Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

sud

Čekal jsem totální blbost, ale nedočkal jsem se. Se Spielbergem to má společného pramálo, s Crichtonem vůbec nic a celou dobu to jede v béčkových vodách, ale zároveň si na nic nehraje a baví od začátku do konce. 60%. ()

akisha

Zábavná jízda, dokonce o dost lepší než dvojka. Je to takový nenáročný, rychlý rozjezd, prakticky žádná nuda, akce je dobrá, i nějaká ta nová ještěrka se sem tak ukáže a překvapivě je to tentokrát opravdu dost vtipný. Je jasně vidět, že dvojka postrádala tahounské dinosauří charizma Sama Neilla a trochu víc nahledu. ()

castor

Výjimečného Spielberga nahradil pouhý řemeslník Joe Johnston, takže se o postavách dozvíme jen to, co je třeba (tudíž nic). Jde už jen o pouhý thriller člověk versus příroda, absolutně chabý scénář, nelogická rozhodnutí, přímo děsná Téa Leoni, ani jednou jsem se nelekl, nepousmál, bylo mi absolutně jedno, koho ty příšery sežerou.. Naštěstí šlo tvůrcům jen o to, aby pořádně prohnuli pokladny kin a.. upřímně? Čekal jsem, kdy to konečně skončí – abych si mohl pustit třeba country, výsledek by byl stejnej!! ()

ClintEastwood

Jurský Park 3 je zvláštní film. S nedostižnou jedničkou bych si ho nedovolil porovnávat, ale upřímně musím říct, že je to pro mě lepší snímek, než Spielbergova dvojka, tedy - Ztracený svět. Ubyl Goldblum, ale zase se vrátil Neill. Zkrátila se stopáž, ku prospěchu filmu, zvýšilo naopak napětí a jako výsledek je z toho slušný pokračovatel a vlastně dokončovatel celé trilogie. A navíc ten skvělý pterodaktyl, ten neměl chybu. ()

D.Moore

Ano, ano, akce, zábava, dinosauři, skvělé triky... Ale to původní kouzlo je fuč. Spielberg Jurskému parku zkrátka chybí. Ani ten pocit, že ještěři jsou živí, jsem tentokrát neměl. Ze tří hvězd patří jedna Samu Neillovi, jedna ILM a Stanu Winstonovi a jedna těm akčním sekvencím (dinosauří zápas, klec pro pteranodony). ()

MM_Ramone

Tretie pokračovanie úspešného "Jurského Parku" už nerežíroval Steven Spielberg. Podujal sa na to Joe Johnston a musím povedať, že natočil celkom dobrý rodinný, dobrodružný film. Znova sa môžeme vrátiť na ostrov Isla Sorna, do ríše naklonovaných dinosaurov. Potešilo ma, že sa do príbehu navrátil doktor Grant, ktorého si zahral Sam Neill. Dej má rýchly spád a tie prehistorické príšery vyzerajú veľmi presvedčivo. S progresívnosťou prvej časti sa to nedá porovnávať, ale aj tento snímok dokáže pobaviť. *** ()

Niktorius

Nepříliš napínavé a nečekaně skromné pokračování Jurského Parku. Jako standartní honička s dinosaury či jinou havětí však tento výcuc "toho co bylo v knize, ale nedostalo se to do předchozích filmů" funguje celkem spolehlivě. Zakroutil jsem si hlavou nad směšným soubojem spinosaura s T-Rexem, zasmál jsem se "mluvícím" raptorům a podivil jsem se nad novým vědeckým poznatkem, že dinosauří žaludek je místem vhodným pro spolehlivý příjem radiotelefonního signálu, ale na konci filmu jsem nebyl nijak naštvaný či zklamaný. P.S: Osobně bych telefon čerstvě vytažený z dinoouařích výkalů nejprve alespoň trochu otřel o trávu - Američané mají zvláštní chápání hygieny :-) ()

Wacoslav1

Na jednu stranu je pravda, že třetí pokračování Jurských ptákovin nemělo jiný cíl než finančně zahojit všechny zúčastněné, ale jako popcornová jednohubka se svižnou stopáží to pořád svůj účel plní a ano nečekal jsem, že to řeknu, ale pořád si to vytírá řiť z trapáckým Jurským světem. A to celkem bez problému.65% ()

Xmilden

Nesympatické postavy, děj trvající 85 minut a do toho jeden Superpredátor. Výsledkem je téměř absolutně zbytečné pokračování série, která toho kromě přelomové jedničky zase tolik světu nenabídla. I ti raptoři se už prostě okoukali. Pokud se nestane zázrak, tipuju že Nový Jurský Park moc velkou díru do světa neudělá. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Tam, kde měla jednička fenomenální technickou stránku a funkční, byť na kost osekanou myšlenku a dvojka dostatečně výživný zábavní fond svého režiséra, tam už je trojka pouhým rutinním béčkem se špičkovými efekty. Mám trochu strach z nadcházející čtyřky, jelikož mi mnohem více než úžasně zážitkovou Spielbergovu atrakci evokuje právě tohle... ()

darkrobyk

,,Ty kosti tam budou, i když se vrátíme. To je na nich nejlepší, neutečou..." Svižnější než druhý díl. Hraný dokument o cestě do pravěku, kde mnozí ještěři vypadají opravdu věrohodně. Akce, skvostný prales a úžasní ptakoještěři! Laboratoř jakoby vypadla z Vetřelců...i vtípek se skleněným válcem, který má zde ale děsivější pointu. Sam Neill připomíná během filmu čím dál více Indiana Jonese, čemuž nahrává i výborný dabing J.Štěpničky, dvorního to dabéra H.Forda. ,,Nikdo nehne ani brvou, jasný! Sakra!!!" Viděno 3x. ()

Hrabka

Jurský park 3 není špatný. Je samozřejmě horší než přelomová jednička i než dvojka, ale napětí je pořád slušné a scény s dinosaury jsou fajn. Děj není nijak úchvatný, ale o to zas tak úplně u této série nejde. Hlavní je ohromit digitálními efekty a dobrodružnými scénami, které dokáží dostatečně zaujmout, a proto se na nějaký ten děj zapomíná. 60% ()

kinej

První Jurský park si i po letech zanechal auru kultovního filmu a hlavně zajímavému příběhu vděčí za to, že to bude vždy podívaná zasluhující si pozornost. Třetí díl již nic z toho nemá. Nemá v sobě nic, kvůli čemu by se na něj měl divák po letech dívat znovu. Speciální efekty jsou sice tak dokonalé, že snad lépe dinousaury nebude možné oživit ani za deset let. Jenomže tak tomu bylo už i v prvním díle. To bylo to co z něj učinilo zlomovou událost. Zde se tedy nic nového nekoná. Film to sice není špatný, je ale třetí nejen chronologicky, ale i kvalitativně. ()

Fiftis

Tyranosaura vystriedal hrôzostrašnejší tvor, čo bol správny ťah a vracia sa náš hrdina z prvého dielu - Grant, ale samozrejme, že sa tu objavujú aj nové tváre. Príbeh je vlastne jednoduchý. Priznám sa, že som mal obavy, že to bude najhoršie z celej trilógie a čudujme sa, bolo to lepšej ako podivná dvojka. Jasné, je tu veľa vecí, ktoré by sa asi nedali len tak prehliadnuť, ako prežiť pád lietadla, 8 týždňov medzi zabijakmi, či útok raptorov. Práveže ale mi to tu vôbec nevadilo a film bol príjemným prekvapením. Je pravdou, že už to nie je ako prvý diel, čiže film s príbehom a posolstvom, je to akčná naháňačka, ale tu to fungovalo dosť dobre. Dobrý film. ()

Shakers

Je vidno, že za kamerou už nie je Spielberg. Johnstona zachránilo aspoň to, že tam ma Sama Neilla. Akcie, efekty pekne a miestami aj celkom napínavé, ale príbeh, postavy, slabe finále a niektorý otravný herci to zabijajú. Tak či tak, stále sa jedná o slušnú zábavu s dinosaurami, ktorá v niektorých scénach dokáže zaujať a nenudí. 70% - 3* ()

DJ_bart

Hodně tomu nadržuju protože jsem právě třetí Jurský park viděl v dětství nesčetněkrát, ale ta rovina survival hororu mě i nyní fakt neskutečně baví. ()

lamps

Narozdíl od většiny jsem se na trojku těšil a po jejím shlédnutí jsem naprosto spokojený. Film si na nic velkého nehraje a jen zasypává diváka množstvím kvalitní akce, z níž hlavně souboj obřích dinosaurů opravdu stojí za vidění. Nedosahuje sice kvalit prvních dvou dílů, ale i tak je to velmi napínavá a vzrušující podívaná, která rozhodně neurazí žádného milovníka přerostlých prehistorických ještěrů. Jediné, co bych tvůrcům výrazně vytknul, je ten odfláknutý závěr a to, že z hysterické Téi Leoni neudělali krmení pro raptory. ()

Big Bear

Nevím jak by dopadl čtvrtý díl , ale Jurský park III zase dopadl skvěle. Leckdo zde cuknul s hodnocením i s hvězdami dolů, já nemohu jinak než dát zase za 4 *. Opravdu mne to bavilo, lekačky fungovaly tak jak měly, napětí bylo místy slušné a opět máme možnost zahlédnout nejednu druhohorní jěštěrku... Dokonce bych řekl, že toto je ještě lepší než dvojka a u voliér to teprve začalo mít hukot !!! Super ! * * * * ()

JohnnyD

Film síce ignoruje rádobyposolstvo jednotky a dvojky, ale na druhej strane sa naplno oddáva videohernému ladeniu. A je to lepšie ako dvojka. Klišé tu je, dej je neoriginálny a skôr to pôsobí ako diel seriálu, ale film je zábavný a nie je tam prakticky 5 minút, čo by nejaký dinosaurus nechcel niekoho zožrať. Navyše konečne je tu naplno využitý hororový potenciál a tak má film trochu drsnejšiu atmosféru. Neoriginálne, ale zábavne. Raz za čas nezaškodí. ()

Problémové filmy

Problémové filmy