Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%.(23.3.2005)

Velmi zábavný film, na který se kvůli Deppovi, Keire Knightley a možná i Bloomovi stojí za to jít podívat. Tento film vytáhnul filmy o pirátech z hlubin oceánu a postavil je na novou startovací dráhu. Gore Verbinski odvedl skvělou práci a i přes pár chyb scénáře(halvně co se týče nesmrtelnosti jedné postavy :) ale aby to nebyl spoiler tak to radši fakt nepovim :). Doufám, že obě pokračování budou minimálně stejně zábavné...(5.3.2005)

že ženská na palubě přináší smůlu, ví každej. to, že piráti jsou veselí chlápci je taky jasný. ale vtipnej může být bejt jenom jeden. jack spaarow! s pirátem kterej nekrade, ale rekvíruje a podvádí, protože je pirát, nás čeká spousta veselých zážitků. na děti, je tu pár drsňáckejch scén, ale co čekat od pirátů! vše nahrazuje všudy přítomný humor a dospěláci se jistě pobaví i při drsnějších scénách. proto nikoho nepřekvapí, že na konec všechno dobře skončí. jako v pohádce.(6.1.2006)

Tak bych řekl, že piráti mají nakročeno k novému kultu uctívačů a že se z tohoto námětu dá vytěžit hodně už je znát díky tomu, že tvůrci točí třetí díl a rozhodně neubírají na kvalitě. Johnny Depp je naprosto výborný, stoprocentně to je jeho životní role. Mimochodem zbraň, kterou ve filmu používá jako Jack Sparrow je originál z roku 1760 a vytvořil jí jakýsi Perry. --- Vzhledem k tomu, že jsme dva, by nám gentleman dal dvě pistole. – Dostanete jednu. Můžeš být gentleman a zastřelit dámu, a sám pak umřít hlady.(31.8.2006)

Dokonalá holywoodska zábava s výborným Johnym Deepom, ktorý sa veľmi márne snaží nebyť zbožnovaným idolom fanúšikov. Len prílišná rozťahanosť mi bránila na prvý krát udeliť najvyššie možné hodnotenie, kto by však povedal, že podľa atrakcie z Disneylandu vznikne pravdepodobne jeden z najlepšich pirátskych snímkov vôbec? S odstupom času a vzhľadom k nevýrazným pokračovaniam mi však viac než pred tým dochádza aké bolo vlastne prvé dobrodružstvo Jacka Sparrowa a Willa božské. 90%(17.2.2007)

• - V pôvodnej verzii scenára z roku 2001 sa mal Will Turner (Orlando Bloom) objaviť ako väzenský dozorca, ktorý pomáha Sparrowovi (Johnny Depp) pri úteku z väznice. (Greenpeacak)

• - Studio si původně přálo, aby postava Jacka Sparrowa vypadala jako „mladý Burt Lancaster”, pročež uvažovali o obsazení typově podobného Matthewa McConaugheyho. (Coldrex)

• - Ve scéně, kdy jede Jack na stožáru potápějícího se člunu, vykračuje na molo pravou nohou, avšak v následujícím záběru můžeme vidět, že dopadá na levou nohu. (Timak)