Jurský park 3

Ben Hildebrand a Eric Kirby, syn Benovy přítelkyně Amandy, spolu letí na paraglidu připoutaném k lodi, blízko ostrova Isla Sorna. Poté, co posádka náhle zmizí v mlze a loď očividně ztroskotá, odřízne Ben lano a s Ericem jsou unášeni k ostrovu. Tento ostrov je neblaze proslulý tím, že na něm žijí naklonovaní dinosauři. O osm týdnů později paleontolog Alan Grant objevuje dosud netušené. Velociraptoři byli nejen inteligentní, ale dokázali se spolu domluvit pomocí speciálně tvarovaného hrtanu. Bohužel jeho výzkum nemá moc budoucnost kvůli nedostatku financí. A tak mu vlastně přijde vhod nabídka Amandy a Paula Kirbyových, kteří jsou bohatí dobrodruzi a tentokrát by chtěli letět velmi nízko nad ostrovem Isla Sorna. Povolení místní vlády údajně mají. Alan se svým mladým kolegou a dalšími dvěma průvodci tedy letí s nimi. Během letu se Grant dozví, že letadlo hodlá na ostrově přistát. To se mu zdá příliš nebezpečné, ale jeden z průvodců ho udeří do hlavy a když se Grant probudí, zjistí, že letadlo už přistálo. Téměř vzápětí se na přistávací dráze objevuje první dinosaurus. Při pokusu o odlet letadlo ztroskotá na stromě a celá posádka se ocitne tváří v tvář hroznému nebezpečí. Alan Grant se dozvídá, že Kirbyovi vůbec nejsou bohatí, ale hledají svého zmizelého syna Erica. Jsou přesvědčeni, že Eric, který se zajímá o paleontologii byl schopen na ostrově přežít, a to i přesto, že skupina nalezne ostatky Bena Hildebranda... (TV Prima)

ConanVJ

Určitě to není nejlepší díl série, ale furt je to parádní žánrovka, do které se vrací představitelé z prvního dílu a má i spoustu skvělých nápadů. Hudba opět pecka, triky jsou povedené. Jen ti přitroublí rodiče mohli ubrat trochu na hluku. Za mě 86% :) ()

fannah

Od třetího pokračování se nedá čekat moc, ale když dvojka byla taky velice úspěšná, proč by v případě JP nemohla být i trojka? Myslím že kdyby film netrval pouze 92 minut, byly tu více rozvedeny detaily, lépe vysvětlen osud druhého ostrova a nebylo to pouze "dělání standartního amerického filmu ze skvělého trháku", pak by to byla naprostá bomba. ()

baribal

Ubohý pokus o znovu nastartování série. To nejlepší je ukázáno hned na začátku a po dvaceti minutách víte, že nic lepší nepřijde a nevyhnutelně tu mají miniroli raptoři, kteří už nikoho nevyděsí. Příběh neskutečně primitivní a nudný, jediné pozitivum je snad celkem zajímavá část ve voliéře, jinak nuda. Dvojka byla od Spielberga zklamáním, ale tohle je fakt nepovedený. ()

Krt.Ek

Vážně by mne zajímalo, zda jsem jediným, komu se jevily dinosauři z tohoto filmu odpudivějšími (odpudivějšími, ne hrozivějšími), než dinosauři z předchozích dvou "dinosauřích eposů". Každopádně k samotnému filmu, dinosauří trilogii jsem zhlédl v dětském věku, Jurský park a Ztracený svět řadím k svým nejmilovanějším filmům - určitě také máte filmy, které jste si jako malí kluci (malé holky) zamilovali a nedáte na ně i přes více či méně zjevné chybičky dopustit, k těmto právě zařazuji mimo jiné i JP a Ztracený svět - na rozdíl od zatím poslední návštěvy na ostrově Isla Sorna, ostrově, který je obýván pradávnými vládci planety. Z Jurského parku 3 jsem si nebyl schopen vybavit detaily, i proto jsem ho včera znova zkoukl, odvažuji si tvrdit, že za měsíc si zase detaily nevybavím. Nelze tedy, abych hvězdičkově srovnával s filmy, u nichž si vybavuji téměř každou scénu, a to i v případě, že je Jurský park 3 filmem zábavným, divácky přitažlivým a nemusí se tudíž stydět za to, že nosí obchodní značku kultovního JP. 55% ()

Korbitch

Po průserové dvojce jsem to bral jako malý zázrak, takže pohodových 70%! Raptoři tu jsou sice vyobrazeni jako nějací géniové a k umocnění dojmu jejich intelektu jim chyběli už jen brejličky, ale bavil jsem se parádně. ()

javak810i

Potěší návrat Sama Neilla a Laury Dern. Bohužel ostatní aktéři mi přišli dost nesympatičtí a přál jsem jim brzké skonání v tlamě T-Rexe :D. Dobré jsou i efekty, noví dinosauři a osvědčený (i když zrecyklovaný) soundtrack. Co tu nejvíc chybí je režisérská ruka S. Spielberga, což je poznat od první minuty. Každopádně celkem se jedná o průměrný film o dinosaurech, z Jurských parků suveréně nejslabší. Celkem jsem zvědav na čtvrtý díl, vypadá to, že po 13 letech si konečně sequel našel cestu :). ()

Davson odpad!

Tohle už je velké vaření z vody a výsledek je žalostný. Člověk očekává nějáký strhující velkofilm a vyjde nám hodinka a půl ničeho. Jistě, opět zde nechybí hajzlíci ještěrky, ale to už jsme přece viděli a krom toho nás nečekají žádné vizuálně nádherné záběry jako u původního filmu. Děj už taky silně klesl, tvůrcům se možná kouřilo z hlav, když to vymýšleli, ale výsledek se nedostavil a divák má při sledování filmu pocit, že ho režisér považuje za totálního idiota. Když mi naservíruje fakt, že malý kluk přežil mezi dinosaury z ničeho, zatímco dospělý člověk zemřel už na začátku, tak si nemůžu myslet nic pěkného. Špatný děj nádherně vyniknou naprosto nepřirozenými dialogy a naprosto nepřirozenými charaktery postav. Nevidím na tomto filmu nic pozitivního. Blbost nad blbostmi. ()

Jillen

Nechapu jak někdo mohl dát souhlas k tomu aby se to natočilo. Otřesný příběh a také scénář. Herci nic moc a zachraňuje to akorát Sam Neil. ILM tu předvedla snad ty nejhorší efekty co měla na skladě...no prostě hrůza, už předchozí dva díly na tom byly o dost lépe. Akce průměrná a celková stopáž na dvě věci...na konci jsem si řekl :"Cože, tohle je vše?" Mobil pípající jak R2-D2 v břiše jakéhosi dinosaura? OMG! Dávám 10% ()

MikO_NR_1909

V momente prvého prezretia sa mi to páčilo viac než temná, večne daždivá a nočná dvojka. Fakt, krásna denná príroda a naivný exotický návrat mi v teen veku chutil. Ale s odstupom času je to taký vývar s rezervou, ktorý nemožno brať vážne. ()

numi

Takový malý pokus vsadit Indiana Jones paleontologa do světa Jurského parku. Indiana Jonese bez Spielberga, Lucase a Forda. Místy akcí nabitý a místy humorný snímek má naštěstí dostatečně krátkou pasáž an to,aby se akční scény začaly opakovat a logické chyby kupit. Zůstane tak jen u tří obrovských - nedá mi to se nezmínit o tom, že mně jednou upadl mobil do vody na pět sekund a už jsem ho nikdy nerozchodil, takže mi okamžitě někdo prozraďte, jaké značky byl ten mobil z filmu, co vydržel půl dne v žaludku dinosaura a ještě vesele vyzváněl!;) Nebýt dvou akčních scén v první hodině, které se vizuálně a choreograficky vůbec nepovedly, uvažoval bych o třech hvězdičkách. A nebýt akční jízdy v "ptačí kleci", tak bych hodně silně uvažoval o hvězdičce jedné. Takhle se to pěkně vyváží a ukolébá se to někde ve stejných vodách, jako Spielbergova dvojka. [září 2006] ()

Orlau32

Viděla jsem včera, pohádka pro odrostlejší děti. Ale musím uznat, že triky a počítačova technika výborná. Jinak mě tento druh filmů neoslovuje. ()

buldock

Jurský park tentokráte také z ptačí perspektivy a s několika novými paleontologickými přírustky , pár perfektními scénami , který pobaví , nenudí a uteče jako voda. Film: 71% ()

Tony.cs

Joe Johnston sice není tak precizní v detailních záběrech, avšak Spielbergově akci se vyrovná. Nápad dobrý, scénář nelogický a nevysvětlena spousta věcí. Nicméně na první shlédnutí zaujme. ()

kaylin

Líbí se mi to o trochu více než dvojka, ale to hlavně proto, že si tenhle film v podstatě na nic nehraje a je to téměř čisté béčko, ale také proto, že je tu Sam Neill a to je můj oblíbenec v celé sérii. Navíc se tu objeví i vzdušní dinosauři, kteří měli v předchozím filmu jen takové malé cameo. Špatné, ale ne až tolik. ()

Desperado

Pre mňa žiadna sinusoida ohľadom kvality tejto trilógie sa nekoná. Zábava od samého začiatku až do konca. Proste tieto jašteričky zbožňujem! ()

Damiel

Jurský park III už nemohl překvapit okoukanými vizuálními efekty, a tak vsadil na béčkovou akčně-dobrodružnou jízdu, která omílá to, co jsme už dvakrát viděli. Řemeslně odvedený film je o tom, že hrdinové utíkají před příšerami a doufají, že se živí dostanou na pobřeží. Příběh je tady ještě méně propracovaný než ve dvojce a dobře předem poznáte, kdy na vás vybafne nějaká ta zubatá ještěrka. Všechno to podtrhuje sentimentální závěr (sjednocení rozbité rodiny), který ale tak jako tak vytušíte na míle dopředu. ()

Helo

Po dvojce je jasný, že aby se na Isla Sorně něco dělo, potřebujete k tomu hlavně bandu retardů. Tady naštěstí většina z nich pojde hned na začátku a zbytek z toho šoku následně dostane rozum, takže už je pak docela snadný si zase a opět vychutnávat poměrně slušnou dinosauří akci, kterou Spielberg sice uměl napínavější, i tak tohle ale pořád stojí za to a jako celek to vlastně asi funguje i líp než právě dvojka, třebaže ubylo na přesahu a je to už jen čistej dinopopcorn. ()

Problémové filmy

Problémové filmy