V louisianských močálech je objeveno zmasakrované tělo, a protože není první, je zmatené policii vyslán na pomoc soudní lékař Sam Rivers a bioložka Mary Callahanová. Rybář Elmer je zavede do osady tvořené obytnými čluny a domy na kůlech, obývané pestrou směsicí lidí. Sam tam vyrůstal, a tak se tu na rozdíl od Mary cítí jako doma. Od Glorie, manželky jedné z obětí, se dozví, že vše začalo před několika měsíci, kdy v jednom z mělkých úseků ztroskotala loď. Elmer jim místo nehody ukáže. Zatímco Sam s Mary prozkoumávají trosky, je napaden něčím děsivým, co se ukrývalo pod hladinou. Při pokusu o útěk nevědomky zapnou naváděcí signál, který je zachycen asijským majitelem lodi, jenž okamžitě na místo vyšle profesionálního lovce s dobře vyzbrojeným týmem. Téhož večera tajemný rybí netvor znovu zaútočí... (TV Nova)

klerik

Nozaj vydarený zoohoror. Nejde o žiadnu komédiu, ale znalci žánra rýchlo pochopia, že aj tvorcovia sa vyznajú a určité momenty tak vyznievajú úsmevne fanúšikovsky ("Už viem, ako sa odtiaľto dostaneme!"). O niečo starší MIMIC i RELIC mali lepšie triky, ale nakoľko tu ide o plne digi príšeru a TV film, je Predátor z hlbín v porovnaní s dnešnými Asylumovkami dobre odvedená robota. V záplave (omnoho horších) aligátorov a útočiacich žralokov neprávom opomínaný film... ()

korbitch22

laciné,trapné a ubohé.jak tohle mohl režírovat týpek,co má na svědomí vynikajícího spawna.když se tyhle televizní brečky snažej o humor a neberou se vážne,de to,ale jak mile si herci i režisér myslí,že tvoří snad prvotřídní horor,dopadne to přesně takhle,křečovitě a komicky:-) ()

heyda

Dobrá atmosféra, kamera i hudba. Škoda jen toho primitivního a milionkrát provařenýho nápadu s geneticky upraveným živočichem, tady konkrétně s rybou. 4/10 ()

Stanislaus

Predátor z hlubin mi kvalitativně hodně připomínal film Krokodýl z roku 2000. V něm si "hlavní roli" střihla taktéž přerostlá krvelačná příšera s neukojitelným apetitem, která si pochutnávala na prkenných (ne)hercích. Nicméně tento kousek byl o něco málo lepší. ()

Oktavianus

Když se něco jmenuje Frankenfish, je jasné, co od toho čekat - a hlavně to nebrat vůbec vážně. Pak to může být parádní jízda s lesbickou Chinou Chowovou v čele, kolem níž sekundují nádherně šablonovité figurky plus maniak pojídající pečená srdce. Do toho sem tam ukousnutá hlava, ryba co vás sežere i na souši a naprostej údiv, proč by proboha někdo měl žít v minivesnici na hausbótech kdesi hluboko v močálech... Ale film má i zápory. Tím hlavním jsou debilní dialogy, ale skutečně tak moc, že i když si člověk říká, že to snad byl tvůrčí záměr, jsou až příliš hloupé. Skript asi taky nefungoval jak měl, když postava má v jedné scéně triko, vzápětí plavky a za okamžik zase triko, a to celou dobu jen jede na lodi. Být to trochu propracovanější, mohl z toho být kult, takhle je to jen nádherně ujetá ptákovina. PS: kdo by nechtěl vidět, jak se China Chowová v přímým záběru pozvrací do vody? :-) ()

rikitiki

Konečně správně cílevědomá rybka, která se nespokojí jen s vodou, ale své oběti zavile pronásleduje i na souši. Navíc disponuje i slušnou dávkou pomstychtivosti a poťouchlé inteligence. Divák jí chtě nechtě fandí víc, než té partě zoufalců z močálu, kterým vévodí mátožná woodoo matka, bílý chcípáček a podrazák, šílený lovec, nesmělá kráska, nenápadná lesba, bývalý idol střední školy ... atd. ______ Je to klasický odpad dvd filmů s triky z doby předpotopní, návodnou hudbou a dějem tak provařeným, že ho divák může říkat souběžně s příběhem (může samozřejmě i dřív, ale to není taková zábava). _____ Jak se ale tady shodnu s velkou částí komentujících, už dlouho mne v televizi nic tak nerozesmálo. /23. 3. 12./ ()

anderson odpad!

FRANKENFISH a ČSFD: Áno práve kvôli obitusovmu komentáru som sa na to pozrel a neveril som vlastným očiam. Prečítal som si aj ostatné pozitívne komentáre a začal som o sebe pochybovať. Je FRANKENFISH naozaj tým "filmom" - ktorý tu dostáva 3 a viac hviezdičiek - čo som práve videl ? BOHUŽIAĽ je to on. Kravina, ktorá nemá právo byť spájaná s pojmom kinematografia. Idiotský príbeh, "postavy" bez charakterov, scenár bez akejkoľvek invencie či nedajbože príbehu, tupý režisér, ktorý už SPAWNom preukázal všetky svoje "kvality". A naozaj neodporúčam porovnávať so skvostom LAKE PLACID, ktorý považujem za špičkovú ukážku subžánru. Mám dojem vážení 3 a viac "hviezdičkoví" hodnotitelia, že ste pri zhliadnutí asi užili dajaké podporné prostriedky na zmenu vedomia :-) BEZ URÁŽKY. Toto je totiž hovadina par excellence ktorá nudou dokáže aj zabiť. (4.5.2006) ()

eraserhead666

Ani bych nečekal, že dám 4* filmu o přerostlých/zmutovaných/geneticky upravených apod. zvířatech. Jakýsi úsudek jsem si udělal ještě před shlédnutím čistě jen podle názvu (jak českého tak původního), jenže ejhle omyl. On mě ten film bavil!!!! Možná by si autoři podobných snímků (Chobotnice, Anakonda, Pavoučí teror apod.) měli tohle pouštět jako studijní látku a vzít si z toho jedno základní poučení - jen známí herci a herečky dobrej film neudělají. Tady nehraje nikdo známej (asi jen jeden ksicht jsem viděl už jinde) a funguje to i tak. Dobře zpracovanej a zařízenej vlak, kterej když se rozjede, pořád zrychluje a už se nezastaví. Ani ty počítačové triky moc nevadí, krev (a nahatej rasta :-))) to všechno vynahradí a zakryje. A i jednotlivé rybí chody jsou docela zajímavé, stejně jako jejich vlastní skony. Naprosto vychytanou smrtí zemře ta bioložka (nebo co to je), tu jedinou nesejmou ryby, ale i tak to stojí za to. ()

SOLOM.

Celkem srandovní film. Přesvědčil jsem otce ať se na to dívá taky a čekal jsem, že to hodně zkritizuje. To že u toho neusnul už svědčí o tom, že on takový odpůrce hororů se bavil taky. Film je bezesporu srandovní, ale jako horor za moc nestojí. Scénky kdy ryby někoho zabijou nemají šanci ani v nejmenším někoho vystrašit, leda si tak u nich někdo cvrnkne do kalhot. Konec filmu se mi líbil asi nejvíc a pak ještě scénka s brokovnicí. Obyčejný monster film, který je na stejné úrovni jako oblíbené Piraně. ()

oLí

Jeden z těch mnoha filmů, které jsou svým námětem/názvem/dějem/plakátem úmyslně ujetý. Pravidelně už několik let patří podobný "žánr" mezi mé oblíbené, ale zaujme a zabaví jen několik z nich a Frankenrybstein ( lepší než Predátor z hlubin :) ) mezi ně patří. Zábava začíná prostředím a hudbou, pokračuje postavami, efekty, příšerou a některými vtipnými scénami ( plynová bomba letící z jednoho houseboatu na druhý a následný placák prdelatý ebony do vody ). A 80 minut tohohle všeho bylo tak akorát, abych se nenudil. 6/10 ()

Genero

Ti kresliči plakátů jsou vážně svině. Taky jste se nechali nalákat na krvežíznivé prehistorické monstrum barvy khaki, s obřími tesáky vybělenými léty spokojeného chroupání holeních kostí nepoučitelných turistů? Ne ne, holenkové, tentokrát jsou těmi děsivými predátory z hlubin gumoví krokokapři trochu připomínající obří ruské dildo, co tiskla v dlani Naděžda Krupská, když bylo u Leninů obzvláště smutno. Mršky jedny vystupují z bažin a sem tam, aby se neřeklo, slupnou jako přesnídávku nějakého toho hipíka, který vychutnává svůj mírumilovný alternativní život na hausbótu. Ale moc se neraduj, Jakube Vágnere, je to sice s láskou natočený napínák, jen trpí tím drobným neduhem, že není napínavý. Ano, smích rozehnal to moje proklaté astma a dlouhou chvíli jsem si krátil pletením. Po půlhodině jsem vyšvihl přenádhernou čepici s bambulí! I kdybych do akvárka vysypal půl kila bezva skunku od Huyena, tak by chudinky skaláry nad takovým ichtylním ichtyologickým divadlem zaplakaly. Bohužel pro samou vodu jejich slzy neuvidím. ()

st.ranger

Takový typicky televizní horror s prvky komedie a špatnými efekty. Klišé jasné jako facka, charaktery to samé a závěr jako vždy otevřen. ()

corpsy

Celkom kvalitná odrhovačka v ´´monster horor´´ žánri. Je to síce predvídateľné ako hrom, ale vy sa aj tak budete u toho zabávať. ()

curunir

Od týchto filmov netreba nikdy veľa čakať a vlastne sú takto nakrúcané aj úmyselne. Vo Frankenfish však nič nefunguje ako by aspoň trocha malo - keď už je film úplne bez napätia, tak nech je aspoň humorný, avšak ani to nieje. Navyše aj po scenáristickej stránke je úplne otupným. 84 minútová stopáž sa zdá byť aspoň o polhodiny dlhšou, nehovoriac o vlastne dosť zbytočných postavách lovcov s Aranom na čele. Nemôžem tiež oceniť nápad s týmto druhom príšery, nepríde mi dobre vybratá a skôr by som to nechal na nejakého obrovského aligátora či inú skutočnú háveď. Oceniť ale treba, že frankensteinovské rybičky papajú o stošesť a keď im už nechutí, tak si postavy pomôžu aj samé zo sveta (pobavil som sa hlavne na smrti Chini Chow). A ako som predpokladal rybičky okrem papania mali aj iné záľuby, čiže z dobrých vecičiek vzišlo aj pekné potomstvo, takže hurá na dvojku! ()

Astaroth12

Tak poster filmu naznačoval, že sa jedna o krokodíla a nie o prerostlú Latimériu divnú. Trikovo sa nemá čim chváliť a herecké prejavy boli otrasne, ale aspoň krvi tu bolo dostatok a ten opojený jedinec dostal o čo si koledoval celú dobu, len škoda, že to bolo príliš neskoro. Len musim dodať, že je to poväčšine tak hnusné, že je to aj tým aj zábavné. Ale chválim super zvolene miesto, lebo nešťastnici nemajú moc na výber a tak rybky majú celkom ľahkú korisť. Silné 2*. ()

Z0oMb3E odpad!

Frankenfish alebo kapry vracajú úder! Sklamanie za sklamaním sa u mňa nieslo počas celej produkcie. To, že je to béčko ako sa patrí netreba ani spomínať. To, že je toto béčko až moc politicky korektné by sa tiež dalo nejak ospravedlniť. No to, že v tomto béčku nieje vidieť takmer nič je neodpustiteľné. Chápem že tmou sa dajú v divákovi vzbudiť rôzne emócie, no rozhorčenie a mrzutosť by medzi ne určite patriť nemali. Kedy filmári pochopia, že ak film stojí a padá na prerastenej kreatúre, tak ju chcem občas vo filme aj zahliadnúť. Nepotrebujem počuť šplechot, hysterické ženské a kde tu nejaké vrrŕau. Odkusnuté hlavy, údy či ohlodané tváre možno zhliadnuť no všetko len pri minimálnom svetle, čo filmu až moc uberá na atraktivite.Patetickosť a nelogickosť tu samozrejme nejaký ten pilier kultovosti vytvorila, no nič také čo by robilo snímok nezabudnuteľným. Kubo Vágner by sa z podobného úlovku potešil viac, no mne návnada nezavoňala. ()

kaylin

Americký horor „Predátor z hlubin“ je fajn béčko, které vás i může bavit, ale nesmíte od nějak čekat něco speciálního. Asi jsem od filmu chtěl něco víc, co jsem nedostal. Nějak zásadně mě nebavil, přidaná hodnota nadsázka mi nepřišla dostatečná. I když na závěr bych docela rád podotkl, že pokud se jedná o trikovou stránku, tak CGI, které je zde použito, není vůbec špatné. ()

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)