Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min (Alternativní: 137 min)

Velice dlouho jsem nevěděl,co si mám představit pod pojmy "dobrodružný" nebo "pirátský" film.Ale teď už to vím :).Výborný scénář přímo sršící spoustou vtipů a vtípků,velkolepá akce,úžasná výprava a famózní herecké výkony ústřední dvojice Depp/Rush.Neředěná zábava od začátku do konce.A že je tenhle snímek dlouhý?Nevím jak vy,ale já to beru takhle - dostal jsem pár skvělých minut zadarmo :).(25.9.2003)

Jedna hviezda patrí čisto len Johnnymu, pretože týmto výkonom dokázal nemožné. Úžasne zahrané, povedal by som, že na placi bol snáď pod vplyvom nejakej haluziny, pretože jeho prejav bol skvelý. Navyše výborný pirátsko-fantasy scenár, fóriky, kostými, nápad, Keira ani nehovorím. Nechápem, prečo má film také slabé percento. 100%.(11.7.2006)

Dokonalá holywoodska zábava s výborným Johnym Deepom, ktorý sa veľmi márne snaží nebyť zbožnovaným idolom fanúšikov. Len prílišná rozťahanosť mi bránila na prvý krát udeliť najvyššie možné hodnotenie, kto by však povedal, že podľa atrakcie z Disneylandu vznikne pravdepodobne jeden z najlepšich pirátskych snímkov vôbec? S odstupom času a vzhľadom k nevýrazným pokračovaniam mi však viac než pred tým dochádza aké bolo vlastne prvé dobrodružstvo Jacka Sparrowa a Willa božské. 90%(17.2.2007)

A já mám pro Prokletí Černé perly slabost. V rámci nastoleného žánru a zvolených producentských cílů dokonalý produkt. A stejným dechem je třeba dodat, že už se ho potom nikdy nepodařilo úplně zopakovat, ačkoliv se moje guilty pleasure obliba prvního dílu s mírnou podporou přelévá i do celé "původní" trilogie. Rovněž je mírně obdivuhodné, jak se podařilo mít správného herce na každém místě, přičemž mému srdci kraluje Jack Davenport (jakkoliv jsem si v době premiéry filmu byla jistá, že to bude Legolas). Zajímavé taky je, že co v roce 2003 vypadalo jako zajímavá výzva pro stoupající hvězdu Johnnyho Deppa byl vlastně počátek jeho propadu na jak herecké, (a jestli se informace z bulvárů můžou brát jako průkazné) tak i osobní dno.(17.9.2017)

Pohodová oddechovka s dobrými triky, vtipnými momenty a skvělým hereckým ansámblem, jemuž vévodí Johnny Depp. Ten na sebe po většinu času zaslouženě strhává nejvíce pozornosti a opět dokazuje, že z něj vyrostla skvělá herecká veličina. Nesmím ale opomenout ani Keiru Knightley - ani ne tak pro její herecké schopnosti, jako spíše pro její nepřehlédnutelné půvaby.(17.2.2004)

• - I když prokletí piráti z Černé Perli nic necítí, tak Ragetti (Mackenzie Crook), když se vloupe do Guvernérova domu a snaží se vzít medailonek Elizabeth (Keira Knightley) a ta se brání žhavými uhlíky, které na něho spadnou, začne skučet bolestí. (holyterry)

• - Na začátku filmu Jack Sparrow (Johnny Depp) s pouty na rukou uniká před vojáky tím, že pouta přehodí přes natažené lano a sveze se na něm. To je samozřejmě nesmysl, protože by si pouta napřed z jedné ruky odepnout. (Stejšn)

• - Když malá Elizabeth (Keira Knightley) kouká na černou perlu, je záběr na její oči, kde je má blankytně modré. Po probuzení ze snu a otevření očí je však má tmavě hnědé. (Mr.Hudson)