Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Bez Deppa by byl film takřka beznadějný, ale Johnnyho Jack Sparrow je jedna z nejlepších komických figur, které jsem ve velkofilmu spatřil. Při pohledu na Orlando Blůmu se do mé mysli vkrádá otázka, zda je jeho výkon typu "já jsem Legolas, ale oblečený jako bukanýr, nepleťte to, milé děti" míněn vážně, nebo zda se jedná o úmyslné nadsazení figurky nepolepšitelného klaďase Willa Turnera... Děj prostinký, triky pěkné, humor výborný; prostě zábavný film jak má být!(27.1.2004)

Jedna hviezda patrí čisto len Johnnymu, pretože týmto výkonom dokázal nemožné. Úžasne zahrané, povedal by som, že na placi bol snáď pod vplyvom nejakej haluziny, pretože jeho prejav bol skvelý. Navyše výborný pirátsko-fantasy scenár, fóriky, kostými, nápad, Keira ani nehovorím. Nechápem, prečo má film také slabé percento. 100%.(11.7.2006)

Pro mě vcelku rozporuplná záležitost. Na jedné straně jsem se opravdu výtečně bavil a ani mě nenapadlo pomyslet na to, aby film již skončil. Hlavním opěrným bodem je Johny Depp. A ačkoliv ho jinak nemám moc rád, tady byl skutečně rozkošný. Na straně druhé je tu Orlando Bloom, který mě ve svém názoru na své neumětelství a nechutenství rozhodně neobměkčil. Záporem pro mě byla rovněž hudba. Za prvé je to Zimmer dvě. Za druhé se snaží až neuvěřitelně protivně zalíbit a za 3., je to neskutečné klišé. Často jsem myslel na to, jak by se mi ulevilo, kdybych mohl skladatelovi trochu proplesknout. Celkově jsem se ve snímku dočkal několika vtipných scén, několika pasáží, kde se mi tajil dech, pár nádherných přírodních obrazů (například scény v oceánu s rybičkami, super) a také mnoha momentů, kdy mi bylo vysloveně trapně (většinou byl na scéně Legolas). Konec, ačkoliv v tomto typu filmu ani jiný být nemohl, mi pak také ke konečnému výsledku příliš nepomohl. Jak již řekl Amarcord...Zábava to je, ale také to už nechci nikdy vidět :-)(10.9.2006)

Verbinskemu sa podarilo natočiť impozantné dielo,ktoré nemohlo byť lepšie obsadené ako je a herecká genialita Johnnyho Deppa je nenahraditeľná. Fakticky film tak dobrodružný a komický ako málo ktorý iný.................Soundtrack Klaus Badelt: 1. Fog Bound [2:16] ,2. The Medallion Calls [1:52] ,3. The Black Pearl [2:16] ,4. Will and Elizabeth [2:08] ,5. Swords Crossed [3:15] ,6. Walk the Plank [1:58] ,7. Barbosa is Hungry [4:06] ,8. Blood Ritual [3:32] ,9. Moonlight Serenade [2:08] ,10. To the Pirates' Cave! [3:30] ,11. Skull and Crossbones [3:24] ,12. Bootstraps' Bootstraps [2:38] ,13. Underwater March [4:12] ,14. One Last Shot [4:46] ,15. He's a Pirate [1:32],(1.1.2011)

Vizuálně velice povedný,skvělej dobrudružnej pirátskej příběh a Johnny Depp zase předvádí, že patří k těm lepším hercům, ale filmu dosti škodí jeho délka, která je podle mě, tak o půl hodiny delší než by měla být a také se mi nelíbí až přílišný nalíčení Deppa. Škoda jinak by to bylo za pět hvězdiček. Tak po několikátým shlédnutí musim změnit hodnocení, protože čim častěji to vidim, tim se mi to líbí víc a tentokrát mi nevadil ani nalíčenej Depp(21.12.2003)

• - Väčšina hercov vo filme nosí zubné protézy. (Greenpeacak)

• - Nejdříve byl jako skladatel najat Alan Silvestri, který ale projekt opustil kvůli neshodám s producentem Bruckheimerem. (Decim28)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42. (Zdroj: ČSFD.cz)