Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

ajuska

Má všechno, co by měl skvělý film mít - nápad, originalitu, neotřelý humor, nepřehlédnutelné "herecké" výkony a vizuálně je opravdu krásný. ()

Shakers

Príbeh pekný, smutný, temný a rozprávkový zároveň ,animácia zaujímavá a dialógy sú celkom chytré rovnako ako cely tento film. No úplne najlepší prvok je hudba Dannyho Elfmana, ktorá je skratka skvelá. 70% - 3* ()

lamps

Dobrá myšlenka a jistě i skvělé zpracování, ale přesto mě to nedokázalo dostatečně zaujmout a vtáhnout do děje. Je mi to docela líto, protože animáky pro mě většinou představují skvělou zábavu a odreagování, což se u tohoto zvláštně pojatého díla nějak nepovedlo a i když snímek plyne poměrně rychle a najde se v něm pár opravdu skvělých nápadů a hlášek, nemohu jinak než za 3. ()

Big Bear

Asi nikdo jiný by nebyl schopen natočit pohádku o kostrách a práchnivějících nebožtících než Tim Burton (i když, ono by to tedy asi nikoho jiného ani nenapadlo :-)). Přesto tu máme krásný příběh plný vtipů a písniček, který zkousnou i odrostlejší děti. Mně osobně nejvíc pobavil pejseK .-) ! I když s gogem76 máme prakticky stejný vkus a sledujeme i stejné filmy (ač každý v jiné zemi) tady se rozcházíme. Já se tím funerálním humorem bavil královsky ! Nightmare before Christmas jsem neviděl, tak snad proto hodnotím na max. 5 lebek! * * * * * ()

Jhershaw

Možná to je příliš klasicky Burtonovské, možná to hodně připomíná Nightmare before Christmas, možná... ale určitě to stále je velmi zábavné, černohumorné, se skvělou hudbou a písničkami... 90 % (a díkybohu za originální znění s titulky!) ()

DaliX

Nádherná animovaná rozprávka, ktorá je skoro taká dojemná ako Nožnicovoruký Edward. Mŕtva nevesta by mohla zosobňovať niečo ako Predvianočná nočná mora na steroidoch alebo silný a o triedu vyšší upgrade tohto filmu. Skrátka, po všetkých stránkach je prepracovanejšia ako jej predchodca nie len animáciou ale aj príbehom a zápletkou. Obsahuje všetko čo má obsahovať, príbeh plný lásky, nenávisti, vraždy a chamtivosti. Až na to, že je hlavná hrdinka v podstate mŕtva, takže by sa dalo povedať, že ide o netradičný typ filmu. Predsa len, v koľkích filmoch natrafíte na nevestu, ktorá je ešte k tomu aj mŕtva? A hlavne keď sa jedná o celovečerný animovaný film? To by však nemohol by na režijnej stoličke práve Tim Burton. A práve vďaka nemu je tento príbeh tak neobyčajne nádherný, pochmúrny a dojemný. Stop motion animácia je skvelá, bábky su naozaj prepracované až do detailov a hudba opäť excelujúca:) ()

JohnnyD

Možno to bude znieť odvážne, ale Corpse Bride je jedným z najkrajších filmov, aké som v živote videl. Dokonalé spojenie romantiky, humoru, temnoty a smútku v nádherne melancholickom príbehu, pri ktorom vám neraz vyhŕkne slza. "Yet I feel my heart is aching, though it doesn't beat it's breaking" ()

Boogeyman

Kouzelný film! Krásné výtvarné zpracování. Nemám co vytknout, je to pro mě o dost lepší, než Nightmare before Christmas. ()

salahadin

Mrtvá nevěsta aneb Romeo a Julie, přižemž Julie-Emily je fakt kost, huh? Parádně makabrózní film. Ti umrlci mají při chůzi takový pěkný rytmus, jak jim cvakají kůstky. Burton natočil opět ve svém nezaměnitelném stylu hororovou pohádku s kouzelnými (tentokrát skutečně roztomilými) postavičkami, Elfmanovou skvělou hudbou a s překrásně stylovou vizuální stránkou. V podsvětí je vlastně větší zábava než na zemi a chlastat můžete i klíh, nebo alpu francovku a nic se vám nestane...jen si polejete kosti od mandibuly, přes sternum, pelvis až k calcaneu. A koupit si ruku z druhé ruky taky není k zahození. Vše samozřejmě v typicky Burtonově "šíleném" stylu s parádními hudebními čísly a roztomilým, třetinově mrtvolným milostným trojúhelníkem. Já bych volil tu mrtvou, jen bych ji trochu vypolstroval silikonem. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +obě nevěsty, prostředí, mrtvé postavičky a jejich hlášky -postavičky lidí, slabá hudba, bez pořádných hudebních čísel/// Ještě-že je to tak krátké. Film jsem chtěl vidět a čekal jsem od něj víc. Po filmu Ukradené vánoce se ani nelze divit. Když pominu technické zpracování, které je tady přeci jen lepší (ale ne zas o tolik), tak už tento film nemá svého předchudce čím porazit. Je zde mnohem méně zajímavý příbeh, méně postaviček, méně hudebních výstupů a vlastně i méně černého humoru. Co proboha na tomto filmu je tak výborného, že má tak vysoké hodnocení? Moc mě to nezaujalo, místy jsem se aji nudil a skončilo to dřív, než se začalo něco dít. Film toho nabízí podle mě strašně málo./// Celkem 52%/// ()

misterz

Trocha som sa obával prílišného spievania, ale našťastie nebolo toho veľa. Vždy ma uchváti osobitá vizuálna stránka a temný svet Tima Burtona a nie je tomu inak ani v tomto snímočku. Na zvláštnu animáciu som si síce musel chvíľu zvykať, ale časom mi už nepripadala taká zvláštna, dokonca sa mi začala páčiť. K tomu ešte príjemno-ponurý dej a výborný fantasy animák je na svete. Burton ma ešte nesklamal, fajn prácička. 80/100 ()

Satan

Po tom, co Burtonovy myšlenkové pochody vytvořily v Karlíkovi a jeho továrně na čokoládu, který byl určitě vizuálně dominantnější záležitostí, jsem nevěřil, že by Mrtvá nevěsta byla přinejmenším poloviční. Grotesktně animovaný majstrštyk zavánějící muzikálem se však Karlíkovi blíží víc, než by bylo na jeden tvůrčí rok režiséra zdrávo. Spousta vtípků a narážek, které dokážou vyplynout ze situace živý-mrtvá, živý-živá a živý-brzo mrtvý by mě nenapadlo ani v tom nejbizarnějším snu. Pohádkový námět a vlastní fungující fantasy svět „nahoře“ i „dole“ musí mít adekvátní hudební doprovod. Toho se opět (jak jinak) ujal Danny Elfman a vytvořil dílo hodné obdivu. Hýří se to zde barvami a typickými hudebními vsuvkami, ale i téměř hororovou a chladnou atmosférou, no co si budeme povídat, Burton jak ho znáte. A počínaje dneškem ho začínám vinit z hulení trávy ve velkém (vítej v mých oblíbených Time). Hop skok! ()

MIMIC

Že to Burton dotiahne až k nekrofílii by ma nikdy nebolo napadlo - o to príjemnejšie je poznanie, že k tomu došlo... Každopádne by ma zaujímalo, kedy tvorca s takou obsedantnou a vytrvalou záľubou v morbidite nakrúti morbídny film určený výlučne dospelému divákovi - ja osobne na túto chimérickú Big Fish čakám ako na spasenie. Možno sa ale Tim bude chcieť hrať stále a takýmito roztomilými historkami z podsvetia (v najlepšom zmysle slova) nás bude kŕmiť až do smrti. Iba že by sa rozviedol s Bonham-Carterovou a vzal si... no Corpse Bride. Späť k filmu. Pohyb bábok je tak neuveriteľne plynulý, až má človek dojem, že ide o CGI animáciu. Čo sa mňa týka, technická perfekcia je mi ukradnutá, trhavé pohyby dodávajú bábkovému filmu zvláštne a špecifické čaro. Menej dokonalosti, páni. Hoci kabaretné vystúpenia kostier a inej mŕtvej hávede mi nepripadajú dvakrát skvelé, pretože majú disneyovskú pachuť, z filmu som nedokázal spustiť oči ani na sekundu (u absolútnej väčšiny filmov sa mi to nestáva) kvôli totálnej fascinácii a následnej paralyzácii imagináciou a zmyslom pre expresívny detail (hypertrofia telesných partií do neuveriteľných dimenzií), o Duši filmu ani nehovoriac. Po subjektívnom očarení niektorými celkom bezvýznamnými, no kolosálne zábavnými postavičkami (Hildegarde a Mayhew) som v závere kapituloval pred postavou titulnou. Len pri niektorých filmoch má človek pocit, že sa rozpadáva na stovky motýľov (kto videl, pochopí). ()

Aknah

Opěvovaná Mrtvá nevěsta na mě nezapůsobila tak, jak jsem čekala. Co se týče výtvarné stránky nemůžu nic vytknout, písně ovšem děsné a vlastně mě film ničím nepřekvapil, ačkoli těží z neokoukaného nápadu. Tim Burton je jindy záruka kvality, ale tady nemůžu souhlasit. Příběh byl opravdu slabý a víceméně karikaturistické postavičky tomu nepomohly. Jeden z plusů je krátká stopáž, protože upřímně bych déle nevydržela. Ale nebudeme zlý, Time, vcelku se to dalo. Ale mě to prostě nedostalo. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia