Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Série(8) / Epizody(48)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

driftm

Určitě bezkonkureční seriál s touto tématikou.Určitě každý kdo se do toho seriálu zakoukal by chtěl být jedním z nich.Proto nebude na škodu tomu dát 5* ()

S_t_e_a_d_y

Trošku naivní a přeidealizované, ale dýchá z toho atmosféra Velké Británie na přelomu tisíciletí, hudba je skvělá a herecké výkony Marca Warrena jsou na zlatý metál. ()

Týnidlo

Symfonie hereckých výkonů na druhou. Podfukáři jsou tak elegantní a příjemní, že Vám hned přirostou k srdci. Když tento seriál běžel v televizi, tak jsem nemohla vydržet ten týdenní rozestup mezi epizodami! Od prvního do posledního dílu je to prostě špička!! ()

Swayne

Po dvoch sériách musím povedať, že je to neskutočná namotávka! Skvelé postavy, perfektný príbeh v každej časti, absolútne žiadna nuda. Plných 100%. ()

radim09

Jeden z nejpropracovanějších britských seriálů co znám. To, co je podle mě na tomto seriálu geniální, je spojení suchého anglického humoru se spádem každého dílu. Brilantní jsou též samotné do detailu propracované podfuky. Přibývající série a zároveň neklesající kvalita epizod (ba naopak) způsobila, že jsem si tento seriál z pera Tonyho Jordana zamiloval. ()

GordonCZ

Zábavným způsobem podané osudy partičky pěti pěkně mazaných zlodějíčků, kteří si vaše sympatie získávají dodržováním hesla "poctivého neobereš". Je to vlastně něco na způsob novodobého a mnohem sofistikovanějšího Robina Hooda, kde Podfukáři bohatým berou (samozřejmě jen těm, kteří si své nepoctivě nabyté peníze nezaslouží) a chudým dávají (ještě štěstí, že těmi chudými jsou sami Podfukáři, ale jak jinak, že?). ()

boombang

Série moderních a ryze aktuálních "Podrazů". Ani jeden díl jsem si nenechal ujít. Zřejmě se dostávám na scestí... ()

MarsVl

Do 5. série mě seriál, velmi bavil, ani mi nevadilo, že Mickey byl selou 4. sérii pryč, ale tím, že odešel Danny pro mne seriál téměř skončil. Do 1-4 série rozhodně 5*, zbytek tak 2*. ()

brzozin

U nás doma doslova kultovní záležitost. Jeden z dokonalých příkladů britského humoru v poněkud komenrčnější podobě. Každý díl sice jede podle podobného schématu, ale to vlbec nevadí. Tedy zpropadený padouch, který okrádá a podvádí všechny ve svném okolí (nebo aspoň někoho). A skupinka novodobých mstitelů, kteří si připraví dokonalý plán na podfuk. Všechno je připraveno s takovou dávkou geniality, kreativity a hodinářské přesnosti, až by to bylo ve skutečněém světě nereálné. Jenže je tu to ale. To, co dává tomuhle seriálu tu poslední hvězdu. Princim neočekávanosti, princip náhody. Tedy fakt, že ne všechno jde dokonale naplánovat. A zejména závěreečné odhalení, které vám tak dokonale otevře oči, že se ještě notnou chvíli cítíte jako úplný pablab, že jste to tam neviděli. Když vše bylo úplně jasné od samého začátku. ()

Ivoman

Zdejší vysoké hodnocení absolutně nechápu. Seriál sice ujde, ale tak na jednou zkouknutí. Vzhledem k jeho naivitě a prostodušnosti postav, nemůže nikdo myslet vážně 4 nebo dokonce 5 hvězdiček. Pravděpodobně půjde o hromadný halucinogen, protože postavy v seriálu se chovají v některých případech nelogicky a nebo až moc suverénně. Přijít do obchodu s tím, že je potřeba deratizace a majitel i se všemi zaměstnanci je tam jen tak nechá v celém obchodě na několik hodin samotné, je absurdní. Ale když takový příklad nazvu absurdním, tak už vlastně další příklad, je naprosto nelogický a banální pro prostoduché sledovatele seriálů. Podfukáři přijdou do obchodu s diamanty a na základě potvrzení na A4 majitel opět opouští obchod v domnění, že jde o policisty a opět ponechává obchod jen tak cizím osobám bez nějakých dalších otázek. Pokud jsou tohle scénáře na 5 hvězdiček, tak jakákoliv Kriminálka LV, NY, Miami by měla dostat Oskara za scénář. Podfukáři jsou velice, ale velice banální seriál, plný banálních postav s absurdními sklony k "podfukům". Hodnotím po 4 sériích. Pokud vše bude pokračovat v zaběhnutém stylu, uberu po poslední osmé sérii hvězdičku. ()

Mamlas

Lehoučký, nenáročný a docela roztomilý seriál. Není to určitě na Oskara, ti herci nejsou žádná esa a tvůrci drželi rozpočet na krátké uzdě. Přesto vzniklo 8 docela vyrovnaných sérií, v nichž se střídají díly od nezajímavých po docela dost povedené. Škoda, že každý díl byl sám za sebe a podobný jako všechny ostatní. To po chvíli omrzí. Chyběl tam nějaký hlubší příběh a zápletka, která by se prolínala díly nebo i sériemi a udržovala to jako celek pohromadě. Hodnocení po sérích: 37%, 47%, 27%, 33%, 33%, 27%, 30%, 23%. Celkově (32%) ()

RafaKrakal

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, kdy každý díl je naprosto jedinečný a inovativní plus navíc podpořený skvělými hereckými výkony. Jasných 5 hvězd pro Mickeyho Stonea a jeho partu. ()

Jimb021

Hodně dobrý seriál s velmi kvalitním spracováním. Nějaký věci mi tam ale přijdou trochu naivní a některý díly znatelně slabší oproti ostatním. A z toho celkem úzkýho námětu ,at se snaží scénaristi jak se snaží (a že jim to zatím jde), nelze tak uplně jednoduše vytvořit větší počet dílů bez toho aby každý byl uplně originální. Ale i tak to určitě bohatě stačí na 4* ()

Perda

No prostě luxusní seriál, angláni fakt umí. Většina podfuků vypadá věrohodně, partička je dobře namíchaná ... no prostě pohoda ()

chemikals

malý postřeh: v 5 dílu druhé série přijíždí ke galerii stříbrným VW a pak vystupují z Mercedesu vito...:P....v jednom z dílů je také chyba, kdy volavka řekne Dannymu jménem Danny...a ne tím krycím......:-D ()

AdrianMonk

U seriálu je pro mě setsakra důležitý počet epizod. Dnes Prison Breakem a Lostopovrhuji, i když mě jejich první série dokázala připoutat ke křeslu na dlouhé hodiny. Protože jestli něco nesnáším, tak je to nastavovaná kaše za účelem vytáhnout z lidí peníze. U Prison breaku mě štvala už druhá řada, ale drzost, s jakou si tvůrci počínají v řadě třetí (teď zase musíme z věznice zachraňovat Michálka), je neskutečná. Podfukáři ale mají všechno, co má skvělý seriál mít- originální námět, chytré zápletky, sympatické herce a postavy, vtip. A taky by měl správný seriál vědět, kdy skončit. To všechno Podfukáři mají, a proto dávám 5* a Podfukáři si razí cestu do mé seriálové TOP10. ()

MartyMcFly89

Seriál s vlastní osobností. Všichni mi přijdou velmi charismatičtí, až na nesympatického nováčka (nemám rád jeho drzé vystupování). Albert je prostě zlatý, tomu bych věřil snad cokoliv. Ano, každý díl je originální, tvůrci věděly kdy skončit a tak nevyšlo zas tak mnoho epizod (vemte si, 24 dílů je vlastně jedna série StarGate SG1, nebo dvě série The Sopranos). Celá stopáž padesáti minut je plná napětí (ne jestli jim to vyjde, ale jakým způsobem jim to vyjde. Úspěch je přeci jistý) a člověk se nenudí. ()

DooFooS

Ačkoliv seriál není dle distributora zařazen v žánru komedie ani malým kouskem, já jsem se u něho výborně bavil. Tenhle anglický decentní, místy až černý humor spolu s gentlemanskými zásadami všech učinkujících zlodějů a podfukářů činí z tohoto seriálu mou srdeční záležitost. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn