poster

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

 • USA

  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

 • Slovensko

  Piráti Karibiku

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ****

  Žiadna nová perla v Hollywoodskom mori, len otrepaná, ale zato prudko bavivá pirátska story postavená na zvučných (Rush, Depp) a/alebo atraktívnych menách (Knightley, Bloom), okorenená solídnymi efektami, dobrými gagmi a ľúbivou hudbou. Navyše postava Jacka Sparrowa v podaní Johnnyho Deppa (nie bez neho) je hodná kultu. Možno to mohlo byť trochu kratšie...(18.4.2005)

 • flanker.27
  ****

  Prokletí Jacka Sparrowa aneb vítejte v dobách, kdy byl ještě Johnny Depp skutečně vtipný. Kde v dalších dílech vykrádá sám sebe, tady ještě sází skutečně vtipné gagy. Díky němu film získává právě tu nadsázku, která je u podobného filmu nutná. 2 hodiny oddechové nekomplikované zábavy, což v pokračováních neplatí.(5.8.2006)

 • Madison
  *****

  Tento bruckheimerovský šperk je dokonalou ukážkou perfektne zvládnutého blockbusteru, ktorý nepostráda vynikajúcu remeselnú stránku ani uspokojivý scenár, čo je v rámci dnešných odfláknutých ,,letných" filmov doslova privilégium. Milujem hviezdnu trojku na čele s najvtipnejšou kreatúrou posledného desaťročia, Jackom Sparrowom, dynamicko-melodickú hudbu podľa Zimmerových tónov a všetky tie pirátske dobrodružstvá a Sparrowove výroky som si maximálne užívala. Jeden z najlepších filmov Johnnyho Deppa a skvelá filmová zábava, ktorá má šarm a dôvtip.(18.7.2011)

 • gudaulin
  ****

  Počátkem nového tisíciletí by si na film s pirátskou tématikou nikdo soudný nevsadil ani zlámanou grešli. Téma bylo považované za vytěžené a obstarožní, nehodící se do éry počítačů a genového inženýrství. Poslední pokusy na poli žánru navíc skončily fiaskem. Námět se nějakou dobu válel v šuplíku, ale režisér Verbinski na to nakonec kápl, když vymyslel originální rozjuchanou popkornovou podívanou pro všechny generace. S hrdinou, co tu vážně dosud nebyl. Deppův pirátský kapitán má svým vzezřením a chováním mnohem blíž k hippíkům ze 60. let než ke klasické představě mořského vlka. A i v rámci série extravagantních solitérů a podivínů, které obvykle ztvárňoval, představuje nepřehlédnutelnou figuru. Snímek je velkoryse natočenou trikovou zábavou plnou nadsázky a sice jednodušího, ale neurážejícího humoru. Jde v nejlepším smyslu slova o rodinný dobrodružný film, který v mých očích nestárne a ani po třetím zhlédnutí nemám potřebu k němu měnit stanovisko. Jen je škoda zbytečných pokračování, které vykrádaly a rozmělňovaly úspěšný originál. Celkový dojem: 85 %.(2.5.2017)

 • Boss321
  ****

  Gore Verbinski si odskočil od hororového Kruhu k fantasy dobrodružnému snímku Piráti z Karibiku a dopadlo to výborně. Hvězdné herecké obsazení, kterému dominuje naprosto bezchybný a suveréní Johnny Depp. Docela jsem se divil, že i když má snímek přes 130 minut, tak jsem se nenudil ani na moment. Skvělá podívaná, které k pěti hvězdičkám chybí opravdu málo.........(9.12.2007)

 • - Ve scéně, kdy Will (Orlando Bloom) s Jackem (Johnny Depp) jdou pod člunem k lodi, má Will má vyzuté boty. Je to vidět v momentě, kdy se zachytí do bedničky. Když však vylezou na loď, má už boty nazuté. (Mr.Hudson)

 • - Studio si původně přálo, aby postava Jacka Sparrowa vypadala jako „mladý Burt Lancaster”, pročež uvažovali o obsazení typově podobného Matthewa McConaugheyho. (Coldrex)

 • - Na začátku filmu, když Elizabeth (Keira Knightley) sebere malému Willovi (Orlando Bloom) minci, tak ji při prohlížení drží jen prostředníčkem a palcem, ale při záběru z jiného úhlu drží medailon ve více prstech. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace