Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

  • USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)
Trailer 2

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 189)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Když už popkornová zábava tak takováhle. Skvělá, svižná, nenudící se skvělým obsazením hudbou režií a vším co k tomu patří. Viděno asi šestkrát a furt mě to baví. Geoffrey Rush by byl za takovýhle výkon v každém jiném filmu glorifikován, měl bohužel tu smůlu, že natrefil na Deppa v životní komediální formě. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zábavné pirátské dobrodružství jaké nemá obdoby. Prvoligový piráti Jack Sparrow a Barbossa mě doslova uhranuli. Jejich společné scény boxovali do mé bránice skutečně silné údery humoru. Když si k tomu připočtu krásné karibské prostředí, vizuální efekty co by srazily stádo mamutů, hudbu na jejímž poslechu se člověk stává zavislej, Keiru tak krásnou, že by svedla i ortodoxního gaye, tak dostanu odpověď co z Karibiku dělá luxusni destinaci.............jeho PIRÁTI !!! ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Gore Verbinski si odskočil od hororového Kruhu k fantasy dobrodružnému snímku Piráti z Karibiku a dopadlo to výborně. Hvězdné herecké obsazení, kterému dominuje naprosto bezchybný a suveréní Johnny Depp. Docela jsem se divil, že i když má snímek přes 130 minut, tak jsem se nenudil ani na moment. Skvělá podívaná, které k pěti hvězdičkám chybí opravdu málo......... ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

"You like pain..? Try wearing a corset!" To bylo tehdy, ještě když tvůrcům nešlo jen o naplnění pokladny, Johnny Depp se podivně nepitvořil a celý příběh nebyl jen směšný paskvil.. :) Prokletí Černé perly je bezpochyby tím nejlepším dílem celé trilogie ( odmítám brát čtvrtý a další díly jako skutečné pokračování), kde funguje humor, mysteriózní linie i romantická zápletka. Nebesky krásné Keiře, sladkému Orlandovi a samozřejmě vtipnému Deppovi to společně šlo a bavili mě. Celkově se jedná o film, který mě přivedl k mé dlouholeté favoritce (ano, Keiře), tu si navždy budu pamatovat hlavně jako křehkou, ale odvážnou Elizabeth. Nesmím opomenout úžasný soundtrack, každá skladba je zapamatovatelná a líbí se i po letech.Yo, Ho haul together, hoist the colours high.. ()

Galerie (126)

Zajímavosti (125)

  • S celosvětovou tržbou více než 650 milionů amerických dolarů se film stal čtvrtým nejvýdělečnějším snímkem roku 2003. (Coldrex)
  • V pôvodnej verzii scenára z roku 2001 sa mal Will Turner (Orlando Bloom) objaviť ako väzenský dozorca, ktorý pomáha Sparrowovi (Johnny Depp) pri úteku z väznice. (Greenpeacak)

Související novinky

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) má v posledních letech poměrně turbulentní období. Po soudních tahanicích se svou bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman a ztracené království), z… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Reklama

Reklama