Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Qualdezar

Taková pěkná "animáková Burtonovka". Celkem jsem se u toho bavil, ale není to jen o srandě. Estetické ztvárnění naprosto "Burtonovské", mírně přestylizované, křehké a zároveň "gotické". Svět mrtvých je barevný a mrtvá nevěsta se omlouvá za svůj entuziasmus, zatímco svět živých je šedivý a živá nevěsta je laskavá domácí puťka s intelektuálně melancholickým pohledem. Všudy přítomná nadsázka a originální humor v kombinaci s osobitým a skvostným vizuálním zpracováním dělají z MN nejlepší moderní animák co jsem viděl (spolu se Shrekem, který je možná vtipnější, ale MV u mě vede v animaci a hloubce). (85%, slabších 5/5) ()

Radiq

Z muzikálovyho úhlu pohledu skvěly, postavičky taky skvěly. Všude samá smrt, kosti, hniloba a hnus, ale v podstatě klidně i pro děti. Příběh originální a pobavil. Poprvé jsem u toho usnul, podruhé mě to fakt bavilo a potřeti (ale teď to tak 5 let vidět nemusim) mě to určitě bude bavit taky... ()

vesper001

Nádherná kostlivá romance, Tim Burton v nejlepší formě. Viktor mi sice připomínal spíš Adriena Brodyho (snad tím pianem :) než Johnnyho Deppa, bitky jako by vypadly z o dva roky starších Pirátů z Karibiku (ovšem pejsek Kosťa je na rozdíl od nemrtvé opice roztomilý), a trsajícími skelety se to hemžilo už v Noční můře před Vánoci, ale who cares... Mrtvá nevěsta je zábavná a vizuálně i obsahově vynikající love story, která člověku připomene, že skutečná láska překoná všechny maléry, co si na nás vymyslí život - nebo smrt. ()

matezzz

Velmi pěkný film, který je však typickým Burtonem. Celkový dojem mi kazily veselé pasáže se zpěvem, klasické rozhovory by mi vyhovovaly více. Danny Elfman však nezklamal. Jeho dojemné melodie fungují vždy. Celkově bych řekl takových 85%, což je velmi dobré. Uvidím po druhém shlédnutí a možná * přidám. ()

hans500

Perfektní animovaný film, kterému nechybí nic. Fantasy-horrorový nádech a přitom výborná komedie s hezkými písněmi a geniální animace. ()

chelseaman22

Poměrně krátký film s jednoduchou dějovou linku. Film určený spíše pro nemladistvé diváky. Důvod? Tohle není bezstarostný film. Tento film má myšlenku, je jednoduchý, ale zároveň v samé podstatě složitý. 80% ()

LeoH

Jak už jsem psal u Koralíny – Mrtvá nevěsta je takový záhrobní kabaret křížený s panoptikem, dost povrchní, ale vážně zábavný, báječně se na něj kouká, obě nevěsty jsou zatraceně fajn ženský a pan ženich moc pěkně válí na piáno. A když takhle v sobotu odpoledne máte chuť vzít děti do biografu, kouknete do programu jediného místního multiplexu a stojíte před volbou Auta 2, Šmoulové nebo Saxááána, jste vážně rádi, že vám tohle DVDčko kdysi kdosi věnoval. ()

Estrellita

Nemám ráda pochmurné pohádky, je mi zle při pohledu na zde zobrazený život v panském sídle nebo na ty "sympaticky" ztvárněné rodiče Viktora a ostatní "živé" postavy... Kdybych měla hodnotit jenom svůj pocit z tohohle filmu, dopadlo by to špatně. Ale možná právě v tom je to kouzlo. Burton skvěle zvládl atmosféru a výborně balancuje na hranici hororu a komedie. To je velmi dobře odvedená práce, která si zaslouží ocenit, přestože se mi na ten film koukalo tak nepříjemně. 60% ()

filmmovier

Tim Burton opět exceluje. Opět se spojil se svým dvorním hercem Johnym Deppem a svou milovanou manželkou Helenou a stvořili excelentní loutkový muzikál, temný, vtipný, šílený, ujetý, napínavý... Mrtvá nevěsta má samozřejmě i bezchybný a stále zvučný soundtrack Dannyho Elfmana, originální zápletku, tradiční temnou atmosféru, ale hlavně vtip a výborné písničky. Herecké výkony samozřejmě výborné, bavil mě hlavně Christoper Lee. Muzikálová čísla pomalu roztančila i mě, jen škoda toho strašně rychého tempa filmu, takže to za chvíli bylo celé za mnou.... Potěšila mě samozřejmě i příjemně ponurá atmosféra, které je jako vždy dostatek a neopakovatelná burtonovská poetika. Prostě další bezchybné dílo jednoho z nejlepších režisérů, na které jen tak nezapomenu. Musím vyzvednout i český dabing, další povedená věc... Pro mě plný počet. ()

Skuby47

Většina režisérů natáčí podle ověřených šablon, které zaručují komerční úspěch. Jen zřídka se najde někdo, kdo přinese do filmu něco nového, revolučního a k tomu ještě divácky úspěšného. Tohle je něco jako bomba. Fantastická animace, originální tklivý příběh, trochu morbidní, ale odlehčený prvky humoru. Dokonce i dabing se povedl. Viděla jsem snímek několikrát a vždy mě znovu okouzlí svou přívětivostí a poetikou. ()

Motinski

Tim Burton si drží svoj štýl už dlho a nikto také osobité pojatie s dávkou hororovosti nenapodobní. Výtvarne rovnako dobré, a čo sa týka hudby tak ešte lepšie a chytľavejšie ako Ukradnuté Vianoce. Príbeh je možno z tých jednoduchších ale postavy sa mi páčili veľmi, atmosféra je parádne morbidná, melodramatická aj temná ako sa patrí. ()

David.Darco

Úžasný zážitok. Krátky film ktorý dlhšiu stopáž ani nepotreboval. Obrovské uznanie za skvelú pasáž prvého prebudenia sa v klube. Za skvelé gagy v piesňach, jo a SecondHand ma vyslovene dostal ! :) Proste Burton 😍 ()

Magneto

Menej uletené a viac "civilnejšie" ako Nightmare Before Christmas...Ale atmosféra zachovaná ostala.Gotické,temné,priam odpudzujúce exteriéry a zatuchnuté,skľučujúce interiéry.Postavy sú modelované tak, že je niekedy ťažké rozoznať živú postavu od mŕtvoly ;-) Zachovaý ostal aj spôsob nazerania na svet mŕtvych,ktorý je veselý, oveľa farebnejší a "živší" ako ponurý svet živých.Príbeh je milý a klasicko burtonovsko ľúbostný s úžsným happyendom.Je to temnejšie a burtonovskejšie ako Charlie,určite som sa zabavil viac speveckým číslam kostlivcov ako trpaslíkov vo Wonkovej továrni...Moje sympatie má Emily,ktorú som si po jej geniálnom klavírnom duete s Viktorom úplne zamiloval ;-) ()

senor

Konečně do toho Burton zase trochu šlápl a po trochu matných filmech z přelomu století natočil skvělý kousek. Navíc se vrátil ke svým kořenům, tedy k animaci, kde může nejlépe uplatnit svoji makabrózní fantazii. Bez ohledu na vynikající animaci, vyzdvihuju do nebe příběh (nebo scénář), který by působil dobře i v hraném filmu (dle mého by to ale byla o něco lepší Ospalá díra). Konec je úúúúúúchvatný. Rozhodně na to ale nevoďte své děti, byli totiž narozdíl od anglosaských škvrňat vychovány trochu jinak, takže by to mohlo skončit potoky slz. ()

dvopet

Že nohy celého příběhu trápí bércové vředy a tudíž nejsou tak výkonné je znatelné už na první pohled. To co je ovšem také viditelné je to, že Mrtvá něvesta oplývá spoustou výborných nápadů. Konzistence je tu ovšem trochu omezena. Kdybych měl hodnotit pouze děj, 3,5 hvězdičky by bylo adekvátní. 5 hvězd v tomto případě dávám za brilatní animaci a práci, jakou si dali tvůrci s loutkami. To je opravdu mistrovská práce. Co že to?? Hopskoč?? Aha!! ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia