V louisianských močálech je objeveno zmasakrované tělo, a protože není první, je zmatené policii vyslán na pomoc soudní lékař Sam Rivers a bioložka Mary Callahanová. Rybář Elmer je zavede do osady tvořené obytnými čluny a domy na kůlech, obývané pestrou směsicí lidí. Sam tam vyrůstal, a tak se tu na rozdíl od Mary cítí jako doma. Od Glorie, manželky jedné z obětí, se dozví, že vše začalo před několika měsíci, kdy v jednom z mělkých úseků ztroskotala loď. Elmer jim místo nehody ukáže. Zatímco Sam s Mary prozkoumávají trosky, je napaden něčím děsivým, co se ukrývalo pod hladinou. Při pokusu o útěk nevědomky zapnou naváděcí signál, který je zachycen asijským majitelem lodi, jenž okamžitě na místo vyšle profesionálního lovce s dobře vyzbrojeným týmem. Téhož večera tajemný rybí netvor znovu zaútočí... (TV Nova)

dawe04

Není možné! Překvapivě dobrý, možná až hodně dobrý zvířecí horor. Je to sice béčko jak vyšité, ale režisér není úplné nemehlo, a tak po všech těch zrůdnostech (opravdu nemluvím o titulních zrůdách) jako Python nebo Shark Attack je Frankenfish - klidně to napíšu - mistrovské dílo. Výborná práce s prostředím - bažiny jsou využité až nadoraz, atmosféra nechybí, plno originálních nápadů - postavy neumírají podle míry násilné sympatie/antipatie, monstrum je pěkně udělané a docela působivé a ani herci si tentokrát nevedou špatně. Ale pořád je to béčko jak vyšité...opakuji se? Frankenfish také. Fandové lidožravých zvířátek, zaokrouhlujte nahoru. 7/10. ()

Martin741

Dementna kombinacia viacero hororov ako Tremors, Jaws, Jezero ......... a na poli krokodilich hororov vznikli uz lepsie kusky. 7 % ()

rakovnik

U takovýchto filmů oceňuji nadsázku, laciné horrory mají v sobě prostě potenciál pro humor. Nejinak je tomu i zde, kdy je mi jedno, kdo a jak zemře. Hlavně se pobavit. ()

cariada

Rybička z Číny jaksi přerostla a začla pěkně řádit. Na štěstí je to dělané do komedie a nebere se to moc vážně, tak že se to nechá slušná krvavost i humor a to se cení. ()

BUD-SFIS

Ten film neni zase tak kvalitni ale v kazdem pripade jsem se prijemne bavil. Postavy jsou krasne odlisne a uplne silene. Velmi prekvapive sceny a hodne ukousnutych hlav :) ()

ic

Raby překládaná zde jako hlavačka v originále snakehead se pokud vím překládá jako hadovec, toto bude nějakej dabingovej renonc. Vraťme se k Danovi, možná ještě žije, ano? ()

vesper001

„Je z nás krmení pro ryby!“ Toto šokující zjištění jasnozřivě odhalí jeden z posledních přeživších rybích granulí v lidské podobě těsně před koncem filmu. Fakt že jo, plaktone. Sardinkový Frankenštajn je obojživelný gurmán, co si po nepropečeném krvavém stejku neopomene osvěžit dech pomocí žvýkacího krokodýla bez cukru. Žádná sacrilége gastronomique, tyhle lukulské hody mají šmak a styl. ()

maxxxim odpad!

Čo ti pere, že Frankenfish, keby som vedel o originálnom názve skôr a nespoliehal sa na český preklad malo by to oveľa, oveľa ťažšie následky prejavujúce sa nielen počas tých 20 minút, ktoré som zo svojho času obetoval (s intenciou použitia slova obetoval sa vás pokúsim oboznámiť opierajúc sa o doložené argumenty a dôkazy uvedené o pár riadkov nižšie), ale hlavne v konzistencii rannej, možnože už večernej či nočnej stolice, ktohovie. Kým začnem k deju, chcel by som upozorniť, že mi je celkom jasné, že nejde o literatúru faktu premietnutú na filmové plátno či sympózium laureátov Nobelovej ceny, ale o pokus natočiť kvalitný akčný horor. Nezdá sa vám, že slová akčný a horor akosi k sebe nepasujú? Ešte Fried fish by sa dalo prehryznúť, ale Frankenfish dobre, dobre Frankenstein sa musí v hrobe obracať. Dej sa odohráva na akýchsi „houseboatoch“ za stálej účasti mexického gringa, Afroameričaniek, zopár domácich hrdinov a černoška. Predstavte si asi trojmetrového mloka, ktorý je nervózny z nedostatku miesta a potravy v mláke tvoriacej jeho prirodzený biotop (český ekvivalent louže), čo demonštruje na okolo stojacich a nič netušiacich fanúšikoch. Chlapík sa za svitu nočnej luny nakláňa cez okraj paluby nad čiernu vodu s baterkou v ruke, pravdepodobne hľadal perlorodky alebo morské koníky s lampášikmi na krku. Ale čo je podstatnejšie tento chlapík je asi o minútu občanom so zníženou pracovnou schopnosťou vyššou ako 105%, keďže jeho mozgovňa končí kdesi medzi bachorom, čepcom, knihou či slezom onej žaby. Skokan zelený si nedá pokoj a vydáva sa na lov ďalšej obete, ktorá sa práve stala svedkom chirurgického zákroku s laserovou presnosťou a v strachu sa snaží dostať na breh na motorovom člnku. Ale ako si povie žaba žužla nie, nie zlatá rybka takto to nepôjde v vzápätí chytá raptusa a silou krčných stavcov a svalov mrskne sebou tak, že ženská letí naproti Armstrongovi, Collinsovi a Aldrinovi samozrejme stále sediac v člne, obdivuhodný výkon tej potvory. Isteže obeť dopadla na hladinu, kde ju začala „honiť mlsná“. Mexický pacient sa už nemôže na to pozerať a tak berie spravodlivosť do vlastných rúk. Harpúnou schopnou uloviť tri modré veľryby naraz sa vydáva na lov, no vydáva o dva kroky sa priblíži k okraju „houseboatu“ a číha na svoju príležitosť, ktorá nenechala na seba dlho čakať. Úlovok je na svete. Pomocníčka mačeta už vie, čo má robiť, pomocou nej sa dostáva do útrob biologického materiálu a vyrezáva obeti srdiečko. To nemilosrdne hodí na rozpálený rošt a po 37 sekundách zve ostatných na koštovačku alias ochutnávku. Nikto nemá chuť a tak si pochutnáva celkom sám, to však len do vtedy, kým on, zvyšok osadenstva a dokonca celý svet fanúšikov filmu nezažije obrovský šok a hrôzu. Podstata spočíva vo fakte, že ako tak chrume srdiečko megažaby vyletí z vody druhá žltozelená guľa, ktorá s gráciou vozidla pre odhaľovanie a odstraňovanie protipechotných mín Dagmar sa približuje, až odrazu začne ohlodávať nohy neboráka na znak vendety za mŕtvu vodkyňu svorky. Z tohto výjavu ostávajú pozostalí úplne v šoku a ja úplne v riti. Dej sa po tejto a ďalších peripetiách dostáva do obligátnych končín, keďže sa okolo čistou náhodou potulujú lovci o počte dvoch kusov balíkov poslaných prvou triedou. Zvyšok deja si domyslíte alebo dopozerajte, to nechám na vás a ešte niečo veľa zdaru prajem. () (méně) (více)

Lachtaan

Zápletka: Frankenfish je moc příjemná rybička, se kterou bych si nechtěl zkřížit cesty. Monstra: -||- Herci: Moc si upřímně nevybavuju ustrašené ksichty hlavních představitelů, ale měli s Predátorem z hlubin co dělat. ()

Triny

12.2.2010 jsem napsala tento komentář ":D:D Až si tak říkám, když tady čtu ty komenty, jestli jsme koukali na stejný "film".. Tohle "RadšiSeVůbecNeměloNatočit" se totiž podle mě snad radši vůbec nemělo natočit.. Jako zběsilé prchání před rybkama vyskočivší na palubu a hupky dupky sežrat někomu nohy, to snad byl jen opravdu špatný joke.. to že to má 40% je snad pouze z recese, pže jinak si nedokážu vysvětlit, jak by takováhle zhovadilost toho mohla dosáhnout..:D"... a dnes 1.5.2017 na prvního máje zvedám své hodnocení z "odpadu" na 4* a proč.. Protože časy se mění, lidi se mění, názory se mění... To co mě kdysi strašně lezlo na nervy, mě dnes moc baví! Více anakond, více netopýrů a žraloků lačnících po krvi, více vraždiacích os, více predátorů, co umí skákat po houseboatu a kousat lidem hlavy!! :) ()

jefff

V rámci hororového "bé" žánru jde o standartní průměr a tak to i hodnotím slušnými třemi hvězdami. Krátká stopáž, svižná akce, pěkná rybka-zabiják, pěkné prostředí...to jsou klady Predátora z hlubin. Záporů by bylo mraky a nechce se mi je vyjmenovávat, jelikož jde přeci o zábavné béčko a né o oscarový film a já nehodlám film kritizovat za špatné herecké výkony nebo levné triky. Mě to bavilo a o to v těchto snímcích přeci jde ne! ()

sellsakul odpad!

Asi po piatich rokoch som videl film v televízií a musím uznať, že "oplatilo sa". Tento hnoj ma uchvátil svojími 6D efektami a giganticky inteligentným scenárom a na hercov už neexistujú "superlatívy" a myslím, že AVATAR sa môže skovať. Odporúčam každému, kto sa chce zasmiať alebo poplakať si nad úbohosťou. Tento film v podstate nie je filmom, ale paródiou a od totálnej hnojovice ho nezachráni ani krátka stopáž. Fakt som pohoršený, že som to pozeral a úprimne sa všetkým ospravedlňujem a hanbím sa za to, fuj hnoj je mi zle...HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ!HNOJ! HNOJ! HNOJ! ()

Zemi11

Tradiční téma, snad tisíckrát ztvárněné. Uprostřed pralesa velká příšera ve vodě. Ale kdyby takové scénáře neměly náboj, tak by se asi netočilo tolik podobných filmů. Když se naučíte nevnímat tradičně trapnou práci počítačových animátorů, dobrodružné příběhy o potvorách z vody vás zabaví. ()

sedm.1

Asi jako pro ostatní velmi příjemné překvapení.Že jde o televizní produkci je sice znát dost vyditelně a i děj je dost chaboučký a kostrbatý,ale Frankenfish od prvních minut nabere neskutečné grády,v téměř strhujícím ději prakticky není chvilka na oddech,pořád se něco děje,postavy umírají jedna za druhou jak na běžícím pásu,jejich usmrcení je rozmanité a navíc umírají i postavy,u kterých to divák moc nečeká.Příjemně překvapily i efekty,které jsou dobře zpracované a není jich hlavně málo.Predátor z hlubin obsahuje sice spousta klišé,jak v ději tak v postavách,ale když jde o takovéto skvělé a zábavné zpracování,odpouští se a hodnotí se i výš,než na co samotný film skutečně má :). ()

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)