Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Vizuálně velice povedný,skvělej dobrudružnej pirátskej příběh a Johnny Depp zase předvádí, že patří k těm lepším hercům, ale filmu dosti škodí jeho délka, která je podle mě, tak o půl hodiny delší než by měla být a také se mi nelíbí až přílišný nalíčení Deppa. Škoda jinak by to bylo za pět hvězdiček. Tak po několikátým shlédnutí musim změnit hodnocení, protože čim častěji to vidim, tim se mi to líbí víc a tentokrát mi nevadil ani nalíčenej Depp(21.12.2003)

No tohle byl alespoň správný blockbuster. Bylo to zábavné, akční, výpravné, výborná hudba, skvělí herci. Co víc si od blockbusterů jen přát. Bohužel, takový byl pouze první díl, z těch dalších už se stala fraška a mechanický stroj na peníze. Snažím se na celou sérii zapomenout a pamatovat si jen tento první díl, u kterého se při jeho vzniku ještě nevědělo, že to bude takový velký hit a jde to sakra poznat. Nemám problém si Prokletí Černé perly pustit kdykoliv znovu.(29.10.2011)

Děkuji jednomu nudnému odpoledni a jedné nejmenované televizní stanici HBO. Díky nim jsem nikdy neplánované Piráty z Karibiku dostala do své topky filmů. Ale samozřejmě za to nemůžou jen oni. Kromě zábavného scénáře, skvělých triků, krásného papouška, slaďoučké opičky, můžou za mou lásku k Pirátům hlavně herci, lépe řečeno herec. Tím není Geoffrey Rush, ani Orlando Bloom, ani Jack Davenport, jednoduše to není nikdo jiný než Johnny Depp, který si právě díky téhle roli získal mé srdce (ostatní pánové prominou) navěky :o) Jack Sparrow je jedna z nejzábavnějších postav, kterou jsem zatím viděla. A být všichni piráti jako on, nechala bych se „rabovat“ neustále :o) On ve spojení s již jmenovanými pány, Keirou Knightley a všemi ostatními vytvořil nenáročnou ale hlavně nezapomenutelnou podívanou plnou akce a zábavy :o) Vyplouváme!(22.6.2010)

Učebnicový príklad toho, ako dokáže skvelo zvolené prostredie, pre v podstate banálnu historku, vyluftovať pootvorené peňaženky letným popcornholikom. Nutká sa mi silná analógia s Múmiou. Tak ako vtedy egypt, tak teraz svet pirátov pôsobi veľmi sviežo a neokúkane. Na Indiho to síce nemá, ale človek sa aspoň ukľudní, že inteligentné dobrodružné komédie úplne nevymreli.(18.9.2006)

Gore Verbinski i u tohoto snímku dokazuje, že dokáže "uchopit" a dobře zpracovat ledasjaký filmový žánr - od rodinné komedie HON NA MYŠ až po mysteriózní thriller s hororovými prvky KRUH. V případě snímku PIRÁTI Z KARIBIKU jde "více-méně" opět o snímek pro celou rodinu. Snímek by asi nemusel dělat "dobrotu" u nejmenších dětí, ale zároveň si dokáži představit šťastného 10-letého synka, který je hrdý a pyšný na svého tátu, který ho + zbytek rodiny vzal na tento dobrodružný, napínavý a současně humorný film. Shrnuto a podtrženo: Kvalitně zpracovaná "pohádka pro mírně odrostelejší a dospělé". Dobrý děj + príma vtípky + výborné herecké výkony + zajímavé efekty = příjemně strávených 133 minut.(9.11.2003)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy Jack Sparrow (Johnny Depp) vystupuje z potopené lodě na molo, vykračuje pravou nohou. V dalším záběru však došlápne levou nohou. (Lucasosum)

• - Ve scéně, kdy jede Jack na stožáru potápějícího se člunu, vykračuje na molo pravou nohou, avšak v následujícím záběru můžeme vidět, že dopadá na levou nohu. (Timak)