poster

Ukradené Vánoce

 • Česko

  Ukradené Vánoce Tima Burtona

 • Česko

  Noční můra před Vánocemi

 • USA

  The Nightmare Before Christmas

 • Slovensko

  Predvianočná nočná mora

 • Velká Británie

  The Nightmare Before Christmas

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Muzikál / Loutkový

USA, 1993, 76 min

Režie:

Henry Selick

Předloha:

Tim Burton (povídka)

Kamera:

Pete Kozachik

Hudba:

Danny Elfman

Producenti:

Denise Di Novi, Tim Burton

Střih:

Stan Webb
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  *****

  Když někomu vyprávím, že jeden z nejoriginálnějších filmů co jsem kdy viděl je loutkový muzikál o tom jak se městečko Halloween rozhodne ukrást Vánoce, tak si většinou ťuká prstem na čelo. Do detailů propracovaná animace skvělá muzikálová čísla, písně i texty (Danny Elfmann se tentokrát svou instrumentací a prokomponovaností rovněž vytáhl), lehce hororová atmosféra a Vánoce či Halloween tak jak je určitě neznáte. Pokud je vám blízká temnější a lehce úchylná podívaná made in Burton&Elfmann, neváhejte ani minutu. Rád bych viděl ty reakce rodičů, kteří film bezelstně pustí svým dítkám.(6.6.2005)

 • Viktooorka
  *****

  A teď Vám milé děti povím pohádku o Satanovi Kalousovi, který jmenuje se Jack Skellington. Je to král Halloweenu, ale pokud budete zlobit maminku, ukradne nám Vánoce a společně se sobími kostíky Vám nadělí dárečky, které Vás sežerou. ***** ano tak toto budu vyprávět jednou svým dětem a pouštět na dobrou noc, když budou zlobit.. a až vyrostou budou Jacka milovat jako nyní já.. nejenže se na něho a zbytek obyvatelstva v městě Halloween nedá zlobit, oblíbíte si je, budete je stále chtít vidět, ale hlavně slyšet.. je to kouzelný příběh, který si zaslouží ohyzdně mi zdobit poličku :)(24.7.2009)

 • HoneyBunny
  *****

  Kde jinde budete fandit ne Santovi, ale partě halloweenských příšerek? Kde jinde vám naservírují love story Frankensteinovy nevěsty a kostlivce? Burton pro vás má kopu dalších originálních nápadů. Tohle je krásně morbidní vánoční dáreček, kterému neodolá nikdo, kdo má rád film. Najít ho tak na dívídíčku pod stromečkem...(12.5.2006)

 • Marius
  *****

  Tu nie je o čom, hororový muzikál v bábkovom prevedení, produkcia Tim Burton, to skrátka nemôže nevyjsť. Pesničky a hudba Dannyho Elfmana do filmu nádherne pasujú. O výtvarnej stránke je zbytočné sa zmieňovať, lebo kto pozná aspoň niektoré Burtonove filmy vie, že je štýlovo uletená, temná a veľmi svojská. Príbeh o tom ako sa " pumpkin king" Jack Skellington rozhodol vylepšiť ľuďom vianoce má u mňa plný počet. 10/10(7.11.2005)

 • Malarkey
  *****

  Je až s podivem, jak tento animovaný muzikálový komediální hororový příběh dokázal Tim Burton předčit dlouhých 12 let po tomto, podobným ale naprosto jiným filmem o Mrtvé nevěstě. I když ho točil Henry Selick, Tim Burton se nezapře, to v žádném případě. Hudba fantasticky zní v podání Danny Elfmana a jestli jste nevěděli, že umí zpívat, zde se o tom přesvědčíte. Samotný příběh je nádhernou kulisou Vánoc a možná Vám to příjde divný, ale takovýto film se na samotné Vánoce rozhodně hodí. Škoda jen, že naše televize nejsou schopné ho v tom období vysílat v příhodném čase. Co naplat, nechápou co je dobrá a to je všeobecně známo. Jenže tento film si z toho nic nedělá a i tak každým rokem dokáže u nás doma rozeznít Vánoční shon fantastickou muzikou, vtipným příběhem a Burtonovskou atmosférou, která prostě a jednoduše nemá ve světě filmu obdoby. In fact: This is Halloween ! --- První cenu, za nejvíc odsáté krve za jediný večer, získávají upíři. Pochvalu a druhou cenu obdrží pijavice z temné laguny.(19.10.2007)

 • - Pro animaci švenků (tj. pohyblivých záběrů) bylo použito počítačové techniky pro správné určení pozice kamery a jejího plynulého pohybu. (Trainspotter)

 • - Tim Burton o filmu prohlásil: „Kdybych měl všechny ty loutky ručně animovat já sám, asi už bych teď byl zavřenej v blázinci.“ (Trainspotter)

 • - The Nightmare Before Christmas se stala prvním loutkovým filmem velkého studia s historicky největším rozpočtem. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace