Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Verbinski skočil z hororu do akční fantasy a dopadlo to opět výborně. Skvělé triky, velká výprava, dokonale vybavené DVD a když se k tomu přidá až neuvěřitelně bravurní Jonhny Depp, tak k plnému hodnocení chybí snad jen 10% ... Pokud takhle nějak dopadne nový Indiana Jones, tak se vůbec nebudu zlobit.(26.10.2003)

Děkuji jednomu nudnému odpoledni a jedné nejmenované televizní stanici HBO. Díky nim jsem nikdy neplánované Piráty z Karibiku dostala do své topky filmů. Ale samozřejmě za to nemůžou jen oni. Kromě zábavného scénáře, skvělých triků, krásného papouška, slaďoučké opičky, můžou za mou lásku k Pirátům hlavně herci, lépe řečeno herec. Tím není Geoffrey Rush, ani Orlando Bloom, ani Jack Davenport, jednoduše to není nikdo jiný než Johnny Depp, který si právě díky téhle roli získal mé srdce (ostatní pánové prominou) navěky :o) Jack Sparrow je jedna z nejzábavnějších postav, kterou jsem zatím viděla. A být všichni piráti jako on, nechala bych se „rabovat“ neustále :o) On ve spojení s již jmenovanými pány, Keirou Knightley a všemi ostatními vytvořil nenáročnou ale hlavně nezapomenutelnou podívanou plnou akce a zábavy :o) Vyplouváme!(22.6.2010)

Tak bych řekl, že piráti mají nakročeno k novému kultu uctívačů a že se z tohoto námětu dá vytěžit hodně už je znát díky tomu, že tvůrci točí třetí díl a rozhodně neubírají na kvalitě. Johnny Depp je naprosto výborný, stoprocentně to je jeho životní role. Mimochodem zbraň, kterou ve filmu používá jako Jack Sparrow je originál z roku 1760 a vytvořil jí jakýsi Perry. --- Vzhledem k tomu, že jsme dva, by nám gentleman dal dvě pistole. – Dostanete jednu. Můžeš být gentleman a zastřelit dámu, a sám pak umřít hlady.(31.8.2006)

Prokletí Jacka Sparrowa aneb vítejte v dobách, kdy byl ještě Johnny Depp skutečně vtipný. Kde v dalších dílech vykrádá sám sebe, tady ještě sází skutečně vtipné gagy. Díky němu film získává právě tu nadsázku, která je u podobného filmu nutná. 2 hodiny oddechové nekomplikované zábavy, což v pokračováních neplatí.(5.8.2006)

Po zhlédnutí Pirátů musí snad každému být jasné, proč je Johny Depp mezi mými nej- herci:) Kapitán Jack Sparrow totiž celý film zabral pro sebe, ve jménu geniálních hlášek a rumu, a stal se tak postavou řekněme dvacetkrát sympatičtější než Barbossa Geoffreyho Rushe (což je pro tohoto australského nemrtvého velké plus), desetkrát zajímavější než Will Turner Orlando Blooma (což je pro tohoto idola spolužaček mého mladšího bratra mínus, ale v dívčích očích mu to na přitažlivosti nijak neubírá:)), a dvakrát noblesnější persónou než Elisabeth Swannová sličné Keiry Knightleyové (nic ve zlém, nejhezčí sice je, ale je to pořád jenom guvernérova dceruška, že ano). Nicméně scénáristickým překvapením pro mne byl komodor Norrington hraný Jackem Davenportem, který dává vzpomenout na majora Duncana Heywarda z Posledního Mohykána. Vizuální stránka filmu je patřičně Bruckheimerovsky velkolepá (nechápu co má někdo za problém se ztvárněním jeskyně pokladu), souboje patřičně naspeedované (aby ne, když tu máme i Legolase;)) a doplněné výbornou hudbou Klause Badelta, dlouholetého to spolupracovníka samotného Hanse Zimmera. A výsledkem toho všeho je pořádný pirátský nářez se spoustou humoru a trochou té romantiky. Už taky bylo načase...třeba se zase začnou nosit klobouky. Veelkéé klobouky:))) PS: Beware of český dabing, apage, run away, take cover, je to hrůza a běs, jaký neumí vyvolat ani Nazg'hul...(27.9.2003)

• - Tvorcovia filmu strávili 5 mesiacov na vytváraní jaskyne, v ktorej sa kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) snaží zvrátiť svoje prekliatie. Museli totižto vytvoriť priestor, kde hĺbka vody bude meter a pol, vyrobiť polystyrénové skaly a natrieť viacero predmetov zlatou farbou. (Greenpeacak)

• - V poslední scéně filmu, kdy Jack Sparrow (Johnny Depp) znovu získal Černou Perlu a křičí na svou posádku, ať se dá do práce, je vlevo vidět muž ze štábu, oblečený v čistém bílém tričku, s kovbojským kloboukem na hlavě a slunečními brílemi na očích. (Lucasosum)

• - Když počkáte na konec titulků, uvidíte malou opičku, jak z pokladu vezme zlatou minci. (StevenW.)