PTomA

Historický film trochu jinak, místo soustředění se na víc postav a nudného převypravování příběhu jako z učebnice, jsme dostali příběh jedné postavy, kterou uhrála Kirsten Dunst perfektně. V druhé polovině forma, kterou Coppolová zvolila, dost slábne a vývoj děje a postav, není už podle mých představ nosný další hodiny stopáže. 7/10 ()

madam.art

Prazvláštní film, kde se jakoby nic neděje. Napadají mě přívlastky pompézní, opulentní, ztišené a obrazové. Režisérka natáčí výseky jednoho neobyčejného života, nestuduje psychologii postav, je jí jedno "proč?", prostě jen snímá. Mně to přijde zajímavé, přitažlivé, někdy zdlouhavé, ale k zamyšlení. Výlet do Versailles jedné éry s podivuhodnými průvodci, jimž samozřejmě vévodí Marie Antoinetta jakožto povrchní bytost bez hlubšího zájmu, kterou život naučil jen využívat příležitosti, protože je stejně postrkovaná (ne ze svého rozhodnutí) osudem sem a tam. Vytěžila, co se dalo a patrně zcela nepobrala, proč to vedlo k takovému konci. Perfektní a vtipné užití songu What Ever Happened od The Strokes. ()

kachnacekk

Režie:Sofia Coppola, Hudba: Various Artists, Čekala jsem hodně a dostala jsem málo... Kostýmy a honostnost francouzského dvora seděla. Plachost samotého Ludvíka také, ale Antoinetta.. Kirsten vůbec nedostala prostor nějakou hlubší osobitost zahrát, jen se cpala cukrátky, popíjela šampaňské a před konecem se trochu zklidnila..a ani nebyl dotažen útěk, čekala bych, že se dočkáme i popravy, když už to má být drama tak se vším všudy.. radši se ani moc nezmiňuji o podivně vybrané hudbě, prostě mi neseděla.. jen z lásky k historii a zajímavém životopise v knižní podobě dávám 3 ()

david666

*** dávám hlavně za 1. polovinu filmu, 2. půlka už mi připadala o třídu horší. Asi to tak bylo myšleno, ale tady mě film chvílemi připomínal teenage komedii ze střední školy. Už vůbec jsem nepochopil moderní hudební doprovod k historickému filmu. Pozitivum filmu je hlavně obsazení Kirsten Dunst, a seznamování se s francouzkým dvorem v 1.polovině. Jinak co se týče historického pozadí, téměř nic jsem se nedozvěděl (ale to asi nebyl záměr tvůrců filmu). ()

FandaF

Ne, tak tento film mi dost nesedl. Hlavně asi proto, že filmy o Evropské historii by neměli točit američané. A tato věta vystihuje o tom filmu vše. Dávám hvězdu za slušnou výpravu a hvězdu za Kirsten Dunst - zde hraje skvěle. ()

T.S.Garp

Za skvělou Kirsten Dunst dám 4 hvězdičky. Jen jsem se těšil, že mi na konci zvlhnou oči u popravy a ono nějak nic. Atmosféra té doby na mě celou dobu z filmu dýchala a samotné osobě Marie Antoinettě nemám co vytknout - ale kdo ví, na kolik tento příběh odpovídá skutečnosti... ()

bonovox

Nádherné kostými, skvele fungujúca moderná hudba v historickom filme ale celkovo prázdne a málo emotívne. Osoba Marie Antoinette si vyžadovala predsa len väčšiu dôslednosť a väčšiu nápaditosť od tak skvelej režisérky. ()

Druhácena

Krásný film...Sice chvílemi nudí ale je tam na druhou stranu je tam spousta nezapomenutelných scén (francouzská smetánka pařící na Siouxsie and The Banhees apod.). I když jsem student historie, vůbec mi nevadily všechny ty nepřesnosti, byl to rozhodně lepší zážitek než nějaké suché historické drama "přesně jak to bylo". A Kirsten-Marie je neskutečně sympatická, bránil bych jí na popravišti vlastním tělem.... ()

bittersweet

„There are a lot of people at Versailles today.“ Perfektní vizuální stránka a opakující se scény vstávání, mše v kostele, snídaně skvěle znázorňují monotónní život u dvora a tu vznešenou nudu. Film vtipně poukazuje na směšnost ceremonií, ale zároveň je cítit tlak, pod kterým M. A. byla (dopisy matky, etiketa, drby). Spojení dobových scén a moderní hudby dodává scénám šmrnc a živost a povedené kostýmy z dílny Mileny Canonero dodávají filmu na barevnosti a hravosti a odvádí nás od kruté pravdy, že za tím vším pozlátkem se vlastně odehrává tragický příběh. ()

feefoo

Nemám rád historické filmy a tento som zvládol dopozerať. Keby to nebolo tak dlhé a priestor by dostalo ešte viac post-punkových klasík, tak by ma to asi aj bavilo. ()

MarryW

Bezpochyby, Kirsten Dunst se na roli Marie Antoinetty hodí určitě nejlépe. Její porcelánová tvářička se vás snaží přesvědčit o tom, že není tak špatná a zhýralá jak o Marii tvrdí historie. Film je perfektní ukázkou toho, jaká musela být na zámcích nuda. A aby tuto nudu zahnali, tak vymýšleli blbosti a utráceli státní peníze. Takže v této části se historie asi nemýlí. Bohužel, já se místy nudila i u filmu, což asi původní záměr režisérky Sofii Coppoly nebyl. Dlouhé záběry jsou aktraktivní a dokáží filmu dodat ten správný nádech, ale musí se s nimi umět pracovat, což bohužel v tomto případě neuměl asi nikdo. U výběru hudby jsem měla místy pocit jakoby skladatel nevěděl pro jaký styl se rozhodnout. Tož, dneska jsem vstal levou nohou, tak tam dáme klasiku, zítra vstanu pravou, tak co třeba moderní popík??? Výsledný dojem je tedy dost rozpačitý, snad to bude příště lepší. ()

Komfidia

Přiznávám, tohle dílko mladé režisérky mě opravdu nenadchlo. Naopak. Chvílemi jsem měla pocit, že sleduji lacinou dívčí komedii z jednadvacátého století o životě v přepychu, ne snímek mapující život francouzské královny. Navíc každá skladba, která měla být přirozenou součástí atmosféry filmu, mě tahala za uši a nutila chytat se za hlavu při pomyšlení, jak někdo může takhle zhatit a urazit celou duši francouzské revoluce. Film beru jako nepovedený pokus skloubit historii s moderními prvky. Však musím uznat, že se zde našli i světlejší momenty (například, když nehrála hudba). Za tyto chvilky a krásnou Kirsten Dunst v hlavní roli dávám alespoň 3*. ()

Deidy

Perfektní film. K němu pomalu není co dodat. Jedině snad to, že hudba mírně kazí celkový dojem. Chápu, chtěli tím podtrhnout to, že MA byla mladá, v podstatě puberťačka, ale na mě osobně to působilo více než rušivě. Moderní hudba prostě do historických filmů nepatří. 4 hvězdičky. ()

Thorgerda

Mnoho hadříků pro nic.... Po předešlém filmu Sofie Coppoly byla tahle kostýmní záležitost trochu zklamáním... Forma přebila obsah, který by bez těch všech (ovšem vizuálně úžasných) přívěsků a mašliček fungoval o dost lépe. Jako žena myslím umím tento druh vizuality ocenit, ale bylo toho zkrátka příliš. ()

kestrel

Sofia Coppola ma konvertovala a spravila zo mňa veriaceho v jej režisérsky talent "Strateným v preklade", doteraz jedným z mojich najobľúbenejších filmov. Ale, ako jej nasledujúce projekty nasvedčujú, tvorivé šťavy jej začínajú pomaly ale isto dochádzať. "Mária Antoinetta" nie je zlým filmom v žiadnom zmysle slova. Postavy, ich emócie, situácie, v ktorých sa nachádzajú - to všetko je podávané s ľahkosťou a efektívnosťou, aká je Coppole vlastná. Vytvára naozaj sympatické charaktery a je veľmi zdatnou vizuálnou režisérkou, keď chce záber a obraz nechať povedať príbeh, radšej než použiť slová. Po bezchybnom, elegantnom prvom dejstve sa ale film v druhom úplne rozpadne a pobieha dookola ako pes túžiaci naraz utekať na všetky strany, aby sa v treťom znova pozbieral, aj keď predošlej kvality znova nedosiahol. Hudba je, tradične, vynikajúca a náladová, ale odvážne rozhodnutie kombinovať dobové melódie a hĺbavý podmaz v citovo náročnejších scénach so súdobými záležitosťami sa nie všade osvedčí ako múdre. Kirsten je úžasná, bez problému ukradne plátno spod nôh všetkým ostatným hercom i ich postavám. Čo dodať? "Stratené v preklade" to síce nie je, ale nie je to zlé. Vôbec nie. ()

Nerajohn

Pro mě zklamáním. Plusem je vykreslení přepychu a okázalosti Versailles, tady se vše povedlo, ale jinak? Příběh nesedí pohromadě, velmi podrobně se věnuje začátku a pak skáče rychle kupředu ( i když pomocí zajímavých režisérských vychytávek - viz měnění obrazů). Líbilo se mi i komunikování s matkou M. Terezií a možná i způsob, jak byl zahrán Ludvík XVI. jako frigidní ťunťa. Ale tím to končí. Rockový soundtrack byl možná odvážný pokus, ale nezafungoval. Ruší, a v momentech, kdy se u klipových scén objevuje rokoková hudba vystihující svou dobu, je jasné, že dobová hudba je lepší. Nějak moc se film věnuje různým přejezdům v kočárech. Josef II. měl mít do 40 let, ale hraje ho tady obstarožní herec (zlatý casting v Amadeovi!!). A ten konec? Měl jsem pocit, že Nova Cinema film usekla kvůli reklamám, leč poslední čtyři roky, kde se mohli filmaři věnovat starostem o děti v době revoluce, popravě manžela a i samotné Antoinetty, chybí. Jsem rejapl, ale historický film by měl respektovat ucelenost osobnosti. A mimochodem - v roce 1768 docela určitě nesousedilo Rakousko a Francií. AMeričtí scénaristi jako pozapomněli na Svatou říši římskou, které taktéž vládli Habsburkové v čele s rodinou M. Terezie. Jen to nebylo Rakousko, ale Německo. ()

Callie

Ještě jsem nezažila, aby mi v nějakém filmu tak děsně vadila hudba. Tím moje oblíbená kostýmová podívaná šla do háje. Nevím proč nebyla zvolena hudba přiměřená renesanci. Hrůza. Jinak kostýmy, Kirsten Dunst , exteríéry i kamera - více než slušné. Dále vše klouže po povrchu , nic není dotažené do konce - vztahy, děti, sex, vše se zaměřuje jen na utrácení a mejdany. Slabé 3*. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky