Enzo555

Všetky scény s Kirsten Dunst a hlavne tie, keď sa kráľovná hrajká na dedinčanku (sluhovia umývajú vajcia skôr ako sa ich dotkne) majú úžasnéčaro. Už v úvode, keď ju na hranicach zbavia všetkého, čo miluje, mi vytryskli vodopády sĺz. A znova v závere. Kirsten je Pani Herečka ()

vwpetras

Pěkný film a nebýt toho absolutně se nehodícího soundtracku, který mi úplně kazil jinak vellice povedenou dobovou atmosféru bylo by o hvězdičku víc. ()

Idoviren

Jedna velká rokoková pařba ve Versailles (dodnes budu Marii vděčná za to, že mě dala dohromady s The Strokes), skvělá přehlídka kostýmů a až nechutně chutně vypadající plejáda sladkostí. Ale všechno je to moc dlouhé moc ucourané a na tom nic nezmění ani ten nejbarevnější bonbón a ani ta nejnadýchanější krajka. Jinak báječně rozmařilá a zkažená Rose Byrne a skvělě ztracená a rozmazlená Kirsten Dunst. ()

girasollle

Kirsten Dunst byla v roli Marie Antoinetty výborná. Přesvědčivé zpracování příběhu francouzské královny, esteticky krásné a takové půvabné a čisté. Donutí i trochu popřemýšlet, zejména, když se procházíte po zahradách ve Versailles. ()

Sofia_Straw

Trošku moderné predstavenie života jednej známej mladej dámy. Réžia dosiahla verné zobrazenie tlaku na dieťa, ktoré prichádza do kultúrne cudzieho prostredia ako záruka mieru medzi dvoma veľmocami. Postupne vidíme, ako sa Mária Antoinetta zžíva so svojim novým postavením a prostredím zhýralého francúzskeho dvora, nie najvhodnejším pre dospievajúce dievča. Tento snímok je ďalším z tých, ktoré predstavujú dôležitosť reálneho zavŕšenia manželstva následníkov trónu i keď takých mladých. Tlačí na psychiku mladého dievčaťa, robí ju zodpovednou za niečo, čo nie je celkom v jej silách. Jej manžel, Ľudovít XVI., mladík pôsobiaci spočiatku ako studený čumák (mimochodom vynikajúco stvárnený), pravdepodobne nebol schopný zavŕšiť sobáš nielen pre svoju nezrelosť, ale aj preto, že jeho nová manželka bola síce veľmi pekná, no predsa len cudzia osoba.... Jednoducho potreboval svoj čas ako každý normálny človek. Atmosféra rokoka, zábav, plesov i módy je vystihnutá výborne, tiež tlaky na Máriu Antoinettu jej matkou a bratom. Hudba mi mierne prekážala a aj zábavy bolo priveľa, vzhľadom na problémy v akých sa už v tom čase zmietalo Francúzsko. Ale je fakt, že film mal byť a bol hlavne o Márii Antoinette. ()

tomino28

Objektivně by to možná na čistých pět hvězd nebylo, ale.. Sofia Coppola na plátně rozjela historický a životopisný film jako nikdo předtím. Ta stylizace, vědomá kýčovitost, herecké výkony, ten soundtrack! Jedno z nejlepších zachycení doby a atmosféry a jako bonus je to všechno naservírováno divákovi tak, že se snad ani náznakem nemůže nudit. Proto je jednoznačně potřeba tuto odvahu a taktéž svérázné pojetí náležitě ocenit, za mě paráda! ()

HellsAngel

Že Sofia Coppola dostala do vienka filmové nadanie po tatkovi je neoddiskutovateľným faktom. O to väčšia škoda, že v prípade jej verzie príbehu Márie Antoinetty nakoniec prevládla okázalá pompéznosť nad hĺbkovou sondou a detailné prekreslenie psychologických motívov postáv bolo prekryté vyobrazením povrchného prepychu. Úvod filmu pritom naznačuje značne iný zážitok, pričom pochváliť treba aj niekoľko ozaj vydarených vizualizačných nápadov. Približne v polovici stopáže sa ale nenápadne prikradne mierna nuda a skratkovité rozprávanie spolu s trestuhodným vynechaním politickej angažovanosti v konečnom dôsledku zabraňuje vytvorenie hĺbších sympatií medzi divákom a hlavnou protagonistkou. A aby som nezabudol, moderná hudba ma v mnohých momentoch hrozne iritovala. ()

SuzieS odpad!

plochý, nudný, nic neříkající kýč. Nedá se to moc dokoukat do konce a to u mě vždy znamená toto hodnocení. ()

RNDr.Strom

Mně Coppolová asi sedí, ten její něžný sarkasmus se mi prostě líbí. Myslím si, že chápu, co tím chtěla říct, a jsem s tím vpohodě, a v rámci toho mám právě dojem, že to, co tam není, tam není záměrně. A to je vlastně ta poetická absurdita na kterou míří... ()

lordSam

Kirsten byla neskutečně krásná, ale filmu by slušel nějaký epický konec. Tady se šetřilo na nesprávném místě. ()

J.Lo.

Pro mě jediné na co se dalo dívat byly úžasné kostýmy, ale jinak, není to biografie, není to drama, není to zpověď. Nevím, nějak tomu chyběla hlubší myšlenka, něco co by propojovalo jednotlivé obrazy. Chápu, že všichni víme, jak to skončilo a není asi potřeba dramatických konců, ale i tak mi přijde škoda, myslím, že se z její osobnosti dalo vymáčknout mnohem víc, takže celkově to z mého pohledu ani velkolepá výprava nezachránila. ()

sahier

Veľmi slabé spracovanie , dve hvízdy dávam za kostými, inak nuda, slabé herecké výkony , ubohé dialogy a prázdnota ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený historický film s kvapkou osobnej drámy poslednej francúzskej kráľovnej. Sofia Coppola si po filme "Stratené v preklade" získala meno a jej filmárska zručnosť je na Márii Anoinette vidieť. Produkcia je skutočne výborná a postupne nás prevádza opuletným ale zošnúrovaným životom francúzskeho kráľovského dvora. Osobná dráma kráľovnej sa skrýva v jej vytrhnutí z rodného prostredia a vhodením do chladného dvora francúzska, sprevádzaného určitou nevraživosťou voči nej ako cudzinke. Zároveň s tým sa vlečú problémy s nadviazaním intímneho života s Louisom XVI. Párty, večierky, hazard, drahé róby a šperky sú tým, čo v kolektívnej pamäti Máriu Antoinettu charakterizuje, ale Coppola na tom príliš nestavia a ukazuje aj inú príčinu nespokojnosti francúzskeho ľudu, ktorého hlas však je tiež na periférii príbehu. Tam sa dostane až v závere aj to len na krátku chvíľu a film končí otvoreným záverom, takže zatknutia a popravy sa nedočkáme. Herecké výkony sú bezchybné a Kirsten Dunst je skvelá aj ako sladká štrnásťročná princezná aj ako rozšafná dračica. ()

regulusw

Marie Antoinetta, žena převychovaná francouzským dvorem, vržená do propasti nudy, přepychu a rozmaru. Oč se Marie snažila z té propasti dostat, tím více byla do ní srážená. Chtěla-li přežít, musela se přizpůsobit. Francie tuto ženu stvořila, Francie ji také zničila. Film vrhl jiný pohled na život této královny, pohled to jiný. Oč je jiný, o to je více kritizovaný. Nemám rád filmy, které se drží pořád stále stejné linie, jenž jsou snadno zaškatulkovatelné. Takové filmy brzo ztratí svůj lesk. Na tento film ať jde ten, kdo chce více než jen klasický životopisný historický film. Snímek má šmrnc a jeho děj urychluje vhodně zvolená a umístěná hudba. Kostýmy, výpravu nemá cenu ani komentovat, vše bylo prvotřídní. ()

Olafa

Krása, krása ,mňamózní, slint, krása, krása, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda... sakra, kde je ten příběh?! ()

Camp_nou

Krása ! Až na moderní sportovní tenisku v jednom ze záběrů je Marie Antoinetta naprosto úžasné dílo co se týče kostýmů, interiérů, exteriérů a vůbec celkové vizualizace. Hudební doprovod otevírá poslední překážky před uvolněním strhující vlny emocí. Kirsten je skvělá, i když Marie ve skutečnosti taková krasavice nebyla, proč si to tak nepředstavit ? Proč nezapojit fantazii jako to provedla Sofia Coppola ? Ja ji to doslova "sežral", ale stejně se nevyhnu jediné ztrátě hvězdičky za postrádání trochu intenzivnějšího historického nádechu. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky