poster

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

 • USA

  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

 • Slovensko

  Piráti Karibiku

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  "Piráti z Karibiku"= nečekaně úspěšný útok na peněženky diváků, aneb moderní pohádka o tom, jak skvostný make-up Johnnyho a tmavé oči fešáka Orlanda vytřískali Disneyům veliký prachy. Opravdu nepamatuju, kdy naposledy jsem s opravdovým potěšením sledoval všelijak se pitvořícího a trhle působícího herce se zábavnou vizáží rastamanské "smažky" , jako se mi to stalo zde s Deppem. A Orlando? Někdo mu měl vysvětlit, že elfové v Karibiku nežijou. Opět stejně prkennej, ale díky svému romantickému zjevu přitáhl spoustu fanynek do kin (viz. citát "I almost drowned in his beautiful dark eyes...") a těm je totálně putna, jestli umí, či neumí hrát. Umí rozhodně Geoffrey Rush, jeho smrdutého korzára bylo radost sledovat. Ale největší hvězdou filmu je pro mně Jerry Bruckheimer. Velkolepá výprava a tučný rozpočet, zkrátka to, na co jsme u jeho filmů zvyklí. Pod jeho ochrannými křídly musí být radost natáčet.(9.10.2003)

 • Dever
  *****

  Verbinskemu sa podarilo natočiť impozantné dielo,ktoré nemohlo byť lepšie obsadené ako je a herecká genialita Johnnyho Deppa je nenahraditeľná. Fakticky film tak dobrodružný a komický ako málo ktorý iný.................Soundtrack Klaus Badelt: 1. Fog Bound [2:16] ,2. The Medallion Calls [1:52] ,3. The Black Pearl [2:16] ,4. Will and Elizabeth [2:08] ,5. Swords Crossed [3:15] ,6. Walk the Plank [1:58] ,7. Barbosa is Hungry [4:06] ,8. Blood Ritual [3:32] ,9. Moonlight Serenade [2:08] ,10. To the Pirates' Cave! [3:30] ,11. Skull and Crossbones [3:24] ,12. Bootstraps' Bootstraps [2:38] ,13. Underwater March [4:12] ,14. One Last Shot [4:46] ,15. He's a Pirate [1:32],(1.1.2011)

 • monolog
  ****

  Nebýt famózního Johnny Deppa a o nic horšího Geoffrey Rushe, byl by to jen další film na jedno použití. Po prvý je to totiž super jízda, podruhý (o rok později) už jsem se i nudil a potřetí se na to podívám až zas za hodně dlouho. Ne že by to nebylo zábavný, ale spoustykrát je to dovedený k absurditě (různé ty přiblblé souboje), hláškami se nešetří, ale většinou to je humor jen opravdu na první poslech nebo čistě pro efekt, a pak taky je to chvílema dost zdlouhavý. Největším zklamáním je pro mě Jonathan Pryce, kterej sice nedostal moc prostoru, ale co dostal, to prasil a jeho konečnej náhlej přerod v dobrodinného hodného místodržícího je neuvěřitelnej. No a hlavní milostná trojka (respektive dvojka, protože třetí byl mimo vždycky) mě přiváděla k vzteku. Ti byli nejspíš původně plánovaní jako hlavní postavy, ale Johnny je zastínil opravdu dokonale. Ti dva, a nebudu zastírat, že proti Bloomovi i Knightleyové jsem nejspíš zaujatej, mě dokážou zkazit cokoliv, kde se objeví. Možná tou svou nevýrazností nebo že jejich "hraní" předstírají pouze mistři střihači, a nebo jen faktem, že mi jejich postavy jsou málokdy sympatický třeba jen jako obyčejní lidi. Jakoby jim nedokázali dodat trošku lidskosti a ukazují jen tu dvojrozměrnost jejich charakterů. A nebo je prostě jen nemusím od pohledu. Ale zbytek se dal a když člověk nepřemýšlí moc do hloubky nad divnýma věcma (například dodnes nechápu, proč potřebovali zrovna Turnerovu krev), tak ani nemá pocit nedokonalosti.(11.9.2006)

 • Kulmon
  ****

  Zajímavosti: Ostrov Isla de Muerta je španělsky "ostrov mrtvého". tortuga je také španělsky a znamená "želva". *** Lebka se skříženými hnáty byla na vlajce "Calico" Jacka Rackhama, kapitána lodi Revenge a dlouholetého milence známé ženské pirátky Anne Bonny. *** Scéna, kdy Jack Sparrow se drží stožáru své potápějící se lodi je pocta Busteru Keatonovi, který to také ukázal ve filmu The Navigator (1924). *** Keira Knightly měla na sobě černé kontaktní čočky stejně jako Johnny Depp v poslední scéně filmu. Po skončení filmu je zahodila. *** Když Will vstává po omráčení, dívá se do přístavu a divák může spatřit u vchodu tu samou dívku, která hrála mladou Elisabeth (Lucinda Dryzek). *** Loď, která se ve filmu jmenuje "Interceptor" je skutečná loď "Lady Washington" a je oficiální lodí velvyslance státu Washington. Ve filmu jste ji mohli zahlédnout již dříve: Star Trek: Generations (1994) a Treasure Planet (2002). *** Při návratu z nočního natáčení na Karibských ostrovech se loďka, ve které byla Keira Knightley, její matka a plavčík, rozbila o útesy, avšak nikomu se nic nestalo. Scéna se pak raději dokončila ve filmovém studiu než na place. *** Film se původně jmenoval jen Piráti z Karibiku, ale vidina dalšího pokračování přiměla producenty k podtitulu. *** Postava kapitána Jacka má v ústech zlat mezi zuby. To zalto je skutečné, zasadil ho tam zubař Johnnyho Deppa. Producentu se však zdálo, že je ho tam moc a tak bylo zčásti odstraněno. *** Chození pod vodou pod člunem je režisérova pocta filmu The Crimson Pirate (1952). *** Mnoho posádky lodi během filmování trpělo záhadnou mořskou nemocí. Keira Knightley si proti té nemoci vzala pilulku ... a usnula :-) *** Ted Elliott a Terry Rossio film připravovali již v 90. let, ale tehdy byl odmítnut. *** Jména všech tří hlavních postav jsou spojena s ptáky. *** Po mečovém souboji mezi Jackem a Willem je na Willově obličeji prášková čokoláda. *** Východoindická obchodní společnost skutečně dělala pirátům značku ve tvaru P, ale na čelo místo na ruce, jak je ve filmu. *** Slovo "pirát" a "pirátství" se ve filmu objeví 56krát. *** Opice "Jack" je hrána dvěma různými kapucínskými opicemi. První hrála desetiletá opice Tara, druhou osmiletý opičák Levi. *** Vlasy Keiry Knightley byly prodlouženy, protože v předchozím filmu je měla krátké. *** Roli Jacka Sparrowa mohli hrát také Michael Keaton, Jim Carrey a Christopher Walken. *** Willa mohli hrát Jude Law, Ewan McGregor, Tobey Maguire, Christopher Masterson či Christian Bale. *** Opičák Jack se směje když mu Barbossa děkuje za vrácení zlaté mince. Opičák to však dělal sám od sebe, aniž by to po něm někdo ze štábu chtěl.(8.5.2009)

 • tron
  *****

  "Si najhorší pirát, o akom som kedy počul." - "Ale počul si." Vďaka parádnou hudbou obohateným PIRÁTOM KARIBIKU si vždy spomeniem, že Hollywood je tu hlavne preto, aby nás bavil. Soľou a rumom nasiaknutá plavba, plná skvelých prírodných scenérií, inteligentne vybraných a zručne nakombinovaných hercov, divokej akcie a skvostného humoru, plného historiek z osemnástej ruky ("...a potom zo mňa urobili náčelníka." alebo "To preto,lebo si nebol v Singapure."). Snímka občas stagnuje (no jo no, 143 minút je 143 minút) a Keira Knightley s Orlandom Bloomom nedostali zaujímavé postavy resp. sa naplno rozbehli až v dvojke a trojke. Ale kto by stíhal držať krok so všetkými masťami mazaným kapitánom Čiernej perly Barbossom v pôvabnom podaní oscarového Austrálčana Geoffreyho Rusha! Lepší je už len Johnny Depp, za svoj sfetovaný bisexuálny výkon nominovaný na Oscara. Jou-ho-ho, pirátsky život, ten je môj.(1.11.2004)

 • - Jack Sparrow (Johnny Depp) používa vo filme skutočnú pištoľ, ktorá bola vyrobená v roku 1760 v Londýne a tvorcovia filmu ju odkúpili od dílera v Connecticute. (Greenpeacak)

 • - Filmový štáb natáčal na otvorenom mori len šesť dní. (Greenpeacak)

 • - Když počkáte na konec titulků, uvidíte malou opičku, jak z pokladu vezme zlatou minci. (StevenW.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace