sahe

Pěkná byla její poslední věta ve filmu - "Loučím se" a dívala se do zahrad... pěknej film, fakt :-) ()

Ewey

Rukopis autorky se u tohoto filmu nedá popřít. Atmosféra je velmi podobná Ztracenu v překladu či Smrti panen, což podtrhuje i stejně pomalé tempo vyprávění a opět skvělý soundtrack. Podívaná je to pěkná, barevná, přesto příběh spoléhá spíš na atmosféru a vykreslení povahy Marie Antoinetty, nežli na fakta a historické souvislosti. Ale to vůbec nevadí. Když se chcete dozvědět více o příčinách francouzské revoluce, zalistujete si učebnicí dějepisu, když se chcete pokochat Marií Antoinettou pustíte si tento film. ()

Krustyburg

Je to vynikající exkurz do doby před Velkou francouzskou revolucí. Je tam hezky vidět honosný život francouzského dvora - tenkrát náklady na dvůr činily 1/10 státního rozpočtu (jako kdyby kancelář prezidenta dnes utrácela 100 miliard Kč ročně). Podle A. Dumase ml. by se místo jedné královské slavnosti mohlo vybudovat 40 pevností. A Kirsten Dunst exceluje, zvlášť v první polovině filmu. Nejkomičtější je určitě hudba - bubny a elektrické kytary ve filmu z 18. století? A následuje záběr na Kirsten. Dunst v šatech, jak se cpe obřím růžovým dortem a někdo jí při tom dělá pedikúru! Nepustil jsem si náhodou Pravou blondýnu Asi to měl být od autorky vtip. Jinak hudba opravdu pasuje spíš do nějaké teenagerské komedie; dále ten slon ve filmu - hodně nepovedená animace :) A je to samozřejmě idyilický film - ta chudina mimo záběry filmu umírala hlady. Slabší 4*. ()

sochy.zirafka

Dokonalý příklad toho, jak může nevhodně zvolený hudební doprovod ničit atmosféru. Oceňuji alespoň kostýmy a nádherné Versailles. ()

Ceres

Sofia opět dokázala, jak skvělá režisérka je, tímto snímkem o Marii Antoianetě, ve kterém znovu krásně ukazála svůj rukopis, nesklouzáva ke klasickým historickým či životopisným filmům. Jedinou výtka by byla asi k použitém soundtracku, který zároveň i docela hodně odlišuje ostatní dobové snímky od tohoto. Problém byl v tom, že na několika případech byl pro mě malinko rušivý, ale jinak pěkná změna. Kirsten Dunst se do tohoto filmu hodila náramně a myslím, že i Antoinettu záhrala s přehledem. Celkově krásný film, který mě hodně nadchnul a potěšil mě, že je někdo schopen točit tak krásné filmy, ale takový výsledek je pro Sofii typický:-) ()

hroubek

Historické filmy mám rád.Trochu více se mi líbí, když se v těhlech filmech máchá mečmi nebo se střílí z luků.Přesto mě nevadí sledovat velmi pěknou konverzačku.Marie Antoinetta zaujme hned svém úvodu, kde Sofie Coppolalová použije úžasný vizuální pohled na stránku.Vizuální stránka po celou stopáž jede na maximum a divákovy způsobuje výborný zážitek.O to bolestivější je sledovat všechno ostatní.Kvalitní herci nedostávají tolik prostoru kolik by bylo potřeba.A samotná postava Antoinetty je velmi rozporuplná.Po Ztraceno v překladu jsem asi očekával trochu víc. ()

lucascus

Nádherný film z pohledu kostýmů, kulis, rozmařilosti a pompéznosti. Nádherný film pojatý herecky. Dobrý scénář i režie. Ale kampak se poděla historická látka filmu? Je velká škoda, že se režisérka nezaměřila na historické skutečnosti, tak je to pouze bezva film, ale ne bezva historický film. Tedy suma sumarum - kdyby režisérka zachytila příběh MA se vším všudy, mohl se film stát adeptem na oscara. ()

VanTom

Aneb nuda ve Versailles (než přeroste v nekončící párty), jelikož opulentní honosnost, absurdní etiketa/móda či zákulisní klepy smetánky francouzského královského dvora ubíjejí jakoukoliv intimitu mezi novomanžely, od kterých se očekává především rychlé zplození následníka trůnu. Toto nedějové a bezcitové vákuum zachycuje Sofia Coppola podvratně, přes pozvolné tempo svěže i přesvědčivě (s velkou pomocí výborného moderního soundtracku a pompézních kostýmů). Když ji však ve finiši dohoní kousky dramatických událostí, ukáže se, že nemá na čem stavět a s neplastickými postavami tudíž jen zkratkovitě, bezpříčinně hýbe (od rodičovství přes nevěru až k revoluci). Ač nerad, za to nezvládnuté (a uspávající) závěrečné dějství jednu hvězdičku strhávám. ()

blackJag

Po výborné Smrti panen a průměrném Ztracenu v překladu se Coppolová v mých očích opět zvedá. Krásná výprava filmu a vhodně režijně vedená Dunstová spolu vytváří netradiční portrét osamělosti, skryté za okázalým přepychem - absurdní protokol královského dvoru je tu v prudkém kontrastu s nespoutaností bezstarostného mládí evropské šlechty. Kamera vše sleduje s lhostejným chladem, zatím co v hudebním doprovodu se klasická hudba střídá s moderní a ve výsledku vytváří konzistentní a svěží dílo se znepokojivým a tklivým pocitem v závěru. 80% ()

Ichabod

Trošku příběhově unylý, ale i tak zajímavý a vizuelně nádherný film. Výprava je neskutečná, soundtrack geniální a u mne velmi nepopulární Kirsten Dunst dostala roli šitou na míru. Škoda, že film se ještě víc nevymáchal v prožitkách Antoinetty (ano, citlivější divák si v tom najde ty myšlenkové pochody, ale ve filmu se tak málo mluví a teče tak málo slz, že je mi to jednoduše líto), takhle k zřejmé zásadnější dramatizaci dojde až v závěru filmu. Jeden z nejdokonalejších kýčů (možná ten největší od Moulin Rogue), ale opravdu v dobrém slova smyslu. Je neskutečné jak Copolla dává na odiv nedůstojnost celé věci, faleš a intriky. Opravdu mi bylo líto celého toho královského páru. Děsná doba. ()

mcleod

Docela kýčovitý a nudný film. Začátek je dobrý i tu přemíru barev bych byl ochoten odpustit, ale když už podvacáté Marie Antoinetta řeší ty samé problémy s manželem a už po třicáté jede na stejně dekadentní večírek, tak to začíná nudit. Co se mi líbí je jakési zlidštění této negativní postavy francouzských dějin i zařazení moderní hudby, která s rokokovou atmosférou obrazu vytváří velmi zajímavé spojení. Hodně mi také sedělo obsazení sympatické Kirsten Dunst do hlavní role. Ještě pár slov k přirovnání Marie Antoinetty k rockové hvězdě, jak jsem také někde zaslechl. Pouze bych chtěl upozornit, že podobnost je čistě náhodná a hlavně z vnějšího pohledu. Součástí života rockera je nezávislost a občas i trocha té rebelie... Marie Antoinetta si ale v absolvovaných večírcích pouze (podle tohoto filmu) utápěla vlastní komplexy a nenaplněnost vlastního života. A to je "trochu" něco jiného... ()

KarKulA

To že byla Marie Antoinetta naivní mladá holka je možná skutečnost, bohužel to ale neospravedlňuje naivitu celého filmu. Povrchní barevná podívaná doprovázená moderní rokovou hudbou, která měla zřejmě za cíl udělat film víc IN - a mě osobně asociovala bezduché romantické slátaniny, nebyla v žádném případě dramatická tak aby ji bylo možné označovat jako drama, přesná aby ji šlo s čistým srdcem označit za životopis a historické na tom byly snad jen kostými. Jason Schwartzman byl jako Louis poměrně nevýrazný, ale nerušil, Jamie Dornan se jeví v porovnání s mladým Tyrone Powerem, který si zahrál postavu hraběte Fersena ve zpracování z roku 1938, jako opelichané malé kačátko, a další vedlejší postavy byly tak nevýrazné, že o nich vlastně nemám co napsat. Za zajímavé kostými, pěkné barevné obrazy nefalšovaného francouzského aristokratického přepychu a okouzlující Kristen Dunst v titulní roli ale nakonec dávám 3*. ()

klima777

Měla těžký život... A nelehkou smrt. Inu, celebrita v revoluční době. Po Virgin Suicides značný kvalitativní úpadek. A nebo mi něco uniká. Ovšem musí to být ukryto obzvlášť hluboko. Respektive: Nemám nejmenší důvod TO hledat. ()

drackula

Je to milé, vtipné, hravé, Kirsten Dunst je úžasná a hudobný party podmaz ma príjemne prekvapil. Príbehovo sa to občas zadrháva a v niektorých momentoch je to žiaľ vyslovene prázdne, ale myslím si, že tu hravá forma zvíťazila nad obsahom. 65% ()

vyfuk

Film o MA, který nikomu neuškodí. Nízké hodnocení v celku chápu, protože se film hojnou dobu zaměřuje na to, že Ludva a Máňa byli tak trochu prasata a on nemohl do krásné Dunst zasunout. Ach jo. Ale celkově vzato... prostě dobře provedený snímek. A dokonalé, nesmyslné a roztomilé "cameo" pana Hardyho. ()

Luksa

Jemný, pocitový film zaměřující se hlavně na vylíčení pocitů jedné osamělé dívky uprostřed nablýskaného dvora. Nutno dodat že Kirsten Dunst je v tomto filmu úžasná, podává vynikající výkon, všechny ostatní postavy jsou už jen figurky stojící v jejím stínu. Moderní hudba filmu dodává švih a potřebné emoce a ač kostýmní dobové dramata příliš nemusím, tento film je určitě jeden z nejlepších jaké jsem v rámci žánru viděl. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky