočných+1... Dokonalosť v "každém coulu"... BBC vie čo robí... Tá neznesiteľná ľahkosť bytia, humoru, elegancie... Zabaví, neurazí, pohladí... 5***** je málo, dávam 6... :) ()

Jinoch

Spojení britského humoru a elegance s kvalitními hereckými výkony, dotaženými scénáři a skvěle podbarvující hudbou vytváří téměř až filmový zážitek z každého dílu. Také neklesající úroveň všech sérií (i přes změny režisérů, herců nebo scénáristů) nebývá u seriálů vždy zvykem... To všechno dělá z Podfukářů seriálovou lahůdku, kterou zkrátka nelze než doporučit... 100% ()

Djflash

Tak tenhle britský seriál se mi hned po první části zaryl pěkně hluboko pod kůži. Vypraví o partě pěti šarmantních a elegantních podvodníků v jejimž čele stojí král Londýnských šejdířů a mistr velkých podfuků Michael Stone (jinak též známý jako pašák Mickey) v podání charismatického Adriana Lestera . Britská televizní, seriálová tvorba se již tradičně řídí heslem, že méně je někdy více, a u podfukářů se toto pravidlo potvrzuje dvojnásob.. Každá série ma sice jen pouhopouhých šest dílu, ale každá část má nápad, zajimávou zápletku a vyvrcholení , při kterém není občas nouze ani o nějaké to překvapení. Když se na seriál podívám zpětně tak asi nejslabší serie je pro mě čtvrtá v pořádí, ale to asi jen proto, že v ní chyběl právě Micheal Stone, a i když se Danny Blue snažil seč mu síly stačili prostě to nebylo ono. (je to, ale jen můj subjektivní pocit.) Společně s příchodem paté řady nastala i dosti razantní změna. Odešlli totiž dva herci s původní pětice a nahradili je nové neokoukané tváře . Někdo by se mohl domnívát, že by to mohlo ohrozit kvalitu a kouzlo seriálu. Naštěstí se tomu tak nestalo a oba herci do seriálu hodně rychle zapadli, a tudíž se dá říct, že to célé dopadlo nejlépe jak mohlo. Navíc závěr osmé řady (tedy za předpokladu, že byla opravdu poslední) je opravdu překvapivý a zárověň stylový. Tvůrce Tony Jordan vytvořil nápaditý, inteligentní a poutavý seriál a ja jen doufám, že do budoucna bude takovýchto seriálů stále dostatek. ()

Otan

První série byla fakt dobrá a nenechal jsem si to ujít.Druhá je naopak dosti slabá,asi došly nápady. ()

StupidSister

Začalo to u mně jako Dannyho parťáci všedního odpoledne a skončilo závislostí na téhle partě svébytně charismatických antihrdinů. Nechápu, že se tenhle seriál nikdy nestal velkým hitem mezi "stahovači". Nebo stal? Je chytrý, zábavný a má styl. ()

Martin819

Seriál je perfektní, scénář i podfuky jsou geniální, ale....někdy mi to řišlo až moc přitažené za vlasy. A změny hlavních postav moc nemám rád v žádném seriálu. Jinak se jedná opravdu o super počin, který jsem s chutí dokoukal až do konce, úplného. :) ()

kuri-noha

Série bez Mickeyho nemá šťávu. Seriál s postupujícími díly začíná být předvídatelný. Divák už se naučí fígle partičky před kamerou i střihačů, takže závěrečné pointy postrádají svou peckovost, nicméně Podfukáři stačili naštěstí relativně včas skončit. Každopádně první 3 série byly famózní. Velmi svěže natočené, odsýpá to to a navíc ten již zmíněný překvapivý závěr. Za tyhle řady si to 5 hvězd zaslouží. ()

Hacune

Hodnocení za první dvě série. Pak šla kvalita rychle dolů a přestala jsem sledovat. Jako odpočinkovka dobrý, ale nic hlubšího bych v tom asi nehledala. ()

Maurice

Perfektní anglický seriál z prostředí podfukářů a šejdířů. Bizarní nadsazené podfuky podtrhuje neklidná atmosféra očekávání dalších zvratů a umocňuje konstantní dynamika. Plný počet za perfektní průměrnost podfukářů! ()

Veronica20

Další seriál, který si mě doslova ochočil. Ze začátku jsem ho přirovnávala k Dannyho parťákům na pokračování, ale ted jsem u druhé série a Ocean's eleven pokulhává kdesi vzadu. Podfukáři mě dokáží v každém dílečku šokovat, překvapit i zaskočit tím, co všechno je možné lidem nakukat... Geniální, promyšlený a nápady sršící seriálek. ()

BillyBob

Viděl jsem sice pouze jeden díl, ale musím konstatovat, že to bylo výborný. Pokud se mi to bude i nadále líbit, půjdu s hodnocením ještě víš. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn