V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

Fiftis

Po tonách príbehov, kde sa tvorcovia snažia renderované filmy oživiť výlučne humorom respektíve paródiou a pôsobia ako animované komédie, prichádza po rokoch milá zmena. V roku 2004 sa ukázala Rodinka úžasných, kde bolo viac akcie. V prípade V tom dome straší máme dočinenia s hororom. Niežeby vo filme chýbal humor, to nie - ja sám som sa veľmi dobre pobavil a humoru sa dočkajú viaceré skupiny deti pri samotných detských postavách a dospelí pri znalostí obdobia a filmov 80. rokov. Ale ten pocit napätia alebo strachu nezažívame v animovaných filmoch tak často a o to je vzácnejší. Zameranie na detského diváka je očividné, ale našťastie nie je film až taký infantilný. Je vyladený tak, že mu prídu na chuť aj deti, ale aj dospelí, pokiaľ pristúpia na jeho hru so žánrami retra a čiastočne aj hororu. Režisér Gil Kenan toho síce veľa nevymyslel, rovnako ako scenáristi filmu, ale v konečnom dôsledku obstál so cťou. ()

burina

Na to, že je to film pre deti, je to miestami celkom strašidelné až temné. To je ale jediné pozitívum filmu a teraz tie negatíva: protivní hlavní hrdinovia, príšerná animácia, nezaujímavé a hlavne zbytočné akčné scény, otrasný záver filmu, no a dalo by sa pokračovať. Kto nevidel, o nič neprišiel. ()

lamps

Animovaná komedie s troškou decentního strašení, která nás zaručeně bude bavit, ale také na ni zaručeně pár hodin po projekci nenávratně zapomeneme... Ale těch pár matných vzpomínek řadím určitě k pozitivním. 65% ()

JohnnyD

Nebolo jedinej minúty filmu, kedy som neľutoval, že film je animovaný. 3D animácia je nanajvýš samoúčelná a kradne množstvo z atmosféry - ulice vyzerajú ako domaľované a chýba im život, postavy len veľmi ťažko vyjadrujú emócie a gumený vizuál bráni v prežívaní príbehu. A to je veľká škoda, keďže námet a z časti aj scenár (Chowderove skvelé hlášky), odhliadnuc od nudného vyvrcholenia, mali nábeh na halloweensky kult. Takto to skončilo len ako solídny animák. ()

Rosaviva

Docela příjemné překvapení, byla jsem si docela jistá, už vhledem k né moc pěkné animaci, že se mi to nebude moc líbit, a že to po chvíli vypnu. Nakonec jsem ale vydržela až do konce a byla jsem celkem spokojená. Ale i přesto, že to nebylo špatné, pro mě to byl takový průměrný animák. 3* ()

misterz

Taký priemerný animáčik, ktorý nič nepokazí, ale ani ničím neohúri. Animácia je naozaj perfektná, ale príbeh ma naočaril. Tiež som trocha v pomykove, či sa to vlastne hodí pre deti, pretože niektoré pasáže rozhodne neboli pre ne, hlavne pre tie menšie. Naviac od finále som čakal trocha viac, ako len dynamit v komíne. 55/100 ()

mchnk

Opravdu velké překvapení a to jsem si říkal, jo podívám se na to a přitom si udělám nějakou práci. Neudělal jsem nic. Výborná grafická práce, takový Simpsonovský humor na americký způsob života, skoro všech zúčastněných postav a samozřejmě celý scénář. Ty 4 tady rozhodně drží spojení dětský horor, i když může toto spojení vypadat zvláštně, tenhle film přesně takový je. Dům, který má v sobě zlo působící na podvědomí každé "oběti", by bylo určitě i výborným základem pro hraný, krvavý masakr. Zde má vše ,hlavně konec, ten potřebný dětský nádech. ()

Anderton

V celku pekné, milé a hlavne originálne. Trochu strašidelné (pre deti), s peknou pointou, ale niečo tomu chýbalo. Našťastie tieto animáky sa snažím pozerať v originále, takže ocením aj pôvodné hviezdne hlasy. Tým pádom ale sú moje hodnotenia viac objektívne, a tie hviezdičky sedia. S odretými ušami za ****, ale trochu inými ako pri pixare, tam sú oveľa silnejšie. Videl som náhodou znova, už to fungovalo oveľa menej, ale hodnotenie nechám tak. ()

Frajer42

Tuhle animovanou pohádku jsem viděl kdysi dávno a docela se mi líbila. Už si přesně nepamatuji děj, ale tuším, že vraždil dům a ten starý dědula byl vlastně strašně hodný a před domem parchanty chránil. Animák je rozhodně děsivější než ostatní, ale nejedná se o nic, co by dítě psychicky nezvládlo. 3* ()

dex2man

Dost nevyužitý potenciál - animáků s temnou/tajemnou atmosférou je pramálo, ale chyběla tomu nějaká výraznější zapamatovatelná scéna a chvílema je to až nuda. ()

DwayneJohnson

Vůbec si nedokážu vybavit, kdy jsem naposledy viděl nějaký animák. Už to bude pěkných pár let. Na tenhle jsem se vlastně ani nechtěl dívat, ale pak jsem vydržel až do úplného konce. Pro mě osobně moc příjemný překvápko, který pobaví, potěší a moc dobře se na něj kouká. Až budu mít vnoučátka, tohle bude jeden z prvních filmů, co jim pustím. ()

Mariin

Slibný začátek, ale pak neuvěřitelně hloupá zápletka a lacině pojatý boj s "živým" domem. Největší hodnotu na tomto filmu spatřuji ve výstižných karikaturách postaviček běžného života (kamarád "Buřt", slečna na hlídání, rodiče, policisté), nikoliv těch strašidelných. Myšlenkově či morálně naprosto prázdné. ()

nash.

Ne tak úplně typický animák zaujme nejen spojením dětského filmu a horroru, ale také animací, kde se v klasickém cgi prostředí se sympatickým retro vzhledem pohybují postavy stylizované lehce plastelínově. Svižně odsýpající děj prošpikovaný klasickými žánrovými prvky, sympaticky hororová atmosféra, občas vtipný dialog, občas nenápadný odkaz na nějaký ten slavný film a svou akčností zábavné finále. Pobaví, ale jednou stačí. ()

silentname

Myslím, že po videní novej verzie Poltergeista, môžem pokojne povedať, že je až iróniou, že tento film je oveľa strašidelnejší, než film, ktorý je tu označovaný ako reálny horor. Nechcem tvrdiť, že je to niečo silné, no máme tu barák, ktorý vie urobiť zlovestný výraz, vábi deti dnu a "kvázi" žerie ich a máme tu protagonistov, ktorí sa ho boja, no súčasne chcú vedieť čo a ako. Pán Kenan... toto mal byť animovaný rodinný film... a mali sme tu animovaný horor s reálnou atmosférou a trošku detinskejšími postavami a potom príde reálny horor, ktorý viac rodinný film než horor. Je to priam irónia. Každopádne - tento film je narozdiel od 2015 Poltergeista miestami aj vcelku strašidelný. ()

Tomco

v celku dobra rozpravka pre dospelych. par dobrych vtipov, sem tam nuda a dost casto ta nuda. po vizualnej stranke tazko v animakoch nieco vytknut. aj v tomto pripade sa stab so vsetkym pekne vyhral. na jendo pozretie akurat, nic extra, ale uz len kvoli podarenej dvojke fizlov odporucam :). 70% ()

Slarque

Horor pro děti je divná disciplína. I tady to vypadá, že tvůrci tápou, zda chtějí děti strašit nebo bavit. Navíc mi ten příběh připadal slabý i na tuhle hodinku a půl dlouhou strašidelnou historku. Určitě jsem z produkční dílny pánů Spielberga a Zemeckise čekal víc. Buď měli přidat na zábavě nebo na hrůzostrašnosti, tohle je jen plichta (50%). ()

eLeR

U nás doma obľúbená rozprávka, ktorú mladšia dcéra nepozerá nikdy sama. Tentokrát ale jedine s českým dabingom. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra