Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

Kothy

Poslední film Nové generace. Teď byly problémy s Romulani. Riker se oženil s Troi. Picard se setkává se svým zlým klonem, který ovládá Romulany a chce zničit Zemi. Zase tu loď málem rozmlátili. Líbil se mi Picardův únik z nepřátelské lodi. :D A chudák Dat se pro posádku obětoval... ()

Fingon

I zde musím po druhém shlédnutí bez dabingu jednu hvězdičku přidat. V prostřední části je to politikaření Rémanů v romulanském senátu trochu slabší a kecy o betazoidských svatebních rituálech dokážou leda tak navnadit (stejně jako pochyby o velikosti nádobíčka jistého klingonského míšence:-) ale všechno se to naštěstí obrátí v části O té velké bitvě, která mi přišla jako snad vůbec nejlepší filmová startrekovská bitva všech dob (do roku 2009, samozřejmě). Co oni s těmi loďmi udělají... Potěší cameo kapitánky (vlastně už admirála) Janewayové. PS, kdybyste byli na pochybách, kde se ukryl můj oblíbený rypák Ron Perlman, tak je schovaný pod maskou rémanského vicekrále. ()

AGAMENON

Další skvělé pokračování mého milovaného Star Treku. Dost se mne dotklo, že je uváděn až na videu (já ty distributory nenávidím). Trochu jsem zklamán akčními scénami, které buď jsou natočený rutině nebo hůř nudně, i když závěrečná kosmická bitka je špica. Proč vyměnily režiséra a představitele poručíka Rikera za rutinéra Bairda je záhada. Dabing se povedl, jen nechápu proč Bohdan Tůma dabuje Data když zpívá (král českého dabingu to moc neumí na rozdíl od Spinera). Doufám, že toto není poslední filmové setkání s Novou generací. Žijte dlouho a šťastně. ()

Slarque

Nejsem žádný trekkie, ale film má docela dobrý scénář, který se točí hlavně kolem Pickarda a Daty. Režisér si počínal celkem zručně (docela povedené akční a bitevní scény prozrazují, že je lepší jako střihač) a tak rozloučení s posádkou Nové generace dopadlo lépe, než jsem čekal. Ale radši bych ho býval prožil v kině. ()

jarous

Hodně temný příběh a přitom začíná tak optimisticky svatbou, ale pak už jen sešup, ze kterého se kapitán Picard obtížně dostává a na konec mu sebeobětováním pomůže úžasný Dat, Toho je opravdu škoda, byla to moje velmi oblíbená postava. ()

klerik

Star Trek moc nemusím, ale tento bol fajn. Prekvapivo akčné, funkčný ústredný konflikt. To, že chlap v elasťákoch s akýmsi ukazovátkom v ruke páli po nepriateľoch, filmu asi vytýkať namôžem, ale to, že Stewart pri všetkej tej akcii vyzerá občas aj smiešne, áno. Vynikajúci úvod, zábavný zvyšok... ()

SeBig

První díl Star Treku, který jsem viděl a taky první díl, u kterýho bych dokázal říct, že mě to celkem i bavilo. ()

Chrustyn

Tak se mi konečně po několika měsících poštěstilo dokoukat poslední startrekovský film a stejně jako většina s deseti dílů je tento "jen" průměrný. Většina dílů této sci-fi série prostě nikdy nemá tu správnou gradaci nebo napětí aby dokázali udržet diváka v pozornosti po celou dobu. Takže zbývá jen poděkovat Abramsovi, že to vzal za úplně jiný konec a nenechal se zde přespříliš inspirovat. ()

Yardak

Čtvrtá a závěrečná akce kapitána Picarda a spol. se dost povedla. Sice ke konci filmu bylo až moc loučení - asi se opravdu čekalo, že další díl už nebude, ale i tak slušné 4 hvězdy. Jen chudák android Data. ()

mcb

Nejlepší Star Trek od Motion Picture z roku 1979 a zároveň velmi důstojné završení Generation ságy. Baird pochopil, v čem sérii s posledními díly docházel dech, tak přidal na akčnosti, velkofilmovém looku, navrch dynamicky přetavil povedený scénář Johna Logana do velmi vyváženého filmu. Nechybí monumentalita, tradiční blockbusterové pomrkávání směrem k nastupující vlně sci-fi, úcta k trekkovskému univerzu a jeho fanouškům (ti si jistě užijí odkazy směrem k seriálům), ani perfektně natočené souboje, jimž vévodí bitva mezi Enterprise a Scimitaru, která nemá ve srovnání s předchozími díly obdoby. Škoda, že to naprosto propadlo - po tomhle by si Picard a spol. jistě zasloužili ještě jeden přídavek. ()

honajz

Slabých pět. Důstojné zakončení série (ten restart pro teenagery neberu jako Star Trek), kde vyšel čas i na Janewayovou a pár lidí z Deep Space Nine, nechybí vtípky (i když jich není tolik) a navíc je zde víc akčních scén a výborné záběry bitvy. Přesto je to chvílemi chladné, Frakes dokázal svou režií filmům dodat určitý pocit i dobře podat filozofično, a to zde tentokrát chybí. Pickardovu dojetí nad vlastním klonem nevěřím ani ťuk, tahle linie prostě nefunguje. Není to špatné, ale chybí tomu jakési ozvláštnění, které uměli jak Nimoy, tak Shattner i Frakes na režisérských židlích. Naird to vzal rutinně, jako nějaký akčňák, čímž jen dokázal, že svět Star Treku vůbec nepochopil. ()

rikitiki

Tomuto filmu jsem vděčná. Definitivně jsem si ověřila, že ze mě nikdy nebude Trekkie. Naivnoučký příběh o jedné, vcelku pochopitelné, vzpouře, kterou potlačila nadřazeně jednající Federace si mě nezískal. Stejně jako spíše televizní výbava, kamera i herecké výkony (scéna svatební noci, byť cudná, mi vyvolala husí kůži). Scény bojů byly viditelně kašírované v každém ohledu. SHRNUTÍ za mě už udělal Lister z Červeného trpaslíka: Nechte si ty startrekovský kecy takhle brzo po ránu! (což platí pro jakoukoli denní či noční dobu). ()

jonyyy

Obrovský rozdíl oproti prvním dvěma seriím ST: Nová generace. Konečně pořádné zbraně (žádné směšné krabičky) a dočkal sem se i bitvy ve vesmíru. 75% ()

Pítrs85

Tom Hardy jako hlavní záporák si to dává, ale jinak je tenhle Star Trek prostě jen jeden z mnoha, přehlédnutelnej, dějově nijak nepřekvapující, nebo snad dokonce strhující (dovedu si představit, že by tenhle matroš stačil na jednu jen o trošku delší a (asi) o hodně dražší epizodu). Ale pravověrný trekkies byli/jsou určitě spokojení, protože tohle prostě JE klasickej Star Trek. Škoda jen, že za měsíc za dva už si pomalu nebudu pamatovat, o čem že to vlastně bylo a výjimečně za to nebude moct můj Alzheimer... ()

eraserhead666

Tohle ne. Už zase epizoda seriálu natažená na celý film. Ukecaná, viditelně natahovaná a vatou vycpávaná nuda. Trikově možná dobrá, ale mě dobré triky na dobrý film nestačí. ()

ARI50

Deset a opět pro mě celá tahle vesmírná dlouhá doba poznávání a spojování i překvapování a nudy tak je v celku povedené ale ne ohromující bohužel. ()

JASON_X

Po slibné úvodní scéně z Romulu přijdou bohužel bodré svatební proslovy ve stylu seriálů Jaroslava Dietla, honičky na čtyřkolkách, a pak se dokonce zjeví i ta nesnesitelná Janewayová. Ale nenechte se odradit, pak už to bude jen lepší. Tento díl je opět spíš pro teenagery než pro nejmenší, upírská rasa Remanů je pohledná, jejich šéfík překvapivý, no a nakonec Picard opět totálně zmasí Enterprise, ale stejně vyhraje. To snad není spoilerování, to je přece každému už dopředu jasné. ()

ScarPoul

Nemôžem tomuto filmu odoprieť plné hodnotenie. Tam kde Unforgotten Country nadchýnala, rôznorodým prostredím a snahou o doposiaľ nevídanú akčnosť, tam Nemesis ako film novej generácie, spĺňa všetky sci-fi atribúty, ktoré tak vyznávam a ktoré mi spôsobujú určité potešenie. Každá jedna z postáv je už dokonale vykreslená a aj pre mňa, ktorý som nikdy nevidel seriál, dávali konania postáv určitý zmysel. A práve preto bolo stotožnenie s nimi priam dokonalé - takže posledných desať minút si film krásne zahral s mojimi emóciami. Čo sa týka akčných scén - nemám čo vytknúť, trikovo vychytané a v niektorých momentoch až dychberúce. Síce sa nájde kopec vecí, ktoré by sa dali spraviť inak, ale to na výslednom dojme nič nemení. Rozlúčka s posádkou Enterprise je pre mňa určitým zadosťučineným a Date, je predsa len Spock nového tisícročia aj keď som pred týmto faktom dlho zatváral oči. ()

malylada

Na začátku jsem dostal strach, že dostaneme remake epizody s bratrem Data Lorem, naštěstí se tak nestalo. Děj je o proti všem dílům hodně triviální, nevyhne se logickým lapsům a má blíže k akčním scifi než ke klasickému Star Treku. Nová rasa připomíná spíše postavy z Blada a masky se mi moc nelíbily. Nicméně Dan Hardy, v jedné ze svých prvních rolích sehrál záporáka na jedničku, ne-li jednoho z nejlepších v tomto vesmíru. Konec nabízí jednu z nejlepších vesmírných bitev a je opravdu parádně vygradovaný. Určitě důstojné zakončení patnáctileté pouti této posádky, až se to zdá být neuvěřitelné.....7/10 ()

Lacike

Stal sa zo Star Treku tupy akcny vyplach? Vyzera to tak, lebo najväcsi priestor vo filme ma akcia a superenie medzi Picardom a hlavnym zaporakom. Nastastie je akcia spickova a tempo zbesile, takze az po filme si divak uvedomi, ze tomu tak nejak chyba klasicka filozoficko moralna myslienka. Pritom tu je. Myslienka o tom, ci jedinecnost cloveka spociva v genetickom zaklade alebo vplyvom prostredia a skusenosti. Akurat je zatlacena do pozadia. Rovnako ako cela linia s Romulanmi. Dalsou skvelou rasou, ktora mala v serialy velky priestor a tento diel mohol byt o uzavreti mieru medzi nimi a ludmi podobne ako siesty film v ktorom sme sa lucili s prvou posadkou sa venoval uzavretiu mieru s Klingonmi. Ale bohuzial tato zapletka nie je vyuzita. A kedze je toto posledny film s posadkou TNG, tak sa poriadny priestor mohli dostat jednotlive postavy, aby sme si ich naposledy uzili a poriadne sa s nimi rozlucili. Ale ani to sa uplne nevydarilo. Hlavny priestor ma znova Picard a Data, ktory definitivne zavrsi svoju cestu za ludskostou. Riker a Troi maju aspon svatbu a drobnu ulohu v deji pri bitke so Shinzonom a La Forge, Worf a doktorka su skoro zbytocni. Potesia aspon kratke cameo vystupy Guinan, Wesley Crushera a Janewayovej. Takze vysoke hodnotenie davam hlavne za skveleho zaporaka v podani mladeho Toma Hardyho a fantasticke akcne sceny. Zrazka dvoch vesmirnych lodi je jedna z najpôsobivejsich trikovych scen v celom Star Treku. Akciu skvele doplna soundtrack s pôsobivou Remanskou temou. Po skonceni filmu si ale zakazdym pustim aj pol hodinu vystrihnutych scen, ktore stoja za to a venuju sa viac jak postavam, tak hlavnej myslienke filmu. Vysledkom je skvele akcne sci-fi ale slaby Star Trek. Dodnes ma serie, ze po komercnom fiasku v USA film v Europe nasadili len na najväcsich trhoch ako su Nemecko alebo Anglicko a u nas to neslo. Vidiet finalnu vesmirnu bitku na platne by bol neskutocny zazitok. 7/10. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)