Veronica Mars

• USA Veronica Mars (více)
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2004–2019), 50 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Rob Thomas

Hudba:

Josh Kramon

Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Harry Hamlin (více)

Série(4) / Epizody(72)

Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj. (ČSFD)

maxxxim odpad!

Totálny. Emocionálne preexponovaní a nevyzretí adolescenti riešia problémy 3. sveta, kriminalitu lepšie ako NYPD, či vyrubovanie dažďových pralesov spôsobom sebe vlastným, ktorý mi zďaleka nepripadá zábavný a pútavý. ()

Laerry

Geniální detektivní seriál dokazující, že nálepka "pro náctileté" nemusí zákonitě rovnat se "stupidní". Kristen Bell je krásně roztomilá, ale hlavně inteligentní a ambiciózní mladá detektivka, žijící ve zkaženém nablýskaném Neptunu, jehož vykreslená prohnilost je prostě dokonalá a vám bude líto, že v něm strávíte jen pouhé tři imaginární roky... ()

Lolita

Verčo, my bysme byly skvělý kamarádky! Krásná Kristen, místy opravdu úžasný humor a pořádné napětí. Škoda ukončení seriálu. ()

Kikania

Toto som sledovala v lete 2008 pri káve vždy, keď som sa doopaľovala:DD A keďže som v lete odkázaná väčšinou na seriály, tak tento sa mi celkom páčil. ()

markuc

velmi slabe, nudny pribeh a ty voice-overy naprosto zbytecne => nekoukat (podotykam, ze serial jsem nikdy nevidel) ()

BS

Viděl jsem jen několik dílů, ale je to vážně perfekrní mix high-school serialu a kriminálky! No a neni Kristen Bell naprosto úžasná a dokonalá? ()

sahe

Tak nebyl to špatnej seriál... a má možná kouzlo v tom, že po 3. sérii prostě končí a nenatáčí se dál... ()

anusha

vzhladom k tomu ze si prave moju high school prezivam na vlasnej kozi tak nemam rada rada serialy a filmy z tohto prostredia no tento ma velmi neobvykle vobec neirituje vlasne dalsich par noci asi zase nebudem spat kym to nedopozeram ___ no dopozerala som ale vazne neviem ci sa to rata ako dopozeranie kedze sa to nijak nekonciiii hej kde je spravodlivost aaach ___neviete niekto kde by som nasla logana mimochodom ??? come on now sugar ()

Danny F.

U mě není pravidlem tento seriál sledovat. Občas ano a to je tak vše. Celkem se na to koukat dá a nenudí. Takových 50% ()

Wendy

Na svůj žánr seriál luxusní kvality, který funguje na rovině epizodního krimi pořadu, celosériového případu i jako exkurz do života studentů jedné americké střední školy. Tato kombinace zabraňuje tomu, aby se ztratil v záplavě na teenagery zacílené tvorby zabývající se pouze milostnými vztahy mezi jejími protagonisty, a umožňuje vznik velice zábavné a inteligentní podívané, oblíbené mimochodem i mezi takovými filmovými/seriálovými tvůrci jako jsou Kevin Smith a Joss Whedon (kteří si oba ve Veronice Mars střihli roličky zaměstnanců ve službách). V seriálu se objevuje i dnes celkem módní záležitost, což jest sociální kritika, ale ve stejně chytrém a nonšalantním stylu jemu podobném; navíc se nevyhýbá ani některým tématům jinde tabuizovaným, např. znásilnění. Navíc - hlavní hrdinka by měla své místo na již klasickém tričku s nápisem "What Would doplňte jméno seriálové postavy Do?" plně zasloužené. A má poslední pochvala patří jejímu televiznímu otci, Keithu Marsovi, protože je fajn vidět po záplavě skvělých TV maminek typu Lorelai Gilmore či Joyce Summers i skvělého TV tatínka. A long time ago, we used to be friends... ()

liuk

Tak mám za sebou první sezónu a moc se mi líbila. Je to takový mix CSI a Beverly Hills 90210. Většina epizod má více dějových linek, kde Veronica, popřípadě její otec, pracuje na vcelku rozmanitých zakázkách jako dva soukromí detektivové. Celým seriálem se ještě táhne další vyšetřování, konkrétně vraždy. Na tento seriál se skvěle kouká, hlavně kvůli vyrovnané kvalitě epizod, neokoukaným příběhům a všudypřítomným hláškám. Sice jsou rozhovory možná až příliš strojené, opravdu si nedokážu představit lidi, kteří by i v nejvypjatějších životních situacích mluvili takhle "cool" - neustále naráželi na všechny odnože popkultury, ale divák si rychle zvykne a vždy potěší, když takovou narážku pochopí. Herci, hlavně Kristen Bell a Jason Dohring, jsou také super. Také musím ocenit, že na konci sezóny je vražda vyřešena a tak seriál nepůsobí natahovacím dojmem. Rozmýšlím se mezi 4* a 5*, dám nakonec nižší, protože mi zde přecejen něco chybí, uvidíme po druhé řadě, rozhodně ale doporučuju. Update: Ne, je to na jasných 5*, na jaký středoškolský seriál se dá koukat furt dokola, a furt dokáže svými perfektními zápletkami, ale i hláškami bavit? Na málokterý, na Veronicu ale furt. A teď by to chtělo poslat menší petardu do Novy, když ten jejich strašný dabing zavinil propad seriálu do modrých čísel. ()

Ichabod

ANO...Je to muj nejoblibenejsi serial ze vsech !!! Netvrdim ze je nejlepsi, ale je nejzabavnejsi. Jsou v nem skvele hlasky, citace filmovych klasik, skvela camea ruznych hercu. Je suprove natocen, jeste lepe ohudebnen a k samotnym hercum mam jen toto : Kristen Bell nehraje dobre ona JE Veronica Mars, no a zbytek je proste velice solidni obzvlaste Jason Dohring. Na serialu je perfektni mix epizodovosti a zaroven i pribehu, ktere jdou napric nekolik dily...Je to skutecne ojedinela zalezitost a tak vyzaduje i malinko neobvykly pristup, necekejte nic a dostanete mnoho. Nejde o zachranu sveta, nebo o ztratu panictvi a je to misty velice napinave a prevazne aspon solidne zabavne (dobre a chytre forky trousi Veronica casto) . ()

WincKruspe

Veronica Mars je super postava, ale to je tak všechno. Protože s vedlejšími postavami si moc práce nedali a většina z nich slouží jen k tomu, aby si Veronica nepovídala celý díl sama pro sebe. A podobně je to i se zápletkami jednotlivých dílů. Některé jsou povedené, ale některé jsou zase nelogické, až stupidně naivní a časem se začnou opakovat. ()

Veronica Mars se vrací

Veronica Mars se vrací