Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min (Alternativní: 137 min)

• Gilmour93

Popcorn zalitý zředěným rumem. Deppovu THC kreaci na piráta neshledávám příliš zábavnou, stejně tak celý tento spektákl cílený druhému stupni základních škol. Nicméně Disney našel volné místo na trhu a zdárně porodil do vod Karibiku dojnou krávu. Lidé na to chodí, další díly se točí, suvenýry s motivy Jacka Sparrowa se prodávají, tak co tady vůbec kysele kafrám..(29.8.2008)

Gore Verbinski i u tohoto snímku dokazuje, že dokáže "uchopit" a dobře zpracovat ledasjaký filmový žánr - od rodinné komedie HON NA MYŠ až po mysteriózní thriller s hororovými prvky KRUH. V případě snímku PIRÁTI Z KARIBIKU jde "více-méně" opět o snímek pro celou rodinu. Snímek by asi nemusel dělat "dobrotu" u nejmenších dětí, ale zároveň si dokáži představit šťastného 10-letého synka, který je hrdý a pyšný na svého tátu, který ho + zbytek rodiny vzal na tento dobrodružný, napínavý a současně humorný film. Shrnuto a podtrženo: Kvalitně zpracovaná "pohádka pro mírně odrostelejší a dospělé". Dobrý děj + príma vtípky + výborné herecké výkony + zajímavé efekty = příjemně strávených 133 minut.(9.11.2003)

Velice dlouho jsem nevěděl,co si mám představit pod pojmy "dobrodružný" nebo "pirátský" film.Ale teď už to vím :).Výborný scénář přímo sršící spoustou vtipů a vtípků,velkolepá akce,úžasná výprava a famózní herecké výkony ústřední dvojice Depp/Rush.Neředěná zábava od začátku do konce.A že je tenhle snímek dlouhý?Nevím jak vy,ale já to beru takhle - dostal jsem pár skvělých minut zadarmo :).(25.9.2003)

Od Indiana Jonese nejlepší dobrodružná podíváná, jakou jsem měl možnost vidět. A samozřejmě pirátská klasika. Dobrý příběh, neustálý nadhled, krásná Keira, skvělá akce, temné prokletí, úžasný záporák a Jack Sparrow. Další díly už ani jednou nedosáhli v kvalitě tak vysoko, jako tahle dynamická, zábavná, trikově úžásná a téměř bezchybná dobrodružná jízda. Černá perla rozhodně nejlepší lod, jaká kdy existovala. Verbinski spolu s Bruckheimerem rozjeli sérii, která je dnes už legendární a stvořili snad ještě známější postavu.(9.2.2011)

Určitě nejkomplexnější, logicky nejsamostatnější a s odstupem i jasně nejlepší díl ze série. Verbinskimu tehdy pod Bruckheimerovým dohledem vyšlo snad všechno, co mohlo, hlavně co se herců týče. Bloomovi stačí dělat ze sebe nevinného kováře, Keira je tradičně k sežrání, Rush jaksepatří slizký a výkon Johnnyho Deppa se stačil už po několika týdnech stát kultovním. Dokonalý příklad zábavného dobrodružného filmu, na který se dá dívat pořád dokola.(30.5.2007)

• - 800 tisíc dolarů stál náhrdelník, který měla při londýnské premiéře filmu na krku Keira Knightley. (Reiniš)

• - Väčšina hercov vo filme nosí zubné protézy. (Greenpeacak)

• - Jerry Bruckheimer si pro roli kapitána Jacka Sparrowa vybral Johnnyho Deppa úmyslě. V době natáčení byl totiž považován za hvězdu nezávislých a „divných” snímku. A právě toto se Bruckheimerovi líbilo, protože chtěl do svého blockbusteru někoho, koho by v letní oddechovce nikdo nečekal. (Coldrex)