Veronica Mars

• USA Veronica Mars (více)
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin (více)

Série(4) / Epizody(72)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

chim.chim

Proklínám svou slabost pro Jasona Dohringa, jinak bych totiž o tenhle 'skvost' pravděpodobně ani nezakopla. Po nějaké době jsem si na hloupoučkost táhnoucí story sice zvykla, ale až na pár světlých momentů jde o nadmíru nudnou sérii. Na druhou stranu mi ale americké high school seriály vždycky připadaly jako vtipné povyražení, takže o utrpení při sledování zase mluvit nemůžu... Děsně mě bavila ta typickost hlavní hrdinky, tzv. outsiderka, po které však každý skrytě touží, a ona, zosobněná cudnost, je za každých okolností frajersky 'nad věcí' a samozřejmě nikdy se nedopustí jediné chybičky - dokonalost k pohledání. ()

Janko666

Neviděl jsem moc dílů, ale úplné mi stačí dialogy typu: " Kde si byl, když jsem byl obviněný z té vraždy učitelky??? " " Celé léto jsem se musel vzpamatovávat, protože tvůj otec zabil moji sestru!!! " Hvězdička jen za fešnou Kristen Bell. ()

Gulde

Zajímavý a docela i originální seriál (který ale jen podle popisu zavání více než tuctově, provedení je ale dosti zajímavé) se sympatickou Kristen Bell v hlavní roli, na který se v televizi i rád podívám, ačkoliv to není zrovna můj oblíbený seriálový žánr. ()

tragicus

Veronika Mars je misantrop kvůli tomu, že se lidé k sobě chovají neúctivě. Hmm... Vždy po pěti minutách seriálu mi vypnul mozek. ()

Ulrich

Mám kamaráda, který tomuto seriálu dokonale propadl. Jelikož jsem si řekl, že si po jeho několik měsíců trvající reklamě udělám vlastní názor, vpálil jsem si první sérii. Co jsem viděl? Skutečně v rámci žánru "tennie seriálu" nadprůměrný počin. Sice jsem měl ze začátku problém rozlišit "kdo je kdo" (všichni mladí herci mi tak nějak připadali stejní) ale po třech protrpěných dílech jsem si na ně celkem zvykl. Kristen Bell je opravdu sympatická a dobře se na ní kouká. Co se týče scénáře, vypadá to asi tak, že na základní dějovou zápletku (vyšetřování vraždy spolužačky) jsou násilně naroubovány nutné dějové výplně. Násilně asi v tom smyslu, že po scéně emotivního znovusetkání s několik měsíců pohřešovaným rodinným příslušníkem začne Veronica celkem v klidu vyšetřovat velký případ ztraceného psa... Hlavně tohle a taky nic moc režie, která automaticky, když dojde na flashback přehodí celý obraz do zelena nebo do modra (jestlipak už stránky scénáře byly v této barvě :)) mi trochu kazili ten příjemně strávený čas. Sice to vypadá, že píšu pouze kritiku, ale je to opravdu potřeba pro potenciální nové diváky, aby na tohle byli připraveni. Jinak jde opravdu o dobře utíkajíci seriál, který může být příjemnou alternativou k jiným, citově vypjatým počinům jako Lost nebo 24. ()

Košoun

Fascinuje mě zdejší hodnocení tohoto seriálu. Dlouho jsem si myslel, že to je nějaká "teen kravina", ale nedávno jsem náhodou stáhl prvních pár dílů a stal se na Veronice docela závislý. Teď jsem téměř u konce třetí řady a musím říct, že jsem se u ní nikdy nenudil. Co tento seriál dělá výjimečný jsou za 1) vynikající postavy zahrané skvělými herci a za 2) kombinace cool detektivky a teen seriálu. Samotná postava Veronicy je naprosto dokonalá a Kristen Bell je famózní. Druhé nej patří Jasonu Dohringovi za Logana. Ostatní jsou taktéž vynikající, není tam žádná zbytečná, nudná a otravná postava, naprosto mě baví šerif Lamb. Seriál neztrácí na kvalitě, první série je více osobní a seznamujeme se více s postavami, závěr je již akčně famózní a překvapivý. Dějové zvratvy v rámci celé série jsou nepředvídatelné a originální, postupně budete podezřívat prakticky kohokoliv ze seriálu. Druhá série začne trochu chaoticky, možná až překombinovaně, po pár dílech se to však zklidní. Sice už to není "ta" první série, ale stále je se na co koukat. Ale hlavní zápletka není tak poutavá. Třetí série nabírá nový dech, sází na více hlavních zápletek a nové prostředí vysoké školy. Nechápu zdejší hodnocení lidí, kteří viděli 10 minut na Nově s příšerným dabingem a hodnotí podle toho celý seriál. Minimálně 80% si to zaslouží, protože pokud někdo volá po "neokoukaných nenudných neklišoidních teen seriálech", je to právě tento! Jen škoda, že již je Veronica Mars minulostí... ()

fifi.m

Když jsem tento seriál sledovala poprvé, moc nadšená jsem z něj nebyla. Ale to je moje chyba - obvykle seriálům nevěnuji úplnou pozornost, a pak mi unikají detaily a pletou se mi postavy... Tento seriál plnou pozornost vyžaduje. Hlavní dějová linie, která se line vždy celou řadou, je velmi promyšlená. Pokud uvidíte jen občas nějaký ten díl, nejspíš se vám líbit nebude. Tento seriál si zaslouží plné soustředění a teprve pak si ho můžete zamilovat. Jo, a Veronica je fakt kočka. ()

Bozvav

Příjemné osvěžení o proti spoustě jiných seriálů pro teenagery. Děj je smysluplný (byť žádné velké duševno), herci sympatičtí, hlavní hrdinové se hned tak neokoukají. K tomu slušná hudba, zápletka. Za mne asi to nejlepší, co kdy americká seriálová vlna pro mládež vyprodukovala. Nikdy jsem nepochopila, proč to skončilo třetí řadou a spousta jiných blbostí má řad alespoň pět a více. Za mne 90%. ()

koniklecka

Tento seriál se mi zalíbil až nedávno, Veronica mi byla dříve nesympatická a nelíbila se mi. Ale musím uznat, že v nových sériích ji dost vylepšili :) A navíc je to promyšlený seriál. Narozdíl od Smallvillu, který jde v televizi hned poté a tak je snadno vidět ten rozdíl. Pro mě je Veronica Mars ideální seriál na odpoledne po škole - moderní prostředí, mladí lidé, škola, hezcí kluci:)) a navíc i zajímavé příběhy... Takže je mi celkem líto, že nám Veronica "zmodrala". ()

B.Wilde

Serial mě zaujal hned prvním dílem, člověk se musel podívat na další aby tomu přišel na kloub a nakonec se podívá na celou sérii. Nejvíc se mi asi líbili první dvě. Poslední série asi neměla být myšlena jako úplně poslední, bohužel ale byla a ten konec byl bohužel vážně děsný. // K sérii z roku 2019 jsem se nakonec ani nedostala, tak moc jsem se těšila, až se podívám a pak jsem zjistila, co tam scénáristé vymysleli za "skvělý zvrat" a přešla mě chuť, abych se podívala. Dost to zamrzí. ()

Gaia.M

Veronica mi byla sympatická od prvního momentu. Chytrá, samostatná, krásná holka. Prostě dokonalá. Logan je krasavec, co si budeme povídat, která holka by ho nechtěla :P Tento seriál mám vážně ráda. Má děj, má akci, skvělé herecké obsazení. ()

posh.exe

Oukej, náctiletá, co vypadá tak na pětadvacet a řeší zapeklitosti dřív jak CSI Miami? No a co, Dawson si hrál taky na cucáka, ale krom romantic stuff neřešil nic víc. Tohle má pointu! ()

MrGregor

Zvláštní, jak málo stačí k zaplácnutí oddechového odpoledního času... nesleduji Veronicu pravidelně, ale vždycky si krásně odpočinu a vlastně i zabavím, epizody (alespoň ty, které jsem viděl) byly vždy zajímavé až skutečně detektivní :) ... A Kristen Bell je tak chytrá, hezká, milá... až člověka začnou některé její problémy opravdu zajímat. ()

nikushaa

Toto je jeden zo seriálov, ktoré som si nikdy nenechala v telke ujsť - vrátane početných repríz. Aj keď som zo začiatku o ňom pochybovala. Ale jednotlivé zápletky epizód a sérií boli zaujímavé a tak si ma nejak postupne Veronica Marsová získala. Čo však treba zdôrazniť - seriál by nebol tým čím je bez Kristen Bell, vďaka ktorej hlavná hrdinka, ironická detektívka, nemala chybu :) A síce je to teenagerský seriál, no s OC a jemu podobnými sa porovnávať našťastie nedá - 4* ()

sarkareifova

To je furt dokola. Ale tenhle vybočuje z řady nejen svým dějem ale i celkem slušným obsazním herců. Veronicu jsem vždy ráda sledovala a není tomu jnak ani dnes. Ale znám i mnohem lepší seriály a proto dávám jen 4* ()

sonoluca

První sezóna - 70%. Druhá sezóna - 80%. Třetí řada - 70%. Předsudky jsou hrozný svině. Kdyby mi někdo před týdnem řekl, že budu koukat na Veronicu Mars, asi bych se mu ke svý škodě vysmál. V rámci žánru hodně silný nadprůměrně, největší zásluhu mají scénáristi a hlavní trio - naprosto skvělá Kristen Bell (ta holka neskutečně válí), Enrico Colantoni (fotr) a Jason Dohring (Logan), zbylé herecké osazenstvo ovšem nijak výrazně nezaostává. Jak už poznamenal Pan Filuta... je to návykovka. PS: Logan rules, Pize nebrat a českej dabing je příšernej! ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací