Reklama

Reklama

Ukradené Vánoce

  • Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (779)

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Mám moc v oblibě Burtonův styl a jeho osobité pojetí každého filmu. Hodně lidí už má jeho atmosféru a nádech jeho snímku okoukán a čím dál více je nudí a chtějí změny, to já ne! Já bych mohl jeho filmy sledovat nepřetržitě ;-) Mrtvou Nevěstu Tima Burtona už jsem viděl asi před dvěma roky, zato Ukradené Vánoce až nyní. Animace nádherná, zlé bytosti skvělé, stejně jako protikladné „vánoční městečko“ výborně namluvené, spousta originálních detailů a nápadů, temné ponuré barvy. Hustá atmosféra s hororových nádechem je bezchybná, umocňuje prožitek s filmu stejně dobře jako výrazná, s citem sladěná hudba. Jak já vždy na muzikály nadával a nyní mám přesně opačné zážitky, po Sweeney Toddovi a přežití Muzikálu ze střední, mě nadchla i tato hudební pohádka. Naše tuzemské televize by mohly tutu vánoční povídku vysílat pravidelně o svátcích. 9/10* ()

MISSha 

všechny recenze uživatele

''Vánoce řídí děsivý král. Mocného hlasu každý by se bál. Tak jsem to alespoň pochopil já. A slyšel jsem, že stojí za to, je obrovský a červený jak krab. Vydává se vraždit v saních, těžké pytle v silných dlaních. Tak jsem to slyšel já. V mrazivé úplňkové noci krouží v mlze jako sup. A říkají mu Satan Kalous! '' Zapomeňte na cukrkandlové vánoční pohádky, a koukněte se na pohádku pro odrostlejší publikum (děti by z ní asi měli opravdové Noční můry :)), morbidní a vtipem protkanou Předvánoční noční můru, na kterou hned tak nezapomenete… Osobně si ji každoročně pouštím na Štědrý večer kolem půlnoci. A pokaždém zhlédnutí jsem jí čím dál více okouzlena, navodí báječnou vánoční atmosféru a nepostrádá poutavý příběh, přenádhernou hudbu, skvostnou výpravu, excelentní "hororovou" animaci která se skládá od kostlivců přes duchy až po upíry. Jestli se chcete pobavit, dojmout, navodit báječnou vánoční atmosféru tak jsou Ukradené Vánoce Tima Burtona pro vás tou pravou volbou. Budete svědky toho, jak se katastrofálně střetnou dva zcela úplně odlišné svátky- Halloween a Vánoce. A právě okouzlený král Halloweenu kostlivec Jack, se rozhodne dělat dětem Vánoce po svém… ()

Reklama

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Koukám, že nás tento film dělí na dvě části, já jsem v té o hodně menší. Kdoví, co by se s tímto dílkem stalo, kdyby v něm nefiguroval náš oblíbenc TB. Pro mě jeho shlédnutí bylo spíš utrpení, samozřejmě až na skvělé nápady a místy geniální výtvarnou stránku. Ale nicméně nás asi všechny zvednul ze židle...a o to jde ()

castor 

všechny recenze uživatele

Režíruje zkušený animátor Henry Selick, na výtvarnou podobu dohlíží Tim Burton, který zároveň stojí za námětem. A ke snímku přitáhl výtečného Dannyho Elfmana, který složil hudbu a nazpíval hlavní postavu. To jen na úvod. Jinak tenhle milý muzikál s bizarními fantaskními postavami vznikal políčko po políčku jako z dob slávy děl Jiřího Trnky. Mimo čas a prostor se nám představují kouzelná města pro různé existující svátky: Halloween, Vánoce, Díkuvzdání, Valentýn, Den Sv. Patrika... V každém pohádkové bytosti dohlížejí na to, aby svátek proběhl přesně tak, jak má. Hlavní postavou je pak jistý kostlivec Jack, v městečku Halloween má za úkol každoročně řádně vystrašit děti, jenže ho to moc nebaví, a navíc zabloudí k sousedům, kteří mají na starosti Vánoce. A co takhle v Halloweenu pro letošek zkusit Vánoce? Hodně bizarní Vánoce! ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Mierne natiahnutý príbeh rozvíjajúci motív nespokojnosti sveta v ktorom žijeme. Tu je to svet príšer, duchov a monštier a hlavným nespokojným je kostlivec Jack, ktorému monotónnosť halloweenského strašenia ide na nervy. Jedného dňa objaví čarovný svet Vianoc a onedlho nájde zmysel ako prispieť svojou troškou do komína. Dokonalé výtvarné stvárnenie bábok a zaujímavé detaily neprekryli slaboduchosť deja a trhliny nudy, ktoré mala zrejme vyplniť originálna hudba. Tá však v mojom prípade nezabrala, rovnako ako odkazy na mne cudzie mystické detské ikonky (santa Claus na saniach, Halloween). Ľudsky tvorivé hrejivé teplo idúce zo srdca (nech už je akokoľvek morbídne a cynické) som v tomto prípade neucítil. Namiesto toho som videl chladný a vykalkulovaný, hoci technicky a výtvarne obstojne zvládnutý muzikál. ()

Galerie (91)

Zajímavosti (25)

  • Ukradené Vánoce se staly prvním loutkovým filmem velkého studia s historicky největším rozpočtem. (Trainspotter)
  • Danny Elfman se vlastně stal scenáristou, protože jeho písně, skládané chronologicky, tvoří celou páteř snímku. Práce mu prý nikdy nešla tak dobře od ruky. (Trainspotter)
  • Pro animaci švenků (tj. pohyblivých záběrů) bylo použito počítačové techniky pro správné určení pozice kamery a jejího plynulého pohybu. (Trainspotter)

Související novinky

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)

Reklama

Reklama