Almásy

vsetky chyby koncia ked si spomeniem na uzasnu atmosferu, kirsten dunst a soundtrack. fakt ma mrzy len ze sofia trosicku odflakla scenar, kedze som dufal ze postave Ludvika sa budeme venovat trosicku viacej, ale cez to vsetko klobuk dole. genialny film. ()

weselow

Vzhledem k poprockovému soundtracku, který asi nikomu soudnému neseděl, byl film určen pro mladší a naivnější publikum, ale do obyčejného teen filmu to mělo už kvůli etiketě Coppola naštěstí přece jenom poměrně daleko. ()

iantomasik

Opravdu intimní, minimalistické a krásné. Jen postřeh... Onen zprofanovaný záběr na tenisky a Mariiny nohy vlastně vystihuje celý snímek - ženskost, dospívání, bezohledné pošlapávání hodnot starého kontinentu a konvencí historických filmů. ()

Čtec

Přišlo mi to nějaké ploché a vadily mi ty občasné moderní "názvuky". Dovedl bych si celou věc představit raději tradičně-historicko-velkofilmovější... Jinak Kirsten Dunst se své role dívky, která přijede z rakouského buranova do té jediné země kde lidé mají vkus, zhostila velmi dobře. ()

Looser

Pro mně zklamání a asi budu jediný, kterému se moderní hudba k filmu moc nehodilo. Kirsten Dunst je v pohodě ale jinak takový normální historický film v netradičním aranžmá. ()

Hortenzia

veľmi slabé tri...zobraziť máriu antoinettu len cez jej šatník a neschponosť mať sex s mužom,ktorého si musela vziať ma príliš neberie...ale kostýmy boli perfektné a jason schwartzman samozrejme tiež ()

Ralna

Už při prvních záběrech jsem zpozorněla, vzpomněla jsem si totiž, že když jsem před lety byla v kině, pouštěli trailer na tento film a byla jsem dost vykulená z toho, že k historickému filmu pouští moderní hudbu 21. století - přesněji jakýsi pop-rock. Celý film doprovázela opravdu moderní hudba, jen výjimečně hrálo něco stylovějšího, ale stejně to zavánělo novotou. Film byl hooodně koukatelný. Biografický příběh o Marii Antoinettě, o dívce z rakouského dvora, kterou v jejích 14cti letech provdali za Francouze Ludvíka XVI., aby se tímto tyto dvě země spřátelily. Jejím "úkolem" bylo přivézt na svět syna, což byl problém, protože Ludvík byl frigidní. Samozřejmě rodina i okolí všechno sváděli na Antoinettinu neschopnost svést manžela, začali se šířit pomluvy o její neplodnosti apod. Herečka Kirsten Dunst byla rozkošná. Film byl natočený perfektně, taky aby ne, kžyž je režisérkou Sofia Coppola. Zaměřila se spíš na rituály francouzského dvora, na všechen ten přepych, na to, jak si Antoinetta žila, jak rozhazovala peníze za večírky a šaty, a přitom poddaní neměli ani z čeho upéct chleba..., na vztahy mezi šlechtou, na pomluvy. Historickým faktům se příliš nevěnovala. Jediná věc, která mi tam scházela, byl pořádný závěr. Skončilo to počátkem francouzské revoluce. Co se ale dál stalo s Antoinettou poté, co opustila sídlo? S jejími dvěma dětmi a Ludvíkem XVI.? Přitom by stačilo stručné shrnutí v titulkách. Ale i tak se moc líbilo. Dala bych repeté. ()

Babous

Na první pohled moc pěkné, ale když se nad tím zamyslím, tak o ničem. Možná takový život Marie Antoinetta žila, ale v tom případě se film měl zaměřit jenom na tu poslední část - během revoluce. ()

Ferinka

Já mám se Sofií Coppolou trochu problém.. asi nejsem cílový divák její tvorby, protože se v jejích filmech tak nějak málo mluví. Marie Antoinetta se mi ale líbila z trojice Smrt panen a Ztraceno v překladu nejvíc. Francouzská královna jako osmnáctiletá závislačka a zevlačka, která se pohybuje do rytmu rockových balad na dekadentním bále? Super! Ale co ten konec, prostředek a začátek? divné, poslepované, nicméně s netradičním nádechem a zpracováno vskutku originálně. ()

chef

Skutočne na hlavu postavený historický film a je cítiť skoro v každej scéne, že ho točila žena. O rockovom hudobnom doprovode ku filmu sa ťažko vyjadruje. Ide možno o inováciu a progres ale myslím, že v tomto filme nie vždy na správnom mieste. Po nástupe tejto hudby to totiš okamžite začalo pôsobiť ako teanegerska romanca odohravajuca sa vo Versaile. Celkový dojem pod očakávaním. 60% ()

wikus

Sofia Coppola je osobitá.Osobitá bola aj Marie Antoinette. Historické filmy o ľuďoch známych aj niekoľko storočí po ich smrti sú pre mna veľmi obľúbeným žánrom. Skrýva sa v nich totiž honosnosť,elegancia, štýl. Nie je ľahké vyjadriť čas, v ktorom M.Antoinetta žila tak, aby ste vyhoveli predstavám väčšiny divákov. Sofia tej mojej vyhovela. Marie bola rozmarná,no milujúca a nemala veľmi ľahký život.Pomery v tej dobre boli určite iné, ale chce to veľkú dávku odvahy vydať sa v 15 a BYŤ M.Antoinettou. Kirsten Dunst a jej stvárnenie Marie(ale aj celkové spracovanie filmu) mi pripadlo príliš moderné a niekedy som si ani neuvedomila, že film sa odohráva v 18.storočí. Ale mne sa toto moderné spracovanie historického filmu páčilo. Vnieslo to do filmu nový rozmer, zrozumiteľnejší a atraktívnejší pre divákov. ()

Kanibal

Sofie Coppola zkusila v případě Marie Antoinett zase něco nového, ale její rukopis je krásně znát. Když mladá Marie cestuje do Francie, dokonale poznáváte scény ze Ztraceno v překladu. Dalšími stopami jsou velmi podobná hudba, která zdánlivě silně kontrastuje s dobovými reáliemi - na druhý pohled ale uznávám velkou pravdu, že hudba nemusí odpovídat dobou vzniku, ale důležitá je nálada a ta je budována s perfektní přesností. Sledování pravidel dvora francouzského krále je zábavné, lehkost podání je velice příjemná, ale v druhé polovině jakoby přišla drobná scénáristická cukání, která se projevují v konečném hodnocení. Kirsten Dunst je skvělá, stejně tak Steve Coogan. ()

Ivusha

Tak mně se ta hudba nelíbila, spíš mě rušila. Režisérka navíc na jednu stranu chtěla ukázat, jak si Marie žila - samé večírky, kasina, nejvybranější jídlo a oblečení... a na druhou stranu, že za to ani tolik nemohla. A když se kvalita filmu začala lepšit a postavy najednou přestaly být jen figurkami na plátně, tak se odjelo z Versailles a pohádky byl konec. ()

vaja

Oproti Virgin Suicides a Lost In Translation docela překvapivá změna v celkovém pojetí filmu. Marie Antoinette už není tak táhlá a éterická (myšleno v dobrém slova smyslu), nicméně náznaky se zde dají najít, což je správně. Je to totiž trademark Sofie Coppoly. Ale jde vidět, že se někam posunula. Kirsten Dunst tady září a celý snímek bez problému utáhla. Zajímavé drama, které nahlíží na francouzskou panovnici jako na člověka s touhami a potřebami. ()

Han22

Film stejně nablýskaný a prázdný jako osobnost Marie Antoinetty v tomto snímku. Nic se tu extra neděje, o francouzské královně, jejím životě a případně událostech v její zemi se nedovíme vůbec nic a samotná francouzská revoluce, která by měla být vrcholem filmu je zoufale odbytá. Na celém filmu kromě hezké výpravy je tak nejzajímavější její sexuální problém s neschopným manželem... a naprosto nehodící se hudba. Kdo to kdy viděl ve vážně braném historickém filmu pouště rockový songy? ()

Pavlík

20. 11. 2010 (317.); dvě milování a dva potomci, velmi slušné, ještě , že se Marie Terezie nedožila konce své velmi naivní a neškodné dcery ()

noctambule

Marie Antoinetta jen potvrdila, co už vím. Já a Sofia si nerozumíme. Ale překvapilo mě, že tento film byl pro mě z její tvorby zatím nejsnesitelnější. Vynikající Kirsten, krásné, propracované kostýmy a kulisy, hodně se mi líbil kontrast s moderní hudbou. Ale celkově to bylo takové načančané nic. ()

Indy

Nuda takmer až do konca. Podľa mňa to Sofia Coppola nezvládla, po výbornom Lost in Translation prišla nemastná-neslaná Mária Antoinetta, ktorá po zásluhe prepadla. Skoro celý film sledujeme iba prehliadku kostýmov a márnotratný život vo Versailles a aj keď to Kirsten Dunst pristane v šatách aj bez šiat, nemá ani poriadne čo hrať, keďže scenár nestojí za nič. Politické dianie, do ktorého bola Mária Antoinetta zapletená, film ignoruje úplne a historické súvislosti, ktoré viedli k Veľkej francúzskej revolúcii sú okrajovo spomenuté až v závere. Aj tých milostných radovánok je tam strašne málo. 4/10 ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky