Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Jedna hviezda patrí čisto len Johnnymu, pretože týmto výkonom dokázal nemožné. Úžasne zahrané, povedal by som, že na placi bol snáď pod vplyvom nejakej haluziny, pretože jeho prejav bol skvelý. Navyše výborný pirátsko-fantasy scenár, fóriky, kostými, nápad, Keira ani nehovorím. Nechápem, prečo má film také slabé percento. 100%.(11.7.2006)

60% - Film, který je postaven pouze na hereckých výkonech v čele s úžasným Deppem. Bohužel mi samotné herecké výkony u celovečerního filmu tohoto žánru nestačí k diváckému štěstí. Od poloviny Pirátů z Karibiku jsem si dokonce připadal trapně, na co se to koukám... jistě přehnané, ale upřímné. Bavil jsem se relativně dobře, ale už to nikdy nechci vidět. Jenom pokračování -zase kvůli hercům :o)(4.5.2006)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $305,413,918Tržby Celosvetovo $654,264,015Tržby za predaj DVD v USA $235,300,000║ Jack Sparrow v podaní Johnny Deepa zachraňuje prevažne nechutne plytký dej, z minimom skutočne zábavných scén, trikovo a hudobne na slušnej úrovni. /videl v kine: 70%/(7.6.2005)

"Si najhorší pirát, o akom som kedy počul." - "Ale počul si." Vďaka parádnou hudbou obohateným PIRÁTOM KARIBIKU si vždy spomeniem, že Hollywood je tu hlavne preto, aby nás bavil. Soľou a rumom nasiaknutá plavba, plná skvelých prírodných scenérií, inteligentne vybraných a zručne nakombinovaných hercov, divokej akcie a skvostného humoru, plného historiek z osemnástej ruky ("...a potom zo mňa urobili náčelníka." alebo "To preto,lebo si nebol v Singapure."). Snímka občas stagnuje (no jo no, 143 minút je 143 minút) a Keira Knightley s Orlandom Bloomom nedostali zaujímavé postavy resp. sa naplno rozbehli až v dvojke a trojke. Ale kto by stíhal držať krok so všetkými masťami mazaným kapitánom Čiernej perly Barbossom v pôvabnom podaní oscarového Austrálčana Geoffreyho Rusha! Lepší je už len Johnny Depp, za svoj sfetovaný bisexuálny výkon nominovaný na Oscara. Jou-ho-ho, pirátsky život, ten je môj.(1.11.2004)

Když už popkornová zábava tak takováhle. Skvělá, svižná, nenudící se skvělým obsazením hudbou režií a vším co k tomu patří. Viděno asi šestkrát a furt mě to baví. Geoffrey Rush by byl za takovýhle výkon v každém jiném filmu glorifikován, měl bohužel tu smůlu, že natrefil na Deppa v životní komediální formě.(26.3.2006)

• - Na začátku filmu, když Elizabeth (Keira Knightley) sebere malému Willovi (Orlando Bloom) minci, tak ji při prohlížení drží jen prostředníčkem a palcem, ale při záběru z jiného úhlu drží medailon ve více prstech. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy se do domu Elisabeth Swanové (Keira Knightley) vloupají piráti, jeden z nich má v ruce hořící louč. Když na něj ale Elisabeth vysype horké jiskry, v ruce už ho nemá. V dalším záběru, když seskakuje ze schodů, ho znovu má. (Lucasosum)

• - Ve scéně, kdy Will přinese meč do guvernérova domu a čeká na guvernéra, je na hodinách 9:45. Poté, co guvernér přijde do pokoje, je na hodinách o pár minut méně. (hippyman)