Ukradené Vánoce

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton

Stan Webb

Naprosto perfektni animovanej muzikal. V porovnani s novejsi Mrtvou nevestou je tu sice animace horsi, ale vubec to nevadi, protoze skvele dotvari atmosferu. Navic tu je desna skala ruznejch vyborne navrzenejch strasidel, vtipnej dej, kterej vystaci presne na tech 70 minut a naprosto dokonala hudba. Danny Elfman se tady fakt vytah, jak melodie, tak texty jsou perfektni. Tohle mi prijde jeste lepsi nez Mrtva nevesta, takze jasnejch 5*.(24.8.2006)

S ústředním náčrtem „burtonovského“ vizuálu si režisér Henry Sellick pohrál dle vlastního uvážení a společně s hudebním skladatelem Dannym Elfmanem stvořili svěží a působivé dílko. Nádherné muzikálové pojetí dokázalo na pětasedmdesát minut rozprášit mou nechuť k Halloweenu a americkému pojetí Vánoc. Opulentní přehlídka strašidel z Halloweentownu, které oplývají tím nejčernějším humorem, je však představena v takové rychlosti, že na jedno shlédnutí není možné všechno pojmout. Ano, kamera zde poletuje možná trochu zběsile a střihačovi ruce by taktéž mohli zpomalit. Jenomže to vše zastiňuje propracovaný příběh, kterému není svatý ani Svátek všech svatých a o Vánocích ani nemluvě, perfektní dialogy, nádherné písničky a v neposlední řadě skvělá výprava, aneb nikdy bych nevěřil, jak mi bude sympatický starý rozbitý hřbitov(14.10.2005)

panoptikum šialených postavičiek, príšer a kreatúr z temnej mysle Tima Burtona a tvorivých rúk Henryho Selicka, tancujúcich do skvelej hudby Danny Elfmana a okúzlených tou najnepochopiteľnejšou a najnevysvetliteľnejšou vecou na svete - Vianočnou atmosférou! skvelé fóriky plné čierneho humoru a úžasná "titulná" pesnička "Whats this?! Whats this?!!!", jedna z najkultovejších vianočných rozprávok, aké poznám;(4.2.2008)

nemá to nic moc animace, i když teda nevim jaký nejlepší animace v tý době byly, ale tyhle starý animace, který vypadaj strašidelně se do filmu skvěle hoděj a myslim si že kdyby to mělo nějaký super digitální efekty tak by to nebylo ono. Co se týče děje tak je to originální a zábavný, ale občas to má hluchý místa, ale to zase vynahradí skvělá hudba a dokonalý texty k písním, který jsou fakt skvěle zazpívaný. A taky si myslim že tvůrci udělali hodně dobře, že to nijak moc neprodlužovali a nechali tomu něco málo přes hodinu, což bylo tak akorát. Jako filmu bych tomu dal 4*, ale když se k tomu přidá ta skvělá hudba tak vznikne muzikál, který si zaslouží 5*(31.3.2005)

Animovaný muzikál je u mě tak trochu předurčen ke skáze, ale Burtonův styl, nápadité ztvárnění originálního pojetí Halloweenu/Vánoc a dobré texty písní svou kvalitu nezapřou. Atmosféra je ucházející i pro odpůrce žánru a film příjemně balancuje mezi pohádkou pro děti a animovaným "hororem" pro dospělé, ovšem své nižší a samozřejmě velice subjektivní hodnocení popřít nemohu, takže promiňte upíři, kdož jste tuto noc vypili nejvíc krve... 5/10(26.12.2007)

• - Cívka filmu se navíjela rychlostí 70 vteřin /tj. 1680 políček/ za týden. (Trainspotter)

• - Tim Burton o filmu prohlásil: „Kdybych měl všechny ty loutky ručně animovat já sám, asi už bych teď byl zavřenej v blázinci.“ (Trainspotter)

• - Henry Selick, který po Timu Burtonovi převzal režii, se do té doby proslavil jako autor znělek a krátkých filmů pro MTV, které dlouhý čas tvořily její image. (Trainspotter)