Veronica Mars

• USA Veronica Mars (více)
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin (více)

Série(4) / Epizody(72)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

Lum3n

Kristen Bell je výborná a Veronica Mars sama o sobě je skvělá postava, bohužel ve špatném seriálu. Po 2,5 dílech vzdávám další sledování. 50%. ()

ABLABLABLA

Jeden z nejzajímavějších seriálů, co jsem doposud měla možnost zhlédnout. Už od prvního dílu mi padl do oka. Zajímavý a neobvyklý děj, postava Veroniky coby mladé detektivky, uznávám vždycky jsem toužila být trochu jako ona:) Zápletky nejen "kriminální", ale i milostné a také banální. Ale každý díl měl něco do sebe, každý byl něčím zajímavý, v průběhu celé řady řešila jeden velký případ a v tom v každém díle nějaký menší, či několik menších najednou. Naprosto mě ale překvapil konec. Nejdivnější konec. Prostě si odejde volit, venku prší, jde po ulici, opona. Jo tak tohle dává prostor spoustě představ, co mohlo a nemohlo být dál. Takže po tomto podivném konci se mi po seriálu a hlavně postavě Veroniky bude hodně stýskat. ()

halogenka

Mike Hammer, kdyby byl blond kočka, bylo mu 18, bydlel v prosluněném městě a chodil na typickou drsnou americkou střední. Aneb "vyšetřím, kdo zfalšoval školní volby a zabil mou kámošku". Hm. ()

Petaxis

Ve Veronice Mars si každý najde své. Nejedná se o tupou zábavu pro stupidní pubertální holčičky, ale o jeden z nejinteligentnějších seriálů pro teens. Milovníky drama jistě potěší momenty, při kterých vám bude běhat mráz po zádech a zvraty, které nečekáte, na fanoušky romantiky zde zase čeká komplikovaná love story. Pokud to nevzdáte po prvních epizodách, kdy vám nejspíš bude VM připadat jen jako další ničím výjimečný seriál pro puberťáky, dočkáte se chytrého a brutálně návykového seriálového počinu. Sice už nějakou tu dobu nejsem úplně cílová skupina, ale Veronica Mars mě stále strašně baví. Dejte ji šanci a myslím, že vás nezklame. ()

Fanucci

Neuvěřitelně protivná herečka v hlavní roli. To se mi vybaví, když vidím v TV programu seriál Veronica Mars...nic víc ()

Gereth

Detektivka z prostředí Beverly Hills. A víte co? Já to prostředí měl i docela rád. Ne až tolik řešení vztahů a to, komu Veronica zlomí srdíčko příště, ale některé sarkastické hlášky a kontrahlášky, naschvály a podrazy byly opravdu dobré. Ač to na začátku tak nevypadá, všechny hlavní postavy jsou ve skutečnosti kládné. Čas od času akorát udělají nějakou kolosální blbost, která by vám v realitě ukončila život. To sice zasazuje pořádnou pecku důvěryhodnosti, ale na druhou stranu zvrat může přijít absolutně odkudkoliv a cliffhanger čeká skoro v každém díle. I když se mnoho případů tváří jako obyčejná vata na zaplnění prázdných míst, často se pak s nějakou důležitou informací připomenou později. A to je důležité. Protože i když se to občas bere oklikou, stále se řeší hlavní linie. Nic není ohraničené a právě tímto způsobem se Veronica dostává nad ostatní podobné seriály. Třetí serii trochu pohřbila slabší hlavní zápletka a vyšumělý závěr, ale roli odpolední oddechovky stále plnila uspokojivě. // Nejoblíbenější postava: Weevil // 1.serie: 75% // 2.serie: 75% // 3.serie: 65% ()

lekr

Trapný a nahlouplý seriál který smísil pubertální seriál s prvky detektivky, o ale pořádné krimi se mluvit nedá. Herecké výkony jsou špatné, náměty epizod nahlouplé a nepropracované.....opravdu ubohost!!! ()

Wiikii

Nebudu nic moc vypisovat, prostě když to bylo v televizi, sedl jsem si k ní a koukal :) ... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

dezorz

Byt teeneger, tak asi ano. Byt teenegerka, tak urcite ano. Ale ja nie som ani jedno, ani druhe. A po pravde, ani Kristen Bell. ()

Sinn

Původně 3*, po opětovném zhlédnutí jednu přidávám, bavilo mě to i teď, protože to posouvá teen komedie trochu dál od ostatních klasik z mého dospívání. Není to sice světoborné dílko, u kterého je potřeba trošku myslet, ale zápletky jsou zajímavé a docela příjemně zabije čas. Navíc jsou tu dobří herci, na Kristen Bell a Francise Capra se hezky kouká a jsou i celkem vtipní. ()

Rodriguez

Pro Kristen Bell mám slabost a tak mě nemohl uniknout ani tento seriál. Středoškolačka, která se neustále plete papínkovi do řemesla. Nakonec se sama na vlastní pěst pouští do vyšetřování, které vede k nečekanému závěru. 75% ()

carly

začala som to pozerať kvôli Loganovi a Veronice a pozerám to ďalej kvôli Loganovi a Veronice. je to dobrá kriminálka a je v nej humor, ktorý mi absolútne vyhovuje. plus je tu úžasné obsadenie. a scenár dokáže zakaždým prekvapiť. ale aj tak to pozerám vlastne len kvôli Loganovi a Veronice. ETA: S2 bola tak za 3,5* a tretiu už som psychicky nezvládla. tento seriál mi sprotivil Kristen Bell a Roba Thomasa na večné veky. na druhej strane som spoznala Jasona Dohringa. ()

Eviator

Vnitřní monology jsou teď čím dál víc v módě a možná proto se mi to čím dál víc líbí. Je to něco jako seriál s teenagery a nějaká kriminálka dohromady, ale vlastní život Veronicy a kvalitní soundtrack dávají seriálu tu správnou šťávu. Je vůbec možné, aby ta holka věděla skoro všechno?? ()

WolfR

Kristen Bell je sice sympatická kočka, ale ten seriál prostě nemá šmrnc! Postrádá to jakékoliv napětí či gradaci. Snad nikdy jsem ani nebyl nijak moc zvědavý jak se případ vyřeší. Tak alespoň díky té Kristen 2 hvězdy. ()

Fancipal

Nenápadný a neprávem lehce tendenčně zařaditelný seriál, který se může při povrchním a zběžném pohledu jevit jako další tuctová záležitost z prostředí střední školy. Nic není dále od pravdy. Veronica Mars je propracovaný mystery seriál s precizně vybroušenou detektivní zápletkou. Přestože seriál staví na známé koncepci "mystery of the week", tak má něco, co chybí např. Castlovi: souvislý a promyšlený story arc. Těžkopádně se snažím sdělit, že pod povrchem je toho mnohem víc, než jen další bezduchá americká záležitost ... Nikoli v rámci hesla "velikost člověka je definována velikostí jeho nepřátel" řeší Veronica často triviální a zástupné problémy Neptunské smetánky i společenských vyděděnců. To, co dělá tyto přízemní případy, tak atraktivní, je neokoukaný a svěží přístup při jejich řešení, vtip, nadhled a narativní charakter vyprávění, který hlavní představitelka často doprovází celou řadou peprných a vtipných aforismů. Významná část jednotlivých dílů je věnována hlavní příběhové ose, což je osvěžující změna oproti nekonečnému prodlužování a vatě, jak je dneska zvykem. To všechno za asistence široké plejády barvitých a zajímavě vykreslených charakterů. Právě groteskní postavy, často vybalancované na hranici absurdity, jsou zárukou dobré zábavy. Za všechny jmenujme Dicka Casablancu (ať žijí negativní konotace). Stále jsme ovšem na střední škole, plné náctiletých a excentrických jedinců, jednotlivé dialogy jsou protkány vodopádem arogantích, rasistických, xenofobních a ve vyjímečných případech i flagelantních náražek. Nad všemi ovšem ční břitký jazyk hlavní představitelky, kterou nezapomenutelným způsobem ztvárnila Kristen Bell. Výjimečnost obsažená v hloubce a ryzí přirozenosti, dělá z Veroniky jeden z nejlepších fiktivních charakterů, jaký jsem kdy viděl. Co říci závěrem ? Seriál má i slabá místa, která ovšem strategicky vynechám. Nejdůležitější je fakt, že slabiny jsou dostatečně pokryty přednostmi: pohlcující mystery aurou, každodenním kusem poctivé detektivní práce, precizně konstruovaným příběhem, jedním z nejlepších opening credits za poslední léta a výjimečnou hlavní představitelkou. Tyto a další atributy zajišťují této perle místo v moji "výkladní skříni", plné hodnocení a příslib toho, že se jednou k seriálu, který mi ukázal skutečnou hloubku a ambivalenci pohnutých lidských charakterů, velmi rád vrátím. Thanks "V", for everything. 1. Série 95%, 2. Série 90%, 3. Série 80%. Nejoblíbenější postavy: Veronica Mars, Sheriff Lamb, Logan Echolls. ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací