Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)
Trailer 2

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Trailer 2

Recenze (1 192)

Lima

"Piráti z Karibiku"= nečekaně úspěšný útok na peněženky diváků, aneb moderní pohádka o tom, jak skvostný make-up Johnnyho a tmavé oči fešáka Orlanda vytřískali Disneyům veliký prachy. Opravdu nepamatuju, kdy naposledy jsem s opravdovým potěšením sledoval všelijak se pitvořícího a trhle působícího herce se zábavnou vizáží rastamanské "smažky" , jako se mi to stalo zde s Deppem. A Orlando? Někdo mu měl vysvětlit, že elfové v Karibiku nežijou. Opět stejně prkennej, ale díky svému romantickému zjevu přitáhl spoustu fanynek do kin (viz. citát "I almost drowned in his beautiful dark eyes...") a těm je totálně putna, jestli umí, či neumí hrát. Umí rozhodně Geoffrey Rush, jeho smrdutého korzára bylo radost sledovat. Ale největší hvězdou filmu je pro mně Jerry Bruckheimer. Velkolepá výprava a tučný rozpočet, zkrátka to, na co jsme u jeho filmů zvyklí. Pod jeho ochrannými křídly musí být radost natáčet. ()

Lateef

Přetěžkou úlohu si na svá bedra naložil Gore Verbinski. V době, kdy po pirátských dobrodružstvích jakoby se země slehla, si umanul natočit monstrózní podívanou o těchto vyvržencích z pekla a ještě na tom drobátko zbohatnout. Bláznovství?? Nemyslím...Filmový svět nyní opanovala Truhla mrtvého muže a na cestě je díl třetí!! Jak to vše začalo?? Kdysi dávno v jedné pře...(omg??!!...to jsem trochu jinde)...kdysi dávno upadl kapitán Barbossa s celou posádkou do hrozného prokletí, ze kterého se může vykoupit pouze 882 aztéckými zlaťáky a krví vyvoleného piráta...jenže jako všechno má i tohle háček(spíš hák...kotvu skoro)...onen pirát je kovář, který o svém pravém řemesle neví a navíc mu ta mořská sebranka hrdlořezů unesla milovanou ženu!!...musím říct, že před Verbinským hluboce smekám svůj trojúhlý klobouk, protože dokázal namíchat filmový koktejl největšího kalibru!...od chvíle, kdy do záběru vpluje korzár každým coulem, kapitán Jack Sparrow, je o zábavu postaráno až do závěrečného zaklapnutí jeho kompasu...můžete mít třeba vyoperovanou bránici, stejně Vás tenhle šizuňk rozesměje...množství svých grimas, hlášek a skopičin na Vás chrlí s kadencí dalekonosných děl Černé Perly, ale naproti tomu si umí zachovat i důstojnost...digitální efekty se neskromně hlásí o oscarový trůn, výprava je velkolepě velkolepá a když se k tomuto výčtu přidá dobrý příběh, ve kterém funguje i dramatický podtext, a také velice chytlavá ústřední melodie, dostanete 4. neúspěšnější film roku 2004!!! Z Johnnyho Deppa, jemuž se zde vyrovná pouze ďábelský Geoffrey Rush, se navždy stal Jack Sparrow. Kapitán Jack Sparrow. Jediné, co karibským pirátům vytýkám je to, že jsem se na nich stal závislý, každé ráno piju láhev rumu, nečistím si zuby, neřídím se hodinkami, ale kompasem a svého psa jsem nenásilně předělal na opici a tahám ho na rameni všude s sebou!!!...140 miliónů dolarů(rozpočet)/654 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Madison

Tento bruckheimerovský šperk je dokonalou ukážkou perfektne zvládnutého blockbusteru, ktorý nepostráda vynikajúcu remeselnú stránku ani uspokojivý scenár, čo je v rámci dnešných odfláknutých ,,letných" filmov doslova privilégium. Milujem hviezdnu trojku na čele s najvtipnejšou kreatúrou posledného desaťročia, Jackom Sparrowom, dynamicko-melodickú hudbu podľa Zimmerových tónov a všetky tie pirátske dobrodružstvá a Sparrowove výroky som si maximálne užívala. Jeden z najlepších filmov Johnnyho Deppa a skvelá filmová zábava, ktorá má šarm a dôvtip. ()

M.a.t.t.

Dokonalá holywoodska zábava s výborným Johnym Deepom, ktorý sa veľmi márne snaží nebyť zbožnovaným idolom fanúšikov. Len prílišná rozťahanosť mi bránila na prvý krát udeliť najvyššie možné hodnotenie, kto by však povedal, že podľa atrakcie z Disneylandu vznikne pravdepodobne jeden z najlepšich pirátskych snímkov vôbec? S odstupom času a vzhľadom k nevýrazným pokračovaniam mi však viac než pred tým dochádza aké bolo vlastne prvé dobrodružstvo Jacka Sparrowa a Willa božské. 90% ()

Dever

Verbinskemu sa podarilo natočiť impozantné dielo,ktoré nemohlo byť lepšie obsadené ako je a herecká genialita Johnnyho Deppa je nenahraditeľná. Fakticky film tak dobrodružný a komický ako málo ktorý iný.................Soundtrack Klaus Badelt: 1. Fog Bound [2:16] ,2. The Medallion Calls [1:52] ,3. The Black Pearl [2:16] ,4. Will and Elizabeth [2:08] ,5. Swords Crossed [3:15] ,6. Walk the Plank [1:58] ,7. Barbosa is Hungry [4:06] ,8. Blood Ritual [3:32] ,9. Moonlight Serenade [2:08] ,10. To the Pirates' Cave! [3:30] ,11. Skull and Crossbones [3:24] ,12. Bootstraps' Bootstraps [2:38] ,13. Underwater March [4:12] ,14. One Last Shot [4:46] ,15. He's a Pirate [1:32], ()

• Keira Knightley málem vůbec nehrála ve filmu. Téměř kvůli dopravní zácpě nestihla přijít včas na casting a i když pak roli dostala, podle svých slov si zabalila pro natáčení v Karibiku jenom pár věcí, protože byla přesvědčená, že ji velmi brzy stejně vyhodí. Také se původně uvažovalo, že její postavu Elizabeth by mohla hrát Jessica Alba. (Zdroj: ČSFD)
  • Scéna, kdy Will (Orlando Bloom) a Jack (Johnny Depp) chodí po vodním dně pomocí dřevěné loďky, je díky fyzikálním zákonům nemožná. Buď by vztlaková síla vymrštila loďku na hladinu a nebo by s ní Jack a Will nemohli pohnout, protože by na loďku tlačila tlaková síla nejméně 250N (newton). (holyterry)

Související novinky

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) má v posledních letech poměrně turbulentní období. Po soudních tahanicích se svou bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman a ztracené království), z… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)