poster

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

 • USA

  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

 • Slovensko

  Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

 • Slovensko

  Piráti Karibiku

 • Slovensko

  Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zputnik
  ****

  Gore Verbinski i u tohoto snímku dokazuje, že dokáže "uchopit" a dobře zpracovat ledasjaký filmový žánr - od rodinné komedie HON NA MYŠ až po mysteriózní thriller s hororovými prvky KRUH. V případě snímku PIRÁTI Z KARIBIKU jde "více-méně" opět o snímek pro celou rodinu. Snímek by asi nemusel dělat "dobrotu" u nejmenších dětí, ale zároveň si dokáži představit šťastného 10-letého synka, který je hrdý a pyšný na svého tátu, který ho + zbytek rodiny vzal na tento dobrodružný, napínavý a současně humorný film. Shrnuto a podtrženo: Kvalitně zpracovaná "pohádka pro mírně odrostelejší a dospělé". Dobrý děj + príma vtípky + výborné herecké výkony + zajímavé efekty = příjemně strávených 133 minut.(9.11.2003)

 • T2
  ***

  Rozpočet $140miliónovTržby USA $305,413,918Tržby Celosvetovo $654,264,015Tržby za predaj DVD v USA $235,300,000║ Jack Sparrow v podaní Johnny Deepa zachraňuje prevažne nechutne plytký dej, z minimom skutočne zábavných scén, trikovo a hudobne na slušnej úrovni. /videl v kine: 70%/(7.6.2005)

 • Gemini
  ****

  Po zhlédnutí Pirátů musí snad každému být jasné, proč je Johny Depp mezi mými nej- herci:) Kapitán Jack Sparrow totiž celý film zabral pro sebe, ve jménu geniálních hlášek a rumu, a stal se tak postavou řekněme dvacetkrát sympatičtější než Barbossa Geoffreyho Rushe (což je pro tohoto australského nemrtvého velké plus), desetkrát zajímavější než Will Turner Orlando Blooma (což je pro tohoto idola spolužaček mého mladšího bratra mínus, ale v dívčích očích mu to na přitažlivosti nijak neubírá:)), a dvakrát noblesnější persónou než Elisabeth Swannová sličné Keiry Knightleyové (nic ve zlém, nejhezčí sice je, ale je to pořád jenom guvernérova dceruška, že ano). Nicméně scénáristickým překvapením pro mne byl komodor Norrington hraný Jackem Davenportem, který dává vzpomenout na majora Duncana Heywarda z Posledního Mohykána. Vizuální stránka filmu je patřičně Bruckheimerovsky velkolepá (nechápu co má někdo za problém se ztvárněním jeskyně pokladu), souboje patřičně naspeedované (aby ne, když tu máme i Legolase;)) a doplněné výbornou hudbou Klause Badelta, dlouholetého to spolupracovníka samotného Hanse Zimmera. A výsledkem toho všeho je pořádný pirátský nářez se spoustou humoru a trochou té romantiky. Už taky bylo načase...třeba se zase začnou nosit klobouky. Veelkéé klobouky:))) PS: Beware of český dabing, apage, run away, take cover, je to hrůza a běs, jaký neumí vyvolat ani Nazg'hul...(27.9.2003)

 • novoten
  *****

  Určitě nejkomplexnější, logicky nejsamostatnější a s odstupem i jasně nejlepší díl ze série. Verbinskimu tehdy pod Bruckheimerovým dohledem vyšlo snad všechno, co mohlo, hlavně co se herců týče. Bloomovi stačí dělat ze sebe nevinného kováře, Keira je tradičně k sežrání, Rush jaksepatří slizký a výkon Johnnyho Deppa se stačil už po několika týdnech stát kultovním. Dokonalý příklad zábavného dobrodružného filmu, na který se dá dívat pořád dokola.(30.5.2007)

 • Fr
  ****

  že ženská na palubě přináší smůlu, ví každej. to, že piráti jsou veselí chlápci je taky jasný. ale vtipnej může být bejt jenom jeden. jack spaarow! s pirátem kterej nekrade, ale rekvíruje a podvádí, protože je pirát, nás čeká spousta veselých zážitků. na děti, je tu pár drsňáckejch scén, ale co čekat od pirátů! vše nahrazuje všudy přítomný humor a dospěláci se jistě pobaví i při drsnějších scénách. proto nikoho nepřekvapí, že na konec všechno dobře skončí. jako v pohádce.(6.1.2006)

 • - Z celkového počtu vizuálnych efektov (600) bolo 250 použitých na digitálne odstránenie moderných plachetníc zo záberov. (Greenpeacak)

 • - Rozličná tetování Johnnyho Deppa musela být během natáčení zakrývána oblečením i pleťovými maskami. (Zdroj: extra.cz)

 • - Ve scéně, kdy Will přinese meč do guvernérova domu a čeká na guvernéra, je na hodinách 9:45. Poté, co guvernér přijde do pokoje, je na hodinách o pár minut méně. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace