poster

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

 • USA

  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

 • Slovensko

  Piráti Karibiku

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min (Alternativní: 137 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Verbinskemu sa podarilo natočiť impozantné dielo,ktoré nemohlo byť lepšie obsadené ako je a herecká genialita Johnnyho Deppa je nenahraditeľná. Fakticky film tak dobrodružný a komický ako málo ktorý iný.................Soundtrack Klaus Badelt: 1. Fog Bound [2:16] ,2. The Medallion Calls [1:52] ,3. The Black Pearl [2:16] ,4. Will and Elizabeth [2:08] ,5. Swords Crossed [3:15] ,6. Walk the Plank [1:58] ,7. Barbosa is Hungry [4:06] ,8. Blood Ritual [3:32] ,9. Moonlight Serenade [2:08] ,10. To the Pirates' Cave! [3:30] ,11. Skull and Crossbones [3:24] ,12. Bootstraps' Bootstraps [2:38] ,13. Underwater March [4:12] ,14. One Last Shot [4:46] ,15. He's a Pirate [1:32],(1.1.2011)

 • 3DD!3
  ****

  Koncentrovaná, čistá a výborná zábava, která má opravdu jen málo slabých míst. Verbinski zvládl oživit pirátský žánr a zároveň atrakci z Disneyladu v jednom jediném snímku. Pravdou je, že mu opravdovou oporou byl Jerry Bruckheimer (díky za Keiru, Jerry :), ILM a především Johnny Depp, který uchvátil všechny svou již mnohokrát omílanou kreací "nejhoršího piráta o kterém jste kdy slyšeli" Jacka Sparrowa. Na dveře našeho starého, zaprášeného, maloměstského kina už klepe druhý díl. Nemohl bych na něj přece jít, aniž bych si zopakoval ten první.(5.9.2006)

 • Kulmon
  ****

  Zajímavosti: Ostrov Isla de Muerta je španělsky "ostrov mrtvého". tortuga je také španělsky a znamená "želva". *** Lebka se skříženými hnáty byla na vlajce "Calico" Jacka Rackhama, kapitána lodi Revenge a dlouholetého milence známé ženské pirátky Anne Bonny. *** Scéna, kdy Jack Sparrow se drží stožáru své potápějící se lodi je pocta Busteru Keatonovi, který to také ukázal ve filmu The Navigator (1924). *** Keira Knightly měla na sobě černé kontaktní čočky stejně jako Johnny Depp v poslední scéně filmu. Po skončení filmu je zahodila. *** Když Will vstává po omráčení, dívá se do přístavu a divák může spatřit u vchodu tu samou dívku, která hrála mladou Elisabeth (Lucinda Dryzek). *** Loď, která se ve filmu jmenuje "Interceptor" je skutečná loď "Lady Washington" a je oficiální lodí velvyslance státu Washington. Ve filmu jste ji mohli zahlédnout již dříve: Star Trek: Generations (1994) a Treasure Planet (2002). *** Při návratu z nočního natáčení na Karibských ostrovech se loďka, ve které byla Keira Knightley, její matka a plavčík, rozbila o útesy, avšak nikomu se nic nestalo. Scéna se pak raději dokončila ve filmovém studiu než na place. *** Film se původně jmenoval jen Piráti z Karibiku, ale vidina dalšího pokračování přiměla producenty k podtitulu. *** Postava kapitána Jacka má v ústech zlat mezi zuby. To zalto je skutečné, zasadil ho tam zubař Johnnyho Deppa. Producentu se však zdálo, že je ho tam moc a tak bylo zčásti odstraněno. *** Chození pod vodou pod člunem je režisérova pocta filmu The Crimson Pirate (1952). *** Mnoho posádky lodi během filmování trpělo záhadnou mořskou nemocí. Keira Knightley si proti té nemoci vzala pilulku ... a usnula :-) *** Ted Elliott a Terry Rossio film připravovali již v 90. let, ale tehdy byl odmítnut. *** Jména všech tří hlavních postav jsou spojena s ptáky. *** Po mečovém souboji mezi Jackem a Willem je na Willově obličeji prášková čokoláda. *** Východoindická obchodní společnost skutečně dělala pirátům značku ve tvaru P, ale na čelo místo na ruce, jak je ve filmu. *** Slovo "pirát" a "pirátství" se ve filmu objeví 56krát. *** Opice "Jack" je hrána dvěma různými kapucínskými opicemi. První hrála desetiletá opice Tara, druhou osmiletý opičák Levi. *** Vlasy Keiry Knightley byly prodlouženy, protože v předchozím filmu je měla krátké. *** Roli Jacka Sparrowa mohli hrát také Michael Keaton, Jim Carrey a Christopher Walken. *** Willa mohli hrát Jude Law, Ewan McGregor, Tobey Maguire, Christopher Masterson či Christian Bale. *** Opičák Jack se směje když mu Barbossa děkuje za vrácení zlaté mince. Opičák to však dělal sám od sebe, aniž by to po něm někdo ze štábu chtěl.(8.5.2009)

 • kleopatra
  ***

  Johny Depp je jednoznačné a obrovské plus tohoto, pravda, velmi výpravného a celkem zábavného filmu, ale pokud jde právě o Johnnyho - těch úžasných rolí, co vytvořil, těch rolí, při kterých dojímal k slzám i ty největší tvrďáky, v kterých hrál jako o život a přitom působil vždy tak přirozeným a ležérním dojmem - jsem jeho glorifikovaným výkonem zde tak trochu na rozpacích, jenže ono se to asi jinak zahrát nedalo. A pokud jde o výpravu a produkci, já jsem, bohužel, z těch diváků, kteří se dost dobře můžou dívat na konverzaci dvou dobrých herců sedících dvě hodiny třeba na pařezu a můžu se pobavit víc, než u tohoto omašličkovaného drahého spektáklu.(3.3.2005)

 • Madison
  *****

  Tento bruckheimerovský šperk je dokonalou ukážkou perfektne zvládnutého blockbusteru, ktorý nepostráda vynikajúcu remeselnú stránku ani uspokojivý scenár, čo je v rámci dnešných odfláknutých ,,letných" filmov doslova privilégium. Milujem hviezdnu trojku na čele s najvtipnejšou kreatúrou posledného desaťročia, Jackom Sparrowom, dynamicko-melodickú hudbu podľa Zimmerových tónov a všetky tie pirátske dobrodružstvá a Sparrowove výroky som si maximálne užívala. Jeden z najlepších filmov Johnnyho Deppa a skvelá filmová zábava, ktorá má šarm a dôvtip.(18.7.2011)

 • - Studio si původně přálo, aby postava Jacka Sparrowa vypadala jako „mladý Burt Lancaster”, pročež uvažovali o obsazení typově podobného Matthewa McConaugheyho. (Coldrex)

 • - Spoiler: Scenár sa dosť často menil priamo na pľaci. Napríklad pán Gibbs (Kevin McNally) alebo útek Jacka Sparrowa (Johnny Depp) z ostrova boli vložené dodatočne. (Greenpeacak)

 • - Jméno jedné z hlavních postav Williama Turnera (Orlando Bloom) odkazuje na světoznámého malíře Josepha Mallorda Williama Turnera. Ten se proslavil obrazy plachetnic na rozbouřeném moři. (ondey)