Ukradené Vánoce

Tim Burton (povídka)

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton

Nádherný strašidelný animák. Ani jsem neměl ponětí, že film netočil Tim Burton. Příběh je velice citlivý a vše je strašidelné, hrůzostrašné, dojemné a zábavné. Písničky Dannyho Elfmana jsou pěkné a do filmu dokonale padnou (hlavně This is Halloween). Kostlivec Jack je opravdu borec. Až jsem se tomu divil, tahle totálně ujetá podívaná mě dostala.(5.1.2007)

Síce som tento kostričkový Burtonov film videl pred Nevestou, no nemôžem povedať, žeby ma niečím až tak oslovil. Muzikály nemám vôbec v láske, navyše ani po komediálnej stránke to nebolo to pravé orechové. Jediné, čim ma film zaujal bol príjemný príbeh, svižný, milý a samotné dokonalé spracovanie. 75%.(24.11.2006)

Nech sa snazim akokolvek, nedokazem prist na chut tymto animovanym filmom aj napriek obrovskej kreativite tvorcov pri roznych postavach, pricom maju u mna poklonu podobne, ako aj pri MRTVEJ NEVESTE TIMA BURTONA (2005), pretoze taketo nieco natocit chcelo obrovsku trpezlivost a vela prace a taktiez texty pesniciek, ako i samotny scenar. Mne osobne by tam spievanie vobec nechybalo, skor by som privital, keby tam ziadne spievanie nebolo, ale to by este viac skratilo uz i tak kratky 70 minutovy film. Aj ked v tomto filme sa objavil Burton len ako producent, radsej privitam skor jeho klasicke hrane filmy. Hudba Dannyho Elfmana je skvela, ako vzdy :-) ... 28.05.2009 ___ Danny Elfman - (Spievajúci Jack Skellington / Barrel / Klaun s odtrhnutou tvárou) +++ Chris Sarandon - (Jack Skellington) +++ Catherine O´Hara - (Sally / Shock) +++ William Hickey - (Dr. Finkelstein) +++ Glenn Shadix - (Mayor) +++ Paul Reubens - (Lock) +++ Produkcia: Tim Burton, Danny Elfman +++ Hudba: Danny Elfman +++(28.5.2009)

Děti mají už tak dost zamotané kebulky s transformací Ježíška do Santy a odtud do reality a tak, i když život není peříčko a je třeba zocelovat od útlého věku, bych právě je k této variaci na Vánoce asi neposadila, stačí, že jsem se myšlenkou, jestli by jako dárek nebyla lepší ušmiknutá hlava než vysavač, zaobírala já, nicméně to byla roztomile ulítlá, geniální hudbou podmalovaná, podívaná.(16.11.2005)

Priznavam, ze jsem diky oslavnym recenzim a zminkam o "kultu" cekal jeste o neco vice, ale kdyz jsem se konecne k tomuto dilku dostal, neda se rici, ze bych byl zklamany. Genialni hudba Dannyho Elfmana, krasne loutkove zpracovani a pekne pisnicky mi zprijemnily Stedry vecer. Ovsem chvilemi se mi i pres kratkou stopaz zdalo, ze se pribeh trochu zbytecne natahuje. Nicmene rad se na Nocni muru pred Vanoci podivam znovu a pote uz tu posledni hvezdicku pridam - jiz ted jsem byl na vazkach, protoze sceny, kdy se Jack po vsech utrapach jal rozdavat darky a tim "obstastnit" male deti byly naprosto kulervouci :-D(25.12.2007)

• - Tim Burton o filmu prohlásil: „Kdybych měl všechny ty loutky ručně animovat já sám, asi už bych teď byl zavřenej v blázinci.“ (Trainspotter)

• - Studio Disney se postavilo k tématu filmu odměřeně a film předalo dceřinému studiu Touchstone Pictures. Film nedoprovázel ani adekvátní merchandising a v den premiéry byl nasazen jen do čtyř set kin, i když obvyklý byl zhruba počet 2 tisíce. (Trainspotter)

• - Danny Elfman se zde projevil jako dokonalý tvůrce, nejenže složil hudbu a napsal slova, ale i propůjčil svůj zpěv několika postavám v čele s Jackem Skellingtonem. (Trainspotter)