Reklama

Reklama

Ukradené Vánoce

  • Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (778)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Je až s podivem, jak tento animovaný muzikálový komediální hororový příběh dokázal Tim Burton předčit dlouhých 12 let po tomto, podobným ale naprosto jiným filmem o Mrtvé nevěstě. I když ho točil Henry Selick, Tim Burton se nezapře, to v žádném případě. Hudba fantasticky zní v podání Danny Elfmana a jestli jste nevěděli, že umí zpívat, zde se o tom přesvědčíte. Samotný příběh je nádhernou kulisou Vánoc a možná Vám to příjde divný, ale takovýto film se na samotné Vánoce rozhodně hodí. Škoda jen, že naše televize nejsou schopné ho v tom období vysílat v příhodném čase. Co naplat, nechápou co je dobrá a to je všeobecně známo. Jenže tento film si z toho nic nedělá a i tak každým rokem dokáže u nás doma rozeznít Vánoční shon fantastickou muzikou, vtipným příběhem a Burtonovskou atmosférou, která prostě a jednoduše nemá ve světě filmu obdoby. In fact: This is Halloween ! --- První cenu, za nejvíc odsáté krve za jediný večer, získávají upíři. Pochvalu a druhou cenu obdrží pijavice z temné laguny. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $18miliónovTržby USA $77,368,668Tržby Celosvetovo $91,491,030Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,632,988Tržby za predaj DVD od roku 2008 v USA $68,762,299 //počet predaných kusov 3,146,095║ Scenár od legendárneho "temného" režiséra ako Tim Burton je hneď znakom kvality a jeho spracovanie pod režisérskou taktovkou Henry Selicka s výbornými nápadmi a prepracovanými postavičkami čí už po vizuálnej alebo aj po dialógovej a muzikálovej stránke je špičkovým remeselným kúskom. Vianoce ako ešte nikdy doteraz, aj príšery radi pomôžu z roznáškou darčekov. /90%/ ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Děti mají už tak dost zamotané kebulky s transformací Ježíška do Santy a odtud do reality a tak, i když život není peříčko a je třeba zocelovat od útlého věku, bych právě je k této variaci na Vánoce asi neposadila, stačí, že jsem se myšlenkou, jestli by jako dárek nebyla lepší ušmiknutá hlava než vysavač, zaobírala já, nicméně to byla roztomile ulítlá, geniální hudbou podmalovaná, podívaná. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Překrásné animované dítko Tima Burtona, které s přibývajícími roky nic neztrácí. Originální a VELMI černý humor v duchu pohádek pro nebojácné děti, doplněný skvělými písničkami i hudbou Dannyho Elfmana (tenhle OST se mi překvapivě líp poslouchá samostatně), a co vůbec lze napsat jiného než ti, kdož tak učinili přede mnou. Dávám 90% a dodávám, že Corpse Bride je mi přece jen trošku milejší...to bude asi tím Heleniným hlasem;) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

S ústředním náčrtem „burtonovského“ vizuálu si režisér Henry Sellick pohrál dle vlastního uvážení a společně s hudebním skladatelem Dannym Elfmanem stvořili svěží a působivé dílko. Nádherné muzikálové pojetí dokázalo na pětasedmdesát minut rozprášit mou nechuť k Halloweenu a americkému pojetí Vánoc. Opulentní přehlídka strašidel z Halloweentownu, které oplývají tím nejčernějším humorem, je však představena v takové rychlosti, že na jedno shlédnutí není možné všechno pojmout. Ano, kamera zde poletuje možná trochu zběsile a střihačovi ruce by taktéž mohli zpomalit. Jenomže to vše zastiňuje propracovaný příběh, kterému není svatý ani Svátek všech svatých a o Vánocích ani nemluvě, perfektní dialogy, nádherné písničky a v neposlední řadě skvělá výprava, aneb nikdy bych nevěřil, jak mi bude sympatický starý rozbitý hřbitov ()

Galerie (89)

Zajímavosti (25)

  • Ukradené Vánoce se staly prvním loutkovým filmem velkého studia s historicky největším rozpočtem. (Trainspotter)
  • Danny Elfman se vlastně stal scenáristou, protože jeho písně, skládané chronologicky, tvoří celou páteř snímku. Práce mu prý nikdy nešla tak dobře od ruky. (Trainspotter)
  • Inspirací pro film se údajně Timu Burtonovi stala návštěva obchodního domu, kde v tu dobu nahrazovali halloweenskou dekoraci vánoční výzdobou. (Trainspotter)

Související novinky

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)

Reklama

Reklama