Ukradené Vánoce

Tim Burton (povídka)

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton

Děti mají už tak dost zamotané kebulky s transformací Ježíška do Santy a odtud do reality a tak, i když život není peříčko a je třeba zocelovat od útlého věku, bych právě je k této variaci na Vánoce asi neposadila, stačí, že jsem se myšlenkou, jestli by jako dárek nebyla lepší ušmiknutá hlava než vysavač, zaobírala já, nicméně to byla roztomile ulítlá, geniální hudbou podmalovaná, podívaná.(16.11.2005)

Priznavam, ze jsem diky oslavnym recenzim a zminkam o "kultu" cekal jeste o neco vice, ale kdyz jsem se konecne k tomuto dilku dostal, neda se rici, ze bych byl zklamany. Genialni hudba Dannyho Elfmana, krasne loutkove zpracovani a pekne pisnicky mi zprijemnily Stedry vecer. Ovsem chvilemi se mi i pres kratkou stopaz zdalo, ze se pribeh trochu zbytecne natahuje. Nicmene rad se na Nocni muru pred Vanoci podivam znovu a pote uz tu posledni hvezdicku pridam - jiz ted jsem byl na vazkach, protoze sceny, kdy se Jack po vsech utrapach jal rozdavat darky a tim "obstastnit" male deti byly naprosto kulervouci :-D(25.12.2007)

nemá to nic moc animace, i když teda nevim jaký nejlepší animace v tý době byly, ale tyhle starý animace, který vypadaj strašidelně se do filmu skvěle hoděj a myslim si že kdyby to mělo nějaký super digitální efekty tak by to nebylo ono. Co se týče děje tak je to originální a zábavný, ale občas to má hluchý místa, ale to zase vynahradí skvělá hudba a dokonalý texty k písním, který jsou fakt skvěle zazpívaný. A taky si myslim že tvůrci udělali hodně dobře, že to nijak moc neprodlužovali a nechali tomu něco málo přes hodinu, což bylo tak akorát. Jako filmu bych tomu dal 4*, ale když se k tomu přidá ta skvělá hudba tak vznikne muzikál, který si zaslouží 5*(31.3.2005)

stalo se to za dávných časů, mnohem dříve, než se zdá. na místě ukrytém v našich snech. příběh se stal v království prázdnin.... kluci a holky, kdy jste se naposledy báli? tento snímek jsem musel zhlédnout 2x krátce po sobě, protože: a) jsem chtěl, b) abych ,,vstřebal" všechny dojmy. jednoduché dialogy, vše podstatné je řečeno písní. chytlavé melodie a texty (..protože není blbeček, vystrojí vánoční stromeček..., uneseme kalouse, zmlátíme ho tyčí..). kostlivec jack má vizi, že vánoce budou plné smíchu a radosti. já byl vesel a rád. jen mě maličko zklamala prostřední pasáž muzikálu, která neudržela tempo se začátkem a koncem. a taky mě mrzí, že to není česky, protože o to (zatím) musejí zůstat ochuzeni mé děti.(6.5.2006)

Nech sa snazim akokolvek, nedokazem prist na chut tymto animovanym filmom aj napriek obrovskej kreativite tvorcov pri roznych postavach, pricom maju u mna poklonu podobne, ako aj pri MRTVEJ NEVESTE TIMA BURTONA (2005), pretoze taketo nieco natocit chcelo obrovsku trpezlivost a vela prace a taktiez texty pesniciek, ako i samotny scenar. Mne osobne by tam spievanie vobec nechybalo, skor by som privital, keby tam ziadne spievanie nebolo, ale to by este viac skratilo uz i tak kratky 70 minutovy film. Aj ked v tomto filme sa objavil Burton len ako producent, radsej privitam skor jeho klasicke hrane filmy. Hudba Dannyho Elfmana je skvela, ako vzdy :-) ... 28.05.2009 ___ Danny Elfman - (Spievajúci Jack Skellington / Barrel / Klaun s odtrhnutou tvárou) +++ Chris Sarandon - (Jack Skellington) +++ Catherine O´Hara - (Sally / Shock) +++ William Hickey - (Dr. Finkelstein) +++ Glenn Shadix - (Mayor) +++ Paul Reubens - (Lock) +++ Produkcia: Tim Burton, Danny Elfman +++ Hudba: Danny Elfman +++(28.5.2009)

• - Tim Burton o filmu prohlásil: „Kdybych měl všechny ty loutky ručně animovat já sám, asi už bych teď byl zavřenej v blázinci.“ (Trainspotter)

• - Studio Disney, které film produkovalo, se zaleklo "kontroverzního" vánočního námětu a při svém mizerném uvedení do distribuce se tedy film nedočkal velkého ohlasu. (Trainspotter)

• - Danny Elfman se vlastně stal scénáristou, protože jeho písně, skládané chronologicky, tvoří celou páteř snímku. Práce mu prý nikdy nešla tak dobře od ruky. (Trainspotter)