Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Série(8) / Epizody(48)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

reich

Za mě jeden z nejlepších britských seriálů... Absolutní TOP seriál, který je ojedinělý a výborně obsazený. Kromě toho, že zde hraje můj oblíbený herec Robert Vaugh v podání Alberta Strollera, tak jsou zde nádherné ženy Jaime Murray (Stacie) a Kelly Adams (Emma) a celou partu podfukářů doplňuje hlavní mozek, šéf bandy pašák Mickey, kterého u nás hraje méně známý Adrian Lester a Ash (Robert Glenister).  Ti všichni se snaží najít hejla a oškubat ho, někdy celou partu žene motor nenávisti k hanebným podnikatelům, politikům nebo soudcům. 100% a je právem v žebříčku nejlepších a nejoblíbenějších seriálů. ()

Betmän

Napodruhý v repríze je to snad ještě lepší. Co je na tomhle seriálu vzácný je to, že mi z hlavních postav ani jedna nevadí. ()

RadimFišer

Můj rating je u tohoto filmu velmi vysoko. Patří mezi špičku podváďěcího prostředí. Napětí a antagonismus, partnerské vztahy mladších a starších a dokonalá promyšlenost patří k plusům. Je to nezapomenutelný film. V paměti se mi zejména uložil příběh o pozemku, kde má být zlato. Přijede někdo z ústavu, aby změřil vzorky a oni to na poslední chvíli zachrání, když vystřelí broky plné zlata a tím proběhne obchod. A vysvětlení střílení? Mrtvý potkan. Ta domyšlenost mě dorazila. Zároveň si můžeme všimnout bohatství Anglie a spousty mužů blonďáků, které u nás tolik nemáme. Film je propracovaný ad ultrum a každý nabízí neopakovatelné a nedocenitelné napětí. Hodnotím nejvýše. ()

Corvaxus

Rozuzlení každého podniku této vykutálené pětice podfukářů vždy předčí očekávání. Britský seriál každým coulem. Nápaditost a sehranost představitelů udělala z tohoto počinu jednu z hvězd mé oblíbené desítky seriálů. ()

Martinvon

Seriál BBC má za sebou už sedmou řadu. U šesti nových dílů premiérovaných začátkem roku 2011 na BBC jednoznačně převažuje prvek zábavnosti (entertainment) v pravém slova smyslu. Spíše než sofistikované podfukářské scénáře namířené proti různým “hejlům” (marks), které navíc dokázaly vždy překvapit diváka samotného, jsou tu už jednotlivé epizody poskladané spíše z gagů. Věrný divák podfukářů se však touto proměnou jistě nenechá odradit. A generace třicátníků odkojená legendárním seriálem Dempsey a Makepeacová rozhodně ocení epizodu, v níž právě představitel Dempseyho Michael Brandon otevírá v Londýně své další, zaručeně poctivé kasino. Když se ale ohlédneme zpátky na vývoj celého seriálu, máme před očima pestrou škálu nápadů a dynamické proměny ve složení týmu Podfukářů (anglicky Con artists - tedy přesněji umělci podfuku). Úplně první díl kromě setkání s původní sestavou, která vydržela 3 celé sezony, stojí na příběhu z legendárního filmu Podraz (The Sting s Paulem Newmanem a Robertem Redfordem v hlavních rolích). Krásná Stacie Monroe (Jaime Murray) se ale poměrně brzy okouká a její herecké umění začne pokulhávat za krásnou postavou a milým úsměvem. Dle mého názoru nejslabší čtvrtá řada byla možná nejriskantnějším podnikem celého seriálu. Vypadl totiž mozek týmu Michael Stone (Adrian Lester) - celou dobu strávil v Austrálii, kde se věnoval prodeji opery v Sydney - a vedení týmu se ujal intuitivně impulzivní Danny Blue (Marc Warren). Potřebný dynamický impuls dostala pátá řada. Mickey předvedl impozantní návrat z Austrálie a místo Stacie a Dannyho přichází do týmu nová dvojice Emma Kennedy (Kelly Adams) a její bratr Sean (Matt Di Angelo). A právě Emma Kennedy vnáší do děje příjemné jiskření ve vztahu s Mickeym a hlavně trochu větší dávku hereckého talentu něž její předchůdkyně. Navíc přichází v době, kdy naháněč a “vějička” (The roper) týmu podfukářů Albert Stroller (Robert Vaughn) sedí ve vězení. Původem Američan Abert Stroller a geniální všeuměl Ash Morgan (Robert Glenister) jsou vlastně jediné stálice týmu. Spolu s nimi “otloukánek” barman Eddie. Velmi příjemná je také propracovaná vizuální stránka a práce s kamerou. Kdo má rád Londýn, nebude mít nikdy dost. Totéž platí o luxusních interiérech. A když spočítáte, jak velká část příběhu se vypráví jen obrazem, zbyde na dialogy jen pár stránek textu. A proč pohádka? Podfukáři nikdy neporuší první pravidlo podfuku - the first rule of con. Nikdy nepodrazíš poctivého člověka - you can never cheat an honest man. Ruku na srdce, kdo z nás by to někdy nechtěl pořádně natřít bezohlednému developerovi, chladně vypočítavému investičnímu bankéři, arogantnímu politikovi a nebo jinému vyčuránkovi? Pohádkových motivů je v různých epizodách celá řada. Ale v podstatě jsou všichni podfukáři takoví kocouři v botách - je snad na světě geniálnější pohádka? PS: animaci k úvodním titulkům dělal stejný tvůrce jako ty animačky ve Stopařově průvodci po galaxii. Pokud znáte jeho jméno, tak mi prosím napište, díky. ()

Bozvav

Na rozdíl od "Dokonalého podrazu" chyběli charismatičtí herci (kromě Alberta ani jednomu se nedalo fandit), humor přiliš britský, alce dosi jalová. sem tam s díl vyvedl výborně, ale jako celek nic moc. Po první řadě vzdávám. Za mne 50%. ()

petrrr

Od první po pátou sérii neztrácí tento skvělý seriál na šťávě, originální scénář a kvalitní kamera a režie společně s herci tvoří seriálem téměř nezapomenutelným. Opravdu si ho užívám a musím říct, že dobrý je i dabing. 89% ()

PaSup

Pro mě (po FUTURAMĚ) nejvíc do detailů promyšlený seriál, co byl kdy natočen...má to všechno-vždy originální zápletku, spád, vtip, inteligenta Mickeyho, střelenýho Dannyho, ale i vždy sexy Stacy...Nemůžu jinak než za 99%! ()

jab

Aneb Dannyho parťáci v seriálu. Tento typ jak filmů či seriálů mě prostě přitahuje i kdybych nechtěl. U každého dílu s napětím čekám jaké rozuzlení si pro mě partička připravila. 95% ()

solid

Srdcovka. Bohužel jen do 3 série. Další party už nebyly tak dobré, sehrané či co já vím. Prostě to už tak neklapalo. ale jinak první tři série luxus bez chyby. Tak omyl omyl přátelé. Po 4. sezóně nastoupila nejdříve nevýrazná sestava, ovšem opět s Mickim v čele a ono jim to jde! A jak panečku. Sedmá sezóna právě začala a já jsem nadšeně sledoval, jak se jim podařilo sehrát dohromady a znovu oživit kouzlo podfuků. Moc se těším na další díly. ()

RedDuck

Tento seriál je opravdu jeden z těch co hned zaujmou, ale můj zájem se rapidně snižoval každým dalším shlédnutým dílem. Filmy jako Dannyho parťáci mě nechávají dlouhodobě chladným. Dalším problém je v tom že každý díl má podobné schéma a zřejmě nejsem z těch co by si užívali čistou zápletku bez napětí. ()

Pauliii

Přiznám se, že jsem viděla pouze první díl první série. Silně mě to odradilo, nemám tudíž potřebu sledovat další díly a změnit tak případně své hodnocení. Trapné, vyumělkované, neoriginální, nudné. Nad významnými pohledy udělovanými mezi herci navzájem se mi chtělo pousmát (nebo spíš plakat?). Nic mi to nedalo, vzalo mi to drahocenný čas. ()

Hermi14

Jedním slovem - vynikající. Po dlouhé době vydařený seriál, který jsem hltal od první do poslední minuty. Přestože mnohé jiné seriály po pár řadách ztrácejí úroveň a to čím dál rychleji, Podfukáři si i přes menší zaváhání ve čtvrté sérii drží vynikající úroveň až do strhujícího závěrečného finále. Výměna dvou hlavních hrdinů není na škodu jak to bývá zvykem, ba možná i právě naopak. Děj má velmi rychlé tempo a člověk nemusí přečkávat žádná hluchá místa. Dramatičnost celého seriálu je vždy v určitých místech správně odlehčena a na seriál se tak dobře kouká. Děj je občas trochu přitažený za vlasy, ale to v hodnocení seriálu jako celku člověk rád pomine. Výborná kamera, úžasní herci, skvělé zpracování. Jasných pět hvězd. ()

forrest23

Vynikající, úžasné, skvělé. Jste-li fanoušky filmů Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k nebo spíš něco ve stylu Dannyho parťáci, nezapomeňte mít každé pondělí ve 22 hodin zapnutou ČT1. ()

pravo

Waw tak toto je pecka. Konečne zaujímavý a inteligentný seriál a ako inak opäť sa pochlapili Briti. Divák chtivý zábavy bez používania inteligencie a naprostej pozornosti si toto dielo neužije, pretože hlavný hrdinovia sú podvodníci a čo v jednom okamihu prezentujú ako skutočnosť o pár okamihov sa rapídne zmení a vy neviete kam s konope. Napriek profesii podvodníkov sa hl. hrdinovia držia nepísaného pravidla ochraňujúce bezbranných a čestných ľudí a ich obeťami sa stávajú poväčšine nafúkané, arogantné a hlavne lakomé osoby. ()

Skleni

Po pozretí prvej série musím skonštatovať, že začiatok nuda.... stred brilantnosť..záver ľahko predvídateľný. ale aj tak dávam 80% najmä za úlohu starého pána:) ()

K.a.r.i.n

Tenhle seriál miluju. A s ním i všechny postavy - hračičku Dannyho, mazanou Stacy, nenápadného Ashe, zkušeného Alberta i Mikyho, který má vždycky v záloze plán B. Tahle parta dokáže oškubat každého - ředitele bulváru, majitele muzea a nejednou i zkorumpovaného policajta. Při "akci" nikdy nevypadnou ze svých rolí a i když se celý plán hroutí, nikdy neztratí nervy. A ty zápletky... nevěřili byste, na co všechno se dá při podvodu myslet dopředu :). To všechno je ovšem podáno v zábavném, odlehčeném tónu, kdy si postavy dělají legraci samy ze sebe, z hejlů a často i z diváka (takové ty úsměvy nebo mrknutí do kamery mě vždycky dostanou:). V seriálu jsou odkazy na staré filmy (např. když jde Danny udělat klasický podfuk se Stacy a roztomilým psíkem a celá tahle epizodka je také patřičně podána) a jeden díl je dokonce celý zasvěcen klasice Podfuk, kdy se celá partička rozhodne zopakovat přesně stejný podvod jako ve filmu. Poctivýho nenapálíš. ()

Deever

Geniální zápletky, rozdílné charaktery, které se vzájemně doplňují. Výborná scénaristická práce, hrátky s kamerou. Nechybí vtip a nadsázka ... snad jen poslední (pátá) série byla slabší a poplatná době (kromě toho tam chybí Stacie a Danny). A ten černoch ze čtvrté série, který plnil rasovou kvótu za Mickeyho, který prodával Sydneyskou operu stál taky za houby. Jinak ale určitě maximální hodnocení. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn