Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Mikino00

Extrémně trapná komedie bez humoru v hlavní roli s polenem a primadonou jménem Chevy Chase, jehož humor mi vždy lezl na nervy. Film poskládaný z gagů střeštěného humoru toho nejubožejšího rázu. ()

kritiklon

Bohužel musím konstatovat, že od této vánoční komedie jsem čekal mnohonásobně více. Na "Christmas Vacation" jsem slyšel jen samou chválu a proto je asi zklamání ještě daleko větší než by bylo bývalo. Myslel jsem že půjde o originální vánoční komedii u které se budu trhat smíchy ale namísto toho jsem viděl spíše průměrný, americký vánoční kýč, který sice humor nepostrádá ale nemůžu tvrdit že jsem z toho filmu byl nadšenej! Vtipů mohlo být víc, naopak méně jich mohlo být těch, které by se dali zařadit do kategorie trapných výstupů. Dle mého názoru mírně přeceňovaný snímek. 3,5* za 73% ()

HonzaSim

Tohle je jeden z nejlepších vánočních filmů všech dob? To už si děláte srandu ne? Přiznávám, že jsem se celkem bavil, ale jen necelou polovinu filmu, kde jsem se také několikrát zasmál. Poté už to šlo hodně z kopce a dokoukával jsem to prakticky jen z povinnosti. Pro mě jsou Vánoce Sám doma a Láska nebeská. Na tento film jsem po čtvrt století narazil poprvé a vysílat ho v televizi, asi bych u něj nevydržel. Hodnotím jako průměr a to ještě s přivřenými oči. Hodina by bohatě stačila. Další z filmů, u kterých se superlativy vůbec nesouhlasím. 45% ()

Untentrauer

Jestli někdo hledá film, který ho naladí na Vánoce pak je to tenhle! Z filmu přímo srší vánoční atmosféra. Je to velice povedená a střeštěná komedie, která vždy pobaví. ()

Mimomisu

Jako malej jsem to viděl mockrát, na VHS i v televizi. Teď, po hodně letech musím s hodnocením níž. nostalgie pořád funguje, ale těch opravdu fungujících vtipů tam není zdaleka tolik. 81% je samozřejmě moc ()

jilda

Jestli je nějaký lepší Vánoční film, tak sem s nim! Super hudba a Chevy Chase s hodně zvláštním příbuzenstvem se snaží o pohodu a klid, ale vůbec mu to nejde:-) ()

waits

Bavil jsem se! Chevis Chase je výborný, příihody správně praštěné a nechybí ani poselství pro zaměstnavatele (Policista k unesenému: Vy jste letos nedávali vánoční prémie? Kdybych měl obušek, tak vás přetáhnu). A přitom všem to byl opravdický vánoční rodinný film. ()

rsimonyi

Vánoční prázdniny jsou nejlepším filmem ze série Bláznivých dovolených. Všem doporučuji, opravdu skvělá komedie s návodem na to, jak si ukrást v lese Vánoční strom i s malým návštěvníkem z přírody. ()

cherita

Vždycky mě mrzelo, jaký má ta komedie slibný start, ale pak se s příjezdem bratránka Eddieho a jeho rodiny zvrhne v přehlídku nechutností, která vrcholí o štědrovečerní večeři. Pamatuju si, že když jsem byla malá, měli jsme ten film na videu a koukali jsme se na něj právě jenom po tuhle scénu. Na zvracejícího psa u nás doma totiž neměl žaludek nikdo. ()

Emzet

Možná ještě lepší než jednička - s vánoční atmosférou (ale ne extrémně kýčovitou) se přeci jenom člověk usmívá o něco víc. ()

Caine

Pro mě je to už nejtradičnější vánoční film, až takhle tuto komedii zbožňuju (možná proto, že Vánoce zrovna moc, respektive vůbec, neprožívám). ()

chimeracerberus

Tak presne takto si predstavujem zábavu na Vianoce. Film plný tých najlepších vtipov, ohromujúcich filmových hlások, pri ktorých niekedy až ostáva rozum stáť. Pomyslíte si, že ako môže niekto takú vec vypotiť ako Klark Griswold. Film svojou pútavosťou a tempom dokáže zaujať celú rodinu. Doporučujem Vám si tento snímok najbližšie Vianoce nenechať ujsť. Malé zhrnutie: HUDBA: 4/10 * HUMOR: 9/10 * ORIGINALITA: 8/10 * DEJ: 10/10 * ()

Tominecek

Jedinečné, vždy potěší: "Všichni přinášíme oběti, Audrey." "Všichni? Spíš ty se svým bratrem? Máš ponětí, jak je to příšerné, mami?" "Ja zase spím s tvým otcem. Nedělej z toho drama." ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)