Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

Hellboy

První Star Trek film, co jsem kdy viděl. No a bylo to dost dobré, ale velmi televizní. Nedovedu si představit, že bych se na tohle vypravil do kina:) Nebyl jsem zklamán, ale na víc než 3*** to není. ()

Le_Chuck

Stále mi to smrdí seriálovosťou a mal som pocit, ako keby sa spojili tri časti dokopy a pustilo sa to do sveta. Aj keď výprava a digitálne efekty nasvedčujú opak. Žiaľ nudil som sa a to sa mi pri StarTrek filmoch stávalo len málokedy. ()

viperblade

V době, kdy jsem s filmy začínal a nezjišťoval jsem si o nich moc informací, jsem se díval prakticky na cokoliv a tak se mi stalo, že jsem tento poslední (v té době ještě nebyl film z roku 2009 ani v plánech) díl viděl jako úplně první z celé Star Trek série. A líbil se mi. Teď, když jsem zhlédl všech předchozích devět dílů (už v chronologickém pořadí :-)) jsem si zopakoval i tento a musím říct, že (a teď si připravte kameny, milí Trekkies) mi pořád přijde, že tenhle film je nejlepší dílem s novou posádkou. Ne, není to The Wrath of Khan této série, ani zdaleka ne. Nicméně ze všech těch filmových pokračování mi tohle přišlo jako nejlepší i přes tu zvláštní scénu, kdy kapitán Pickard řídí Buggynu přes poušť, i přesto, že tento film málem zničil kariéru tak skvělého a charismatického herce, jakým Tom Hardy nepochybně je, i přes ten "over the top" souboj na konci. Tenhle film měl dle mého nejzajímavější příběh, skvělé tempo a super akční scény (ano, i tu "over the top" akční scénu ze závěru jsem si užil). Takže pro mě Nemesis stále zůstává v popředí, co se týče filmů s novou posádkou. 90 %. ()

Dan9K

(lehké spoilery)...Ve své době nejakčnější Star Trek, s nejlepšími efekty, dost možná i druhou nejlepší (po prvním díle) Star Trek hudbou a vlastně takovou labutí písní Jerryho Goldsmithe, několika velmi nezvyklými a překvapivými momenty (srážka lodí, Dat prolétávající i obětávající) a s docela zajímavým záporňákem. Jo a ten film rozhodně nemá seriálové vyznění. Proč musím kecy o seriálovosti číst v komentářích u každého profilu filmu navazující na nějaký seriál, i když je to úplně mimo? A i kdyby, navazuje to na seriál, musí to mít s ním něco společného. Každopádně proč dávám "jen" tři. Strašně mě štvala (mimojiné věci, které jsem už zdrbávával u jiných ST filmů) nesmrtelnost Enterprise. Fanoušci by to asi nepřežili, ale její efektní zánik by mě potěšil rozhodně víc, než neustálé převody energií bůhví odkud. Štíty Enterprise jdou totiž obvykle dolů ze 100% na 20 během okamžiku. Ale na těch 20% pak setrvávají strašlivou dobu i přes neustálé bombardování, po několika minutách klesnou milostivě na deset procent, pak se několikrát převede energie (například z podpory života) a štíty už se neřeší, je vyhráno. A pak si ta loď ještě narazí do další, tu další loď skoro zničí, i když ta má štíty na 70%, ale Enterprise to rozdýchá v pohodě. Kdo tohle autorům žere? Jak vůbec může být divák v napětí? Proč autoři nepřichystali do závěrečného filmu něco spešl? Jasně, zabití všech zúčastněných by byla pro Trekkie asi silná káva, ale napadla mě například zajímavá záměna Pickardů, ten mladý (alias Shinzon) by podstoupil onu operaci, stal by se starým a zdravím, původního Pickarda by odstranil, nastoupil by na jeho místo, posádka by si ničeho nevšimla, Shinzon by se choval úplně jako původní Pickard, jen by do případného dalšího filmu chystal překvapivou zradu a drtivý úder! Che, měl jsem dělat scénář :-) ()

petero

Prvý kontakt zostal (a asi aj zostane) neprekonaný. Toto je len ďalší bezvýznamný diel, ktorý mohol byť kľudne zaradený do TV série. Nalákaný trailerom – sklamaný filmom. ()

Xmilden

Nejsem znalec a tím pádem asi nejsem ani fanda Star Treku. K sérii sem se dostal až díky skvělému Abramsově restartu. Po shlédnutí dílu X: Nemesis a naprosté neznalosti devíti celovečerních filmů a obrovské zásobě všelijakých dílů s cedulkou Star Trek musím konstatovat pouze jediné. Už vím jak to začalo (Star Trek) a vím jak to skončí (X: Nemesis). Zpět k filmu, překvapuje mě že série asi nebude zase tolik neakční jak se všude vypráví. Přišlo mi že se v Nemesis pořád něco dělo a děj odsýpal ve velice solidním tempu. Hlavní záporák byl dost fajn a souboj pleší nebyl snad nikdy tolik zajímavý jako tentokrát. Možná šlo vycucnout trošku více z tohoto střetnutí, ono je zajímavé utkat se svým vlastním mladším klonem. Když vy ste vy a on je on. Anebo vy ste on? Jo a ještě jsem si odpověděl na jednu otázku. V sitcomu Red Dwarf sem vždy tak nějak tušil odkud se berou inspirace pro jejich vesmírné přestřelky a kosmické bitvy lodí. ()

Phobia

Já se teda přiznám: já jsem u toho pohnípávala - na druhý pokus, poprvé jsem u toho úplně sprostě vytuhla. Ač jsem velkou fanynkou sci-fi zvláště v psané podobě, dobrým žánrovým filmem rozhodně nepohrdnu. Možná "Star Trek X: Nemesis" k těmto dobrým filmům patří, ale já mám do trekkieho zhruba tak blízko jako chromý klokan na severní pól. Nějak mě tenhle fenomén minul, hrdinové šustí papírem a nevyvolávají emoce (dělím je na ty, co jsou mi u nejspodnějších partií zad a na ty, které by měl nějaký klingon urychleně anihilovat disruptorem). Třeba to na třetí pokus uvidím celé, no tlačit na to rozhodně nebudu. Možná jednou... 59% ()

darkrobyk

Jsem velký příznivec původního Star Treku, a k nové posádce jsem si hledal dlouho cestu. Charisma nejen Patrika Stewarta mě nakonec dostalo! A tenhle díl se nezvykle povedl zejména díky velmi působivé vizuální stránce. Chvílemi máte pocit, že snad ani nejde o triky, anóbrž jste svědky válečného konfliktu v přímém přenosu. A zdánlivě bezvýchodná situace, do které se vždy dostávala posádka staré Enterprise, jakoby by mi ty staré dobré časy připomínala. Bravo, skvělý sci-fi film, který žánru ani omylem ostudu nedělá. ()

JohnnyD

Aký je rozdiel medzi priemerným seriálovým dvojdielom a týmto filmom? Netuším, tak ako vo filme sa objavia nevydarené klony Datu a Picarda, tak aj tento film je nevydarený klon Star Treku. Má to nejaké tie postavy, nejaké tie vesmírne rasy, ale ako Picardov klon, i film sa vydal niekde úplne inde ako jeho prototyp. Tápanie na mieste, nudný scenár bez deju, celé odohrávajúce sa v plastických kulisách vesmírnych lodí, posádka spolu vôbec nekomunikuje a funguje len ako kulisa zeleným filtrom. A Data tu nemá ani jednu hlášku! Bože, čo si to len dopustil? ()

sheen

ST filmů je málo xD, tak proč si v nich neudělat pořádný hokej. Po premiéře nového ST od Abramse (který mě sakra naladil a dostal jsem obrovskou chuť poznat posádku Enterprise trošku lépe), jsem si pustil Khanův Hněv, jelikož první díl jsem viděl a po K.Hněvu šup pěkně až na konec xD Kvalitka, první díl, který jsem s P.Stewardem viděl. Rozhovory s jeho dvojčetem přímo jiskří emocemi. Pěkná napínavá naháněčka na závěr nenechá jediného scifi fandu chladným. ()

Disk

Tom Hardy jako obvykle vynikající (i se svými ikonikckými rty). Škoda jen, že posádka kapitána Picarda mě vůbec nezaujala. Z úcty k Hardymu ale tu čtvrtou hvězdičku klidně přihodím. ()

HAL

Tak trochu lepší seriálová epizoda, která nad "normálními" díly nevyniká kromě délky vůbec ničím. Ve své době to byly triky a velmi příjemný návrat k posádce z Nové generace, tedy nejlepšího Star Trek seriálu vůbec, ale to všechno už je z dnešního pohledu stejně úplně jedno. Scénář místy docela hapruje, bojové scény se od těch velice pěkných (vesmírné lodě) blíží až k příšerným (kontaktní souboje) a atmosféra je taková... nijaká. Ale ta nostalgie, o jaké mluví Gemini,... ta mě při závěrečném pohledu na Enterprise v doku, za doprovodu klasické hudby, dostala taky. Holt... byl jsem mladistvým Trekkie :-) 7/10 ()

Peytl

Nedal bych víc, ani kdyby mě škrtil svými údy Šeldn Kúpr, to samé platí pro předchozí sračky... ovšem ty nehodnotím, bylo by to nefér. Teď u posledního(doufám)filmu musím. ()

mzss1

|90%| 10. ST film mi nějak unikal. Nedávno jsem si shlédnul treky s Pinem (z r.2009 a 2013) – moc mě to neuchvátilo. A poté vidět tento Nemesis se skvělou hereckou sestavou z TNG, to bylo ale něco. Asi bych měl dát 4 hvězdy, ale já tu 5 prostě dát musel. Picardův tým – veškeré postavy mě opět bavili, některé tu mohli mít víc prostoru, ale to nevadí. Příběh byl celkem přímočarý, ale měl výborného záporáka. Mladičký Tom Hardy to zahrál dobře. Akce je tu tak akorát, ani o ní tolik nešlo. Hudba od Goldsmitha skvělá jako vždy. No, co dodávat? Prostě klasický ST, který mě baví opakovaně. ()

MaedhRos

Na TNG jsem vyrostla a Picardova posádka je v celém ST universu jediná, kterou mám opravdu ráda. Plných pět si Nemesis nezaslouží - už jen proto, že ze setkání Picarda s jeho temným já na hony daleko vane dráždivá vůně potenciálu, který šel vyždímat přeci jen lépe, důkladněji a na dřeň (což na druhou stranu neznamená, že by to byla vysloveně špatně sehraná partie - místy z ní velmi příjemně a citelně mrazí). Ale TNG je pro mě tím, čím je pro jiné TOSka, Picard je king mezi ST kapitány - a Data je nejspíš moje nejmilovanější ST postava vůbec. Pod čtyři jít prostě nemůžu...:-) ()

Anderton

Jednoducho zhrnuté prvé tri čtvrtiny dialógov a posledná vesmírna streľba v neprirodzene pôsobiacom trikovom prostredí so záverečnou konfrontáciou kladného a záporného hrdinu s očakávaným koncom. Trochu obšírnejšie nič nové v galaxii, patetické herectvo, ale také, aké to k Star treku tejto generácie patrilo, nejaká tá myšlienka, solídny scenár, množstvo klišé a pochyby, či to vďaka relatívnej lacnosti patrí do televízie, na dvd, alebo do kina. V tom istom roku nás obšťastnil Lucas megalomanskými Klonami, s ktorými sa po vizuálnej stránke Nemezis nemôže rovnať, lenže ten nemal také ambície, takže pôsobí úprimnejšie a vďaka skvelému záporákovi v podaní Toma Hardyho, z ktorého je dnes megastar, sa na tento film dnes pozeráme trochu inak. ()

Socrates

Začátek byl skvělej. Pěkně svižná akce, kapitán Picard jako rozpustilej řidič supervozítka pobavil, v takový náladě ho často nevídáme. Hned na to honička s emzáckejma domorodcema - parádní... Postupem času se ale film víc a víc podobá seriálu, což mě po tom pro Star Trek netradičnim nástupu trochu zklamalo, nicméně je to pořád nadprůměrně kvalitní sci-fi. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)