Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

Marty_cz

O proti předchozích dílech o něco málo slabší, ale pořád skvělé. Sice na třetím filmovým plátně nenajdeme v hlavní roli T-Rexe, ale Spinosaura, který má jedinou výtku a to, že podle mých dostupných informací by se vůbec nechoval tak jako ve filmu a pár dalších drobností, které by dinosauři nebyli schopní, tak mohu říct, že jsem si to opět užil. ()

prochyn

Cesta do pravěku 3 mě lehce zklamala. Nejvíc prudila paní Kirbyová. Tée Leoni nedalo moc práce zahrát psychopatickou blbku. Sice vnášela do děje napětí, ale kdyby ji dinosauři posnídali v první třetině filmu, bylo by všechno veselejší. Vizuální efekty a Sam Neill film trochu zvedají, ale do prvního dílu to má velmi daleko. Ale proč se nesvést na úspěchu jedničky. ()

Juuroo

Tak tento film už taká sláva veru nie je. Herecké výkony ( okrem Sama Neilla ) tiež za veľa nestoja. Keď to išlo v kinách tak sa mi to páčilo, po rokoch som si to pozrel znovu a už to také super nebolo. Za pozretie to samozrejme stojí, ale ťažko si niekto tento film obľúbi tak ako Jurský Park a Stratený svet. 2* ()

elCarda odpad!

Opravdu to neslo prekousnout. Tento film by mohl byt v ucebnicich jako esence klise. Ta pani byla uplne nejvic hystericka a uplne nejvic kricela a diky uplne nejvic nelogickemu cineni vsichni okamzite museli resit boj o zivot. Muj mozek se pokusil vyskocit uchem ven a v tu chvili jsem to musel vypnout. Divat se jen na vlastni nebezbeci. ()

eMeMko

Nepřítomnost Stevena Spielberga na režisérské židli je u tohoto snímku znát. Už jenom fakt, že stopáž se oproti předchozím dílům zkrátila o půl hodiny napovídá, že se zde jede jen na ždímání značky. Příjemným překvapením byl návrat Sama Neila, nepříjemným naopak odchod Jeffa Goldbluma. Jinak není moc o čem psát. Příběh je dosti přehnaný a neobsahuje již vtipné hlášky, herecké výkony nevýrazné a tempo dosti zběsilé. Dinosauři naopak více "zpočítačověly", ale stále vypadají přesvědčivě. Z neznámých důvodů se zde však objevuje o poznání více brutálních prvků, krve a "hororovější" atmosféra. Bohužel tím nemyslím kouzlo prvního dílu, kde stačilo pár záblesků Tyranosaura a jeho řev, ale klasické lekavé momenty dnešní rádoby hororů. Ve finále se tedy jedná o slabý průměr. ()

J.Mayen

Trojka vubec neni spatna a dokonce bych rekl, ze v nekterych pasazich slape svym predchudcum na paty, za Sama Neilla jsem moc rad, vyborny herec, ktery ma charisma. Na vsechny Jursky parky se vzdy rad podivam pokud bezi v TV, nenarocna odpocinkova podivana. ()

blondboss

Tretie pokračovanie Jurského parku, v ktorom už badať, že kvalita ide značne dolu. Je vidieť, že Spielberg už nedrží režisérske opraty a navyše dejovo už je to skôr také plytké a nezaujímavé. Taktiež T-Rex tu už má obmedzenejší priestor a aj keď velocyraptori sú zaujímavé stvory, neutiahnu to až tak. Poteší ale návrat Sama Neilla. Každopádne som stále fanúšikom série a aj keď toto trošku pokulhávalo, až tak ma to neurazilo a štvrtú hviezdičku jednoducho musím pridať. 70 % ()

blazma

Jurský park je klasika, doufám že i za 20 let to budou lidi pořád milovat. Jasně skoro jako každá série trpí na to že první díly se těžko překonávají. V tomto dílů chtěli tvůrci přivést dvě věci co lidi milovali na prvním díle. Hlavní postavu a Velociraptory. Bohužel to však nestačí. Nic méně jako fanda série si i tento kousek zaslouží dobré hodnocení. ()

Nikolas__

Docela solidní dinosauří film, fakt mě celkem potěšil. Dvojka mi ovšem sedla ještě o něco více, ale trojka mě zase zaujala více než jednička. ()

moviepill

Samozrejme, že punc originality a nadšenia, ktorý definuje prvý film, tu už nie je, stále sa však jedná o dobrý, svižne plynúci film s veľmi sympatickou stopážou. Oproti JP 2 sú tu aj pomerne sympatické postavy, ak si teda odmyslím Teu Leoni. Oddychovka na piatkový večer. ()

PaTeXx

Těžko říct. Scénář je fakt sakra jednoduchý, těžce předvídatelný a chování postav nepochopitelné. Přesto se mi líbily akční sekvence a mám nutkání tam tu trojku dát. Atmosféricky jsem na to nebyl tak naladěn, jak na dvojku, ale zlé to asi nebylo. Důstojné zakončení. ()

hrumsrt

"Musíte mi věřit, byla to blbost, ale já to udělal s nejlepším úmyslem." Lépe bych to neshrnul... Notorická obava ukončit filmovou sérii druhým dílem a upřít si trilogii, je pro někoho těžký úkol. Zbytečnost projektu tady není asi třeba nějak zvlášť zdůrazňovat. Podle očekávání největším plusem je návrat Sama Neilla, co by jediného zástupce z původního trojlístku (*tedy vlastně se vrátila i Laura Dern do krátkého camea), jenž podle očekávání tou svojí skeptickou prozřelostí táhne celý film. Z silně moralizovaného doktora Granta se tady ale stává chamtivec, který pro peníze zrazuje, o čemž si vytvořil zásadu. Ale karma mu to vrátí vrchovatě, když z lukrativního výletního letu je holý boj o přežití mezi ještěrkami, navíc s takovou odpovědností, že je vlastně jediný, kdo ví aspoň trochu, co dělá. Hlavní příběh, tedy záchrana ztraceného syna, mě od prvopočátku nijak nenavnadila, protřelému divákovi už je hned jasné, co ho čeká. Rodiče jsou schopní lhát a nasadit vlastní život, aby svého syna zachránili. Téa Leoni mě pořád baví, má svoje kouzlo a já si ji pořád vidím v tom sexy Mizerovském odlestku. Jenže tím chvála na nový casting končí.. Leč se místy pořád snaží být důstojným pokračováním a stejně jako jeho předchůdci si dává záležet na navození onoho dinosauřího kouzla, tak mě přijde, že jsme ho moc nedostali, a když, tak jen jako životu ohrožující prvek. Jedinou výjimkou je krátká scéna s raptory, na něž je nakonec bohužel fixovaný nejeden film ze série. Ještě, že se neodhodlali to natáhnout ani na ty dvě hodiny a takhle ty hluchá místa rychle odezní. První výrazný flop téhle série! A důkaz, že je lepší ke všem jednotlivým filmům přistupovat samostatně. 55% ()

Joe16210

Z celé úvodní trilogie Jurského parku je třetí díl jednoznačně nejslabší, i v celkovém srovnání s navazující novou trilogií. Zápletka je ještě originální, ale obsazení je již slabší a postava protivné matky v podání Tey Leoni je opravdu na ránu snad od začátku do konce. Vyvažuje to tak alespoň skvělý Sam Neill, který tak drží odkaz z prvního dílu. Dvojku měl na svých bedrech Jeff Goldblum a trojku pak bez debat právě Sam Neill. ()

Salus

Tohle je slušně odvedené řemeslo. Kulisy jsou známé, výsledky rovněž, a tak už jen zbývá věrohodným způsobem zdůvodnit výskyt dalších lidí na ostrově. A pak už jen lov na lidi. Takhle se Jurská serie může točit do nekonečna. ()

Vlado_B

Fajn ukážka čistého a vcelku vydareného popcornu. Film bez dlhých rečí začne diváka zabávať a zasypávať ho akciou, aby sa nemal čas nudiť. To všetko aj s pauzičkami veľmi zručne naservírované. Uvedomujem si, že je to scenáristicky slabé a tá vreštiaca ženská musela mnohým liezť na nervy, ale pre dinosauríky mám slabosť a bavil som sa viac ako pri Stratenom svete. somarina, viem, ale ... 70%. ()

david666

Tento díl, už byl podle mě zbytečný - kažpodádně co se týká zápletky. Větší klišé už snad ani není - vše jede podle klasické šablony. Rodinka k sobě najde cestu, mladý archeolog udělá chybu, ten starší se na něj zlobí a nakonec lituje toho co mu řekl. Dávám za *** kvůli dinosaurům, na "ještěrky" jsem totiž zatížen. Navíc scény s nimi mají pořád svou kvalitu. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že pokud by se v této sérii "přitvrdilo" mohla to být fakt super trilogie. Ale to by asi zejména v USA nepřekousli - jo tržby jsou tržby. ()

Problémové filmy

Problémové filmy