Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

as-minor

Až na pár výborných hlášok to bolo dosť otravné. Celkom nerozumiem miestnemu hodnoteniu, ktoré je podľa mňa prehnané a film vytiahlo až k tým najlepším komédiam. Na začiatku to malo „grády“, ktoré to však postupne strácalo, až sa to ku koncu vlastne stalo trápnou vianočnou maškarádou bez pridanej hodnoty. Zasmial som sa hlavne v úvode, pri hláškach ako „tlustý pysk”, atď. a v závere som sa skôr hanbil za režiséra aj celú hereckú družinu, ktorá bola súčasťou až prehnane stupídnych scén. Pre mňa teda ide o taký slabší priemer na poli vianočných komédií. ()

NikiVai

Vánoční prázdniny nás provázejí každými Vánocemi. A pokaždé, už tolik let, se skvěle pobavíme. Griswoldovi a jejich svátky se jen tak neomrzí :) ()

Frood

Jednoznačně moje nejoblíbenější vánoční komedie a zároveň nejlepší z celé série dovolených rodiny Griswoldů. Už jsem ji viděl tak 15x a je čím dál lepší. A Beverly Angelo je stále neskutečná kočka. ()

oskiii

Tohle k Vánocům neodmyslitelně patří a nikdy to neomrzí. “Bazénová” scéna, kdy se Clark dívá z okna, u toho zpívá Bing Crosby Mele Kalikimaka…to je už klasika. K tomu Randy Quaid v roli burana. Jízda od začátku až do konce a jednoznačně nejlepší díl celé série. ()

tween3r

Asi jsem čekal víc rodinných klišé a celkově větší dynamiku mezi scénami.. ale na druhou stranu jde o klasickou vánoční komedii z osmdesátek, takže to bych chtěl po scénáristech asi moc :D Griswoldovi prostě patří k tomu nejlepšímu, co můžou vánoční prázdniny nabídnout. Škoda, že je těch filmů tak málo.. ()

edua

Od prvního shlédnutí této bláznivé komedie se stal tento film naší rodinnou povinností každé Vánoce. Občas mám pocit, že se naše Vánoce čím dál více blíží Vánocům podle Clarka Griswolda. ()

nikoliatko odpad!

akože čo na tom bolo vtipné? tie ich trápne vtipy za každú cenu??? jediná pekná pasáž bola, keď tomu šéfovi vysvetlil, že tie peniaze potrebuje atď .. ale inak dosť na houby ()

Katty Avok

Na poli bláznivých komedií je tahle snad mou nejoblíbenější. Pobaví mne při každém shlédnutí. Ačkoliv miluju zvířata a hlavně kočky, tak černý obrys pod křeslem a veverku považuji za jedny z nejoblíbenějších scén :) ()

CrashHP

Škoda, že v dnešných časoch netočia bláznivé komédie akou je táto vianočná s bláznivou rodinou Griswoldovcov. Perfektná zábava pre celú rodinu s kopou vtipných scén a skvelých hlášok. ()

k.rakonos

Až nepochopitelně vysoké hodnocení této spíše průměrné komedie, u které jsme se jako rodina moc nepobavili. Pár scén dobrých, ale hodně jich bylo z doby tak Laurela a Hardyho, čekali jsme od toho i dle hodnocení o hodně více. Mnohem vtipnější a zábavnější je Vánoční skřítek, to nemělo chybu. ()

JerryPilsen

Nevím čím mě to dostalo,ale dívámse každé vánoce když na to natrefím.Griswold je hrozný smolař,který si vánoce stejně užívá.Jinak je to celé spíš parodie na americké vánoce,viz rozsvěcení střechy-nejlepší scéna. ()

Mia_Wallace

Tenhle film je prostě vánoční tradice, vždy pobaví, vždy potěší.Bez Griswoldovic rodiny by Vánoce nebyly to pravé ořechové! ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)