Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

Bachy

Tak si to shrňme. Třetí Jurský park má Sama Neilla, což je jasné plus. Na nic si nehraje a je to prostě "jen" akční jízda s dinosaury. Možná je to spíš taková nadstavba k prvním dvoum dílům, možná malá povídka navíc. Tyranosaurus není hlavní poastavou, což je obrovské mínus. Místo něj tu máme pterodaktyly, Spinosaura (jasně, je to frajer, ale takové charisma jako T-Rex nemá) a klasiku v podobě raptorů. Jenže ti tentokrát silně zklamali, nápad s dorozumíváním je sice skvělý, ale přišlo mi, že s každou scénou tvůrci jejich inteligenci zvyšují. Možná, že (jak jsem se v jedné krásné recenzi dočetl) konec scénáře psali dokonce oni sami a ve čtvrtém díle už budou luštit křížovku. Je to prostě daleko slabší než první díli, ale je mi to jedno. Pořád jsou to moji oblíbení dinosauři a tam jde všechna moje soudnost stranou. ()

Vitason

Máte manželské problémy? Pak je tu z dílny Johnston/Spielberg jednoduchý recept, jak vaše manželství obnovit. Stačí si najmout jednoho paleontologa v klobouku, pár šašků s puškami, kteří budou stejně sežráni a vyrazit na ostrov obývaný dinosaury, pokud přežijete, určitě se dáte opět dohromady... Třetí Jurský park se vydal oproti předchozím dílům hororovějším směrem, díky čemuž je film mnohem komornější, ale ani to není nějak na škodu. Místo velkých akčních scén tak sledujete souboj pár celkem sympatických postav o přežití ve stísněnějších prostorech (laboratoř, lávka), kdy se celý dinosauří cirkus může pochlubit triky na úrovni předešlých dílů, slušným hereckým obsazením, mdlou režií a stupidním závěrem. Sice to není žádná hitparáda, ale adept na jedno nudné odpoledne určitě. ()

klerik

Technicky dokonalé (dinovia z predošlích častí teraz vyzerajú ako z doby kamennej :)) Najviac hororová časť, prekvapivo dobrá hudba dorovnávajúca Wiliamsa - aj keď trochu tvrdšia. Najslabší scenár. A neviem, či som dobre videl, ale nebehal tam Indiana Jones? :) (klobúk, kapsa, len bič chýbal)... ()

hammer_head

Třetí Jurský park, stejně jako díl druhý, nedosahuje takových kvalit jako jednička, ale přesto se jedná o perfektní dobrodružství. Sam Neill, který mi v předchozím filmu chyběl se vrátil, ale paradoxně mi chyběl Goldblum (člověk nemůže mít vše) ()

heyda

Já teda osobně jsem spokojenější tady s tímto pokusem o něco více než s dvojkou. Ale na jedničku to nemá, takže maximum to nebude. ()

Stanislaus

Parta nenažraných dinosaurů potřetí a v té nejhladovější ráži. Tento už v pořadí třetí díl zaostává o chlup za dvojkou a o celý kožich za jedničkou. Dinosauři jsou vymakanější, akčních scén je tu požehnaně a dokonce se vrátil starý známý Sam Neill. Na druhou stranu mě však trochu štvalo, že se z původně dobrodružného sci-fi filmu chvílemi stávalo rodinné drama. Zkrátka do třetice všeho dobrého i zlého, aneb po technické stránce stále skvělý zážitek s poněkud horším dějem a správně krátkou stopáží. Ale co ... dinosaury já prostě žeru! ()

Roman.Ticka

Slušná akce a napětí s každým vypjatým okamžikem v balení, jež se nejvíc přibližuje skvělé jedničce. Predátoři mě fakt zvedali z mého oblíbeného křesla v teple a bezpečí domova, čímž jsem si jasněji než jindy uvědomovala, jak si mezi čtyřma pevnýma stěnama pěkně rochním s téměř nulovým rizikem blížícího se nebezpečí. Být na tom ostrově, reaguju stejně jako všichni tváří tvář prvnímu setkání se Spinosaurem, v jehož stínu bledl i sám velký T-Rex. Akce šlapala jak se na ztroskotance versus dinosaury slušelo, přičemž bububu zvládali svorně na výbornou, pos+ala bych se strachy úpe stejně. ()

SOLOM.

Kvalita tohoto třetího dílu je oproti svým předchůdcům sice menší, ale pořád je to velmi dobrá podívaná. Film má svoje kvality a ostudu určitě neudělal. Mně osobně se líbil a jsem rád, že se v mnohém lišil od těch předešlých. Nejvíce mě potěšil návrat doktora Granta a noví dinosauři. Hudební doprovod byl opět skvělý. 7/10 ()

hansel97

No, šlo to, ale vedle vyvážené jedničky a dvojky je tohle opravdu slabý vývar z předchozích filmů. Na štěstí je vážně svižný a končí dříve než začíná, takže mě nezačala nudit, ale musím uznat, že není nějakým průserem. Příběh je poměrně funkční, jen takový přes kopírák, a postavy tvoří správnou skvadru. Bohužel jen ty dinosauři mi přišli snad horší než ve starších dílech... ()

eraserhead666

Milé spravení chuti po slabé dvojce. Ne tak nabubřelé a bombasticky dychtivé, naopak komorní a se sladkou Téou Leoni. Snad proto to funguje alespoň uspkojivě. Miluju část s pterodactyly, ta je skvělá a oni taky. ()

claudel

Nakonec jestli ta trojka nebyla opravdu nejlepší a nejméně nudná, respektive nudná nebyla možná vůbec a herecké obsazení velmi slušné. ()

902 10

v podstate je to paskvil, kterym sice chvilemi lehce prosvitne slunce, ale mizerny konec vse dobre smaze a zustane jen poctive lejno, ktere uctive obejdete obloukem. z tematu toho stale jeste slo vytriskat hodne, ale nakonec to zase skoncilo u 100x otrepaneho deje a slabomyslnych charakteru. prechytrely kluk se sice vyzna v divocine jako stary myslivec, ale nevlastniho fotra necha viset v padaku 2 metry nad zemi a klidne si odejde (fotrik se behem 4 tydnu rozlozil na na efektniho skeletona). jeho nesnesitelne matce jsem pral pokudmozno rychlou (a pokud by byl reziser opravdovy machr, tak i krvavou a velmi bolestivou smrt), nakonec vsak charakter evidentne urceny k porazce prekvapive prezil. stejne jako vsichni ostatni (ok, piloti a par jejich nedulezitych kamosu ne, ale kdo by si toho vsiml, to je snad automaticky). vsechno by mohl zachranit sympaticky hlavni hrdina, jenze tady jen jakysi postarsi manik v klobouku, ktery travi vetsinu casu vrtanim se v dinosaurich lejnech. proste bes. ()

ARI50

I do třetice dostáváme várku masožravých dinosauru , skvělých herců a opět dokonalého místa film o dinosaurech bude vždycky dokonalý velkolepý pokud se ho ujme někdo pořádný. ()

Bauer

Pro mně určitě zábavnější než druhý díl.Vrátil se nám Sam Neil ale chybí mi zde Jeff Goldblum.Celkově je to ale průměrný film který nenudí a hlavně má přijatelnou délku. ()

JASON_X

Dlouho jsem si pochvaloval, že třetí díl Jurského parku je konečně takový, jaký má být - dobrodružná komedie zbavená odporně páchnoucího špílbergovského pižma, přímočaře akční, nečekaně nemilosrdná a krvavá, bez slizkých patetických žvástů a se svěžím, nesenilním, tedy nešpílbergovským humorem. Ale bohužel se v poločase na scéně objeví jeden přechytralý náctiletý retard a atmoška jde rázem do kopru. Prostě další film pro děti (i když tentokrát aspoň pro starší děti). Nenechal jsem se však odradit a po chvíli se přistihl, že i tak se mi film díky své nadsázce vlastně docela dost líbí, určitě víc než třeba díl první. ()

Problémové filmy

Problémové filmy