Ukradené Vánoce

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton

Stan Webb

Nádherný strašidelný animák. Ani jsem neměl ponětí, že film netočil Tim Burton. Příběh je velice citlivý a vše je strašidelné, hrůzostrašné, dojemné a zábavné. Písničky Dannyho Elfmana jsou pěkné a do filmu dokonale padnou (hlavně This is Halloween). Kostlivec Jack je opravdu borec. Až jsem se tomu divil, tahle totálně ujetá podívaná mě dostala.(5.1.2007)

Tu nie je o čom, hororový muzikál v bábkovom prevedení, produkcia Tim Burton, to skrátka nemôže nevyjsť. Pesničky a hudba Dannyho Elfmana do filmu nádherne pasujú. O výtvarnej stránke je zbytočné sa zmieňovať, lebo kto pozná aspoň niektoré Burtonove filmy vie, že je štýlovo uletená, temná a veľmi svojská. Príbeh o tom ako sa " pumpkin king" Jack Skellington rozhodol vylepšiť ľuďom vianoce má u mňa plný počet. 10/10(7.11.2005)

"Ó, Jacku. Jsi tak krásně hnusný, rány se otevírají a hnis prýští!" - "Děkuji vám. Mnohokrát vám děkuji." Dalo by se říct, že je to Grinch naruby. Sympatický kostlivec objeví krásu Vánoc a zamiluje si je, a tak se rozhodne uspořádat si je po svém. Burtonúžasná představivost. "Jacku? Jsi doma? Nesu plány na příští Halloween. Potřebuji je s tebou probrat, ať se do toho můžeme pustit. Jacku, prosím. Jsem jen zvolený úředník. Sám přemýšlet neumím!" Má to Burtonův námět, atmosféru i vzhled. Bohužel písničky mi časem přišli, že jedou na stejnou melodii. Chci tím říct, že jsem se okolo 40 minuty začínal trochu nudit. Mezi animovanými filmy je tento král, neboť je to skutečně dobře zpracovaný. Když to vezmu jako celek ( Příběh, písně, animace. ), tak to nic extra není. "Musí existovat logické vysvětlení těch podivných Vánoc." - 60%.(20.4.2018)

Po druhom zhliadnuti musim zmenit hodnotenie zo 4* na 5*. Okrem uzasne graficky spracovanych scen (na ktore sa da pozerat do nekonecna a stale v nich nachadzat nieco nove), som si az na druhykrat uvedomil vynikajucu hudbu. Dalsie zo skvelych, ponurych Burtonovych diel. Najkrajsia, najmorbidnejsia a najvtipnejsia vianocno-halloweenska rozpravka. [ Napriek tomu, ze je Sally handrova babika vypchata listim, vyzera celkom hot ;-) ](19.6.2004)

Animovaný muzikál je u mě tak trochu předurčen ke skáze, ale Burtonův styl, nápadité ztvárnění originálního pojetí Halloweenu/Vánoc a dobré texty písní svou kvalitu nezapřou. Atmosféra je ucházející i pro odpůrce žánru a film příjemně balancuje mezi pohádkou pro děti a animovaným "hororem" pro dospělé, ovšem své nižší a samozřejmě velice subjektivní hodnocení popřít nemohu, takže promiňte upíři, kdož jste tuto noc vypili nejvíc krve... 5/10(26.12.2007)

• - Oproti klasické loutkové animaci, čítající 14 políček kinofilmu za sekundu, je zde použito 24 políček, které jsou typické pro hraný film. (Trainspotter)

• - Na filmu pracovalo okolo sta lidí, na devatenácti podiích a s 277 loutkami. (Trainspotter)

• - Studio Disney, které film produkovalo, se zaleklo "kontroverzního" vánočního námětu a při svém mizerném uvedení do distribuce se tedy film nedočkal velkého ohlasu. (Trainspotter)