Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

Piráti Karibiku

Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2003, 143 min (Alternativní: 137 min)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $305,413,918Tržby Celosvetovo $654,264,015Tržby za predaj DVD v USA $235,300,000║ Jack Sparrow v podaní Johnny Deepa zachraňuje prevažne nechutne plytký dej, z minimom skutočne zábavných scén, trikovo a hudobne na slušnej úrovni. /videl v kine: 70%/(7.6.2005)

• Gilmour93

Popcorn zalitý zředěným rumem. Deppovu THC kreaci na piráta neshledávám příliš zábavnou, stejně tak celý tento spektákl cílený druhému stupni základních škol. Nicméně Disney našel volné místo na trhu a zdárně porodil do vod Karibiku dojnou krávu. Lidé na to chodí, další díly se točí, suvenýry s motivy Jacka Sparrowa se prodávají, tak co tady vůbec kysele kafrám..(29.8.2008)

Počátkem nového tisíciletí by si na film s pirátskou tématikou nikdo soudný nevsadil ani zlámanou grešli. Téma bylo považované za vytěžené a obstarožní, nehodící se do éry počítačů a genového inženýrství. Poslední pokusy na poli žánru navíc skončily fiaskem. Námět se nějakou dobu válel v šuplíku, ale režisér Verbinski na to nakonec kápl, když vymyslel originální rozjuchanou popkornovou podívanou pro všechny generace. S hrdinou, co tu vážně dosud nebyl. Deppův pirátský kapitán má svým vzezřením a chováním mnohem blíž k hippíkům ze 60. let než ke klasické představě mořského vlka. A i v rámci série extravagantních solitérů a podivínů, které obvykle ztvárňoval, představuje nepřehlédnutelnou figuru. Snímek je velkoryse natočenou trikovou zábavou plnou nadsázky a sice jednodušího, ale neurážejícího humoru. Jde v nejlepším smyslu slova o rodinný dobrodružný film, který v mých očích nestárne a ani po třetím zhlédnutí nemám potřebu k němu měnit stanovisko. Jen je škoda zbytečných pokračování, které vykrádaly a rozmělňovaly úspěšný originál. Celkový dojem: 85 %.(2.5.2017)

Dějově je to ploché jak hladina dětského bazénu po deratizaci, jenže Bruckheimer věděl, kde zatopit, aby se nad Hollywoodem ta pirátská vlajka třepotala se ctí. Orlando Bloom sice přehrává další variaci na Legolase, ale Johnny Depp je nepřehlédnutelný, Keira Knightley nebesky krásná a Geoffrey Rush mile záporácký. Tenhle film takřka v ničem nejde do hloubky, ale je tak pěkně poskládaný, že zanechá tuze krásný chuťový ocas... hmmm... mňam.(26.12.2003)

Johny Depp je jednoznačné a obrovské plus tohoto, pravda, velmi výpravného a celkem zábavného filmu, ale pokud jde právě o Johnnyho - těch úžasných rolí, co vytvořil, těch rolí, při kterých dojímal k slzám i ty největší tvrďáky, v kterých hrál jako o život a přitom působil vždy tak přirozeným a ležérním dojmem - jsem jeho glorifikovaným výkonem zde tak trochu na rozpacích, jenže ono se to asi jinak zahrát nedalo. A pokud jde o výpravu a produkci, já jsem, bohužel, z těch diváků, kteří se dost dobře můžou dívat na konverzaci dvou dobrých herců sedících dvě hodiny třeba na pařezu a můžu se pobavit víc, než u tohoto omašličkovaného drahého spektáklu.(3.3.2005)

• - Když počkáte na konec titulků, uvidíte malou opičku, jak z pokladu vezme zlatou minci. (StevenW.)

• - Rozličná tetování Johnnyho Deppa musela být během natáčení zakrývána oblečením i pleťovými maskami. (Zdroj: extra.cz)

• - Ve scéně, kdy jede Jack na stožáru potápějícího se člunu, vykračuje na molo pravou nohou, avšak v následujícím záběru můžeme vidět, že dopadá na levou nohu. (Timak)