Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Občas člověk potřebuje vyčistit hlavu, pořádně se pobavit a všechny starosti nechat před kinem. Pirátům se tohle skvěle podařilo. Moc se mi líbila melodická hudba, spousta humoru, trikové scény a neuvěřitelná postava Jacka Sparrowa (Johnny Depp je machr). Ovšem film mohl být skutečně o něco kratší a akční scény mohly mít větší spád.(23.9.2003)

"You like pain..? Try wearing a corset!" To bylo tehdy, ještě když tvůrcům nešlo jen o naplnění pokladny, Johnny Depp se podivně nepitvořil a celý příběh nebyl jen směšný paskvil.. :) Prokletí Černé perly je bezpochyby tím nejlepším dílem celé trilogie ( odmítám brát čtvrtý a další díly jako skutečné pokračování), kde funguje humor, mysteriózní linie i romantická zápletka. Nebesky krásné Keiře, sladkému Orlandovi a samozřejmě vtipnému Deppovi to společně šlo a bavili mě. Celkově se jedná o film, který mě přivedl k mé dlouholeté favoritce (ano, Keiře), tu si navždy budu pamatovat hlavně jako křehkou, ale odvážnou Elizabeth. Nesmím opomenout úžasný soundtrack, každá skladba je zapamatovatelná a líbí se i po letech.Yo, Ho haul together, hoist the colours high..(4.3.2011)

Když už popkornová zábava tak takováhle. Skvělá, svižná, nenudící se skvělým obsazením hudbou režií a vším co k tomu patří. Viděno asi šestkrát a furt mě to baví. Geoffrey Rush by byl za takovýhle výkon v každém jiném filmu glorifikován, měl bohužel tu smůlu, že natrefil na Deppa v životní komediální formě.(26.3.2006)

Od Indiana Jonese nejlepší dobrodružná podíváná, jakou jsem měl možnost vidět. A samozřejmě pirátská klasika. Dobrý příběh, neustálý nadhled, krásná Keira, skvělá akce, temné prokletí, úžasný záporák a Jack Sparrow. Další díly už ani jednou nedosáhli v kvalitě tak vysoko, jako tahle dynamická, zábavná, trikově úžásná a téměř bezchybná dobrodružná jízda. Černá perla rozhodně nejlepší lod, jaká kdy existovala. Verbinski spolu s Bruckheimerem rozjeli sérii, která je dnes už legendární a stvořili snad ještě známější postavu.(9.2.2011)

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. Pamatuji, že tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. V kině jsem ho ignoroval, i to DVD mi doma leželo pěkně dlouho než jsem se odvážil a pustil si piráty k tělu. Po více než dvou příjemných hodinách filmu jsem litoval toho odkládání.. Ústřední obsazení snímku je více než příjemné. Bloom neškodí a na překrásnou Keiru je prostě radost pohlédnout. Jenže všechny převyšuje Johnny Depp, jeho postava je tak osobitě ztvárněna, že dostává až kultovní status. Výborná je také režie, skvěle navazující na taktéž dobrý, lehce stravitelný scénář. Zkrátka, vynikající dobrodružná letní podívaná a další Jerry Bruckheimer nářez. 90%.(23.3.2005)