Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Série(8) / Epizody(48)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

ing.Frosty

Viděl sem 1 díl a to k mojí smůle byl zrovna ten, který do puntíku kopíroval Podraz. No .... dobrý dojem to ve mě opravdu nezanechalo. Adrian Lester převzal roli po Paulu Newmanovi (to bylo vážně k smíchu) a Marc Warren zase po Robertu Redfordovi ..... . Mrknu na další díly a pak budu hodnotit. ()

Sokkk_y

Kouzlu Podfukářů jsem podlehl již před několika lety, když jednotlivé díly vysílala Česká televize. Tehdy jsem byl opravdu nadšen, neboď podfukářské téma doslova miluji a když se navíc odehrává v úžasném Londýně, následně v USA, stal jsem se doopravdovým fanouškem. Později jsem si sehnal čtyři řady a takřka na jeden dech jsem je všechny zhltl ani ne během jednoho týdnu. Nejvíce jsem obdivoval a stále obdivuji dokonalé podfuky a hlavně jednotlivé charaktery hlavních aktérů. Boss alias Mickey Stone je ctižádostivý a vůdcovský, Ash Morgan zase takový introvert a majstr přes techniku (ovšem ne vždy se vydaří), starý Albert je jakýmsi otcem všech ostatních a je takřka nepostradatelným gentlemanem, mladý a do všeho hrrrr Danny Blue by vše naopak dělal co nejrychleji a ne vždy vše promyslí a pomyslnou třešničkou na dortu je nádherná Stacie Monroe, která celému seriálu dává jistou dávku šmrncu a elegance. Těchto pět dokonalých postav dělá snad ty největší podfuky v dějinách seriálu. A to se nebojí ani šáhnout na královské klenoty. Bohužel později Mickey odcestoval do Sydney, kde si udělal zálusk na Operu a nahradil jej Ashley Walters alias Billy Bond a už to nebylo ono. Myslel jsem si, že čtvrtou řadou to končí, ale hle, teď mám za sebou první díl páté řady a píšu tenhle koment s otevřenou pusou. Mickey se sice vrátil, ale odešla pěkná dvojka Stacie s Dannym, což mě velmi mrzí. Ovšem nahradila je minimálně stejně tak kvalitní dvojice sourozenců Kennedy's. A podfuky se navíc vrátily zpět na nádhernou ostrovní londýnskou půdu. Takže si myslím, že se máme opravdu na co těšit. ()

July

První dvě řady naprosto perfektní, další už sice ne tak dokonalé, ale přesto skvělé. Vřele doporučuji! ()

BS

Dá se na cca 60 minutách rozehrát pořádná blaf na někoho nechutně bohatého? Ano dá, Pofukáři to dakazují. Moje nejoblíbenější parta zločinců :) ()

VanTom

S výjimkou prvního dílu, který je přehnaně pozérský a "tak rádoby cool, až už to není cool", je celý seriál velmi pohodová záležitost se zajímavými zápletkami, megakomplikovanými plány a hlavně úžasně sympatickou partičkou podfukářů ve středu dění. Škoda jen občasných technických nebo logických renonců (stažení harddisku na flashku za 2 minuty). ()

klima777

Dobře zahrané a místy vtipné. Jenže takovým hodně nepříjemným způsobem. Někdo upřednostňuje Friends, někdo Hustle. Nula od nuly pojde. Každopádně, tento seriál má velkou výpovědní hodnotu o obyvatelích planety Země. Takže až zase někdo bude posílat zprávu civilizacím (těm nahoře, přece...), měl by jej přibalit do exkluzivního paklíku. ()

R1CH1E

Úžasná banda, která se vám usídlí v srdci a nepustí vás. Co na tom, že po pár řadách už kolikrát víte, ja kto dopadne, nebo jaký je plán, když se na to stejně dváte jen kvůli těm známým milovanm tvářím, svižnému střihu a dynamické režii? Jediné, přes co jsem se nemohl přenést, byla obměna hlavních postav v 5. řadě. Ikdyž byli nové postavy Seana a Emmy fajn, na Dannyho a Stacey prostě neměli a proto ta hvězdička dolů. ()

P1tr

Dannyho parťáci v seriálové britské verzi bez Dannyho Oceana, zato s Danny Bluem. Velice stylové, odlehčené a rozhodně ne nudné. Komu nestačí loupežnické filmy, kterých je pomálu, bude u tohoto seriálu hýkat blahem. 24 epizod plných zvratů, humoru a loupeží. Brilantní. ()

Kangaxx

Pre mňa najlepší britský seriál a vďaka neuveriteľnej pohodovosti a charizmatickosti hercov aj jeden z najobľúbenejších seriálov vôbec. ()

Wlck

Vždycky píši spíše chyby než kvality, tak se jimi nenechte moc zviklat. Pro mně osobně jsou totiž nejlepší díly ze série dosud poslední (opravdu vám nepovím, které číslíčko to bylo..), kdy v několika dílech silně narušili tradiční kompozici, která se opakovala snad v každém díle a začala trošinku nudit. Poslední série však tuto kompozici rozbila a proto je mi nejsympatičtější. Snad s výjimkou posledního dílu, kde jsem očekával něco velkého a zbylo mi z toho jen jedno zatraceně velké a hnusné: WTF?! P.S. Je to v mé osobní TOPce! ()

Heraldika

Mickově partě se to vždycky povede - hejla obere, hláškama rozesměje, zápletkama (i když ne vždy originálníma) dostane, a to vše za pouhých 50 minut. Chemie mezi zlodějíčky funguje výborně, doplňují se jako skládačka a když si odpustíte rýpavé "ale takhle by se ten člověk (rozuměj hejl) neměl zachovat", tak se vám to prostě musí líbit. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn