Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

CHIPOSS

Vezměte Chevy Chase a Petra Olivu a zvolna je orestujte na skvělém scénáři, přidejte předem lehce naložené vedlejší postavy a nechte krátce podusit. Takto připravenou směs zabalte do vánočních svátků a dejte zapéct na 100% úspěch do Warner Brothers. Co víc říct?! Jedna z nejlepších komedií, která se prostě musí vidět. ()

eli.s odpad!

Na tento snímek jsem narazila jen náhodou v bezmezném množství filmů s vánočním námětem, jež televize odvysílala. Musela jsem se smát. Nikoliv rádoby vtipným frázím, jimiž snímek přímo přetéká, ale tomu, jak tristní film sám o sobě je. V případě, že si režisér kladl za cíl uvést americkou komedii do naprosté absurdnosti a trapnosti, jedná se o velmi přesné provedení. Absurdnost poté nalézám i zde po zjištění, že něco tak naprosto levného a otřesného má 84%. ()

monny9987

Tomuto filmu nemôžem ja osobne nič vytknúť. Milujem tú snahu o typickú rodinnú vianočnú idylku. A vždy to dopadne presne tak, ako aj v realite zvykne. Vždy sa niečo pokazí, rodinní príslušníci nám občas lezú na nervy, ale nakoniec nás všetkých zaplaví emócia, ktorá všetko vyrieši. Chevy Chase, ako vždy, aj so svojimi očami a grimasami, proste nemá jednu chybu. ()

LEOM

Naprostá vánoční klasika, přiznám se že mi nesedí filmy, kde jedna absurdní situace vytváří druhou, ale tady je to výjimka potvrzující pravidlo. Je to asi tím, že jim to není vyhrocený do absolutního extrému a představený charaktery prostě nemají chybu, když už myslíte že je to přesně co má být tak se jakoby nic objeví Eddie se svým autobusem aby filmu dodal ještě větší drive....paráda... no a v momentě kdy se na scéně objeví strýček s tetičkou Bettany už jen řvete smíchy prostě stylovka 95% ()

HenryBlake

Vánoce bez této komedie by snad ani nebyly pravé vánoce! Viděl jsem to asi po 20té, ale na Griswoldy se dá dívat pořád a pořád dokola :) ()

shakeXL

Asi nejlepší komedie co se týče rodiny Griswoldů. Poprvé jsem se opravdu válel smíchy a ani teď to čas od času neomrzí. ()

Ratchet007

Komedie hodně podobná jiné komedii s názvem Budiž světlo! Nicméně tato komedie mě nijak moc nezaujala. Sem tam se sice našlo něco co mě pobavilo, ale bylo to asi jako jehla v kupce sena. Ze začátku to vypadalo jako fajn bláznovina, ale čím víc jsem sledoval děj, tím míň mě to bavilo. ()

Hansolo35

Naše vánoční klasika. Naštěstí letos s původním dabingem. Takže po x-té znovu zažíváme pravý americký vánoční blázinec...ale nepřipomíná mi to něco? :-D ()

udivena

Clark - hlava rodiny- romantik a idealista milující Vánoce a udělal by pro nádherné prožití těchto svátků opravdu všechno. Och jak mu rozumím. Pro mne kultovní komedie, která nesmí chybět žádný rok o Vánocích v televizi. Miluju ten okamžik, kdy přeřízne lano a dovolí vánočnímu stromku ukázat se v celé kráse :-)) Opravdu povedený film. ()

Hidoshito

Tenhle typ (přemrštěného) humoru fakt nemusím. Ne všechno bláznivé je zákonitě vtipné... Když to porovnám např. s Home Alone, vyznívá to hóóódně blbě (dabing nedabing). ()

klobasa

Výborná komedie, asi jsem změknul.:-) Navzdory většině se mě právě jeho tv dabing libil.Některé scénky fakt kult.Na vánoce ideální volba.85% :-) ()

kanadan2010

Parádní komedie,pouštím si ji vždy o vánočních svátcích,ale s původním VHS dabingem.Strýček Lewis s tetou Bettanny nemají chybu.Myslím že i soundtrack by stál za to! ()

Rostack

Výborný film, který je po celých 93 minut plný vtipu a vánoční "pohody". Bez tohoto filmu si snad Vánoce už ani nedovedu představit. ()

wdo odpad!

U tohoto "díla" jsem se zasmál pouze u úvodních titulků. Zbytek byla trapnost nad trapnost. ()

mr_radek

Klasika, která k mým Vánocům prostě patří. Chevy Chase a jeho bláznivá rodinka sní o harmonickém prožití vánočních svátků, ovšem nic neprobíhá podle plánu, pak už jen stačí bratranec Eddie a dílo zkázy je dokonáno. Konec samozřejmě silně americký a vše dobře dopadne, ale tak když jsou ty Vánoce, tak jim to odpustíme. ()

neowhiterabbit

Ač nemáme Santu, umíme si představit české Vánove bez americké klasiky s Chavy Chasem v hlavní roli coby rádoby nejlepšího "osvětleného domu" v ulici? I po tom téměř čtvrtstoletí se u této komedie skvěle pobavím, ikdyž pravda, jen kolem období Vánoc. V létě to prostě není ono, ale na to má Chase zase jiné komedie :-). Nápadité maléry jeden za druhým včetně jejich "téměř" napravení malérem jiným :-D. Ano, jak čtu níže, je pravda o dvojím dabingu. Ale i tak, že vlastním DVD, neodolám té verzi (ať už je jakákoli) v TV s notnou dávkou reklam na ....odchod na WC ? Ale s těmi už to jiné nebude.....proč si film neprodloužit o dalších 15-20 minut, že? Tak skvělou zábavu všem příznivcům těchto ztřeštěných komedií (nebo herců?? :-)) ()

Oxytocin

Nebojím se dát 5 hvězdiček, protože tento film patří mezi ty, kterém si musím pustit každé Vánoce. Výborné vtipy, scény, herci... výrazně předčí minimum "ujetosti" (auto pod přívěsem kamionu, vstup policajtů do domu...). Skvělé. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)