Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

4daPeace

Verdikt: Povidka Toma Tykwera o lasce slepho mladika se zacinajici hereckou (hraje Natalie Portman) je uzasna, zvlaste kdyz chytne zrychleny dech, ta by byla ze pet hvezdicek. Nektere dalsi povidky docela zaujmou, u jinych vam zrejme bude chybet pointa ci nejaky zaver. Ted, 4 hodiny po shlednuti tohoto filmu, kdyby se me nekdo zeptal, at mu vyjmenuji vsechny povidky, nevzpomenu si, protoze se nejak vyrazne nevryly do pameti. Ale rozhodne to stoji za shlednuti, zvlast, pokud jste nekdy byli v Parizi a budete poznavat znama (nikoliv turisticka) mista... ()

cubajz

je mi trapné dávat nízké hodnocení tak ambicióznímu snímku, ale musím se přiznat, že Paříž moc rád nemám, francouštinu nesnáším a povídky mi až na dvě výjimky přišly úplně o hovně. ()

zuzinka2

Některé povídky se mi hodně líbily (Parc Monceau - Alfonso Cuarón, Tour Eiffel - Sylvain Chomet, Faubourg Saint-Denis - Tom Tykwer, Loin du 16éme - Walter Salles a Daniela Thomas), jiné jsou lehce nadprůměrné ( Quais de Seine - Gurinder Chadha, Quartier Latin - Gérard Depardieu a Frédéric Auburtin, Quais de Seine - Gurinder Chadha, Place des Victoires - Nobuhiro Suwa) a některé šly naprosto mimo mě (Porte de Choisy - Christopher Doyle). Ale celkově ve mně zanechal film, i přes nevyrovnanost jednotlivých povídek, velmi pozitivní pocit. 70% ()

tomtomtoma

Příjemných 18 příběhů z Paříže, ze kterých je poznat úcta a láska k tomuto magickému městu. Za nejlepší považuji tři povídky: TUILERIES od bratrů COENOVÝCH, kde se americký turista (Steve Buscemi) stává obětí žárlivého mladíka v podzemí metra, BASTILLE od ISABEL COIXET, kde se muž (Sergio Castellitto) chystá opustit svou ženu (Leonor Watling), ale pro její leukémii s ní zůstává, znova se zamiluje a po její smrti cítí citovou vyprahlost a zůstává sám, a TOUR EIFFEL od SYLVAINA CHOMETA, výborná pantomima, kde se mim (Paul Putner) seznámí s mimkou (Yolande Moreau). Následuje příběh kadeřníka a prodejce v povídce PORTE DE CHOISY od CHRISTOPEHRA DOYLA, příběh matky (Juliette Binoche), která se musí smířit se ztrátou svého malého syna v příběhu PLACE DES VICTOIRES od NOBUHIRA SUWY, těžký život afrického přistěhovalce v PLACE DES FETES od OLIVERA SCHMITZE, hledání vášně staršího páru (Fanny Ardant a Bob Hoskins) v PIGALLE od RICHARDA LAGRAVENESE, upíří příběh QUARTIER DE LA MADELEINE od VICENZA NATALIHO, láska slepého mladíka FAUBORG SAINT-DENIS od TOMA TYKWERA, projednávání rozvodu v QUARTIER LATIN od FRÉDERICA AUBURTINA a GÉRARDA DEPARDIEUA, americká turistka zamilovávající se do Paříže v 14. OKRSKU od ALEXANDRA PAYNEHO. A pak následují slabší příběhy zamilovanosti a lásky MONTMARTRE od BRUNA PODALYDÉSE, QUAIS DE SEINE od GURINDERA CHADHY, LE MARAIS od GUSE VAN SANTA, PERE-LACHAISE od WESE GRAVENA a nic neříkající příběh chůvy DALEKO OD 16. OBVODU od WALTERA SALLESE a DANIELY THOMAS, příběh otce s dcerou PARC MONCEAU od ALFONSA CUARÓNA a o zhulené herečce QUARTIER DES ENFANT od OLIVIERA ASSAYASE. Ale jako celek je to milé představení v Paříži, kde je tak nádherné a krásné se procházet s milovanou bytostí, kde je tak krásné žít a pobývat. ()

vykur!

There are times when life calls out for a change. A transition. Like the seasons. Our spring was wonderful, but summer is over now and we missed out on autumn. And now all of a sudden, it's cold, so cold that everything is freezing over. Our love fell asleep, and the snow took it by surprise. But if you fall asleep in the snow, you don't feel death coming. ()

C0r0ner

Půlka fajn, Tykwerův příběh dokonce špičkový, zbytek totální sračky. Obecně nemám moc rád povídkové filmy, protože se mi líbí kontinualita děje a ucelenost příběhu. Pustil jsem si to vlastně jenom kvůli doplnění vzdělání a kdybych to neudělal, tak by se rozhodně nic nedělo. 50% ()

lakikaki

1. Podivne príjemné. (60%) 2. Príjemne romantické. (80%) 3. ?! (50%) 4. Absurdne vtipné. (90%) 5. Fajn zahrané a natočené, ale čo? (60%) 6. Netuším, čo to malo byť, ale s prihlúplym úsmevom som nedokázal prestať. (80%) 7. Krásne smutné. (90%) 8. Dojemné a silné. (90%) 9. Pravdepodobne najpozitívnejšia vec akú som kedy videl. (100%) 10. Jeden dlhý záber s vtipne originálnym ukončením. (80%) 11. Pohodové, ale nič viac. (70%) 12. Nádherne trpké. (90%) 13. Bezchybné. (100%) 14. Jemne hororová love story, ktorá pôsobí v rámci poviedkového filmu o láske neskutočne originálne. (100%) 15. Tak dobré a pritom tak prosté. (90%) 16. Masterpiece! (100%) 17. Geniálna konverzácia. (100%) 18. Neskutočne sympatický herecký koncert. (100%) ... Filmu by som piatu hviezdičku veľmi rád pridal, ale neurobím tak, aritmetický priemer mojich, na desiatky zaokrúhlených, hodnotení jednotlivých poviedok totiž vychádza na 85%, čo na objektívnych päť hviezdičiek nestačí. Hodnotiť teda budem objektívne, ale aj tak si viem svoje, a to vďaka tej poviedke, ktorú si v Paris, je t'aime nájde každý sám. [85%] ()

gabin(a)

Název filmu to říká za mě:-) Nejkrásnější město na světě, může mu konkurovat jenom Řím. Film krásný, fajn nápad, povídkové filmy mám ráda. ()

Vignette

Myslím, že nacpat silný nebo aspoň zajímavý příběh do sedmi minut je opravdu hodně těžké a kromě Tykwera to dokázal asi jen Oliver Schmitz (příběh s pobodaným černochem). Bylo fajn, že aspoň v závěru bylo naznačené pokračování kratičkých příběhů, ale ani to moc nevylepšilo můj dojem z filmu jako celku. Škoda, čekala jsem víc... ;) ()

zette

Ne, ze by me zaujaly vsechny povidky. Ale celkove je to zabavna vztahova smes na pude jednoho mesta, ktere znaji vsichni a ktere je ve filmu uplne jine, jak ve skutecnosti.-). Nic, co divak musi videt opakovane, ale na jedno podivani uplne bez problemu. ()

Davosh

MONTMARTRE - Bruno Padálydés - 3*;QUAIS DE SEINE - Gurinder Chadha - 5*;LE MARAIS - Gus Van Sant - 2*;TUILERIES - Coen´s Brothers - 5*;LOIN DU 16ÉME - Walter Salles a Daniela Thomas - 4*;PORTE DE CHOISY - Christopher Doyle - 1*;BESTILLE - Isabel Coixet - 3*;PLACE DES VICTOIRES - Noburiho Suwa - 2*;TOUR EIFFEL - Sylvain Chomet - 4*;PARK MONCEAU - Alfonso Cauron - 2*;QUARTIER DES ENFANTS ROUGES - Olivier Assayas - 2*;PLACE DES FETES - Oliver Schmitz - 4*;PIGALLE - Richard LaGravenese - 3*;QUARTIER DE LA MADELEINE - Vincenzo Natali - 5*;PERE-LACHAISE - Wes Craven - 4*;Faubourg Saint-Denis - Tom Tykwer - 5*;Quartier Latin - Deperdaieu & Auburtin - 3*;14e ARRONDISSEMENT - Alexander Payne - 4* Sice mi průměr vyšel blíže k 3 hvězdičkám, ale díky Tykwerovi jsem prostě ty 4 dat musel. ()

mortak

Třído sednout! Na začátku hodiny vám přečtu hodnocení vašich slohových prací na téma Paříž. (1) za E - stereotypní představy o Francouzích. Banálně napsané i natočené; (2) za F - říkala jsem vám, že barvotiskové agitky tady nechci. Ta jejich černobílost lidi spíš naštve než povznese; (3) za C - dnes už vlastně nikterak neurážející, ale má to v sobě náboj osudovosti; (4) za B - jak je v příběhu konflikt, hned to má tah na branku. I ten stereotypní pohled na Francii jev povídce hezky vyjádřen knihou; (5) za C - to je spíše do veřejnoprávní TV jako varující klip placený státem. Ale je v tom tolik emocí, že to má smysl; (6) za F - chtít být násilně "cool" dopadá většinou katastrofálně; (7) za A - skvělá práce se stereotypy hollywoodských dojáků a stereotypy francouzských art filmů; (8) za C - herecká etuda pro jednu herečku s trochou slz; (9) za E - tak si státní úředník představuje vznešené umění. Ty přízemní buržoazní představy!; (10) za C - klasická vztahová studie s trochou tajemství; (11) za A - slabost a závislost. Emočně silné!; (12) za C - moc hollywoodské, málo francouzské; (13) za B - Ce n´est qu´une blague, mais une blague charmante; (14) za D - skvělé kamerové cvičení, citace, citace, ale je to celé někde jinde než zbytek; (15) za A - originální přístup k rovnici ona-on; (16) za A - opravdu to znělo dramaticky; (17) za E - usedlé, divadelní, stokrát provařené; (18) za D - studentské, oslavné,ale neurazí. / Každý z vás, studenti, je výjimečný, ale váš "film colectif" je jako celek průměr. ()

Riley

Kouzelné, krásné, Paris, je t'aime aneb co se může za jeden den stát v jednom městě! Lepší než NY! (poz. nadcházející názvy povídek jsou zcela smyšlené) 1) Lonely in a city of love - hezká pointa, ale nic víc (**) 2) Beautiful girl under the scarf - strašně hezký, svěží, barevný a ta holka je snad nejhezčí holka, jakou jsem kdy viděla. :) (****) 3) I don't speak french - to jsem nepochopila (*) 4) When you visit a perfect city - aneb Paříž trochu jinak (****) 5) Nanny - no comment, výborný, v pár minutách takřka beze slov vyjádřeno tolik. (*****) 6) Hair - opět nepochopeno, ale jako reklama na účesy moc hezké :) (*) 7) How can death change your life? - zajímavé!!!! (***) 8) Cowboy - zdálo se mi to, nebo to bylo příliš pobožné? (***) 9) Story of a boy with a big bag - nesnáším klauny (*) 10) Daddy - a? pointa? Jediné co mě bavilo byl anglo - francouzský rozhovor (**) 11) Hashish woman - hmm ničím extra nezaujalo, jen snad tím hašišem :) (**) 12) Two caps of coffee - nádhera, tááák smutné (*****) 13) For a million years - ta písnička byla nádherná, jinak jsem to opět nějak nepobrala (**) 14) Twilight story :) - super, Paříž = město lásky (****) 15) Oscar Wilde - jak může mrtvý básník změnit váš život? :) (***) 16) I love you in summer, spring, fall and winter - ta zrychlená láska se mi moc líbila (****) 17) Divorce - vtipné, chytré, k zamyšlení, ti dva byli pro sebe stvoření, takle hezkej rozvod jsem ještě neviděla :) (*****) 18) Homework = how did you spent your holiday? - výborný, nádherná tečka na závěr a tak hezký, milý, pravdivý, sympatický, ještě nějaké superlativy? :) (*****) - AČ PRŮMĚR VYCHÁZÍ NA 3,1 CELKOVÝ DOJEM POVYŠUJE O JEDNU HVĚZDU NAVÍC A PŘÍŠTÍ VÝLET SMĚR PAŘÍŽ PROSÍM! :) ()

Slavníkovec

Kompozice celé dvacítky filmových umělců na velkém plátně. V tom nejkrásnějším zobrazení, od kterého se nedá očima odtrhnout. Životy lidí z nejkrásnějšího a také nejtajemnějšího města světa. Paříže. Každý minipříběh má v sobě shované zvláštní kouzlo jedinečnosti, přirozenosti a velmi velkého filmového obsahu, který by nepostrádal filmovou plynulost a umělecký um ani ve větším formátu než 15 minut. Je proto těžké vybrat tu nejlepší ze všech. Po dlouhém rozhodování u mne vyhrála milostná povídka v podání Toma Tykwera. ()

Aquarius

Páčili sa mi Coeni, Walter Salles a Daniela Thomasová, Gus Van Sant, Christopher Doyle, Isabel Coixetová, Oliver Assayas, Tom Tykwer a Alexander Payne. ()

Rockwood

Čtyři body... pouze čtyři body. A to kvůli jednomu příběhu. Mě se to líbilo, velice líbilo. Nebál bych se tomu dát pět hvězdiček, protože si to těch pět asi zaslouží. Ale prostě nemůžu. Ten příběh, kde hrál Elijah Wood se svítící krví a s upírkou, do ktré se zamiloval... proboha. To byl děs. To mi udělalo hodně velkou černou kaňku. Já celkově upíří tématiku nemám vůbec rád... možná kromě hraběte Drákuli. Ale proč tam dávali tenhle příběh, dyť tím to snad jen zmrvili. Nevím, možná si to obecenstvo žádalo, ale já bych se bez toho obešel a strašně rád. Aspoň bych potom neměl zkažený, ba co víc, zaujatý pohled na zbytek. ()

SoolenJV

Rozhodně zajímavý projekt, bohužel s poněkud proměnlivou kvalitou jednotlivých příběhů. Rád bych vyzdvihnul vizuálně zajímavou upířinu s Elijahem Woodem, příběh o dvou mimech, smutný příběh o umírající manželce, Tykwerovy hrátky s časem a Ceonovskou scénku v metru. Jinak příjemná vzpomínka na Paríž, kterou jsem měl možnost navštívit. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)